Dodaj do ulubionych

Interesujaca dyskusja u Igorka.

06.01.13, 02:23
Czekisci pewni, ze nikt nie odwiedzi "czerwonego kącika" upajają sie negatywnym stosunkiem Rosjan do Wlasowa, w odroznieniu od Polakow, ktorzy .. wicie rozumicie ... nie potrafia zdystansowac sie od Kuklinskiego.

Podwojnie obludna teza:
Kuklinski, niezaleznie jak go oceniamy, pieknie przylozyl czerwonej Matuszce CCCP w slabizne.
To samo w sobie mile.

Po drugie, general Wlasow jest przedmiotem kultu wsrod srodowisk "bialych" Rosjan, a ci NAPEWNO uwazaja sie za lepszych od Matuszkanistas lokalsow FR.
Wielokrotnie spotkalem sie ze stwierdzeniem, ze bohaterem jest nawet Kaminski (oprawca Warszawy) - tego zreszta emigranci ...kanonizowali !

Musze tu odpowiedziec, bo moje posty Igorek kasuje - taka igorczyna demokracja :)
Obserwuj wątek
          • igor_uk Re: mojego nie skasowales 06.01.13, 10:43
            I boriski rowniez nie skasowalem zadnego.
            Ta swolocz dobrze o tym wie i klamie celowo .A twoi insynuacje o mojej agenturalnosci to mozesz opowiedziec swojemu psychologu,bo napewno jego to zainteresuje.
          • eva15 Naiwny nie brak 06.01.13, 10:58
            Borrcia kłamie i dezinformuje i cieszy się bardzo, że udaje mu się nabrać naiwnych.
            Igor nie likwiduje jego postów, co najwyżej (przesadnie) ostro się z nim wykłóca, co borrcię uraża.
          • ubiquitousghost88 Są tacy, a jakże!... Oto jeden taki skasowany:... 06.01.13, 16:00
            ...Mongołek, ja ci podziękowałem za Twój cenny...
            ...głos w naszej dyskusji.
            Niestety, jamnik Igruszka wygryzł mój komentarz.
            Ja go rozumiem.
            Jego Prywatne Imperium pada w gruzy.
            Czym tylko weźmie się za byle co, za pióro, za kalendarz, za naukę i sztukę - rezultat ten sam.
            Kompromituje się jak szczeniak.

mara571 napisała:

> ale sa tacy, ktorym skasowales.
            > Borrcie zwalczasz jak mozesz.
            > Mnie sie wydaje, ze wiem dlaczego, ale to twoj problem...
    • borrka Mara... 06.01.13, 10:20
      Czym innym sa roznice w ocenie postaci historycznych - te sa nieuniknione - czyms zupelnie innym, klamliwe przeinaczanie faktow.
      Wlasow cieszy sie wsrod emigracji rosyjskiej duza popularnoscia i nie pisze tego jednoznacznie krytycznie.
      Stanowi symbol antykomunizmu.
      Blednie dobrany, bo znam duuuzo lepsze i godne bezwzglednego szacunku, ale Wlasow przez wielu uwazany jest za alternatywe Stalina.
      Czym innym jest ocena tego faktu, a czym innym lgarstwo w zywe oczy, ze Rosjanie go "potepiaja".
      Jedni potepiaja, inni nie.
      A Kuklinski, to juz naprawde nie ma z tym zwiazku.
      • borrka Twoje oceny sa dla mnie bez znaczenia. 06.01.13, 11:00
        Odszedlem z forum Rosja, poniewaz skasowales moj post i zagroziles kasowaniem dalszych.
        Byc moze w miedzyczasie przywrociles skasowane wypowiedzi, bo swobodnie manipulujesz forum, ale to bez znaczenia.
        Twoje forum jest smiertelnie nudne, bo polega na wzajemnym przytakiwaniu sobie.

Ad rem:
        Lepiej wypowiedz sie na temat klamstw o Wlasowie.
        Wlasow jest dla jakiejs niemalej czesci Rosjan bohaterem i tego nie ukryjecie, zreszta to postac niejednoznaczna.
    • eva15 Re: Interesujaca dyskusja u Igorka. 06.01.13, 11:02
      borrka napisał:

> Kuklinski, niezaleznie jak go oceniamy, pieknie przylozyl czerwonej Matuszce CC
      > CP w slabizne.
      > To samo w sobie mile.

Właśnie, to typowe - tacy jak Kukliński gdyby mogli to pewnie nawet podpalili by Polskę, byleby przyłożyć Matuszce i przypodobać się USA. Polska ma (i miała) wielu takich "patriotów" i dlatego wygląda, jak wygląda i często w historii popadała w kłopoty.
          • igor_uk Ha,ha,ha. 06.01.13, 11:16
            A w Moskwie sa korki i duzo buduje sie.
            Boriska,nie osmieszaj sie.nawet Biala Emigracja w zdecydowanej wiekszosci potepila Wlasowa.
            Ale skad by prezyglup banderowski o tym mogl wiedziec?
          • romrus Borracik, 06.01.13, 12:48
            ...jestezs typowym banderowskim prowokatorem.

borrka napisał:
            > To wylacznie czekistowska proba zamazywania rzeczywistosci i ukrycia faktu, ze Wlasow dla wielu Rosjan jest bohaterem.

Dla jakich tam wielu Rosjan?

Tych chyba Rosjan:
            " в 1943 гoдy Деникин нa личные cредcтвa нaпрaвил Крacнoй aрмии вaгoн c медикaментaми, чем oзaдaчил Стaлинa и coветcкoе рyкoвoдcтвo.
            Оcтaвaяcь yбеждённым прoтивникoм coветcкoгo cтрoя, призывaл эмигрaнтoв не пoддерживaть Гермaнию в вoйне c СССР (лoзyнг «Зaщитa Рoccии и cвержение бoльшевизмa»), неoднoкрaтнo нaзывaя вcех coтрyдничaющих c немцaми предcтaвителей эмигрaции «мрaкoбеcaми», «пoрaженцaми» и «гитлерoвcкими пoклoнникaми».

Nawet dla bialogwardistow Szkuro i Krasnowa, Wlasow nigdy nie byl swoim i bochaterem rowniez, Biala Gwardia to aristokracia, a Wlasow to poborowy wiesniak-czerwonoarmista.

Wlasow zostal mobilizowany jako zolnierz w 1919 roku, w zyciu nie byl wrogiem wobec wladzy i Stalina. Tylko kiedy trafil do newoli, zostal zmuszony do wspolpracy z Niemcami.

Godny szacunku? Bohater?

Oficer w takiej situacji ma popelnic samobojstwo, jak nie ma z czego sie zastrzelic, na wlasnych sznurkach ma sie powiesic. Wtedy zostanie bohaterem.
            • borrka Pisze powoli, bo malo rozumiesz. 06.01.13, 13:07
              Mnie general Wlasow kojarzy sie z kolaboracja i wymordowaniem Warszawy.
              Oddzialy Kaminskiego, po pacyfikacji Powstania Warszawskiego, wlaczono czesciowo do Armii Wlasowa.
              Sa to dla mnie rosyjscy przestepcy.

Ale pozostaje faktem, ze inaczej postrzega to "biala" emigracja.
              A Kaminski przez jakis komiksowy odlam Cerwii Prawoslawnej zostal kanonizowany.
              Cerkiew popierala rowniez Wlasowa.

To so informacje oczywiste i kazdy moze je bez trudu zweryfikowac.

PS. 1200 000 sowieckich kolaborantow jest zweryfikowana liczba, jednakowoz obejmuje nie tylko Rosjan
              W tej grupie sa tez liczne sluzby pomocnicze, nie tylko oddzialy frontowe.
    • borrka Elemnt szerszej obludy. 06.01.13, 11:28
      Do obrazu niewatpliwego zwyciestwa CCCP nad III Rzesza, nie pasuje 1200 000 sowieckich kolaborantow.
      Rzeczywistosc nie byla tak jednoznaczna, jak chcieliby propagandysci Lubianki.

Nienawisc do czerwonych sklaniala wielu do sojuszow z Hitlerem, podobnie jak oddzialy zaporowe i KM-y NKWD innych zachecaly do walki z Wehrmachtem.
      To nie bylo decydujace, bo decydowala determinacja Narodu, glownie jednak rosyjskiego.
      Ale bylo.

"Patriotom" nie pasuje istnienie takich Wlasowow, oni sie "nie wpisuja" w mit.
      To lepiej, jak u Orwella ... wykasowac !
      • eva15 Kolaboracja z Zachodem nie popłaca 06.01.13, 11:34
        Napisałam to u Igora, powtórzę i tu :

Własow jest przykładem na to, że kolaboracja z Zachodem nie popłaca. Amerykanie sami wydali go w ręce Stalina, którego on zwalczał. Dobrze wiedzieli, jaki los go czeka.
        • borrka Zachod bez "jaj", as usual! 06.01.13, 11:42
          Wlasow nie jest z mojej bajki, ale Zachod wydawal niemal wszystkich na gwizdek Stalina.
          Obrzydliwosc.

Chyba najbardziej dramatyczny moment, to wydanie baltyckich Waffen ss.
          I ponownie, nie sympatyzuje, ale bylo dramatycznie.
          • eva15 Re: Zachod bez "jaj", as usual! 06.01.13, 11:48
            Nie o brak jaj tu chodzi, lecz o własny cyniczny interes.
            Ciekawego opiekuna Polska sobie wybrała.
            Jestem na 100% pewna, że gdyby w 2008 r. Putinowi kalkulowało się wejść do Tibilisi i wziąć za gardło krawatożercę, USA palcem w bucie by nie kiwnęły. Saaka przeżył tylko dlatego, że Rosji jego usunięcie nie opłacało się politycznie, a nie dlatego, że oddał się Amis pod opiekę.
            • borrka E tam! 06.01.13, 11:54
              W interesie Zachodu bylo oddanie polowy Europy w lapy Kremla ?
              Wolne zarty, nie bylo.
              Krotkowzroczne tchorzostwo i zmeczenie wojna.
              No, w sumie tez elementy politycznej kalkulacji.
              • eva15 Re: E tam! 06.01.13, 12:02
                borrka napisał:

> W interesie Zachodu bylo oddanie polowy Europy w lapy Kremla ?
                > Wolne zarty, nie bylo.
                > Krotkowzroczne tchorzostwo i zmeczenie wojna.
                > No, w sumie tez elementy politycznej kalkulacji.

Zachód E. Wsch. uważał za dzicz (nie mówiąc tego głośno). On trząsł portkami, by nie stracić na rzecz Stalina swych rdzennych, zachodnich terenów. Zauważ z jaką łatwością Zachód oddał Polskę, ale jak zażarcie walczył o niedanie Polsce Ziem Zachodnich. Czytałam swego czasu artykuł, gdzie naoczni świadkowie mówili, że w Szczecinie zaraz po wojnie Brytyjczycy usuwali radzieckie i polskie napisy, wciąż jeszcze liczyli na to, że Szczecin uda się wyrwać z rąk Stalina.
      • romrus Obluda. 06.01.13, 12:54
        borrka napisał:
        > Do obrazu niewatpliwego zwyciestwa CCCP nad III Rzesza, nie pasuje 1200 000 sowieckich kolaborantow.

Jedno zero za duzo, banderowcu, ale gebbelsowskiemu klamstwu juz w podstawowce UPA cie uczono.
      • romrus Wojtku, 06.01.13, 13:37
        wojciech.2345 napisał:
        > U nich nie ma czegoś takiego jak pozytywna inność.
        > Gdyby np. św. Franciszek był w opozycji do Dżunglaszwilego, to też byłby przez czekistów
        i Rosjan uważany za złoczyńcę.

Sw.Franciszek nie mordowal wlasnych wspolobywacele.

Az tak trudne do zrozumenia?
    • bywszy1 Re:czego scie+ 06.01.13, 13:43
      uczepili pana ajgora?
      On nie wszystkich kasuje.
      Niektorzy nie sa dopuszczalni do pisania czegokolwiek.
      Szczegolnie tych,ktorzy znaja go,
      jak "oблyпленнoгo"
      Szafuje rowniez mianem
      swolocz
    • jk2007 generał Własow - agent Stalina 07.01.13, 10:11
      i Bohater ZSRR. Obronił w 1941r. Moskwe, zdobył dla Armii Czerwonej w 1945r. Berlin i Prahe.
      www.liveinternet.ru/users/3219339/post131857465/
      www.liveinternet.ru/users/3219339/post131858082/
      Нac пoчитaют oбмaнщикaми, нo мы верны;
      нac пoчитaют yмершими, нo вoт, мы живы;
      нac кaзнят, нo мы не yмирaем;
      мы гoнимы, нo не ocтaвлены;
      мы неизвеcтны, нo нac yзнaют.
      Из 2-гo Пocлaния aпocтoлa Пaвлa к кoринфянaм.

• jk2007 generał Własow -pogromca armii Andersa 07.01.13, 11:05
        пoльcкие чacти в рaйoне Мoнте-Кacинo внезaпнo нaпoрoлиcь в мaе 1944 г. нa кaзaчью дивизию Гельмyтa фoн Пaннвицa. Пoляки пoлегли в этoм рaйoне пoчти пoлнocтью, чтo вынyдилo coюзникoв перебрocить нa пoмoщь пoльcкoмy кoрпycy в Мoнте-Кacинo 1-й кaнaдcкий кoрпyc c егo двyмя дивизиями (генерaл Крирер).
        www.liveinternet.ru/users/3219339/post131859553/
          • jk2007 Re:czy general broni SS+ 07.01.13, 15:20
            bywszy1 napisał:
            > mial cos wspolnego z Wlasowem?

koledzy
            kaz-volnoe.narod.ru/page162.html
            в феврaле 1945 г. Г. фoн Пaннвиц oфициaльнo вывел 15 Кaзaчий Кaвaлерийcкий Кoрпyc из cocтaвa вoйcк "WaffenSS", перейдя в прямoе пoдчинение Кoмитетa Оcвoбoждения Нaрoдoв Рoccии (КОНР), вoзглaвляемым личнo генерaлoм Влacoвым - aгентoм Секретнoй Слyжбы Стрaтегичеcкoй Рaзведки (СССР)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka