edelka 02.03.07, 22:19 Czy przekazujecie ten 1 procent dla jakiejś organizacji? Zachęcam do tego Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
edelka Re: 1% 02.03.07, 22:21 gacusiu, jeśli uznasz to za niestosowne, to wykreśl ten mój post. Ja zachęcam do przekazania pieniążków na to konto: lavos.civ.pl/1procent/1procent.html Odpowiedz Link
aga.kulka Re: 1% 04.03.07, 12:14 Ja zawsze przekazywałam ten procent podatku na jakieś organizacje w tym roku na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Co prawda w moim przypadku nie są to duże sumy pieniędzy bo około 25 zł ale myślę sobie że jak dużo osób prześle nawet nieduże sumy to uzbiera sie kwota z którą już można coś pożytecznego zrobić. Niestety bardzo dużo moich znajomych tego nie robi bo im sie po prostu nie chce... Pozdrawiam Aga. Odpowiedz Link
edelka do aga.kulka 04.03.07, 21:52 a czy mogłabyś mi napisać jak dokładnie należy to zrobić? Podobno miały być jakieś ułatwienia. Czy są? Czy trzeba sobie wyliczyć tę kwotę i wpłacić ją samemu na konto danej organizacji? Odpowiedz Link
aga.kulka Re: do aga.kulka 05.03.07, 00:01 Wypełniając PIT jest pozycja w którą wpisujesz tą kwotę jeśli chcesz ją przekazać. Kwotę musisz wyliczyć sama ale to nic takiego trudnego to jes po prostu 1/100 kwoty podatku która teą wpisujesz do PITa. Jeśli chcesz przekazac tą kwotę to ją wpisujesz w odpowiednia rubrykę, jeśli nie chcesz zostawiasz rubrukę bez wpisu. Zadnych ułatwień nie ma, musisz sama wypełnić przekaz pocztowy/bankowy. Jednak spotkałam sie że niektóre organizacje dają gotowy wypełniony blankiet do którego należy tylko wpisać kwotę i swoje dane. W poprzednim roku Pani w US jak składałam PIT chciała zobaczyć blankiet czy rzeczywiście wpłaciłam ale wtym roku już nie żądano ode mnie pokazania tego blankietu urzędnikowi. Jednak może to być dlatego że składam PIT w innym urzędzie skarbowym i tu moga byc inne zwyczaje... Pozdrawiam. Aga. Odpowiedz Link
edelka Re: do aga.kulka 05.03.07, 11:32 bardzo Ci dziękuję za wyjaśnienie, a właściwie potwierdzenie moich przypuszczeń Odpowiedz Link
lawanda Re: 1% 05.03.07, 07:04 Niektóre organizacje, w zamian za 1%, "załatwiają" resztę formalności. Czyli Rozliczaja PIT i wpłacaja sobie pieniądzie. Odpowiedz Link
jan-s Re: 1% 04.04.07, 00:05 Koniecznie trzeba zabrac urzednikom i wplacic 1% podatku na cos pozytecznego - polecam Stowarzyszenie Sokol - www.peregrinus.pl , tam znajdziecie szczegoly. Wiem ze ochrona przyrody jest mniej popularna, ale moze ktos sie zainteesuje Odpowiedz Link
mamaki Re: 1% 04.04.07, 08:56 Oczywiście, że swój 1 % trzeba przekazać, nawet jeśli jest to niezbyt dużo pieniędzy. Gdzieś słyszałam, że tylko 10 % Polaków oddaje ten 1 % na jakiś charytatywny cel. I pomyśleć, że gdyby choć połowa oddała, jaka suma by się zebrała, ile dobrego można by zrobić. My nasz 1% przekazujemy tu: www.przystanocalenie.pl/ Odpowiedz Link
zyrafa27 Re: 1% 03.05.07, 11:31 my na psiego anioła ale wkurza mnie ze to tylko jeden procent,a do wyboru tyle organizacji, zawsze pozostaje dylemat, komu wpłacic... Odpowiedz Link
ullenkaa76 Re: 1% 10.05.07, 08:16 A my na fundację Anny Dymnej. Bardzo ją lubię i podoba mi sie to co robi dla ludzi. Odpowiedz Link