Dodaj do ulubionych

Plantex na kolkę- doradźcie

05.09.07, 07:59
Dziewczyny ciągle borykam się z kolką u małej (2 miesiące),
podawałam infacol, espumisan, herbatkę hipp koperkową, sama piję
koper włoski, kładę na brzuszku itd itd i nic to nie pomaga.

Czy któraś z Was podawała dziecku plantex? Co sądzicie o tym środku?
Warto go kupić?

Dodam że moja mała oprócz kolek cierpi na zaparcia spowodowane
prawdopodobnie niedoborem witaminy D. Oczywiście teraz już podaję
zwiększoną dawkę, ale póki co zaparcia nadal są, więc środki typu
infacol odpadają.

Pomóżcie bo wpadam w depresję kolkową.
Obserwuj wątek
    • babajagaa Re: Plantex na kolkę- doradźcie 05.09.07, 08:48
      Ja malemu [odaje rano na czczo,ale az tak rewlacyjny nie jest,owszem
      odchodza gazy ale na kiupki nie dziala,na kolke nie wiem czy pomoze
      bo akurat moj olus nie ma kolki.
    • anulka-m6 Re:U mnie nie pomogło ale.... 05.09.07, 10:35
      U mnie plantex nie pomógł, synek nawet go niechciał pic krzywił sie
      na wszystkie strony, wiec nic niedało ze go kupiłam.
      Znajoma poleciła mi kropelki "Esputicon" sa bez zapachu i bez smaku,
      daje sie po 2 krople rano i wieczór i powiem ze jak narazie sie
      sprawdza. Kropelki kosztuja 17 zł.
      Pozdrawiam.
      • burda3 Re:U mnie nie pomogło ale.... 05.09.07, 10:37
        u nas tez Platex nie zadziałał- Julek nie chciał pić, krzywił sie,
        nie smakuje mu- wiec nie dało rady sprawdzić. Na razie pijemy
        dodatkowo Hippa na trawienie i podaje SabSimplex.
      • lilianak1 Niestety 05.09.07, 13:20
        Niestety espumisan, esputikon i infacol nie mogą być podawane przy
        zaparciach, składem praktycznie się nie różnią (wszystkie mają tą
        samą bazę) więc nie mogę tego spróbować, ale dzięki za radę.
    • izoola Re: Plantex na kolkę- doradźcie 05.09.07, 10:40
      nie ma reguly-jednemu pmoze drugiemu nie. moja mala jak miala problemy z gazami
      to plantex je jeszcze bardziej wzmagal i herbatka koperkowa pita przeze mnie
      tez:(. 2 razy zdazylo sie, ze tuz po wypiciu plantexu poszla kupa wiec warto
      sprobowac. u nas na gazy pomogl rumianek pity przeze mnie, zreszta dzieciaczkowi
      tez mozesz podac tylko taki rozcienczony koloru slomkowego
      • ankas4 Re: Plantex na kolkę- doradźcie 05.09.07, 12:42
        U nas plantex kompletni nie podpasowal malemu , bo go nie chcial pic, zupelnie
        nie dalo mu sie go podac - zreszta jak sama sprobowalam to mnie tez jakos odrzucilo.
        Co do kolki, juz pisalam na ten temat kilka razy przytaczajac zdanie naszego
        pediatry, ze na kolke nie ma super lekarstwa, kolke trzeba przejsc i juz, wiem
        jakie to jest trudne , bo sami mamy kolkowego synka, my uzywamy infacolu, ja
        uwazam , ze troszke zlagodzil ataki, maz uwaza, ze poddalam sie sile
        reklamy:))), stosowalismy sab simplex ale bez zadnych rezultatow.

        A O co chodzi z ta witaminą D??? mozesz napisac cos wiecej czemu jej niedobor
        powoduje zaparcia? bo nasz maly tez ma klopoty ze zrobieniem kupki a nie
        podajemu mu jeszcze witaminy D.

        Pozdrawiam
        • lilianak1 Brak wit D 05.09.07, 13:17
          Moja lekarka na ostatniej wizycie powiedziała, że są 3 podstawowe
          sygnały niedoboru witaminy D: pierwszy ciemiączko, drugi pocenie
          się - zwłaszcza roszenie główki podczas karmienia, trzeci zaparcia.

          Moja mała ma wszystkie trzy objawy, a od 15 dnia życia dostawała po
          kropelce wit. D.

          Wiem, że kolkę trzeba przeczekać, ale już nie daję rady, mała z
          płaczu zanosi mi się aż fioletowo-bordowa robi się na twarzy.
          Dlatego próbuję wszystkiego, żeby chociaż złagodzić ból.
          • burda3 Re: Brak wit D 05.09.07, 13:34
            A dlaczego nie mozna podawac Infacolu itp przy zaparciach? Kurcze,
            ja podaje Małemu...
            Skoro chwytasz sie kazdej metody - to moze proszek troisty?Napisałam
            o nim dzisiaj- ponoć bardzo skuteczny, aczkolwiek dosyć silnie
            działa.
            Pozdrawiam ciepło.
            • ankas4 Re: Brak wit D/ dołączam sie do pyt. Burdy3:) 05.09.07, 16:49
              lilianak1 dzieki za wyjasnienie na temat witaminyD :)
              Trzymaj sie jakos z tymi kolkami, niestety my przezywamy to samo , wczoraj nasz
              Tymek mial taki atak , ze jeszcze chyba go nigdy tak nie bolało, mąż go nosił,
              bo ja nie mogłam patrzeć na Jgo cierpienie i się też strasznie denerwowałam! a
              jak wiadomo niepokoj mamy nie jest wskazany dla dziecka!
              Mam pytanie jeszcze :
              Czemu przy zaparciach nie mozna podawac Infacolu???
              Bo my mu dajemy... moze dlatego ma takie zaparcia biedak i sie az caly pręży jak
              chce kupkę zrobić...\

              Pozdrawiam cieplo!

              • patrice7 Plantex 05.09.07, 17:16
                Moja mala nim gadzila, nie smakowalo jej:)
                • boazeria Re: Plantex 06.09.07, 10:45
                  mojemu synkowi ciezko wyrwac smoczek tak sie przyssa do plantexu :-)
                  smakuje mu bardzo, odbija sie pieknie po nim
                  i mysle ze pomaga

                  sprobuj- co ci zalezy? saszetka kosztuje okolo 1zl
    • twojahanus Re: Plantex na kolkę- doradźcie 05.09.07, 21:57
      MOjej córci troszkę pomaga. Bardzo jej smakuje ta herbatka- mnie
      zresztą tez. MOja siostra tez stosuje Plantex i jej mały- 2
      miesiace, robi wreszcie reguralne kupki i sobie pryka.
      Polecam!!!
      A i jedna ważna rzecz- każdemu bobasowi pomaga coś innego na kolkę.
      nie nalezy generalizowac. Moja córcia "leci" na Debridacie i czasem
      Plantexie
    • ma_sl Re: Plantex na kolkę- doradźcie 06.09.07, 11:08
      Moje dziecko (6 tygodni) dostaje esputicon - trzy razy dziennie po jednej
      kropelce a na zaparcia debridat w zawiesinie. Muszę powiedzieć, że i jedno i
      drugie bardzo pomaga, mały przestał się prężyć, tylko jak nałyka się powietrza
      przy jedzeniu trochę stęka ale odbijamy go parę razy podczas karmienia i jest
      dobrze. Poza tym kładziemy na brzuszku i masujemy mu plecki w kierunku
      przeciwnym do wskazówek zegara. A wcześniej było ciężko. Oczywiście oba środki
      były zalecone przez pediatrę.
    • othala76 Re: Plantex na kolkę- doradźcie 06.09.07, 13:15
      na kolke polecam sab simplex, który jest dostępny w Niemczech -
      kosztuje ok. 7 Euro. Może ktoś ci przywiezie, specyfik jest na
      prawdę świetny, działa NATYCHMIAST!!!
      • kilahimm Re: Plantex na kolkę- doradźcie 07.09.07, 15:14
        slyszalam ze mozna go kupic na e-bay
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka