Dodaj do ulubionych

Tu żałoba, a Związek Górnośląski imprezuje!

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.06, 19:16
www.zwiazekgornoslaski.org/aktualnosci/parada_program.htm
Obserwuj wątek
    • Gość: katowiczanka Re: Tu żałoba, a Związek Górnośląski imprezuje! IP: *.orange.pl 24.11.06, 06:23
      nie przesadzajcie z tą załobą.Jak zawaliła się w styczniu hala MTK tez była
      załoba i co dalej. Właściciele MTK nadal sobie ze wszystkiego kpia
      • Gość: ciekawski Re: Tu żałoba, a Związek Górnośląski imprezuje! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.06, 07:16
        Ciekawe ile dali poszkodowanym na MTK pieniędzy, ci którzy tak ochoczo teraz
        chcą "pomagać" rodzinom górników?
        Co to jest za związek ten górnośląski? Ktoś wie?
    • Gość: rechtór Re: Tu żałoba, a Związek Górnośląski imprezuje! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.11.06, 14:03
      Ostatnie podrygi tego żałosnego stowarzyszenia. Jak zwykle za pieniądze
      publiczne. Tam nikt niczego nie robi za swoje, ani społecznie.
      • Gość: mieszkaniec Zabrza Re: Tu żałoba, a Związek Górnośląski imprezuje! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.06, 16:20
        Dlaczego parada regionów, a nie np. województw?
        Otóż historia wreszcie doceniła wartości, jakie wnoszą do ogólnonarodowego
        skarbca regiony, czyli ten naturalny, historyczny podział państw. To właśnie
        przez wieki grupy etniczne budowały te swoje "małe ojczyzny" za które oddawały
        nawet życie. To właśnie ich zwyczaje i obyczaje, tradycje rodzinne i kultowe,
        ich kultura i historia ukształtowały taki, a nie inny status quo, którego nie
        zmienią żadne ustawy, rygory, nakazy, a nawet represje.

        Nie przypadkowo więc parlament jednoczącej się Europy, stawia na regiony, na
        ich szeroką samorządność, bo gospodarz najlepiej wie co na swoim podwórku
        usprawnić, czy zmienić, by godniej żyć. Jest też powszechnie wiadomo, że kultura
        zbliża narody, łagodzi waśnie, burzy mury nieufności. Buduje więc podwaliny
        zaufania i wzajemnego szacunku, co jest właśnie początkiem współpracy
        gospodarczej i ekonomicznej regionów i państw.
        • Gość: hindenburger Parada oszustów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.11.06, 10:02
          Tak raczej powinny nazywać się wszelkie imprezy organizowane przez piwno-
          krupniokowy ZG, zawsze za pieniądze publiczne.
          • Gość: Hanys Re: Parada oszustów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.11.06, 15:20
            Chyba cię pogięło? Czy to co robi Andrzej Złoty, to piwo i krupnioki?
            • Gość: nauczycielka Re: Parada oszustów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.11.06, 15:40
              To co robi ten pan inżynier to przede wszystkim pieniactwo. Z tego słynie w
              Pszczynie i poza nią. Poza tym jest typowym soroniem, który na swoich
              spotkaniach z nauczycielami nie potrafi się nawet zachować. Nie jest też
              tajemnicą, że żeruje na pracy profesjonalistów takich jak doktor Greiner,
              której efektów nie potrafi sprawnie wykorzystać,popełniając w swoich
              publikacjach liczne błędy.
              • Gość: doktór NAUCZ się czy cielko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.11.06, 16:04
                Musisz się postarać o nagrodę Nobla. Z taką wiedzą! Nawet cytowany DOKTOR
                GREINER i inni profesorowie (recenzenci) nie znaleźli w jego pracach tych
                błędów, a ty o doskonałości, znalazłaś!
                • Gość: www Panie Złoty, trochę pokory IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.11.06, 22:00
                  A kto zapłacił recenzentom za recenzje?
                  • Gość: Hanys Re: Panie Złoty, trochę pokory IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.06, 07:49
                    dzięki za to panie ZŁOTY. Myslę, że nie zapłacił ani autor, ani wydawca.
                    Napisałes coś lepszego? Gdzie można to kupić?
                    • Gość: www Re: Panie Złoty, trochę pokory IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.11.06, 12:06
                      A ja myślę, że zapłacił autor.
                      A gdzie mozna kupić lepsze rzeczy? W więszości księgarni. Z zakresu kartografii
                      ukazał się niedawno cały atlas dotyczący Śląska. Polecam także publikacje
                      Przemysława Nadolskiego na temat powiatu bytomskiego oraz te, które dotyczą
                      historii przemysłu na Górnym Śląsku. Wspomniany w tym wątku Piotr Greiner także
                      wydał szereg opracowań, które reprezentują poziom o wiele wyższy niż produkcja
                      Złotego.
                      • Gość: Hanys Re: Panie Złoty, trochę pokory IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.06, 17:43
                        Masz na myśli ten atlas za 2000,- z błędami (np w opisie mapy Hindenberga), czy
                        te dwa ponad dziesięć razy tańsze, zredagowane przez Andrzeja Złotego, o które
                        bezskutecznie zabiegają naukowcy i biblioteki uczelniane, bo nakłady są wyczerpane?
                        • wit-kat Re: Panie Złoty, trochę pokory 29.11.06, 23:19
                          Czy tylko ja mam nieodparte wrażenie,że ów tajemniczy internauta wyśpiewujący
                          peany na cześć Andrzeja Złotego to sam Andrzej Złoty? Jeśli mam rację to mamy
                          do czynienia z wyjątkową megalomianą,jaką wcześniej w Związku Górnośląskim
                          popisywał się ów infamis Szyga.
                          A ktoś czytał te dzieła Złotego,by móc stwierdzić ile naprawdę są warte?
                          • Gość: Hanys Opluwanie tego, co nie z RAŚ w dobrym tonie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.11.06, 09:09
                            Nie jestem sam Andrzej Złoty! Wchodzę jednak często na www.bractwo.pless.pl. Tam
                            pisze, że nie jest on jedynym autorem tych prac. Kupiłem sobie w Katowicach przy
                            Rynku jedną z jego książek. Jest ciekawa.
                            Na wyżej wymienionej stronie pisze:
                            Pszczyna dała przykład, a konkretnie Powiat Pszczyński, który w maju opublikował
                            pracę Andrzeja Złotego "POWIAT PSZCZYŃSKI W DAWNEJ KARTOGRAFII". W sierpniu
                            podobna praca napisana wspólnie z Piotrem Greinerem, Dyrektorem Archiwum
                            Państwowego w Katowicach, objęła tematyką Rudę Śląską, we wrześniu ukazała się
                            kolejna książka NARODZINY MIASTA KATOWICE napisana wspólnie z Lechem Szarańcem,
                            Dyrektorem Muzeum Śląskiego, a dzisiaj maszyny poligraficzne Drukarni
                            Archidiecezjalnej opuściła książka Andrzeja Złotego CHORZÓW W DAWNEJ KARTOGRAFII.
                            To przeczy całemu krytykanctwu w tym wątku. Czy coś, co się rodzi w związku
                            Górnośląskim, zawsze i z zasady jest totalnie złe?
                            • Gość: kartograf Re: Opluwanie tego, co nie z RAŚ w dobrym tonie? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.11.06, 12:39
                              Fakt wydania czegokolwiek nie zonacza, że to cokolwiek reprezentuje wysoki
                              poziom.
                              Co do ostatniego pytania. Niestety taka jest reguła w ostatnich czasach.
                              • Gość: Hanys Re: Opluwanie tego, co nie z RAŚ w dobrym tonie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.12.06, 17:02
                                A gdzie w moim pytaniu
                                Czy to co robi Andrzej Złoty, to piwo i krupnioki?
                                jest mowa o wysokim poziomie?

            • peacock79 Re: Parada oszustów 02.12.06, 17:24
              Urocza postać z tego Złotego,"Pajęczarz"Szyga wymięka przy nim! Zwróćcie
              uwagę,że w tym jednym wątku występuje pod kilkoma nickami,a że nie chce mu się
              logować ponownie,więc zawsze chwali samego siebie jako gość-i zwróćcie uwagę na
              to samo IP zawsze! :D Prezesa schizofrenika jeszcze ZG nie miał. ZG chyba mało
              wstydu się jeszcze najadł przez Szygę i jego kompanów,że chcą wybrać takiego
              ananasa :P
              Zresztą podobne rozmowy z samym sobą prowadzi Złoty w innych wątkach, np.tutaj
              gdzie przekonuje samego siebie do swoich dokonań:
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=760&w=53234350&a=53246978

              Ż E N U J Ą C E

              Czy ZG kolejny raz wybierze na prezesa artystę kabaretowego?
              • Gość: Andrzej Złoty Re: Parada oszustów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.06, 11:35
                Nie podniecaj się daremnie! Cieńki z Ciebie picok, taki 6 na 9.
                Karawana i tak pójdzie dalej.
                • Gość: kondukt-or Re: Parada oszustów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.12.06, 16:14
                  Chyba karawan z trupem Związku Górnośląskiego.
                  • peacock79 Re: Parada oszustów 03.12.06, 19:04
                    Dziękujemy niedoszłemu szefowi Związku Górnośląskiego Andrzejowi Z. za
                    dostarczanie nam darmowej rozrywki na forum! :D Jak tak dalej pójdzie to dają
                    panu jakąś rólkę w serialu "Święta wojna"... Tak jakby mało ludzi robiło
                    ostatnio obciach naszemu regionowi...
    • wit-kat Re: Tu żałoba, a Związek Górnośląski imprezuje! 25.11.06, 15:31
      Dbałość o kulturę i tożsamość regionalną zawsze była mi nader bliska,więc
      inicjatywie Związku Górnośląskiego mógłbym w zasadzie przyklasnąć. Niestety -
      jest też druga strona medalu. Rację mają ci,piszący o źródłach finansowania
      imprez ZG. Dawny szef ZG,pan Śmiałek,równocześnie przez lata szefował
      Komunalnemu Związkowi Komunikacyjnemu i w tym okresie KZK (który wszyscy
      utrzymujemy z naszych pieniędzy za bilety) permanentnie w zasadzie sponsorował
      działalność Związku Górnośląskiego.
      ZG chętnie chwali się,że tworzy lokalne elity,ale prawda jest taka,że
      członkowie ZG często należą do partii rządzących naszym krajem (obecnie głównie
      do PiS i PO),dzięki czemu czołowi działacze mają swobodny dostęp do ciepłych
      posadek w państwowych firmach. Pamiętajmy też,że z szeregów Związku
      Górnośląskiego wywodzi się niejaki pan Szyga,obecnie będący pośmiewiskiem całej
      Warszawy.
      • rudziok Re: Tu żałoba, a Związek Górnośląski imprezuje! 25.11.06, 17:53
        Przypadkiem ten wątek znalazłem, a sam się ostatnio zastanawiałem do czego taka organizacja jak ZG służy. Najwyraźniej jest tylko i wyłącznie odskocznią dla ludzi, którzy chcą zająć ciepłe posadki (u mnie w mieście poseł Tobiszowski głosujący przeciwko regionowi , z którego go wybrano, prezydent Stania).
        A rzecz, której nie znosze u nich to fakt, że przedstawiają Śląsk jako region, który nie ma żadnych aspiracji. Tylko biesiady i słuchanie pseudośląskich heimat music.
        • wit-kat Re: Tu żałoba, a Związek Górnośląski imprezuje! 26.11.06, 10:01
          rudziok napisał:
          >a sam się ostatnio zastanawiałem do czego taka
          >organizacja jak ZG służy. Najwyraźniej jest tylko i wyłącznie odskocznią dla
          >ludzi, którzy chcą zająć ciepłe posadki (u mnie w mieście poseł Tobiszowski
          >głosujący przeciwko regionowi , z którego go wybrano, prezydent Stania).

          Co masz na myśli pisząc o członkach ZG głosujących przeciwko regionowi? Gdzie
          głosujących?
          • rudziok Re: Tu żałoba, a Związek Górnośląski imprezuje! 26.11.06, 18:54
            Chociażby przy podziale środków unijnych. Tobiszowski głosowoł tak ja cały PiS za obcięciem środków dla Śląska.
            • Gość: pitfok Re: Tu żałoba, a Związek Górnośląski imprezuje! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.12.06, 00:52

              Trza by Mu za to tyż co ... upitolić?!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka