Dodaj do ulubionych

Platforma Obywatelska Gorlice

31.03.04, 08:16
Zapewne niewielu z Was wie ale od blisko 2 lat w Gorlicach działa Platforma
Obywatelska. Nasze szeregi stopniowo się powiększają jednak ja jestem za
większym przyrostem potencjalnych zainteresowanych ludzi chcących "pracować"
na rzecz tego ugrupowania. Podczas jednego z ostatnich posiedzen zarządu
padła myśl utworzenia w miescie koła Młodych Demokratów to taka młodzieżówka
PO być może własnie dzieki tej stronie uda mi się pozyskać do tych struktur
wartościowych i zaangażowanych ludzi chcących miec wpływ na to co sie dzieje
na lokalnym rynku władzy a docelowo kto wie może i dalej. Jesli ktoś z
powiatu gorlickiego byłby zainteresowany faktycznym przystąpieniem do
struktur PO zapraszam do kontaktu zarówno młodzież jak i starszych
czytelników z POzdrowieniami JAREK
Obserwuj wątek
    • boski_yaro Re: Platforma Obywatelska Gorlice 18.05.04, 14:00
      Jak widzę nie ma wsród forumowiczów chetnych czy też zainteresowanych tą
      formacją polityczną Powiem szczerze że troszke mnie to smuci bo zarówno
      liczyłem na zainteresowanie czy ewentualne głosy krytyki wobec PO tudzież na
      podpowiedz co my członkowie PO możemy w mieści i powiecie zainicjować by się
      dało coś zrealizować. Smutny jest ten brak zaangażowania bo niestety do
      narzekania są wszyscy a do pomocy by przywrócic normalnośc nie ma nikogo.
      Domyślam się też czym to idzie; ot poprostu lepiej być w większej grupie
      bijących niż tych co sie do bicia wystawiają Tylko czy wtedy uda się coś w tym
      kraju zmienić ?? Uważam że gdyby do działania w takich róznych ugrupowaniach
      ruszyli wreszcie młodzi ludzie udało by się skruszyć ten "stary beton" jaki
      zalewa ta republikę kolesiów w przeciwnym wypadku bedzie tak jak jest albo i
      gorzej Być może to w jakis sposób pobudzi Waszą aktywnośc czego sobie i
      wszystkim serdecznie życzę !! Zatem czekam na potencalnych zainteresowanych
        • boski_yaro Re: Platforma Obywatelska Gorlice 19.05.04, 09:55
          Zarząd Koła Miejskiego PO w Gorlicach tworzą Krzysztof Wroński, Bogdan Musiał,
          p. Wojnarski (imię mi uleciało ale własciciel masarni,Jacek Górowski, Florian
          Grądalski i moja skromna osoba. Ponadto w kole są jeszcze między innymi
          Stanisław Szura (członek Rady Krajowej PO), dr.Bogusław Lenard, Jolanta Młynar
          (pracownik Sądu), Franciszek Gryboś, Ogólnie koło liczy ponad 20 członków a
          chcielibyśmypozyskać nowych. Szczerze mówiąc mi marzy się stworzenie koła z
          młodzieżą tak jak we wszystkich miastach bowiem tak jak mówiłem czas najwyższy
          aby stopniowo do przejęcia władzy na wszystkich szczeblach samorządu szkolić
          nowe i fachowe kadry. Dlatego jesli ktoś czuje się odpowiedzialny mile jest
          widziany w naszych strukturach.
          GIKS i dobrze że masz takie odczucia i właśnie dlatego żeby je u Ciebie zmienic
          i nie tylko u Ciebie trzeba wreszcie wymienić tych którzy się już "zasiedzieli"
          na swoich stołkach i pokazali swoją bezradność
          • basman.gorlice Re: Platforma Obywatelska Gorlice 21.05.04, 10:23
            Jarek... Ale jak tu zmienić takiego Knota, Augustyna, panią Buhl.... Burmistrze
            się zmieniają, rządy się zmieniają, a oni sobie siedzą... I czasami odnoszę
            wrażenie, że to są funkcje dożywotnie. Ta grupka fachowców skutecznie blokuje
            większość inicjatyw ciekawych, a te które są zaniża do swojego poziomu (vide
            ostatnie Dni Gorlic - europorażka...). Nikt ich z tego nie rozlicza i
            generalnie jest fajnie, tylko na przykład ja już straciłem ambicję zrobienia u
            nas w mieście czegokolwiek, i naprawdę wolę jechać gdzieś w świat i zagrać u
            przyjaciół w Lublinie, Krośnie albo Białymstoku, niż szarpać się z brakiem
            ambicji, indolencją i amatorszczyzną takich Pięknych Umysłów. Piszę o rozrywce
            i kulturze, bo ta działka mnie bawi, i na niej się odrobinę znam, Ty też... No
            i jakoś nie wierzę, że na przykład gdybym zapisał się do jakiejkolwiek partii i
            zaczął ostro działać, to mógłbym w tym miasteczku coś zmienić w tem temacie.
            • boski_yaro Re: Platforma Obywatelska Gorlice 22.05.04, 09:58
              Bass zakładam że ciut mnie znasz napewno i zapewne wiesz że kwestia kultury,
              muzyki, koncertów jest bliska memu sercu bowiem życje z tego od 10 lat już
              ponad Kiedy przyjechałem do Gorlic 6 lat temu (30 kwietnia minęło) też byłem
              pełen zapału i dobrych chęci. Owszem dość szybko podcięto mi skrzydła i równie
              szybko poznałem mechanizmy jakie panują w tym mieście Niemniej jednak ja zawsze
              idę pod wiatr, całe życie i dalej robię swoje Co się wielu osobom nie podoba
              Mówisz jak można coś tu zmienić Owszem można i ja jestem tego najlepszym
              przykładem 6 lat temu byłem tutaj totalnie obcy nikt mnie nei znał ja nieznałem
              nikogo Przyjechałem z Radia z Bydgoszczy na kontrakt do Nowego Sącza do Echo a
              na własna prośbę przeniosłem się do Gorlic bowiem to miasteczko i ci ludzi mnie
              urzekli Do tego stopnia że nie chciałem już stąd wyjeżdzać i zapusciłem
              korzenie na stałe i założyłem rodzinę. Ponadto jako duch niespokojny zacząłem
              działać dośc skutecznie myslę w swerze administracji co też jest solą w oku
              innnych. Bowiem boli ich że totalnie obcy i w sumie młody człowiek znikad w
              czasie wyborów samorządowych ma lepszy wynik niż szanowana polonistka czy inni
              znani od lat działacze lokalni. Że wygrywa wybory i kieruje największym
              osiedlem w mieście itp. Przez ponad rok sprawowania funkcji pokazałem że jeśli
              się chce to można coś zrobić W obecnym układzie sił byłem sam dlatego wiele
              spraw mi uwalano już na starcie Jednak jak powiedziałem można to zmienić, można
              zmienić tych ludzi przyspawanych do stołków od lat ale trzeba chcieć to zrobić
              Od samego gadania się to nie stanie Stąd też moje apele o pozyskanie grupy
              młodych ludzi z całego miasta aby stworzyć alternatywę dla tego "betonu"
              Uwieżcie mi oni nie są wcale tacy silni a wygrywają ciagle tylko dlatego że nie
              ma kontrkandydatów by z nimi powalczyć. Zbierzmy się a dfamy im rade Kolejne
              wybory już za dwa lata Wbrew pozorom to nie za dużo czasu ale moża pokazać
              ludziom, że jestesmy młodzi kompetentni i nadajemy się do tego aby zajmowac się
              w mieście czy powiecie ważnymi tematami W końcu wymiana pokoleniowa to normalna
              rzecz Niemożna jednak dopuścić do tego by republika kolesiów wymieniła się na
              kolejna republikę swoich protegowanych. Ufffffff ale sie opisałem jednak z
              przyejmnością będę odpowiadał na takie tematy bo chcę by to miasto MOJE MIASTO
              było jak najlepsze i przyjazne dla jego mieszkanców
                • giks Re: Platforma Obywatelska Gorlice 04.06.04, 22:42
                  fanie tak sobie rozdzielacie stołki :D to jak tak to może i ja się załapie na
                  jakiś hmm...???

A tak na poważnie to naprawdę jest aż tak źle? czy wszystko jest uzależnione od
                  tych tam w UM??? nie można zrobić nic "na własną rękę"?
                        • boski_yaro Re: Platforma Obywatelska Gorlice 07.06.04, 09:00
                          moltke jacaa Ciesz się że choć ktoś wyraził zaintersowanie Jacaa nie przejmuj
                          się wynikiem z przed lat Nie mogło byc inaczej skoro do urn jak na razie chodzi
                          beton sypmatyzujący z betonem siedzącym na krzesłach Nieskromnie chwaląc się
                          pokazałm że da się to skruszyć Jednak łatwiej walczy się w grupie niz w
                          pojedynke dlatego już teraz zbieram ekipę z którą bedzie można godnie stanąc w
                          szaranki i powalczyć za 2 lata A jak mówiłem to jest niewiele czasuwiec juz
                          powoli trzeba zacząc się organizować
                          Moltke z całym szacunkiem ale UW hmmm troszkę trąci myszką Wioesz co chce
                          powiedzieć NIe ma poprostu za dużych szans na reaktywację To nie matrix ;-))
                          Jednak PO ma sporo wartości z UW wieć napewno znajdzesz coś dla siebie
                          Wiec jaki plan działania obieracie ??
                          • basman.gorlice Re: Platforma Obywatelska Gorlice 07.06.04, 11:23
                            Yaro.
                            to mam propozycję. Nie chciałbym, żeby Cię posądzono, że - jak już będziesz
                            burmajstrem - robisz czystkę na stanowiskach i obsadzasz stołki swoimi. To ja
                            wtedy proponuję swoje usługi jako bezpartyjny fachowiec. Może pan Knot do tego
                            czasu przejdzie wreszcie na zasłużoną emeryturę ?
                            • boski_yaro Re: Platforma Obywatelska Gorlice 07.06.04, 17:01
                              a niech posądzają o prywatę Najważniejsze w tym wszytkim jest to by te
                              stanowiska obasadzić ludzmi kompetentnymi, z wiedzą i wizją Nie jak do tej pory
                              ludzmi z przypadku którzy kwalifikacje zdobywają w ciągu wielu lat swojej pracy
                              Poprosty szkoda czasu na takie osoby. Bass wiec sie nie martw DAMY RADE Myśle
                              że wiele stanowisk w mieście jest do wymiany.
                              • jacaaa2 Re: Platforma Obywatelska Gorlice 07.06.04, 17:15
                                ja tam sie na stołek nie pcham ale denerwujace jest to ze wiele starych
                                pierdzieli na siłe okupuja swoje stolki ,nie dajac szans innym
                                młodym ,wykształconym i energicznym.
                                Ta sama sytuacja panuje w oswiacie 1/3 personelu nauczycielskiego w kazdej
                                szkole (przynajmniej w podstawkach)to stare zrzedliwe niejednokrotnie w
                                emerytalnym wieku babcie-i gdzie tu walka z bezrobociem ?????
                          • moltke Re: Platforma Obywatelska Gorlice 07.06.04, 17:46
                            moze i traci myszka, ale przynajmniej nie mozna nikomu z nalezacych obecnie ani
                            do UW ani do Mlodego Centrum zarzucic, ze sa tam tylko dla kariery (w
                            przeciwienstwie do np. takiej Iwonki Tworzydlo, ktora obecnie jest w
                            Samoobronie). ja osobiscie poczekam do wyborow do PE, specjalnie po to przyjade
                            do gorlic...(jakas przerwa w zdawaniu egzaminow mi sie nalezy), no, jeszcze na
                            spotkanie z Rokita, bo bardzo mnie ciekawi dlaczego Platforma zmarnowala 500
                            mln zl przekazujac te pieniadze PKP. a po wyborach...jesli UW nie przekroczy
                            wymaganego progu wyborczego, to mnie pewnie zobaczycie na jakims zebraniu PO :)
                            • boski_yaro Re: Platforma Obywatelska Gorlice 08.06.04, 09:33
                              moltke bardzo się ciesze że potemcjalnie myślisz o platformie Na spotkaniu
                              Rokity jesli bedziesz możemy pogadać bo siłą rzeczy ja jako członek Zarządu PO
                              też tam będe Być może szybciej Cię przekonam do PO choć w sumie wybory już w tą
                              niedziele wiec decyzja Twoja zapadnie pewnie wkrótce Jak powiedziałem moim
                              celem jest stworzenie w mieście frakcji młodych PO Może się uda Kto wie ??

Jacaa to nie żadne pchanie się na stołek ale jeśli czujesz się odpowiedzialny a
                              jednoczesnie chcesz aby było lepiej i masz ku temu predyspozycje to powinienes
                              ten "dar" wykorzystac dla pożytku wszystkim mieszkańców
                              • jacaaa2 Re: Platforma Obywatelska Gorlice 08.06.04, 18:25
                                nie powiem ze znam sie troche na mechanizmach rzadów w naszym miescie ,ale coż
                                kilka osób tego nie zmieni co najwyzej moga niezle namieszac,a co do wyborów to
                                i tak wiadomo na kogo beda glosowali jak zwykle emeryci i rencisci,o ile wogole
                                pojda do glosowania
                                • boski_yaro Re: Platforma Obywatelska Gorlice 09.06.04, 09:10
                                  jacaaa no własnie i oto chodzi by zmotywować nowych wyborców by poszli do urny
                                  Skoro wkółko są ci sami kandydaci to i elektorat się nie zmienia Dlatego cały
                                  czas mamy taki a nie inny wygląd rady Miasta jednak jesli pojawi się ktoś inny
                                  sensowny napewno zyska poparcie Chocby tylko dlatego że zmotywuje do głosowania
                                  swoich najbliższych, przyjaciół, znajomych a ci swoich i to jest klucz do
                                  sukcesu własnie Ja mam z tym mały problem bo w Gorlicach mieszkam zaledwie 6
                                  lat ale jak powiedziałem pokazałem ze to się da zrobić Wystarczy odrobina
                                  dobrej woli chęc walki i tyle Sukces naprawde może przyjśc sam Jednak w
                                  pojedynke znów nic nie zdziałam no i historia się powtórzy niestety A my
                                  wszyscy dalej bedziemy narzekac na to co się w mieście dzieje lub na to co się
                                  nie dzieje a powinno
                          • b.monkey Re: Platforma Obywatelska Gorlice 09.06.04, 19:14
                            No pewnie, yaro, nalepiej reaktywować się zmieniając przy okazji nazwę. Ciekawe
                            jak nazwie się platforma po kolejnej klęsce w wyborach. Proponuję "Transformers"...
                            Szczerze mówiąc, w powiecie rządzi właśnie wasze ugrupowanie, to na kogo
                            chciałbyś ich zmienić??
                            Chciałabym żeby twoimi szczytnymi hasłami udało się namówić młodych chociażby do
                            udziału w wyborach. Może potem będziesz mógł narzekać na ludzi, którym jeszcze
                            się coś chce.

Przy okazji, kto z Gorliczan wybiera się na wybory do parlamentu europejskiego?
            • b.monkey Re: Platforma Obywatelska Gorlice 09.06.04, 19:24
              basman.gorlice napisał:

> Jarek... Ale jak tu zmienić takiego Knota, Augustyna, panią Buhl.... Burmistrze
              >
              > się zmieniają, rządy się zmieniają, a oni sobie siedzą... I czasami odnoszę
              > wrażenie, że to są funkcje dożywotnie. Ta grupka fachowców skutecznie blokuje
              > większość inicjatyw ciekawych, a te które są zaniża do swojego poziomu (vide
              > ostatnie Dni Gorlic - europorażka...). Nikt ich z tego nie rozlicza i
              > generalnie jest fajnie, tylko na przykład ja już straciłem ambicję zrobienia u
              > nas w mieście czegokolwiek, i naprawdę wolę jechać gdzieś w świat i zagrać u
              > przyjaciół w Lublinie, Krośnie albo Białymstoku, niż szarpać się z brakiem
              > ambicji, indolencją i amatorszczyzną takich Pięknych Umysłów. Piszę o rozrywce
              > i kulturze, bo ta działka mnie bawi, i na niej się odrobinę znam, Ty też... No
              > i jakoś nie wierzę, że na przykład gdybym zapisał się do jakiejkolwiek partii i
              >
              > zaczął ostro działać, to mógłbym w tym miasteczku coś zmienić w tem temacie.

Osoby, o których wspomniałeś, pracują w Urzędzie Miasta. Jak myślisz jakie
              ugrupowanie ma większość w Radzie Miasta? Chyba Twój kumpel yaro nie ma w PO
              zbytniego przebicia, skoro po waszych "konstruktywnych" uwagach osoby te wciąż
              wygrzewają swoje stołeczki??? I czy dalej myślisz że po wyborach yaro
              rzeczywiście coś zmieni???
              • boski_yaro do b.monkey 11.06.04, 09:24
                niestety musze wykazać nieprawdę w tym co mówisz alebowiem PO nie jest siłą
                władczą ani w UM ani w powiecie Mało tego Platforma Obywatelska wogóle
                niestartowała w ostatnich wyborach samorządowych (!!!!) więc proszę o
                niegłoszenie nieprawdziwych tez. CO co osób (nazwisk) wymienionych pracowników
                UM to chciałbym dodać, że kierowników wydziałów powołuje Burmistrz a ten obecny
                jest nie z PO tylko z SLD o ile się nie orientujesz.
                Prawdą jest że ja po wyborach jeśli będe sam napewno nic nie zmienie i to jest
                własnie cel mojej agitacji Potrzebuję silnego poparcia ze strony ludzi bo w
                przeciwnym wypadku ta bajka znów bedzie miala taki a nie inny wygląd. Piszesz o
                kolegach z PO chciałbym zauważyć, że platforma ma dość szerokie spektrum i
                znajdują się w niej osoby różne i ja nie zawsze muszę się z nimi zgadzać albo
                cieszyć z faktu że są Jednak nie mam prawa nikomu odmówić przystąpienia do
                organizacji, chyba że jest to osoba niezwykle spalona na lokalnym gruncie.
                Słusznie zauważyłaś, że walcze o to by do urn poszli nowi mlodzi wyborcy bowiem
                to jest własnie jedyny sposób na to by wreszcie zmienić tą ekipę w innym
                wypadku będzie tak jak jest dalej i bez zmian. Dlatego mam małą prośbę jeśli
                nie chcesz pomóc to choć nie utrudniaj mówiąc nieprawdziwe rzeczy. Pozdrawiam
                • b.monkey Re: do b.monkey 11.06.04, 15:22
                  >CO co osób (nazwisk) wymienionych pracowników
                  UM to chciałbym dodać, że kierowników wydziałów powołuje Burmistrz a ten obecny
                  jest nie z PO tylko z SLD o ile się nie orientujesz.<
                  Tu właśnie ty napisałeś nieprawdę. Sugerujesz, że kierownicy ci zostali powołani
                  przez obecnego burmistrza? Sprawdż sobie kto i kiedy ich powołał, i czy nie była
                  to osoba związana z poprzednim "stadium" Platformy.
                  >niestety musze wykazać nieprawdę w tym co mówisz alebowiem PO nie jest siłą
                  > władczą ani w UM ani w powiecie <
                  Nawet jeśli nie jest to większość absolutna, to niemniej jednak większość i wraz
                  z partnerami koalicyjnymi Platforma rządzi w Gorlicach. Tak, że ty ze swojej
                  strony staraj się nie mijać z prawdą.
                    • boski_yaro Re: do b.monkey 14.06.04, 09:51
                      ja nie powiedziałem że tych kierowników powołał Sterkowicz Zgafdza się że to
                      było duzo wczesniej. Jednak gdyby naprawde chiał zmian w miscie mógłby zastapić
                      ich innymi bardziej kompetentnymi osobami.
                      Po raz kolejny z pełnym naciskiem powtarzam PO w Gorlicach nie zdobyło ani
                      jednego manadtu do UM ani Starostwa bowiem nie startowało w tych wyborach.
                      Owszem niektórzy z obecnych radnych w ostatnim czasie wstapili w szeregi PO ale
                      poparcie dla mandatu zdobywali z innego ramienia. Dlatego uważam za niesłuszne
                      takie stwierdzenie. Skałd osobowy nie jest tajemnicą i moge powiedziec ilu z
                      radnych UM ( łacznie 21 ) jest obecnie w PO są to: Bogdan Musiał, Piotr
                      Kwiatkowski a więc nie jesdt to chyba wielka siła ???? W starostwie jest
                      jeszcze ciekawiej bowiem członkiem PO jest jedynie wicestarosta Stanisław Szura
                      Hmm na mój mały skromny chłopski rozum nie są to ilości kandydatów które można
                      nazwać władzą wykonawczą Chyba że b.monkey zarzucisz mi tym razem ze nie znam
                      składu osobowego PO w Gorlicach ?? Reszta z członków PO nie pełni żadncy
                      stanowisk szczebla samorządowego To tyle gwoli wyjasnienia bowiem nie tolerują
                      że ktoś próbuje mataczyć ( to takie modne słowow teraz ) i wprowadza
                      zamieszanie albo umyslnie albo ze swojej niewiedzy.
                      • moltke Rokita, wybory i inne duperele :D 14.06.04, 17:42
                        no i stalo sie. nie udalo mi sie przyjechac do gorlic na Rokite ani na wybory,
                        czego strasznie zaluje. martwi mnie tylko jedno: parta, ktora wygrala wybory w
                        gorlicach.
                        qrde, nie widzialem, ze Kwiatkowski jest w PO, on nawet nie potrafi upomniec
                        bachorow, ktore dewastuja mu klatke schodowa.
                        ok, yaro, daj mi jakies namiary na swoja osobe, jak tylko skoncze sesje to
                        jakos sie umowimy na dyskusje o polityce :D
                        pzdr
                        • boski_yaro Re: Rokita, wybory i inne duperele :D 15.06.04, 15:03
                          no niestety Partia która wygrała wybory w Gorlicach to LPR Moim zdaniem
                          największe nieporozumienie w historii polskiego parlamentaryzmu Tym bardziej
                          nie mogę sobie wytłumaczyć jak to mozliwe że nabardziej przeciwna integracji z
                          UE partia zyskala aż takie poparcie To naprawdę świadczy o tym iz ludzie są już
                          zagubieni w tym co się dzieje Być może wytłumaczeniem sukcesu LPR bedzie to że
                          ich elektorat w tych wyborach w dużej mierze stanowiły (wg sondaży i analiz pod
                          lokalami wyborczymi robionymi przez ankieterów) osoby z wykształeceniem
                          podstawowym oraz z ukończonym 60 rokiem zycia. Po dość długiej przerwie
                          ponownie pod skrzydła wzięło ich radio Maryja z psychopatą Rydzykiem na czele,
                          no i oto mamy efekt. Niestety po raz kolejny sprawdziło się to co mówie od
                          dawna Zabrakło nowego, swieżego , młodego elektoratu przy urnach.
                            • basman.gorlice Re: Rokita, wybory i inne duperele :D 01.07.04, 14:21
                              Jeden Sterkowicz wiosny nie czyni. Nie znam osobiście, ale słyszałem o nim
                              dobre opinie.
                              A to że my sobie tu możemy jeno popisać, a od tego i tak się nic nie zmieni, bo
                              sitwa u nas przeogromna.
                              Wspaniali urzędnicy, których nazwiska ośmieliłem się wymienić na każdym kroku
                              wykazują się indolencją, amatorszczyzną i brakiem wyobraźni. I co ? I nic.
                              Nikt mi nie powie, że pieniędzy na kulturę i rozrywkę u nas nie ma.
                              Niewielkie, ale są.
                              Sa fatalnie wydawane, ot co.

Już sie boję jak będą wyglądać przyszłoroczne obchody 90tej rocznicy Bitwy Pod
                              Gorlicami...

Nie wiem, czy już kiedyś tu nie wspominałem, ale jeśli tak, to się powtórzę.
                              Nie dziwi Was fakt, ze nie mamy żadnej imprezy z dotacją z Urzędu
                              Marszałkowskiego ? Zwłaszcza, że obecny marsdzałek...I tak dalej.

Mnie nie dziwi. Bo kolega "zapuścił żurawia" w odpowiednim wydziale UM jakieś
                              dwa lata temu.
                              I co usłyszał ? Że przede wszystkim z Gorlic nie wychodzi żadna inicjatywa
                              warta dofinansowania, a urzędnicy z Krakowa nie widzą w naszych fachowcach
                              partnerów do współpracy i obawiają się, że ewentualne środki przekazane miastu
                              byłyby źle rozdysponowane.

Koniec cytatu.
                              • moltke Re: Rokita, wybory i inne duperele :D 03.07.04, 22:57
                                z tego co slyszalem od informatora "umieszczonego" w UM Gorlice ma zostac
                                zorganizowana konferencja poswiecona bitwie pod gorlicami. problem jest tylko
                                jeden: wg planow sprzed 2 miesiecy miala ona zostac zorganizowana...nie, nie w
                                gorlicach, w krakowie :] nasza wladza ma naprawde genialne pomysly.
                                co do srodkow do rozdysponowania...po mojej ostatniej wizycie w MUW (Malopolski
                                Urzad Wojewodzki) w wydziale spraw spolecznych pozostaje mi niesmak. poszedlem
                                tam jako reprezentant mojego Stowarzyszenia z zapytaniem, czy w swietle ustawy
                                o organizacjach pozytku publicznego moglibysmy sie starac o jakas dotacje. tak,
                                moglibysmy, ale oni preferuja samorzady, a my musielibysmy dostac zgode MSWiA ;)
                                    • dbergeron Re: Rokita, wybory i inne duperele :D 04.09.04, 04:08
                                      I bardzo sluszmie,ze nazywa ksiedza Rydzyka psychopata,bo to jest prawda.Ksiadz
                                      Rydzyk to typowy oszolom,ktory potafi tylko wyciagac pieniadze od dewotek i
                                      naiwnych.Co jakis czas przyjezdza za wilka wode i wyglasza kazania bez ladu i
                                      skladu,krytykujac wszyskich i wszystko nawet decyzje Watykanu . Mozna
                                      miemac ,ze tylko ksiadz Rydzyk jest ostoja polskosci i kosciola
                                      katolickiego.Dewotki wpros doznaja orgazmu,przkazujac gotowke,poniewaz czekami
                                      jego wilebnosc gardzi.Orgazm dewotek jestem w stanie pojac ,ale uwielbienie
                                      meskiej czesci oszolomow i to czasami ludzi mlodych juz nie bardzo.Mysle ,ze w
                                      zacofanej poloni pokutuje zasada ,ze co powie duchowna osoba i to w dodatku w
                                      kosciele to czysta prawda.Z te to prostej przyczyny nowa emigracja ktora jest
                                      lepiej wyksztalcona ,mowiaca po angielsku posiadajaca czesto dobra pozycje w
                                      zakladzie pracy unika jak ognia polskiego kosciola i polonijnych
                                      organizacji.Ksiadz Rydzyk przyizdza jednak bardzo czesto, a innych polskich
                                      politykow prawie nie uswiadczysz,jednak to wlasnie te rydzykowe oszolomy ida
                                      glosowac w polskich konsulatach i mamy rezultaty jakie mamy.Jednak w Polsce PO
                                      czasami mnie paralizuje podejmujac decyzje z przeczne z jakimkolwiek logicznym
                                      mysleniem tylko dlatego aby dokopac SLD.
      • moco7 Re: POPIERAM PO ALE NIE Z NIM 02.08.05, 15:32
        Boskiemu bym chciała przypomnieć,że słowa nie mają siły twórczej.Czyli,że z
        samego nicka wiele nie wynika(rymsło mi się!)...No i mała uwaga na marginesie,a
        raczej pytanie - czy regionalni działacze PO są odpytywani ze znajomości języka
        polskiego? Weź sie Pan,Panie Yaro za jakieś korepetycje,bo kiedy już będziesz
        burmistrzem...Nie uchodzi takiego wspaniałego narzędzia używać tak
        nieporadnie.I jeszcze jedno - wydawało mi się,że apolityczność i kompetencje
        urzędników - w tym dobre doświadczenia - to standardy europejskie,do których
        Polska,choćby przez tworzenie korpusu urzędniczego - jakoś powoli się zbliża.A
        Ty chciałbyś jak bolszewicy - wymieść żelazną miotłą wszystkich,do dna,bo
        zasiedziali...Hmmmm...w sumie - "+" za młodzieńczy zapał,chęć przysłużenia się
        lokalnemu środowisku( tym bardziej,że jesteś "naleciałość"),a "-", krecha jak
        stąd do Moskwy za brak doświadczenia,nieodpowiedzialność i pazerność na
        stołki.Pomyśl, Yaro.Zostajesz burmistrzem i następnego dnia masz wszystkie
        kluczowe stanowiska w ratuszu obsadzone SWOIMI, ale NOWYMI.Co robisz? Wysyłasz
        WSZYSTKICH na szkolenie???...Kto z nich będzie wiedział,gdzie przystawić
        pieczątkę?Pozdrawiam - ducha nie gaś,polski podciągnij,przemyśl jeszcze parę
        spraw,na spokojnie. Do wyborów jeszcze ponad rok.Sporo czasu...:))
        • marucha_1 Re: POPIERAM PO ALE NIE Z NIM 03.08.05, 00:03
          moco7 no chyba nie zyczysz az tak zle Gorlicom?? Wyobrazasz sobie NASZE miasto
          pod rzadami boskiego?? Uwierz afera Rywina czy Orlenowska byla by niczym w
          porownaniu z tym, co on by byl w stanie z Gorlicami zrobic. Widze, ze nie znasz
          go zbyt dobrze, bo uwierz mi kto jak kto ale yaro potrafi wladac jezykiem i to
          nizle. Bo jak wytlumaczyc jego "osiagniecia" i to ze nadal mieszka w NASZYM
          miescie i ma sie calkiem niezle? Przykladow na jego piekny jezyk mozna by
          mnozyc ew. porozmawiac z osobami ktore mialy "przyjemnosc" z nim wspolpracowac.
          Co do twoich (+) i (-)Braku mlodzienczego zapalu boskiemu nie mozna zarzaucic,
          tylko zeby chcial swoje pomysly realizowac w sposob odpowiedzialny i ew.
          porazki nie zrzucac na barki wspolpracownikow, a samemu umywac rece od
          konsekwencji. Co do (-) Zgadzam sie w calej rozciaglosci. I teraz wytlumacz mi,
          skoro ludzie wiedza jaki jest yaro w jaki sposob prowadzi interesy, dlaczego
          nadal dziala, a do tego calkiem preznie dziala w lokalnych strukturach
          politycznych? Skoro PO jest partia uczciwych ludzi i najmniejsze uchybienia
          prawne lub nawet moralne karze (przyklad Zyty Gilowskej) dlaczego tych ostrych
          zasad nie przeniosa na grunt lokalny???
          • jacaaa2 Re: POPIERAM PO ALE NIE Z NIM 03.08.05, 05:47
            Prponuje zakończyć ten temat -bo znowu zrobi sie nieciekawie i ktoś komuś
            bedzie zarzucał ze ten tam coś na niego ,a tamten na tamtego........
            A PO CO ??????????????

Parówkowym skrytożercą mówimy NIE !!!!
            • caro333 Re: POPIERAM PO ALE NIE Z NIM 03.08.05, 06:42
              Cześć,Jacaa! Pozdrowienia! Widzę,że strasznie wcześnie wstajesz.:))Zajrzałem do
              Gorlic bo u nas puchy a niedawno Giks sobie o nas przypomniała,co jest bardzo
              miłe.Przy okazji więc pozdrowienia dla Giks:)Rzuciłem okiem na ten spór i
              cóż,jak to u nas w polityce,emocje zawsze na wysokim poziomie.O meritum trochę
              (?)się zapomina.W każdym razie życzę Gorlicom najlepszego burmistrza z
              możliwych.:)))
            • wieczny_student Re: POPIERAM PO ALE NIE Z NIM 03.08.05, 08:44
              A ja proponuję .....? dali ci stołek na forum to siedz cicho bo poto jest forum by
              pisać.Tnij posty gdy są słowa niecenzuralne i tyle .MARUCHA pisze świetnie i to
              co pisze mnie bardzo interesuje .Do maruchy pisz pisz pisz .

Ps. marucha1 wejdz na pocztę.
          • boski_yaro Do wszytkich sklonowanych mutantów psychicznych 03.08.05, 09:46
            widzę że Giks się stąd ewakuowała i chyba bardzo dobrze zrobiła bowiem znów
            zaczyna się sytauacja sprzed roku kiedy jedna osoba (zapewne ta sama tylko pod
            nowymi nickami) rozbija forum od środka. Wszystkie te zombi, maruchy, dymitryj
            ei inne podobne wzbudzają tylko we mnie odruch litości i pożałowania.
            Takiś odważny, takiś bystry to NIE OSZCZEKUJ SIĘ JAK BUREK ZA PŁOTU tylko
            przedstaw sie kim jestes !!
            Rzucasz argumentami (z rękawa) PODAJ KONKRETY !! jeden taki tez z sejmowej
            trybuny rzucał takie hasłato teraz bedzie miał piekne odszkodowanie do
            wypłacenia jako zadośćuczynienie Niezapominaj że w sieci nikt tak naprawde nie
            jest anonimowy i na mój wniosek Policja bardzo szybko może Cie ustalić i jeśli
            nabiore chęci oddam sprawę do Sądu o bezpodstawne oskarżenia i naruszanie dóbr
            osobistych Zażadam bardzo wysokiego odszodowania z przekazaniem np na Dom
            Dziecka i jest to bardzo realne do wyegzekwowania.

Piszesz że mieszkam tu nadal i mam sie nieźle A zgadza się mam się nawet
            bardzo dobrze i mieć się będe jeszcze bardzo długo zapewne Mam tu rodzinę, dom,
            biznes To wszystko działa i działać będzie bowiem w przeciwieństwie do Ciebie i
            Tobie podobnym nie zżera mnie od środka zawiśc i nie pluje na około jadem.
            Piszesz o współpracownikach, porażkach itp Musisz bredzić i to bardzo (może to
            te ostatnie upały)bowiem żadne moje przedsięwzięcie nie było i nie jest
            realizowane w spólce czy czyimś współudziale Cieżko zatem mówić o
            współpracownikach mało tego (a to Cię zapewne zaboli najbardziej) jak do tej
            pory wszystkie moje inwestycje były trafione i porażek nieodnotowałem.
            Szkalując mnie w kontekście PO naruszasz tez dobre imie partii o której niemasz
            bladego pojęcia Jesli była by jakakolwiek wewnetrzna weryfikacja z
            przyjemnością się jej poddam i wiem że zakończy sie ona dla mnieze skutkiem
            pozytywnym
            Resumując skończ te żałosne ujadanie, nie motywuj mnie do "spacerów" po sądach
            ( bo w końcu stracę cierpliwośc i to zrobię) Chcesz "powalczyć" na argumenty
            Masz cywilną odwagę powiedz kim jestes, przedstaw jakiekolwiek dowody na to co
            mówisz (bo na razie to twoje newsy sa tak samo ciekawe i prawdziwe jak
            talibowie w Klewkach)

Achaaa i uważaj bo legenda mówi że bazyliszek jak spojrzał w lustro sam sie
            unicestwił ;-))
            • marucha_1 Re: Do wszytkich sklonowanych mutantów psychiczny 03.08.05, 13:52
              boski powiem ci tylko tyle za duzo o tobie i o twoich poczynaniach w Gorlicach
              wiem. Sledze twoia historie odkad przywlokles sie do Naszego miasta. I
              podejrzewam ze bede sledzil. Zastanow sie o czym moze swiadczyc fakt, iz sa
              ludzie ktorzy nie palaja do ciebie sympatia i to nie jest wcale zawisc, czy
              zazdrosc bo do czego ty jak narazie doszedles. Tego domu (ktorym sie chwaliles
              ze jest twoj) przed ktorym sie fotografowales i zdjecia mozna bylo ogladac w
              sympatii?? Przeciez to nie byl twoj dom. Ty mieszkales wtedy na Norwida boski.
              Uwierz mi bardzo duzo o tobie wiem, jak dla ciebie za duzo i bede sabotowal
              twoje kroki w miare moich mozliwosci, Uwierz mi to nie jest zawisc czy tez
              zazdrosc, to jest troska o MOJE miasto, tutaj sie urodzilem, tutaj zyje, a ty
              gdy tylko dorwiesz sie do stolka to bedzie poczatek konca...... NASZEGO miasta.
              • boski_yaro Re: Do wszytkich sklonowanych mutantów psychiczny 03.08.05, 14:07
                Taki z Ciebie szpieg doskonały ?? No to powiem ci że taki z Ciebie szpieg jak z
                koziej dupy trabka bowiem ja nigdy nie mieszkałem, niemieszkam i zapewne
                mieszkać na ulicy Norwida nie będę !!!!
                Co do sympatii to wogóle nie wiem o czym mówisz Tzn portal znam ale ja się po
                takich miejscach niewłóczę w przeciwieństwie jak widac do Ciebie. Uważam że
                takie portale sa dla zdesperowanych samców którzy są "za mali" by w normalny
                sposób poznac kobiete Ja mam szczęśliwą rodzinę.

STANOWCZO PODKREŚLAM RAZ JESZCZE JEDNOCZEŚNIE OFICJALNIE INFORMUJĄC WSZYSTKICH:
                każda następna próba szkalowania mojej osoby, podawania jakichklolwiek
                informacji na temat mojej osoby które będa niezgodne z prawdą zostaną
                bezzwłocznie zgłoszone do właściwych organów ścigania Mam dość zabawy w kotka i
                myszkę z jakims palantem Za głupote się płaci (sabotaż jaki sugerujesz też)
                Wszystkie Twoje dotychczas napisane przez Ciebie posty świadcza tylko przeciwko
                Tobie a nie mnie Widzisz ja jakos nie musze sie ich obawiać - w przeciwieństwie
                do Ciebie

A tak między nami mówiąc nie trzeba urodzić się w Gorlicach by czuć się
                gorliczaninem. Swoją drogą wielu z obecnych radnych miejskich czy powiatowych
                nie pochodzi z tych terenów tylko tak jak i ja sa napływowi niemniej jednak
                służą tej ziemi bo tu ich serca tak jak i moje A Tobie może się to podobac lub
                nie W najbliższych wyborach będziesz miał szeroki wachlarz innych kandytatów na
                których oddasz swój głos A tak właściwie zastanawiam się skąd wogóle pomysł o
                moim burmistrzowaniu ????? Nigdy nie miałem i nie mam takich aspiracji
                • marucha_1 Re: Do wszytkich sklonowanych mutantów psychiczny 03.08.05, 14:50
                  No popatrz to musiales byc strasznie zdesperowany skoro mozna cie bylo tam
                  znalezc, DESPERACIE, a czy to bylo Norwida, w kazdym razie tamte okolice
                  DESPERACIE. A skad pomysl o burmistrzowaniu?? Spiesze z wyjasnieniami. Sam
                  napisales kilka postow wyzej forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?
                  f=455&w=11706433&a=13177875 Teraz nie strasz innych sadami bo nie wszystkich to
                  dziala
                • rozrobka Re: Do wszytkich sklonowanych mutantów psychiczny 30.08.05, 17:30
                  Sklonowanym mutantem tudzież szpiegiem nie jestem natomiast boskiego yaro, z
                  kompleksem "za małego" znam doskonale ;) Mój drogi! Powinieneś sam przed sobą
                  przyznać, że przynależność do grupy zdesperowanych samców nie jest Ci obca!
                  Swoją drogą O BOSKI! fantastycznie się ubawiłam czytająt Twoje wydumane,
                  górnolotne wypowiedzi! BRAWO!!! I proszę o więcej, bo to najlepsze lekarstwo na
                  doły i chandry wszelkie ;)
      • pazuzu84 Re: CHCEMY ŁĄCZYĆ A NIE DZIELIĆ 29.10.05, 17:02
        golconda napisał:

> Tak ładnie mówił pan TUSK .A teraz żarcie o stołki. I to jest PO.

chyba zbyt duzym wysilkiem intelektualnym byloby dla ciebie postaranie sie o
        glebsza analize tego co sie dzieje obecnie na scenie politycznej.
        wytlumacz mi prosze cie jedna rzecz: po cholere PO ma wchodzic do koalicji
        jezeli nie bedzie mialo wplywu na nic, a wszystko bedzie mozna na nia zwalic
        cala wine za nieudolne rzady kaczorow?? a z reszta kto powiedzial ze PO ma
        wejsc w koalicje z Populizmem i Socjalizmem?? wyborcy?? na pewno nie?? sa to
        ugrupowania o zbyt duzych roznicach programowych i mam nadzieje, ze do takiej
        koalicji nigdy nie dojdzie. niech sie PiS kompromituje we wprowadzaniu II PRL-
        u, ale SAM!!!
        niestety, ale gorlice (to forum nie jest wyjatkiem) tez opanowala kwacza grypa,
        oby tylko i oby w styczniu Polske udalo sie z tej choroby wyleczyc
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka