Dodaj do ulubionych

Ewakuacja Francuzów z Wybrzeża Kości Słoniowej

IP: *.40.62.81.cust.bluewin.ch 10.11.04, 11:11
Zrodla francuskie podaja ze mieszka tam 15 000 Francuzow...
Obserwuj wątek
    • Gość: pacyfista Okupanci wyjeżdzają ! Hurra ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.04, 11:17
      Wreszcie Afryka dla Afrykanów ! Tylko trochę zal, ze trzeba bedzie się wyzynać miedzy soba, dawniej mozna było iść z meczeta na białego... :(
      • Gość: praw.pacyfista.ch ktos sie znowu podszywa pod pacyfiste... IP: *.40.62.81.cust.bluewin.ch 10.11.04, 11:36
        Wybrzeze Kosci Sloniowej to dawna kolonia francuska i dziala tam kilka tysiecy
        firm francuskich lub mieszanych..
        • Gość: KP no wlasnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.04, 11:40
          ucieczka kapitalu, i to nagla, grozi kolapsem gospodarki.
          Juz pominawszy niemoralne wyrzucanie prywatnych osob, ktorych
          rodziny zyly tam jednak od wiekow.
          • a.adas Re: no wlasnie! 10.11.04, 12:30
            To wszystko przez ieodpowiedzialnosć francuskiego okupanta!!! Paryż się wtrąca
            w wewnętrzne sprawy WKS, kraju rzekomo wolnego, niezawisłego i nawet
            niepodległego, to czemu się potem dziwić? Widmo niewolnictwa powraca - Chirac
            potrzebuje ludzi do nowej antyamerykańskiej demonnstracji politycznej. Szykuje
            się budowa kolejnego Kanału Panamskiego, tym razem w Arktyce, wymierzonego w
            Jankeskich bogobojnych kowboi-patriotów i ich sekciarskiej dominacji. Nie
            wierzcie, ze chodzi o stabilizację, Francja pokaże swą siłę gospodarczą! Rękami
            czarnych niewolników!!!
            Uciemiężony naród, powstańcy (tak, a nie żadni bandyci, czy terroryści) walczy
            z neokolonialnym reżimem, z dominacją białego człowieka na Czarnym Lądzie. Jak
            na dłoni widać, ze wycofanie z kolonii było mitem, biała dyktatura nadal
            niszczy Czarnego Człowieka. Smutne to i bolesne... w dwudziestym pierwszym
            wieku, chlip... Wznieśmy okrzyk: Wolne Wybrzeże dla wolnych Wybrzeżan!!! Każdy
            naród ma prawo sam stanowić o swoim losie (spójrzcie na Irak, gdzie bojownicy o
            wolność słowa i wyznania oraz o pokój na swiecie walczą jak lwy, powiem więcej -
            walczą jak hieny!!!) Faszystowscy francuscy ustasze precz!
            • Gość: KP vivat naiwnosci! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.04, 13:04
              Kazdy narod ma prawo sam stanowic o losie? Wystarczy rzut oka
              na 2. polowe XX wieku, zeby zobaczyc, ze ta idea sie nie
              sprawdza, czyli nacjonalizm afrykanski nie sprawdzil sie jako
              stabilny system, oparty na spolecznej moralnosci. Kolonializm
              wiele ograbil, to prawda. Ale to, co po nim przyszlo, bylo
              niejednokrotnie jeszcze gorsze. Biala dyktatura juz bardzo malo
              niszczy czarnego czlowieka: to nieposkromiony instynkt wladzy
              czarnych wladcow niszczy ich czarnych poddanych. Ale instynkt
              wladzy wladcow nie bierze sie z niczego: to odwieczna tradycja
              Afryki, w ktora korupcja jest po prostu wpisana. To taka uwaga
              ogolna, nie chodzi mi konkretnie o Wybrzerze.

              Tak w ogole, czemu mialby sie Paryz nie wtracac, jesli w krajach
              postkolonialnych jest dla tych ludzi miejscem odniesienia? Po
              co do jasnej ciasnej te reklamy Maroka w telewizji francuskiej
              czy zatrudnianie francuskich architektow do budowania tamze
              "historycznych monumentow"? Po co umawiac sie Tunezyjczykom
              z Francuzami na budowe krajowych drog? Po to, ze niestety
              kraje bogate sa wielu krajom biednym po prostu niezbedne do zycia!

              Bojownicy o wolnosc slowa i wyznania oraz o pokoj na swiecie w Iraku.
              Nie osmieszaj sie...
        • Gość: praw.pacyfista Nie podszywaj sie pod pacyfistę, jesteś arabskim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.04, 11:40
          demagogiem
      • Gość: vaga Re: Okupanci wyjeżdzają ! Hurra ! IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 10.11.04, 13:07
        Jesteś głupi czy tylko pozujesz na głupka?
      • Gość: bobo Re: Okupanci wyjeżdzają ! Hurra ! IP: 195.6.228.* 10.11.04, 13:08
        ...znow pasyf zaczyna bredzic, nie trzeba mu odpowiadac- on specjalnie
        podpuszcza i prowokuje na lamach FORUM. To pewnie jakas forma obledu, a napewno
        masochista...
    • Gość: arbat Re: Ewakuacja Francuzów z Wybrzeża Kości Słoniowe IP: 62.233.193.* 10.11.04, 13:11
      Pewnie większość francuzów ma obywaterstwo miejscowe. A tylko 3 tys francuskie
      • hki Re: Ewakuacja Francuzów z Wybrzeża Kości Słoniowe 10.11.04, 15:12
        Cóż,szkoda ze przez nieodpowiedzialne zachowanie "elit" miejscowych upada jeden
        z najspokojniejszych dotychczas krajów w Afryce Zachodniej.Oskarżanie o
        neokolonializm jest chybione-naprawde podoba sie wam rzeż na miejscu?Francuzi
        jednakże stabilizują lub próbuja stabilizowac sytuację.Pare lat temu w Ruandzie
        zabrakło kogokolwiek z Europy i skonczyło się setkami tysięcy ofiar.Ktos
        napisął ze narody mają prawo do samostanowienia-w przypadku Afryki cięzko jest
        okreslic czy naród istnieje-to sa obywatele kraju.Gdyby pozwolic w spokoju
        podzielic Afryke na panstwa plemienne to byłoby ich pareset.
        • Gość: MEERKAT PODZIELIC ROSJE!- NIE BEDZIE TERRORYZMU!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.04, 19:28
          Gdyby pozwolic w spokoju
          podzielic ROSJE na panstwa plemienne to byłoby ich PAREDZIESIAT
          • Gość: ZZ Re: PODZIELIC ROSJE!- NIE BEDZIE TERRORYZMU!!! IP: *.top.net.pl 10.11.04, 21:00
            Popieram
    • Gość: igor Wroca do Francji, a tam wszedzie Arabowie!!!. IP: *.detroit-19rh16rt-20rh15rt.mi.dial-access.att.net 10.11.04, 15:34
      Walki tez beda miec tyle, ze w Paryzu a nie w Jamoussoukro.
    • Gość: Hans Francuzi znowu uciakają :) IP: *.tkdami.net / *.67.tkdami.net 10.11.04, 15:48
      przed garstką murzynów
      to już taka tradycja i cecha narodowa francuzików
      że uciekają i sie boją he he he
      • hki Re: Francuzi znowu uciakają :) 10.11.04, 15:53
        a widze ze cecha Hansa sa bzdurne posty.
        Podaj mi naród który nigdy nie uciekał?
        • Gość: francjagohome ! Jaćwingowie ? Wycięli ich wszystkich ! :))) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.04, 16:51
      • Gość: meerkat FRANCUZI ZAWSZE SPIER...LAJA!!! :-)))))))))))))))) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.04, 19:16

        W czasie wojny irackiej znany amerykanski komik David Letterman zapytal
        publicznosc:

        Dlaczego jestescie zirytowani, ze Francuzi nie pomogli nam wyzwolic Iraku?

        -Przciez oni nie pomogli nam nawet wyzwolic FRANCJI! :-))))))))))))))))))))))))
        • Gość: Prawdziwy Pacyfist Re: FRANCUZI ZAWSZE SPIER...LAJA!!! :-))))))))))) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.04, 19:19
          Nie klam!

          Francuzi do bardzo odwazni ludzie!

          Uciekaja bo nie chca przelewac krwi i wola sie wycofac( podobnie uczynili w
          Algierii iWietnamie, gdy doznali powaznych strat). Gdyby Francja stawiala opor
          Niemcom podczas WWII, zgineloby znacznie wiecej ludzi, a francuskie kobiety
          mialyby mniej klientow po wkroczeniu Wermachtu du Paryza!
          • Gość: paryski Alfons Re: FRANCUZI ZAWSZE SPIER...LAJA!!! :-))))))))))) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.04, 19:23
            Tylko prosze nie obrazac francuskich kobiet! Gdyby nie nasze Marianny, Chantal,
            Claudette i Ivette, to wielu turrystow zanudziloby sie we Francji na smierc. A
            tak maja godziwa rozrywke iscie francuska, a jak zlapia jakies chorosko, to tez
            iscie francuskie!

            P.S. Niemieccy zolnierze do dzis wspominaja z nostalgia ruchy oporu Francuzek
            podczas okupacji-kopulacji.
            • Gość: paryski krawiec Re: FRANCUZI ZAWSZE SPIER...LAJA!!! :-))))))))))) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.04, 19:24
              SRAYAC PRZY TYM W PORY.

              I dlatego cala armia fnracuska nosi od wiekow BRAZOWE spodnie!
              • Gość: Alphonse Suteneur Re: FRANCUZI ZAWSZE SPIER...LAJA!!! :-))))))))))) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.04, 19:26
                ALE DOKAD TYM RAZEM????!

                Przeciez co piaty mieszkaniec Francji to ARABUS/MUZULMANIN! :-((((((((((((((((((
                • Gość: strateg Re: FRANCUZI ZAWSZE SPIER...LAJA!!! :-))))))))))) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.04, 19:29
                  I dlatego ich armia ma tylko LEKKIE jednostki!
                  • Gość: MM meerkat znow ci sie pogorszylo? Sam ze soba gadasz IP: *.dyn.optonline.net 11.11.04, 04:31
                    • galaxy2099 Olaboga jest i MM ... 11.11.04, 08:30
                      Dlugo zajelo ci dochodzenie do siebie po wyborach prezydenckich w USA.
                      Ale ide o zaklad, ze do myslenia nic ci ich wynik nie dal. Bo MM zawsze ma
                      racje co najwyzej spoleczenstwo trzeba wymienic, nie kolego.
                    • Gość: meerkat Re: meerkat znow ci sie pogorszylo? Sam ze soba g IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.04, 08:41
                      Moglbym z Toba, ale od czasu do czasu odczuwam nieprzeparta potrzebe porozmawia
                      z kims inteligentym i dobrze poinformowanym (np. o tym kto bedzie nastepnym
                      prezydentem USA).;-)))

                      BTW: jak tam samopoczucie po wyborach? (w USA, nie na Ukrainie!)

                      P.S.Pozdrowienia dla bylego senatora Daschle!:-)))))))))))))
      • Gość: igor Francuscy bohaterowie zniszczyli cale lotnictwo IP: *.detroit-19rh15rt.mi.dial-access.att.net 10.11.04, 19:35
        Murzynom: dwa samoloty i jeden helikopter.
    • Gość: ZZ niedokładne informacje IP: *.top.net.pl 10.11.04, 20:55
      Kto NAJPIERW zaczął się ewakuować?
      Cywile czy żołnierze?
      Jeśli Francuzi, to raczej chyba to drugie...
      • Gość: meerkat KTO BYL W SAMOLOCIE- INFORMACJA DLA ZZ :-))))))) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.04, 21:18
        Pierwotnie miano ewakuowac "osoby starsze i chore".

        Jednakze potem postanowiono, ze ewakuowwac sie bedzie ludzi najbardziej
        PRZERAZONYCH i ogarnietych PANIKA. I wowczas miejsca kobiet, dzieci, starcow i
        chorych zajeli zolnierze Niezwyciezonej Armii Francuskiej! :-))))))))))))))))))
        • Gość: ZZ Re: KTO BYL W SAMOLOCIE- INFORMACJA DLA ZZ :-)))) IP: *.top.net.pl 11.11.04, 00:38
          No, to francuska medycyna wojskowa wprowadzi nową jednostkę chorobową:
          syndrom śmiertelnego przestraszenia
          • Gość: cat Re: KTO BYL W SAMOLOCIE- INFORMACJA DLA ZZ :-)))) IP: *.bchsia.telus.net 11.11.04, 08:12
            Cala ta sytuacja dowodzi ,ze czarni nie potrafia nic zbudowac .Cala Afryka
            plonie nedza ,brud,smrod,AIDS i "zwycieski" islam. Tyle miliardow dolarow co
            poszlo do Afryki,tyle jedzenia, uczenia podstawowej higieny, pomocy ze strony
            roznych kosciolow i co???? A ni nic. Potwierdza sie stara prawda ,ze czarni
            niestety nie sa najmadrzejszymi ludzmi na tej planecie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka