Dodaj do ulubionych

Biblioteka Śląska

05.02.08, 13:39
Dzisiaj od rana
w Śląskiej urzędowałam
Coś tam czytałam
Coś tam pisałam
i jak się tak zastanowiłam
Opowiadanko krótkie stworzyłam
Obserwuj wątek
  • madohora Re: Biblioteka Śląska 05.02.08, 13:41
   Tam są komputery, lecz trwa czekani
   Zanim się wybraną książkę dostanie
   Pół godziny poświęcić trzeba
   By wstąpić do literackiego nieba
   A jak się jakiś bies ucieszy
   To się komputer, ot tak zawiesi
   Czasem minie cała godzina
   A książki ni ma...ni ma...
  • cusiew44 Re: Biblioteka Śląska 06.02.08, 16:23
   Ja też tam czasami bywam i można się nieźle nadenerwować. Albo
   komputer się zawiesza, albo tej książki która jest najbardziej
   potrzebna nie można wypożyczyć. Bo trzeba z niej skorzystać na
   miejscu. A już to czekanie, jeszcze jak się człowiekowi spieszy.
  • madohora Re: Biblioteka Śląska 15.06.13, 23:11
   Zeruya Shalev w Bibliotece Śląskiej!

   17 czerwca 2013 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z izraelską pisarką – Zeruyą Shalev, która przyjeżdża do Polski na zaproszenie Dyskusyjnych Klubów Książki. Autorka będzie promować najnowszą powieść „Co nam zostało”. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Dobre książki i kawa z...” Rozmowę poprowadzi Szymon Kloska. Zapraszamy
  • madohora Re: Biblioteka Śląska 15.06.13, 23:11
   Moja Islandia. 10 dni na wyspie ognia i lodu

   18 czerwca 2013 r. o godz. 17.00 odbędzie się prelekcja „Moja Islandia. 10 dni na wyspie ognia i lodu” z cyklu Spotkania podróżnicze w Bibliotece Śląskiej. Prelegent – Robert Szklany opowie o tym, że „10 dni to o wiele za mało, by poznać Islandię, ale wystarczy, by się w niej zakochać”
  • madohora Re: Biblioteka Śląska 15.06.13, 23:11
   Spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim

   Gościem kolejnego Salonu Literackiego Michała Jagiełły będzie Jarosław Mikołajewski – poeta, eseista, prozaik, autor książek dla dzieci, tłumacz z języka włoskiego, dyrektor Instytutu Polskiego w Rzymie w latach 2006–2012. Spotkanie odbędzie się 19 czerwca 2013 r. o godz. 17.00 w sali Benedyktynka Biblioteki Śląski
  • madohora Re: Biblioteka Śląska 15.06.13, 23:12
   Europejski Stół Węglowy. Działania podejmowane w Unii Europejskiej na rzecz energii i górnictwa w świetle zrównoważonego rozwoju.

   21 czerwca 2013 r. o godz. 11.00 w Bibliotece Śląskiej w sali Benedyktynka odbędzie się spotkanie z cyklu „Przy herbatce o wspólnej Europie” zatytułowany „Europejski Stół Węglowy. Działania podejmowane w Unii Europejskiej na rzecz energii i górnictwa w świetle zrównoważonego rozwoju”. Gościem spotkania będzie Bogdan Marcinkiewicz, poseł do Parlamentu Europejskiego.
  • madohora Re: Biblioteka Śląska 15.06.13, 23:13
   27 czerwca 2013 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Klubu Dobrej Książki. Książkę Szczepana Twardocha pt. „Morfina” nominowaną do nagrody Śląski Wawrzyn Literacki przedstawi prof. zw. dr hab. Krzysztof Kłosiński. Spotkanie poprowadzi dr hab. Dariusz Nowacki, fragmenty przeczyta red. Maria Kempińska
  • madohora Re: Biblioteka Śląska 08.07.13, 21:04
   Letni cykl działań Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej (lipiec-sierpień 2013 r.) będzie odbywał się pod hasłem „Może, może…Sztuka?”. Jest to propozycja adresowana do dzieci i młodzieży, angażująca je w różne dziedziny sztuki: literaturę, teatr, fotografię, rysunek, film, malarstwo. Warsztaty ukierunkowane są na poszukiwanie własnych sensów artystycznych.
  • madohora Re: Biblioteka Śląska 08.07.13, 21:05
   Do 31 lipca 2013 r. można głosować na Książkę Roku 2012, wybierając spośród pozycji nominowanych w XIV edycji Śląskiego Wawrzynu Literackiego. W holu głównym Biblioteki Śląskiej znajduje się wystawa prezentująca wszystkie nominowane książki, przebieg spotkań Klubu Dobrej Książki, a także urna oraz karty do głosowania.
  • madohora Re: Biblioteka Śląska 09.07.13, 21:27
   ląska Internetowa Biblioteka Zbiorów Zabytkowych – konferencja prasowa

   Serdecznie zapraszam Państwa w czwartek, 11 lipca 2013 r. o godz. 12.00 do sali Benedyktynka Biblioteki Śląskiej przy pl. Rady Europy 1 na konferencję prasową poświęconą zakończeniu prac nad stworzeniem Śląskiej Internetowej Biblioteki Zbiorów Zabytkowych. To ogromne osiągnięcie Śląskiej Książnicy i wielki sukces województwa śląskiego.

   30 czerwca 2013 r. Biblioteka Śląska w Katowicach zakończyła realizację projektu rozpoczętego 4 lata temu pt. Śląska Internetowa Biblioteka Zbiorów Zabytkowych w ramach działania 11.1. Ochrona i zachowanie dziedzictwa kulturowego o znaczeniu ponadregionalnym.

   Obok Biblioteki Śląskiej z puli tej, po przeprowadzonym konkursie projektów, dofinansowanie otrzymały m.in. takie instytucje jak: Muzeum Narodowe w Krakowie, Państwowe Muzeum Auschwitz Birkenau w Oświęcimiu, Muzeum Pałac w Wilanowie, Zamek Królewski na Wawelu, Opactwo Cystersów w Krzeszowie, Biblioteka Jagiellońska i Filmoteka Narodowa w Warszawie na konserwację i digitalizację przedwojennych filmów fabularnych.

   W ramach zrealizowanego przez nas projektu stworzono najnowocześniejszą pod względem technologicznym w regionie pracownię, którą przekształcono w Dział Mediów Cyfrowych „Digitarium”. W czasie trwania projektu zdigitalizowano prawie 27 tysięcy niezwykle cennych dla europejskiej kultury jednostek: inkunabułów, rękopisów, starodruków, czasopism, druków ulotnych, grafik, pocztówek, fotografii. Całkowita wartość projektu wyniosła 7,2 mln zł. Projekt współfinansowany (85%) był ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Priorytet XI Kultura i dziedzictwo kulturowe Działanie 11.1 Ochrona i zachowanie dziedzictwa kulturowego o znaczeniu ponadregionalnym.

   Prezentacja Śląskiej Internetowej Biblioteki Zbiorów Zabytkowych odbędzie się – przypomnijmy – w czwartek, 11 lipca 2013 r. o godz. 12.00 w sali Benedyktynka Biblioteki Śląskiej przy pl. Rady Europy 1.

   Proszę, bądźcie Państwo z nami w tym ważnym, szczególnym i radosnym dniu.

   prof. zw. dr hab. Jan Malicki
   p.o. dyrektor Biblioteki Śląskiej
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka