Dodaj do ulubionych

Sama odstawiła mleko, co dać na śniadanie?

23.02.09, 09:24

a tym samym butelkę, ponieważ butelka służyła Mai wyłącznie do picia mlecznej
kaszki. A od 4 dni Maja na mleko mówi "bebe" i nie chce nawet powąchać. Muszę
wykombinować jej coś innego na pierwsze śniadanie, dziś zjadła niecałą kromkę
chleba z szynką i popiła sokiem, ale obawiam się, że jej niechęć do pieczywa
zwycięży pewnego dnia i nie będę miała co jej dać jeść. Generalnie ostatnio
odstawiła większość owoców, serków różnych nie je od jakiegoś czasu, kaszy
łyżką nie ma mowy, co dziecku dać jeść bez mleka?
Może macie jakieś pomysły?
Obserwuj wątek
    • lipiec_2007 Re: Sama odstawiła mleko, co dać na śniadanie? 23.02.09, 09:30
      - jajeczko w roznej postaci
      - moze jakies powidla/ konfitury/ miod
      - a platki albo muesli z mlekiem czy jogurtem?
      - moze pieczywo w innej postaci - toasta albo chrupkie
    • dorka3078 Re: Sama odstawiła mleko, co dać na śniadanie? 23.02.09, 09:33
      ciężka sprawa powiem szczerze ,może omleta polubi ,moje obydwie
      uwielbiają
      • aurinko Re: Sama odstawiła mleko, co dać na śniadanie? 23.02.09, 09:43

        Generalnie odpadają wszystkie płatki, musli, kluseczki na mleku, kasza manna
        itp. czyli to, co na ogół się podaje z mlekiem lub jogurtem. Dżemu nie lubi,
        miód tylko w herbacie, nutelli też nie zje (mimo, że czekoladę z tabliczki
        normalnie zjada) tak samo nie zje kisielku czy budyniu ale te ostatnie to chyba
        ze względu na formę. Pieczywo ciężko wchodzi bez względu na formę. Jajka
        uwielbia ale przecież nie dam codziennie jajka (zwłaszcza, że jajecznicę albo na
        miękko zjada dwa na raz, więc wyszłoby 14 jaj w tygodniu ;) ). Wczoraj na
        kolację zrobiłam kluseczki z serka homogenizowanego i kilka sztuk zjadła. Nie
        darła się, że głodna i spała normalnie więc chyba aż tak za butlą mleka nie
        tęskni? Mam nadzieję, że jak się trochę przegłodzi to nie będzie tak wybrzydzała.
    • lee_a Re: Sama odstawiła mleko, co dać na śniadanie? 23.02.09, 09:38
      u nas już dawno mleko jest bebe, zresztą smakowało jej tylko to z cyca. A na
      śniadanie uwielbia jajko na miękko i kanapeczkę z masłem. Albo kanapeczkę z
      czymkolwiek innym - serek, ser, pasztet itp. A może spróbuj jej porobić kanapki
      z pastami np. z twarożkiem, rybą wędzoną? Albo grzanki/sandwiche? Ja teraz
      jestem na etapie wymyślania niemlecznego jadłospisu na kolację, bo kaszka
      kolacyjna zrobiła się bardzo bebe. Póki co hitem kolacyjnym okazało się
      spaghetti bolognese i rybka po grecku. Jeszcze kilka dań i będę miała opracowany
      jadłospis.
      • lipiec_2007 lee_a 23.02.09, 09:48
        jak juz dopiescisz swoje kolacyjne menu, to podziel sie z
        kolezankami. ja ostatnio tez jestem wyprana z pomyslow. ostatnio
        przeszlo nam leczo - takie warzywne.
    • azi81 Re: Sama odstawiła mleko, co dać na śniadanie? 23.02.09, 09:55
      Auriko zobacz sobbie tuttaj
      www.przepisy.org/kategoria88_90.html czesto cos z tej stronki
      odgapiam :P
      • lee_a Re: Sama odstawiła mleko, co dać na śniadanie? 23.02.09, 10:18
        fajna stronka azi! na moje kolacje też się przyda, tylko niby kto będzie miał to
        przygotować? ;)
    • iwo-ry Re: Sama odstawiła mleko, co dać na śniadanie? 23.02.09, 10:21
      Spróbuj posmarować kanapeczke masłem, położycz szynkę. A potem
      całość obtocz w jajku z troszeczką soli i smaż na maśle po obu
      stronach. Moja mała przepada za tym. Przepis z jakiejś "dzieciowej"
      stronki
      • joasia83m Re: Sama odstawiła mleko, co dać na śniadanie? 23.02.09, 11:13
        hehe, mam to samo.
        Dzieciak nauczyl sie wybredzac i jesc tylko to co dla niego
        pyyyyszne, czyli ciasteczka, biszkopty, rosół i jogurt, reszte zje
        jak ma dobry humor! ale ostatnio jest jakby lepiej. moze dlatego ze
        podaje teraz bioaron c, ktory ponoc wplywa na apetyt. moj zje
        kawalek chlebka, kilka plasterkow wedliny, potem kilka kielkow,nie
        mozna z tego zrobic kanapki, wszystko musi byc podane oddzielnie.
        tak wyglada sniadanie... drugie sniadanie to rosol, no kombinuje
        caly dzien.
        • aurinko Re: Sama odstawiła mleko, co dać na śniadanie? 24.02.09, 10:04
          Dzięki za pomysły :) A stronka jest super, na pewno coś z niej wybiorę. Maja
          wczoraj na kolację zjadła drugą porcję obiadowej zupy, popiła herbatą i było ok.
          Dziś na śniadanie udało się namówić ją do zjedzenia połowy bułki z wędliną, do
          picia sok. Wczoraj w sklepie kupiłam jej mleko bananowe ze słomką i wcale nie
          marudziła, że "be", wydudniła jednym duszkiem, kombinatorka ;)
          • lilka.k Re: Sama odstawiła mleko, co dać na śniadanie? 24.02.09, 10:15
            Moi omlet jedliby codziennie, ale im ograniczam ilość jajek, bo lubią.
            Antek je też sam ser żółty. Zadziwiające ilości.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka