Dodaj do ulubionych

Niemieccy Żydzi czują się obrażeni przez kardyn...

IP: 209.29.133.* 07.01.05, 19:01
Nic juz nie pomoze, kardynal bedzie musial prawdopodobnie odejsc z podkulonym
ogonem, a ci, ktorzy maja nieograniczony dostep do prasy, przy kazdej okazji
robia nagonke i krzycza, ze ich bija i ciagna na lewo i na prawo od
wszystkich pieniadze i odszkodowania.


-------------------
I am baat-man
Obserwuj wątek
    • Gość: Euro Brawo Kardynale! IP: *.adsl.proxad.net 07.01.05, 19:10
      Jeden narod (nawet ten wybrany) nie ma i nie moze miec wylacznosci na bycie
      ofiara i to bez wzgledu na to czy mu sie to podoba czy nie!
      • Gość: Esmeralda Re: Brawo Kardynale! IP: *.onlink.net 07.01.05, 19:14
        Zydzi zawsze czuja sie obrazeni kiedy mowi sie prawde ale ta obraza im jakos
        dziwnie przedchodzi jak dostaja kase.
        • Gość: BOGUS Re: Brawo Kardynale! IP: 195.6.228.* 07.01.05, 19:21
          Bo kasa to ich religia.
          • Gość: dziwne_i_ciekawe! Wszystkie wymienione osobniki to żydowskie mieszań IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.05, 22:36
      • Gość: BRvUngern-Sternber W pierwszej chwili nie moglem skojarzyc... IP: *.bg.am.lodz.pl 07.01.05, 19:31
        co maja do tego Zydzi.Dopiero teraz zdaje sie chodzi o to ze Herod byl Zydem?I
        ze niby biskup obrazil Zydow?Bzdura.Przeciez jasno wynika ze chodzilo o slawna
        <rzez niewiniatek> a chodzilo wszak o dzieci nienarodzone czyli wspolczesna
        <rzez niewiniatek>...A statystyki w tym zgledzie sa koszmarne bo dochodzimy do
        miliarda (1.000.000.000)
        www.johnstonsarchive.net/policy/abortion/wrjp337sd.html
        Warto tez przypomniec znamienny fakt gdy porownamy KTO GLOSOWAL NA HITLERA TA
        SA TO BEZ WYJATKU OBSZARY PROTESTANCKIE natomiast charakterystyczne ze w
        katolickich przegral!!!Nie wiem czy gdzies nie ma mapy w internecie?
        • larsen1 Re: W pierwszej chwili nie moglem skojarzyc... 07.01.05, 20:52
          > co maja do tego Zydzi.Dopiero teraz zdaje sie chodzi o to ze Herod byl Zydem?I

          A tak juz gwoli scislosci - Herod nie byl Zydem.
          • Gość: roman BRYTYJCZYCY O IZRAELU http://www.jpost.com/servlet IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 08.01.05, 05:56
            BRYTYJCZYCY O IZRAELU www.jpost.com/servlet/Satellite?
            pagename=JPost/JPArticle/Printer&cid=1104808686264&p=1078113566627
            • Gość: jarek A Norwedzy oi Islamie.... IP: *.fastres.net 08.01.05, 10:43
              gdzie jest wieksze niebezpieczenstwo, do israela pojechac albo islamskich
              mordercow w domu miec.
              Norwegia: Politycy chcą zdelegalizować islam

              Członkowie partii Kristians and Progress twierdzą, że Koran i "Mein Kampf"
              Hitlera niczym się od siebie nie różnią, dlatego chcą zdelegalizować w Norwegii
              islam.
              Dhimmi Watch, July 19, 2004

              Norwegia: Politycy chcą zakazać Islamu.
              Dhimmi Watch, 19 Czerwca 2004
              Głowni członkowie Postępowej Partii Kristiansand (FRP) porównują Koran do "Mein
              Kampf" Hitlera i chcą zdelegalizować Islam w Norwegii.
              "Nie jesteśmy jedynymi, którzy żądają tego zakazu" powiedział Halvor Hulaas,
              przewodniczący tej partii. "Ta opina jest dobrze ugruntowana w krajach
              skandynawskich. Importujemy ludzi z religią, która jest praktykowana w taki sam
              sposób jak w 600 roku n.e. Wolność, którą mamy w Norwegii może zostać nam
              zabrana jeśli nie postawimy pewnych żądań przed tymi imigrantami".
              Karina Udnes, wiceprzewodnicząca Partii Postępu w radzie miejskiej w
              Kristiansand wyraża się dobitniej: "Nadszedł właśnie najwyższy czas dla Norwegii
              i Europy uczynić ideologię Islamu i praktykowanie go nielegalnym i zakazanym w
              taki sam sposób jak zrobiono to z nazizmem - mówi Udnes - Prorok Mahomet namawia
              do zabicia każdego niewiernego."
              • Gość: x Re: A Norwedzy oi Islamie.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.05, 12:29
                Źle by nie było...
              • Gość: RRRRRRRRR Re: A Norwedzy oi Islamie.... IP: *.proxy.aol.com 09.01.05, 01:44
                JAREK F........ YOU
          • juras_z_berlina Re: W pierwszej chwili nie moglem skojarzyc... 08.01.05, 16:35
            larsen1 napisał:

            > > co maja do tego Zydzi.Dopiero teraz zdaje sie chodzi o to ze Herod byl Zy
            > dem?I
            >
            > A tak juz gwoli scislosci - Herod nie byl Zydem.

            Ale choc wychowany w Rzymie, byl z pochodzenia zydem, chociaz rzeczywiscie
            Zydem (wyznawca religii mojzeszowej) nie byl...

            Pozdrow.

            Juras

        • wislok1 Jesteś idiotą 08.01.05, 11:24
          Na Hitlera głosowali tak samo katolicy, jak protestanci.
          Matecznikiem NSDAP była katolicka Bawaria.
          Hitler, Himmler, Goebbels, Hans Frank, Eichmann, Heydrich, wszyscy byli
          ochrzeczeni w kościele katolickim.
          Nazizm był ANTYCHRZEŚCIJAŃSKI, tak samo wrogi wobec katolików, jak
          i protestantów
          • wislok1 Wybory w Bawarii 1933 08.01.05, 11:28
            Na 4 435 000 głosów NSDAP dostała 1 910 000, najwięcej ze wszystkich partii,
            czyli 43%.
            Średnia ogólnoniemiecka wynosiła 44%
          • juras_z_berlina Re:absolutna racja! 08.01.05, 16:40
            wislok1 napisał:

            > Na Hitlera głosowali tak samo katolicy, jak protestanci.
            > Matecznikiem NSDAP była katolicka Bawaria.
            > Hitler, Himmler, Goebbels, Hans Frank, Eichmann, Heydrich, wszyscy byli
            > ochrzeczeni w kościele katolickim.
            > Nazizm był ANTYCHRZEŚCIJAŃSKI, tak samo wrogi wobec katolików, jak
            > i protestantów

            Absolutnie tak bylo!
            Tez chcialem juz zaprotestowac na ten durny post!

            Pozdrowienia
            Juras
    • Gość: mm Re: Niemieccy Żydzi czują się obrażeni przez kard IP: *.topolowa.net 07.01.05, 19:22
      no tak!

      gdzież tam gojskim nienarodzonym dzieciom do Żydów!
      • Gość: NNNNN Re: Niemieccy Żydzi czują się obrażeni przez kard IP: *.proxy.aol.com 09.01.05, 01:47
        WLASNIE ZEBY NIE MYCKANCI NIE SZEDLBY ORANGE JUICE BO CZYM KRECILI BY
        PEJSY.BRUDASY SMIERDZIUCHY
      • Gość: Wlodek Re: Niemieccy Żydzi czują się obrażeni przez kard IP: 5.5R* / *.nyc.untd.com 09.01.05, 06:28
        Gość portalu: mm napisał(a):

        > no tak!
        >
        > gdzież tam gojskim nienarodzonym dzieciom do Żydów!

        Co za mysl!!! Zydom jest daleko do takiej madrosci.
        Zydowskie kobiety przeciez nie dokonywuja aborcji, no nie???
    • Gość: cenzurowany gosc kardynale - nie wolno głosno mysleć!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.05, 19:29
      Czy świat to tylko żydzi- a potem długooooooooooo nic!
      Tak oni nam pokazują jak bronic swego- no zawsze mozna zmienic Bank kardynale!
      A na jaki mozna wiedziec!!!
    • Gość: Jacek z Warszawy Matka Teresa z Kalkuty: IP: *.gsi.de 07.01.05, 19:34
      "Jesli matce wolno zabic wlasne dziecko to co moze powstrzymac Ciebie lub mnie
      przed zabijaniem siebie nawzajem". Aborcja to takie samo ludobojswo jak
      holokaust i nie ma co czuc sie urazonym. Trzeba uraze zamienic na promocje
      zycia!
    • sanctum.officium Czy nienarodzone jeszcze dzieci to już antysemici? 07.01.05, 19:35
      I cóż w tej wypowiedzi obraźliwego dla Żydów?
      Przecież kardynał w zadnym wypadku nie deprecjonuje ofiar holocaustu, a wprost
      przeciwnie wspomina o holocauscie jako najstraszliwszej zbrodni. Żydzi sami szkodzą sobie i pamięci ofiar holocaustu podnosząc harmider przy okazji takich spraw.
      • Gość: BOGUS Re: Czy nienarodzone jeszcze dzieci to już antyse IP: 195.6.228.* 07.01.05, 19:49
        HISTORIA LUBI SIE POWTARZAC! Badzmy cierpliwi, poczekajmy troche . Oni sami
        sobie ukreca bata.
        • Gość: NO Re: Czy nienarodzone jeszcze dzieci to już antyse IP: *.proxy.aol.com 09.01.05, 01:50
          JUZ KRECA A OD IRAKU SIE ZACZNIE
      • yurek11111 [...] 07.01.05, 20:24
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: Polski Francuz Re: Czy nienarodzone jeszcze dzieci to już antyse IP: *.w82-121.abo.wanadoo.fr 07.01.05, 20:35
        Zydzi uwazaja, ze Holocaust byl najwieksza zbrodnia w historii, bo dazyl do
        calkowitego wyeliminowania ich narodu. Kazde porownianie z te zbrodnia uwlacza,
        ich zdaniem, pamieci ofiar Holocaustu.
        Dlatego tez czuja sie obrazeni.
        Inni czuja sie obrazeni z innego powodu i tez z tego powodu robia harmider. Ja
        osobiscie nie widze powodu do tego calego krzyka na kardynala, i reakcji na
        forum, ktora staje sie histeryczna jak tylko sie wspomni o Zydach.
        Moze kiedys wyrosniemy z tego? Oby!
        • Gość: baat-man Tylko wlasnie chodzi o to... IP: 209.29.133.* 07.01.05, 23:51
          ...ze co do innych zaglad, badz to majacych miejsce w przeszlosci, lub
          odbywajacych sie obecnie, prasa na ogol milczy, a napewno nie lapie nikogo za
          slowka. A obecnie doszlo do tego, ze wystarczy bardzo niewiele, zeby zostac
          okrzyknietym anty-semita i byc szczutym przez rozne srodowiska, nawet jesli sie
          takowym nie jest i wyraza sie zupelnie umiarkowane poglady.
          A z kolei na Chrzescijanstwo jak najbardziej mozna pluc, nawet jest w tej
          chwili na to moda. Przy kazdej sposobnosci Hollywood robi z Araba idiote a z
          Chrzescijanina frajera albo zboczenca i to idzie na caly swiat. Dlaczego na
          niektorych wolno spluwac, a innych nie wolno skrytykowac ani nawet porownywac.
          Dlaczego Gibson nie mogl znalezc w Stanach dystrybutora dla swojego filmu
          Pasja, dlaczego musial powycinac kilka scen?
          Czy nie jest cynizmem rowniez to, ze wielu Zydow zbija dzis kase i umacnia
          swoja pozycje spoleczna oparta, de facto, na smierci milionow swoich rodakow,
          rzucajac haslami typu "anty-syjonizm" i "holocaust"?


          ----------------------
          I am baat-man
          • Gość: Polski Francuz Re: Tylko wlasnie chodzi o to... IP: *.w83-114.abo.wanadoo.fr 08.01.05, 08:38
            Zeby prasa zamilczala to trzeba by dyktatury. Ostatnie tsunami jest wszedzie
            dobrze opisane mimo, ze nic wspolnego nie ma z Zydami. Nie widze plucia na
            chrzescijanstwo a raczej brak zapalu wiernych w odroznieniu od aktywnych
            mlodszych religii. Hollywood ma wielu Zydow bo to jest dobry interes podobnie
            jak diamenty. A tego, ze robia dobre interesy moge tylko tego pozazdroscic bo
            sam jestem noga w tych sprawach. Pozazdroscic i nauczyc sie...Na pewno nie
            pokazuja chrzescijan jako glupkow w filmach bo mniej ludzi bo poszlo do kina a
            kino to bussiness.
            Mnie chodzi o cos innego, chcialbym by temat Zydow by potraktowany normalnie
            bez emocji, wykrzykiwan i polaryzacji. Jest ponizajace, jak Polacy weryfikuja
            rodowody politykow. Nie uwazam to za antysemityzm a za zwyczjna glupote. Wazne
            cos ktos dla kraju dokonal a nie to w co i w kogo wierzy. Dla kultury polskiej
            wielokrotnie wazniejszy jest Tuwim (Kwiaty Polskie) czy Slonimski niz
            glupawa "mlodziez wszechpolska" i jej idealy. Coz oni napisali waznego dla
            kultuty i dla Narodu? Polska, za czasow jej wielkosci historycznej byla krajem
            otwartym dla roznych narodow i roznych wiar. I to stanowilo o jej wielkosci.
            Narodowosc jest dana przez miejsce urodzenia a nie przez religie.
            • juras_z_berlina Re: Tylko wlasnie chodzi o to... 08.01.05, 17:03
              Gość portalu: Polski Francuz napisał(a):

              > Zeby prasa zamilczala to trzeba by dyktatury. Ostatnie tsunami jest wszedzie
              > dobrze opisane mimo, ze nic wspolnego nie ma z Zydami. Nie widze plucia na
              > chrzescijanstwo a raczej brak zapalu wiernych w odroznieniu od aktywnych
              > mlodszych religii. Hollywood ma wielu Zydow bo to jest dobry interes podobnie
              > jak diamenty. A tego, ze robia dobre interesy moge tylko tego pozazdroscic bo
              > sam jestem noga w tych sprawach. Pozazdroscic i nauczyc sie...Na pewno nie
              > pokazuja chrzescijan jako glupkow w filmach bo mniej ludzi bo poszlo do kina
              a
              > kino to bussiness.
              > Mnie chodzi o cos innego, chcialbym by temat Zydow by potraktowany normalnie
              > bez emocji, wykrzykiwan i polaryzacji. Jest ponizajace, jak Polacy weryfikuja
              > rodowody politykow. Nie uwazam to za antysemityzm a za zwyczjna glupote.
              Wazne
              > cos ktos dla kraju dokonal a nie to w co i w kogo wierzy. Dla kultury
              polskiej
              > wielokrotnie wazniejszy jest Tuwim (Kwiaty Polskie) czy Slonimski niz
              > glupawa "mlodziez wszechpolska" i jej idealy. Coz oni napisali waznego dla
              > kultuty i dla Narodu? Polska, za czasow jej wielkosci historycznej byla
              krajem
              > otwartym dla roznych narodow i roznych wiar. I to stanowilo o jej wielkosci.
              > Narodowosc jest dana przez miejsce urodzenia a nie przez religie.

              Masz naturalnie racje, ze na tematy Zydow Polacy reaguja alergicznie; ja takze
              dosyc czesto na tym forum "zwalczalem" antysemityzm, ale wczoraj przypadkowo
              uslyszalem w niemieckiej telewizji OBIE wypowiedzi, kardynala i pana Spiegla -
              szefa Zwiazku Zydow Niemieckich i musze objektywnie stwierdzic, ze ten drugi
              wygadywal glupoty! Kardynal byl moze niezbyt precyzyjny, nie wyjasniajac, ze
              chodzilo mu o eutanazje dzieci nienormalnych i niearyjskich gdy mowil o
              Hitlerze, ale ZA CO wlasciwie chce podac go do sadu pan Spiegel? Zazadal on
              wprost od Meissnera, zeby odwolal swoje sfromulowanie, bo jak nie to Zydzi
              podejma kroki na drodze sadowej (rechtliche Schritte). Pytam sie, za co? Ze
              uznal ich za ofiary zbrodni? To po prostu jakas paranoja!
              Moge zrozumiec ateistycznych Zielonych, ale Zydzi powinni raczej PODZIEKOWAC
              kardynalowi, ze w okresie intensywnego "zmywania" z siebie win przez Niemcow, w
              czasie, kiedy miliony tzw. szarych Niemcow lituje sie nad "biednym" Hitlerem z
              filmu "Upadek", przypomial o Holokauscie....

              Pozdrowienia

              Juras
              • Gość: Polski Francuz Re: Tylko wlasnie chodzi o to... IP: *.w82-121.abo.wanadoo.fr 08.01.05, 21:12
                Dzieki za pozdrowienia i za zrozumienie. Nie znalem detali dyskusji, dowiem sie
                wszystkiego jak moj Spiegel (Der Spiegel) dotrze do mojej skrzynki pocztowej,
                tzn we wtorek.

                Pozdrowienia
            • rs_gazeta_forum Re: Tylko wlasnie chodzi o to... 08.01.05, 21:10
              Popieram w całej rozciągłości!
              Ale jak zdaje się pisałeś w innym wątku, Polakom brakuje pewności siebie - i to
              zapewne jest przyczyną fobii, szczególnie antysemickich, popularnych wśród
              części (nie zapominajmy - części!) Polaków.
              Przy okazji - podejrzewam, że pisząc "Polska za czasów jej wielkości
              historycznej" masz na myśli okolice wieku XVI - ale ówczesne Królewstwo Polskie
              należałoby obecnie porównać raczej do sumy obecnych: Polski, Litwy, Białorusi i
              Ukrainy, czyli właśnie pełnego konglomeratu kultur.
              Miałem okazję być w Wilnie - na Starym Mieście czuje się tam jeszcze powiew tej
              wspólnoty (z dodatkiem nowej kultury - rosyjskiej).
              Być może to wspomnienie przekonuje mnie do Unii Europejskiej - choć, gdyby się
              zastanowić, lepiej czułbym się w dawnej Rzeczpospolitej?

              Polak (bezprzymiotnikowy :-))
              • rs_gazeta_forum Re: Tylko wlasnie chodzi o to... 08.01.05, 21:18
                to było do Polskiego Francuza rzecz jasna ...
              • Gość: Polski Francuz Re: Tylko wlasnie chodzi o to... IP: *.w82-121.abo.wanadoo.fr 08.01.05, 21:24
                Zrozumiales wszystko. Moja rodzina pochodzi z Litwy i dla mnie Polska
                Jagiellonow to jest ten ideal do ktorego chcialbym, zeby nasz kraj zmierzal. I
                to co sie dzieje na Ukrainie widze wlasnie z tej perspektywy: powolnego powrotu
                naszej polskiej cywilizacji na Wschod. Tam gdzie bylo jej miejsce i gdzie
                zabraklo troche szczescia, troche madrosci i troche przyjaciol zeby wygrac. Z
                owczesnym mocarstw, ktore nas podzielily zostalo juz tylko jedno i ono sie
                powoli rozpada. I ja jakt Ty tez widze Europe jako szanse dla nas aby sie
                historia do nas wreszcie usmiechnela.
                Ale nie ciagnij mnie za jezyk bo na ten temat moglbym godzinami...
          • Gość: MMMM Re: Tylko wlasnie chodzi o to... IP: *.proxy.aol.com 09.01.05, 01:52
            MOZG IM WYPAROWAL I NIC WIECEJ NIE POTRAFIA
        • Gość: Andrzej PROPAGANDA "Zydowska" IP: *.ca.astound.net 08.01.05, 05:18
          Niestety, nie Byl. To produkcja komuno-zydowska, a nie np. prawdziwych-Torah
          Zydow. Zydzi komunisci STAlin(Jewgashvili, syn Zyda)Kaganowicz
          (szczegolnie),Trocki,Dzierzynski(prawdziwe nazwisko zydowskie Rufin, kupili
          nazwiko, przywileje szlacheckie zeslanca Powstania Stycznioweg ktorego car
          wyslal na Sybir, documenty KGB). Otoz jeszcze przed II wojna Swiatowa ta elita
          zydowskiej wladzy komunistycynej wymordowa o 1 milion chrzescijan na Ukrainie i
          Rosji wiecej niz Hitler wszystkich ludzi w cale II wojnie swiatowej.
          Nic dziwnego ze Bog dopuscil aby nastepne potworki powstaly po drugiej stronie.
          w osobie Hitlera, Himlera czy Goebbelsa.
          Jezus Chrystus otrzegal Zydow, generalnie narod najwiekszych mordercow, "ze to
          wszystko spadnie na ten narod" W roz.8 Jana E. wiersz 44 okresla ich
          mianem "synani, dziecmi diabla".
          Inny uczciwy Zyd Norman Finkelstein w swojej ksiazcie "Holocaust Industry"
          (amazon.com) opisuje wiele machinacji, klamliwych oczernien Polakow i
          swiatowych instytucji w celach nieuczciwych zydowskich materialnych korzysci,
          kontroli i wladzy.
          GW ta Mossadowska agencja zostala powolana w celach zacierania prawdy o komuno-
          Zydach, siania zametu, konfliktow i upadku spoleczenstwa polskiego.
          • Gość: MMMM Re: PROPAGANDA "Zydowska" IP: *.proxy.aol.com 09.01.05, 01:56
            100% PRAWDA
        • Gość: polonus Re: Czy nienarodzone jeszcze dzieci to już antyse IP: *.wma.east.verizon.net 09.01.05, 03:35
          Najwiekszym holoucaustem w historii bylo wymordowanie 30 mln Ukraincow przez
          smierc glodowa w latach trzydziestych przez sowieckie NKWD w calosci dowodzone
          przez Zydow. Za ten holoucaust jak i za komunizm Zydzi musza poniesc surowa
          odpowiedzialnosc.
      • Gość: MMMMM Re: Czy nienarodzone jeszcze dzieci to już antyse IP: *.proxy.aol.com 09.01.05, 01:49
        KARDYNAL SWOJE ZYD SWOJE OD 5000 LAT TAK NIE MA CO NA MYCKARZY PATRZEC
    • Gość: remik holokaust milionów dzieci IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.05, 20:01
      rzeczywiście porównanie nie na miejscu. aborcja niesie dużo więcej ofiar niż
      kiedykolwiek wcześniej jakiekolwiek zbrodnie. oczywiście, według oświeconych,
      zbrodnie przeciwko Żydom zawsze będą "ponad" innymi, a nie widzą, że aborcja to
      też morderstwo.
    • Gość: mentor Re: Niemieccy Żydzi -o co chodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.05, 20:02
      dwa razy czytałem mam IQ 130 i nie dostrzegam obrazy
      • gini Re: Niemieccy Żydzi -o co chodzi 07.01.05, 20:08
        Nikt nie wie o co w ogole chodzi.Czy oni wszyscy maja paranoje?
        • kosel_maruwi Re: Niemieccy Żydzi -o co chodzi 08.01.05, 09:18
          gini napisała:

          > Nikt nie wie o co w ogole chodzi.Czy oni wszyscy maja paranoje?

          Raczej leb do interesow.


      • Gość: Eva Re: Niemieccy Żydzi -o co chodzi IP: *.pool.mediaWays.net 08.01.05, 00:06
        Gość portalu: mentor napisał(a):
        > dwa razy czytałem mam IQ 130 i nie dostrzegam obrazy

        Sam sobie jestes winien - za niskie IQ. Zydzi maja zdecydowanie wyzsze.
        • Gość: Pędrek Wyrzutek Rozklad inteligencji IP: *.cmbrmaor.dynamic.covad.net 08.01.05, 00:50
          Gość portalu: Eva napisał(a):

          > Gość portalu: mentor napisał(a):
          > > dwa razy czytałem mam IQ 130 i nie dostrzegam obrazy
          >
          > Sam sobie jestes winien - za niskie IQ. Zydzi maja zdecydowanie wyzsze.

          Nie bardzo. Na przyklad w Stanach Zydzi maja srednie IQ 107 (7 punktow
          powyzej przecietnej 100) i podobna do Skandynawow.

          Dalej 107 to jest raczej malo. Roznica nasila sie dla bardzo
          inteligentnych na marginesie rozkladu normalnego.
          I tak 3% ogolnej populacji ma powyzej 130 IQ podczas
          gdy wsrod Zydow moze byc to 8%. Skutek bedzie, ze
          na 250 millionow nie-Zydow moze byc 8 milionow osob
          z IQ wyzszym od 130 a wsrod 5 milionow amerykanskich
          Zydow az 400 tysiecy.
          • rs_gazeta_forum Re: Rozklad inteligencji 08.01.05, 20:47
            Nie wiem, czy podawane tu liczby są prawdziwe, czy przykładowe, ale w takim
            razie dla zachowania średniej bardziej debilna część populacji żydowskiej
            powinna być też proporcjonalnie większa ;-).
            • Gość: NEW Re: Rozklad inteligencji IP: *.proxy.aol.com 09.01.05, 02:00
              ZWLASZCZA W NEW YORK
        • Gość: MMM Re: Niemieccy Żydzi -o co chodzi IP: *.proxy.aol.com 09.01.05, 01:59
          TAK MAJA 90 TO PEWNIE WYZSZE. HEHEHEHHE
      • rs_gazeta_forum Re: Niemieccy Żydzi -o co chodzi 08.01.05, 21:16
        Gość portalu: mentor napisał(a):
        > dwa razy czytałem mam IQ 130 i nie dostrzegam obrazy

        Bo IQ jest bezemocjonalne :-).
        Przy odpowiednim wyczuleniu dostrzegłbyś porónanie (jego możliwość?) obecnego
        procederu aborcyjnego z zagładą Żydów prowadzoną przez hitlerowców.
        To dlatego kardynał wyjaśniał, "że miał na myśli eutanazję upośledzonych
        umysłowo, która była praktykowana przez Hitlera...".
    • Gość: jarek zacznijmy od mitow, w ktore tylko chrzescijanie IP: *.fastres.net 07.01.05, 20:39
      wierza, Spis ludnosci w Krolestwie Giudei przeprowadzono w roku 6 naszej ery a
      Jesus urodzil sie w roku 6 przed nasza era, to cos o tej drodze z Nazaretu do
      Betlejem nie pasuje( moze tak samo jak Arafat, ktory urodzil sie w El Cairo,
      ale w Jerusalemie), Jesus urodzil sie w Nazareth i dlatego tez byl za zycia
      Jesus z Nazareth nazywanym, byc z Betlejem bylo duzo lepiej, bo w Bethlejem krol
      David sie urodzil, drugie z ta ucieczka do Egiptu, to tez wielka prawda, jezeli
      Herrod krolem autonomicznej provicji byl, to dlaczego Jesus do Damascu nie
      uciekl, bylo tam duzo blizej, a pozatym, ile tych noworodkow w miescie takim jak
      Betlejem bylo, jak miasto mialo 7 tys mieszkancow.
      Juz czekam na Kristiana Araba odpowiedz, Araba ,ktory chrzescijanstwo broni, ale
      Polskich krolow oczernia.
      • Gość: tytus Re: zacznijmy od mitow, w ktore tylko chrzescijan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.05, 20:53
        ktos napisal ze miliard dzieci ginie w wyniku aborcji a z glodu roszcie umiera
        1 milion dzieci wiec jesli by urodzilo w jednym roku dodatkowo miliard dzieci
        na ziemi to ile z nich umarlo by z glodu??? gdzie jest humanitaryzm?
        • Gość: Wlodek Re: zacznijmy od mitow, w ktore tylko chrzescijan IP: 5.5R* / *.nyc.untd.com 09.01.05, 07:05
          Gość portalu: tytus napisał(a):

          > ktos napisal ze miliard dzieci ginie w wyniku aborcji a z glodu roszcie
          umiera
          > 1 milion dzieci wiec jesli by urodzilo w jednym roku dodatkowo miliard dzieci
          > na ziemi to ile z nich umarlo by z glodu??? gdzie jest humanitaryzm?

          Nie jestem zwolennikiem aborcji. Zastanawiam sie tylko, co jest lepsze: urodzic
          dziecko w biednej rodzinie, ktora nie ma dla niego warunkow i po meczerniacch
          umrze po kilku miesiacach z glodu lub chorob, czy nie dopuscic do jego
          urodzenia kiedy jeszcze jest plodem i napewno bedzie mnie cierppiec (albo
          wcale, gdyz sa spory naukowcow, czy jest ono juz czlowiekiem, czy nie).
          Uwazam, ze kategorycznie przeciw aborcji moga byc tylko tacy, ktorzy sa gotowi
          takie dziecko przygarnac.
          • Gość: Pędrek Wyrzutek Jestes przeciw zabijaniu starcow,opiekuj sie nimi? IP: *.cmbrmaor.dynamic.covad.net 09.01.05, 14:41
            Gość portalu: Wlodek napisał(a):

            > Uwazam, ze kategorycznie przeciw aborcji moga
            > byc tylko tacy, ktorzy sa gotowi
            > takie dziecko przygarnac.

            To znaczy, ze po przygarnieciu dwudziestu dzieci,
            dziesieciu niechcianych staruszkow (eutanazja)
            i kilku niedorozwinietych czy chorych umyslowo
            MUSZA zmienic swoje stanowisko?

            Dziwna logika.
            • Gość: mk Re: Jestes przeciw zabijaniu starcow,opiekuj sie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.05, 15:13
              jemu chyba nie chodzilo o doslowne przelozenie tego co napisal , tez jestem
              zdania ze aby byc stanowczo przeciw aborcji to dobrzeby bylo sie wykazac
              zrobieniem czegokolwiek aby ci ludzie mogli godnie zyc! wiecej trzeba sie
              interesowac poprostu narodzonymi niz nienarodzonymi i swiat stalby sie
              odrobine lepszy!
              • Gość: Pędrek Wyrzutek aby byc za aborcja tez musi sie wykazywac czyms? IP: *.cmbrmaor.dynamic.covad.net 09.01.05, 15:49
                Gość portalu: mk napisał(a):

                > tez jestem
                > zdania ze aby byc stanowczo przeciw aborcji to dobrzeby bylo sie wykazac
                > zrobieniem czegokolwiek

                To przeciez jest nonsens. Aby byc przeciw zabojstwu, kradziezy,
                i innym wystepkom nie musi sie wykazywac robieniem czegokolowiek.

                Czy aby byc za aborcja tez musi sie wykazywac czyms?
                • Gość: mk Re: aby byc za aborcja tez musi sie wykazywac czy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.05, 15:51
                  nie napisalem ze musi ale ze dobrze by bylo - dlaczego zmieniasz moje
                  wypowiedzi?
                  • Gość: Pędrek Wyrzutek Dowiedzcie swego mestwa przez zarzniecie swini! IP: *.cmbrmaor.dynamic.covad.net 09.01.05, 16:06
                    Gość portalu: mk napisał(a):

                    > nie napisalem ze musi ale ze dobrze by bylo - dlaczego zmieniasz moje
                    > wypowiedzi?

                    Jesli przeciwnicy aborcji maja sie wykazywac opieka nad dziecmi,
                    to chyba zwolennicy tez czyms musza (naprzyklad dowodzac swego mestwa
                    przez zarzniecie swini).

                    Dlaczego ma to dzialac w jedna strone tylko?
                    • Gość: mk Re: Dowiedzcie swego mestwa przez zarzniecie swin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.05, 16:35
                      nie rozumiemy sie ! dobrze by bylo aby ludzie sobie pomagali wtedy by sie
                      dluzej zastanawiali ci co stoja przed problemem czy usunac czy nie ,a nie nad
                      udawadnianiem czegokolwiek komukolwiek!kluczem do zmniejszenia aborcji jest to
                      aby przyszla matka byla swiadoma i pewna iz nawet jesli urodzi to potomstwo
                      czy z nia czy w sierocincu mialo godne zycie i moim zdaniem od tej strony
                      trzeba zaczac walke z aborcja a nie od sloganow typu jestem przeciw bo jestem
                      przeciw bo to grzech! a grzechem nie jest dopuszczenie do smierci glodowej
                      urodzonego dziecka?

                      widze ze bardzo chcesz sie sprzaczac!:))
      • Gość: tytus Re: zacznijmy od mitow, w ktore tylko chrzescijan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.05, 21:05
        w Jezusie ewangelistow a Jezusie historycznym niewiele pasuje ,ale podstawa to
        wierzyc nie pytac i dociekac, im zalezy na stadu tylko nie owieczek a baranow i
        oslow
        • juras_z_berlina Re: zacznijmy od mitow, w ktore tylko chrzescijan 08.01.05, 18:24
          Gość portalu: tytus napisał(a):

          > w Jezusie ewangelistow a Jezusie historycznym niewiele pasuje ,ale podstawa
          to
          > wierzyc nie pytac i dociekac, im zalezy na stadu tylko nie owieczek a baranow
          i
          >
          > oslow

          Nie kogos takiego jak "Jezus historyczny"!

          Oprocz Ewangeli o Jezusie wspomina zydowski historyk (zyjacy w Rzymie)
          Flaviusz, ale to raczej wzmianka o "sekcie" zydowskiej wyznajacej Chrystusa,
          ukrzyzowanego za czasow Pilata, niewiele mowiaca o samym Jezusie, a juz wcale
          nie wyjasniajaca miejsca Jego narodzenia, czy Jego pochodzeniu... Takze Talmud
          wspomina o Jezusie - Proroku, ale wszystkie te niechrzescijanskie zrodla sa
          jedynie dowodem na fakt Jego historycznosci, tzn. ze w ogole istnial - nic poza
          tym.

          Wszystko co wiemy o Jezusie, to zrodla ewangeliczne i pozniejsze, a jak wiadomo
          dla ewangelistow wazniejsze bylo pokazanie POSLANNICTWA Jezusa i jego boskosci,
          a nie "historycznego" okreslenia skad pochodzil, jak wygladal i kiedy dokladnie
          zyl i umarl.

          Dziwne, ze takie ogolnie juz znane rzeczy tzeba jeszcze wyjasniac ludziom
          uwazajacym sie za kompetentych w dyskusji o chrzescijanstwie...

          Pozdrowienia

          Juras

          • krystian71 Re: zacznijmy od mitow, w ktore tylko chrzescijan 08.01.05, 18:32
            prawda,ze to zabawne- o Jezusie wspomina Tacyt , Swetoniusz i Testimonium
            Jozefa Flawiusza.Jest wiec postacia historyczna.I pozniejsze lakoniczne i
            stronnicze wzmianki w Talmudzie.
            Co o NIM napisali ewangielisci nie liczy sie, przeciez Talmud wie lepiej a po
            nim Jaro z titusem
      • krystian71 Re: zacznijmy od mitow, w ktore tylko chrzescijan 08.01.05, 13:23
        juz ci odpowiadam dzieciolku smutny z krzywym nosem.
        Jezus w stajence betlejemskiej sie urodzil,tak we wszystkich koledach stoi i na
        osiolku sw.Rodzina do Egiptu uciekala.
        Sam widzialem w moim kosciolku taki obrazek namalowany-przyjedz zobacz sam, to
        uwierzysz.
        A u Danikena wyczytalem kiedys,ze Mojzesz wcale nie do Palestyny lud swoj
        poprowadzil,bo prawdziwa Ziemia Obiecana ,ziemia Abrahama lezala gdzies w
        piaskach pustyni Polwyspu Arabskiego.
        Ty swoje rewelacje tez z Danikena czerpiesz, czy moze sam stare metryki w
        Nazarecie wydziobales krzywym noskiem dzieciolku.
        A tak wogole skad takie skojarzenia.
        Kardynal o Herodzie, Hitlerze i Stalinie.Jarek -zyd do Dzieciatka Jezus sie
        przypial.
        A te niemieckie twoje wspolplemience?
        Co im sie skojarzylo w mowie kardynala?
        • Gość: tytus Re: zacznijmy od mitow, w ktore tylko chrzescijan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.05, 13:27
          no wiesz ja moje informacje wyczytalem a nie zobaczylem na jakim obrazie lub
          filmie, zacznij cos czytac a nie wiedze z obrazkow czerpac:)))
          • krystian71 Re: zacznijmy od mitow, w ktore tylko chrzescijan 08.01.05, 13:33
            ooo,drugi przyglup co cienkiej ironii nie pojmuje.
            Czy to nie ty pisales tutaj , ze do komentowania talmudu rabini jedynie prawo
            maja?
            Wiec nie wsadzaj swoich pejsow w nasze Ewangelie!!!
            Tekst jest o aborcji-nowoczesnej odmianie herodowej rzezi niewiniatek.
            Czy to nie ciekawe,ze wlasnie niemieccy Zydzi poczuli sie obrazeni i zagrozeni?
            • Gość: tytus Re: zacznijmy od mitow, w ktore tylko chrzescijan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.05, 13:40
              przyglupem to ty jestes w dodatku czytac nie potrafisz bo nie napisalem nic ze
              wylacznie rabini maja prawo a jedynie ze tym sie zajmuja to po pierwsze
              po drugie nie slyszalem aby w syminarium uczyli tlumaczen i samego Talmudu:)))
              masz ciekawe rewelecje ,ciekawe z jakiego obrazka tym razem
              • krystian71 Re: zacznijmy od mitow, w ktore tylko chrzescijan 08.01.05, 13:53
                male sprostowanko,pomylilem cie z trzecim przyglupem, lopezem,przepraszam, ale
                az tak strasznie winny sie nie czuje.
                Gdybys byl bystrzejszy sam zauwaz rozwazanie atrybutow czyjejs wiary w
                kontekscie dziel historycznych(zwlaszcza zydowskich) moze przyprawic o radosny
                bol przepony.
                Czekam jeszcze na zydowskie roczniki statystyczne dotyczace manny z nieba i
                sprawozdania zydowskiej strazy pozarnej na temat krzakow gorejacych.
                Talmud zostawiam tobie i Madonnie-czytajcie go sobie tak albo na wspak.
                • Gość: tytus Re: zacznijmy od mitow, w ktore tylko chrzescijan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.05, 14:00
                  Talmud to raczej czytaja rabini bo zwykli czytaja Tore, mysle ze we wszystkich
                  punktach sie mylisz ale nie sadze aby polemika na ten temat na forum miala
                  jakis sens, dalej przegladaj obrazki a ja bede dalej czytal
                  pozdrawiam
                  • krystian71 Re: zacznijmy od mitow, w ktore tylko chrzescijan 08.01.05, 14:11
                    troche za pozno na to wpadles koles
                    A tak latwo zauwazyc jak twoj kumpel Jarus swoj pierwszy wpis zatytuowal

                    "zacznijmy od mitow, w ktore tylko chrzescijanie wierza"

                    Autor: Gość: jarek IP: *.fastres.net
                    Data: 07.01.2005 20:39

                    i to zamyckowane towarzystwo dziwi sie jeszcze ,ze wzbudza niechec w calym
                    swiecie i ajwajuje nad ostatnimi wynikami sympatii i antypatii !

                    Wracaj do swoich lektur,prawdziwa wiara ma w nich takie same wiarygodne zrodlo
                    jak w poboznych obrazkach lub rzewnych koledach
                    Bez overa


                    --------------------------------------------------------------------------------



                    • Gość: tytus Re: zacznijmy od mitow, w ktore tylko chrzescijan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.05, 14:40
                      widac ze nie masz pojecia bo ta "prawdziwa "wiara jak mniemam katolicyzm opiera
                      sie na Torze wiec jesli Tora dla ciebie nie jest wiarygodna mimo ze KK uznaje
                      ja tak samo jak NT to moze marksistowskie dziela sa blizej twojego serca?
                      i jeszcze jedno bym chcial abys mi wytlumaczyl na jakiej podstawie uwazasz ze
                      jestem Zydem? bo wiem co czytaja?
                      czy dla ciebie kazdy kto ma inne zdanie jest Zydem i mozna go obrazac?
                      a moze tego uczy KK a ja o tym poprosu nic niewiem, mozesz mnie oswiecic?
                      • krystian71 Re: zacznijmy od mitow, w ktore tylko chrzescijan 08.01.05, 15:07
                        1/mialo byc bez overa-ale niech tam
                        2/pisalem o Talmudzie , nie o Torze,sprawdz zanim glos zabierzesz.
                        Tora-ST jest podstawa mojej wiary-Talmud-nie
                        3/

                        "w Jezusie ewangelistow a Jezusie historycznym niewiele pasuje ,ale podstawa to
                        wierzyc nie pytac i dociekac, im zalezy na stadu tylko nie owieczek a baranow i
                        oslow"

                        to jest cytat z twojej wypowiedzi.Wczorajszej.Wiec teraz nie smarkaj w
                        mankiet,ze ktos cie obraza.I nie udawaj GREKA.
                        I zejdz z tego nicka , bo uzywal go czlowiek,ktorego wiedzy i zdolnosciom nie
                        dorownasz,chocbys zalozyl spoldzielnie wszystkich wspolwyznawcow na tym forum




                        • Gość: tytus Re: zacznijmy od mitow, w ktore tylko chrzescijan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.05, 15:39
                          >
                          > "w Jezusie ewangelistow a Jezusie historycznym niewiele pasuje ,ale podstawa
                          to
                          >
                          > wierzyc nie pytac i dociekac, im zalezy na stadu tylko nie owieczek a baranow
                          i
                          >
                          > oslow"
                          >
                          ow cytat to fakt w dodatku KK przez stulecia preferowal ciemnote spoleczna a
                          dopuszczanie kobiet do szkol zajelo im nastepne stulecia, przyjecie dogmatow
                          jako "prawd "wiary rowniez swiadczy o tym ze masz wierzyc i nie pytac wiec nie
                          bardzo rozumiem do czego pijesz?
                          to ze mam inne opinie i wiedze na temat Jezusa nie robi ze mnie Zyda (zreszta
                          to dlamnie nie obraza byc tak nazwanym) ale wcale nie oznacza ze nim jestem
                          moge byc ateista naprzyklad!
                          i dalej nie odpowiedziales mi nic na poprzedni post ?
                          • krystian71 Re: zacznijmy od mitow, w ktore tylko chrzescijan 08.01.05, 18:10
                            no dobra,jestem po fajnym obiadku,nikt i nic mi humoru nie zepsuje.
                            Wytlumacz mi zatem co miales na mysli mowiac-

                            > ow cytat to fakt w dodatku KK przez stulecia preferowal ciemnote spoleczna a
                            >
                            co to jest ta ciemnota i w jaki sposob ja preferowal, bo na razie brzmi mi to
                            jak zbitka slowna " z pamietnika malego agotatora" , badz broszur WUML-u dla
                            wojskowych politrukow.Nie jestem gploslowny-widzialem takie.Czyzby to byl TEN
                            material historyczny , ktory studiujesz i ktorym sie chwalisz.

                            Przez stulecia Sredniowiecza jedynymi szkolami , ktore istnialy w Europie byly
                            szkoly koscielne czy zakonne,podobnie jak zydowskie jesziwy.
                            Kosciol Kat. nie dopuszczal kobiet do szkol,podaj zatem jakie wyznania to
                            czynily,w jakich krajach kobiety predzej uzyskaly pelnie praw i czy bylo to
                            znaczaco wczesniej,a moze pozniej jak w niektorych stanach USA

                            I jeszcze jedno- dyskosja innowiercy czy ateisty na temat dogmatow innej
                            religii, zwlaszcze takiej , ktora glosi ekumenizm od dziesiatkow lat i nie
                            atakuje zadnych monoteistycznych wyznan , jest przejawem jedynie glupoty i
                            zlego smaku.
                            Przeciez dla normalnego rozmowcy juz z samej nazwy "dogmat" wynika,ze jest
                            to "prawda objawiona" , ktorej sie nie dyskutuje- i ,w ktora mozna wierzyc lub
                            nie.
                            PS. Na jakie pytania nie udzielilem ci odpowiedzi?
                            Uwazasz,ze tu jest dobre na to miejsce?
                            Przeciez w tytulowym watku mowa jest o niemieckich Zydach obruszonych
                            wypowiedzia Kardynala o aborcji czy eutanazji.
                            Byc moze to wlasnie TY jestes blizej meandrom tego myslenia i potrafisz mi
                            wytlumaczyc co w wypowiedzi Kardynala tak zdenerwowalo Zydow.

                            • Gość: tytus Re: zacznijmy od mitow, w ktore tylko chrzescijan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.05, 19:33
                              > Uwazasz,ze tu jest dobre na to miejsce?
                              > Przeciez w tytulowym watku mowa jest o niemieckich Zydach obruszonych
                              > wypowiedzia Kardynala o aborcji czy eutanazji.
                              > Byc moze to wlasnie TY jestes blizej meandrom tego myslenia i potrafisz mi
                              > wytlumaczyc co w wypowiedzi Kardynala tak zdenerwowalo Zydow.
                              >
                              to akurat jest proste ,nietaktem jest porownac zygote z meczenska smiercia
                              milinow prawdziwych ludzi,dzieci i kobiet - takis madry a ciezko ci to pojac?
                              nierozumiem tylko dlaczego Zydzi mieszkaja u tych nazistow ale tez nie rozumiem
                              jak tam moga Polacy mieszkac!

                              >
                              > I jeszcze jedno- dyskosja innowiercy czy ateisty na temat dogmatow innej
                              > religii, zwlaszcze takiej , ktora glosi ekumenizm od dziesiatkow lat i nie
                              > atakuje zadnych monoteistycznych wyznan , jest przejawem jedynie glupoty i
                              > zlego smaku.
                              > Przeciez dla normalnego rozmowcy juz z samej nazwy "dogmat" wynika,ze jest
                              > to "prawda objawiona" , ktorej sie nie dyskutuje- i ,w ktora mozna wierzyc lub
                              >
                              > nie.

                              uwazam ze kazdy ma prawo dyskutowac na tematy o ktorych chce pisac i nie ma w
                              tym ani grosza zlego smaku a tym bardziej glupoty -
                              glupota jest myslec jak ty ze jesli jestem ateista to nie mam prawa dyskutowac
                              glupota jest tez ustanawianie dogmatow jak naprzyklad "niepokalanego
                              poczecia,niepokalanej dziewicy a jednoczesnie KK przyznaje ze Jezus mial 1
                              brata (ktory zgina w obronie wiary),( wedlog zrodel historycznych to Maria zona
                              Juzefa zostala zgwalcone(najprawdopodobniej)przez zolnierza rzymskiego lub
                              greckiego ,Jozef zgina i ponownie wyszla za maz i miala jeszcze 4 dzieci)
                              dogmaty sie ustala aby ludzie nie szukali wytlumaczenia oczywiscie mozna w nie
                              wierzyc lub nie no ale mamy tez XXIw wiec moze czas weryfikacji
                              i jeszcze jedno w oczach ateisty takiego jak ja to jedym monoteistycznym
                              wyznaniem jest Judaizm ,nie ma tam tez glupich dogmatow,gusel i swietych ktorzy
                              jak ostatni kardynal z niemiec zostanie tylko dlatego beatyfikowany ze jako
                              jeden z nielicznych lub jedyny odnosil sie krytycznie do Hitlera i jego
                              polityki!

                              >
                              > Przez stulecia Sredniowiecza jedynymi szkolami , ktore istnialy w Europie
                              byly
                              > szkoly koscielne czy zakonne,podobnie jak zydowskie jesziwy.
                              > Kosciol Kat. nie dopuszczal kobiet do szkol,podaj zatem jakie wyznania to
                              > czynily,w jakich krajach kobiety predzej uzyskaly pelnie praw i czy bylo to
                              > znaczaco wczesniej,a moze pozniej jak w niektorych stanach USA

                              tu jest pewna niezgodnosc ,tak i owszem istnialy tylko szkoly koscielne i tylko
                              dla wybrancow ale tylko dletego ze tego koscol chcial i w europie tylko KK
                              mocno dzialal na nie szerzenie nauki i nie mozna w to mieszac anie tlumaczyc
                              tego faktu zaslaniajac sie innymi wyznaniami


                              > PS. Na jakie pytania nie udzielilem ci odpowiedzi?

                              czy KK teraz naucza ze mozna obrazac wszystkich co mysla inaczej
                              i czy caly czas jest tak ze kto nie z nami ten Zyd!? - czyli zacofane
                              sredniowiecze XXi wieku
                              • Gość: tytus Re: zacznijmy od mitow, w ktore tylko chrzescijan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.05, 20:33
                                judaism.about.com/od/beliefs/a/jesus.htm
                                kto jak kto ale Zydzi powinni wiedziec najlepiej o innym Zydzie!
                                • krystian71 Re: zacznijmy od mitow, w ktore tylko chrzescijan 08.01.05, 21:25
                                  alez doprawdy, czy tak ciezko ci pojac, ze Jezus nie jest zadny zydem , lecz
                                  SYNEM BOGA ?
                                  I coz zatem moga mnie obchodzic poglady tych, ktorzy jego boskosci nie uznaja,
                                  a ktorych przodkowie przyczynili sie do JEGO smierci?
                                  Czy jest cos w tym dziwnego i psychologicznie nieuzasadnionego, ze ci , ktorzy
                                  wydali na NIEGO wyrok , teraz z zacietrzewieniem beda go dalej opluwac i
                                  osmieszac?
                                  Na glebokich peryferiach dawnego Imperium Romanum pojawil sie CZLOWIEK , ktory
                                  glosil-" blogoslawieni cisi i pokorni, blogoslawieni prostego serca,
                                  blogoslawieni ubodzy albowiem do nich nalezy Krolestwo Niebieskie"
                                  "Wszystko coscie uczynili BRATU MOJEMU NAJMNIEJSZEMU mniescie uczynili"
                                  Kto nie zrozumie,ze w ten sposob zwykly czlowiek nie mogl przemawiac ani wtedy
                                  2000 lat temu, ani tym bardziej w czasach obecnych - to jego sprawa.Niech sobie
                                  wierzy w wybranstwo, kabale i horoskopy.
                                  • Gość: tytus Re: zacznijmy od mitow, w ktore tylko chrzescijan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.05, 23:02
                                    tu akurat przeczysz wlasnemu wyznaniu bo z tego co wiem to przyszedl
                                    dobrowolnie by umrzec dobrowolnie za grzechy ludzi,odprawil ostatnia wieczerze
                                    wiec wiedzial duzo wczesniej o wlasnej smierci i jesli by tego nie chcial to
                                    bedac synem Boga mogl zrobic co chcial aby sie to nie zdarzylo ,wiec oczerniac
                                    i szukac winnego smierci jego to dopiero glupota bac tez nieznajomosc wlasnej
                                    religii!!!
                                    gdybym byl czlowiekiem religijnym to powiedzialbym ze wyrok wydal sam na siebie
                                    a ludzmi sterowal Bog aby sie spelnilo ale ty jako taki znawca i religijny
                                    czlowiek do takich wnioskow nie dojdziesz nigdy
                                    pomijam fakt kto powinien odpowiedziec za jego smierc jako czlowieka by za
                                    duzo pisac trzeba bylo~!
                              • krystian71 Re: zacznijmy od mitow, w ktore tylko chrzescijan 08.01.05, 21:12
                                no sam widzisz,ze z tym judaizmem to mialem racje.
                                Manna z nieba, krzaki gorejace i bezposredni kontakt werbalny z panem Bogiem ci
                                nie przeszkadza.W to jest latwo uwierzyc, bo to przeciez takie
                                przekonywujace :DDD
                                Zamiast swietych sa tylko prorocy. A zamiast milosci zemsta- to przeciez
                                bardziej ludzkie.
                                Kardynal tlumaczy , ze nie mial na mysli zygoty, czyli dziecka poczetego lecz
                                tysiace niepelnosprawnych zgladzonych przez te totalitarne rezimy.
                                Z tego co wiem, za czasow Stalina obowiazywala najbardziej restrykcyjna ustawa
                                antyaborcyjna a wiec trafiles KULA w PLOT
                                Jak i twoi umilowani zydowscy Niemcy czy tez niemieccy Zydzi.
                                A poniewaz TU nie chodzi o zygote, wiec O CO CHODZI?
                                daj linka na to zgwalcenie , ktore KK potwierdza.Tylko prosze KK nie Talmud

                                Nie bardzo rozumiem twoja wypowiedz nt nauki i KK.
                                Szkoly katolickie powstawaly, bo tego chcial kosciol?
                                I co jest w tym dziwnego?
                                A byly inne sily, ( a jesli byly to jakie ? ) , ktore pragnely powstania
                                wlasnych szkol, na ktore KK nie wyrazal zgody????
                                Napisz cos wiecej, moze sie czegos dowiem, o czym nie wiedzialem.
                                W Polsce i owszem, np Akademia Rakowska, arianska , poza wplywem KK, byly tez i
                                inne kalwinskie , luteranskie.
                                Ale zawsze zwiazane z religia.
                                I co najwazniejsze BYLY.
                                Kosciol Katolicki, choc byl w polsce wyznaniem panujacym nigdy nie zabronil ich
                                istnienia
                                • Gość: tytus Re: zacznijmy od mitow, w ktore tylko chrzescijan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.05, 23:06
                                  kosciol katolidzki nie potwierdza zgwalcenie a fakt ze Jezus mial brata (wiec z
                                  niepokalaniem Marii cos nie bardzo)idz do ksiedza on ci tez to powie nie trzeba
                                  linku/! - nie rozumiesz tekstu?
                                  • krystian71 Re: zacznijmy od mitow, w ktore tylko chrzescijan 08.01.05, 23:25
                                    glupota jest myslec jak ty ze jesli jestem ateista to nie mam prawa dyskutowac
                                    glupota jest tez ustanawianie dogmatow jak naprzyklad "niepokalanego
                                    poczecia,niepokalanej dziewicy a jednoczesnie KK przyznaje ze Jezus mial 1
                                    brata (ktory zgina w obronie wiary),( wedlog zrodel historycznych to Maria zona
                                    Juzefa zostala zgwalcone(najprawdopodobniej)przez zolnierza rzymskiego lub
                                    greckiego ,Jozef zgina i ponownie wyszla za maz i miala jeszcze 4 dzieci)
                                    dogmaty sie ustala aby ludzie nie szukali wytlumaczenia oczywiscie mozna w nie
                                    wierzyc lub nie no ale mamy tez XXIw wiec moze czas weryfikacji

                                    Nie, nie rozumiem,skad te rewelacje, kto zginA i po co , gdzie tu przecinki ,
                                    kropki i duze litery,czemu mnie odsylasz do ksiedza i czy ty przypadkiem nie
                                    jestes CYPISEK?
                                • Gość: tytus Re: zacznijmy od mitow, w ktore tylko chrzescijan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.05, 23:18
                                  > Manna z nieba, krzaki gorejace i bezposredni kontakt werbalny z panem Bogiem
                                  ci
                                  >
                                  > nie przeszkadza.W to jest latwo uwierzyc, bo to przeciez takie
                                  > przekonywujace :DDD
                                  w to akurat powinienes rowniez wierzyc ! KK uznaje to za fakt wiec nie bardzo
                                  rozumiem?
                                  > Zamiast swietych sa tylko prorocy. A zamiast milosci zemsta- to przeciez
                                  > bardziej ludzkie
                                  tu akurat dominuje totalny brak oczytania , niestety aby zrozumiec Tore to
                                  trzeba znac tlumaczenia a jak sie zna tlumaczenia to sie wie ze w Judaizmie nie
                                  rozumie sie Tory doslawnie , slowa i nauki powinny kierowac ku dobremu i
                                  milosci do blizniego
                                  np. zeden rabin nie powie ze "oko za oko ....." to znaczy ze tak masz robic
                                  tylko ze tak nie wolno ci robic
                                  widzisz jak na totalnego ateiste wiem duzo na temat roznych wyznan i nie jest
                                  to nietaktem lub glupota
                                  ok jutro mnie nie ma baw sie dalej sam ze soba
                                  pozdrawiam
        • Gość: R. A skad wiesz, ze on ma krzywy nos, glupi wsiochu? IP: *.cpc.uea.ac.uk 09.01.05, 01:24
    • Gość: tytus Re: Niemieccy Żydzi czują się obrażeni przez kard IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.05, 20:42
      za ST mozna sie chyba dowiedziec ze napewno nie byl pierwszy Herod, no ele
      on ,kardynal to ma prawo niewiedziec to nie jego dziedzina Pismo Swiete:)))
      a jezeli by czytal kroniki lub dziela historyczne to wiadomym jest nieopisane
      okuczienstwo ow Heroda ale o rzezi niewiniatek nie ma nigdzie mowy no coz ale
      byl niezla osoba aby mu to dopisac a wszystko po to aby sie "spelnilo"
      - tak tworzono basnie bajarzy ewangelikow i po 2000 lat dalej bezglowa ciemnota
      • Gość: jarek Tyfus, przepraszam, lepiej zmien nick, bo cie IP: *.fastres.net 08.01.05, 10:42
        z innym tyfusem pomylilem. Dziwne jest tez ze Josef Falvio o zadnej rzezi nie
        pisze, choc czasami sie w szczegoly takie wdaje jakby nie mial czym swoje dzielo
        wypelnic.
        • Gość: tyfus no wlasnie a tu ani slowa o rzezi ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.05, 12:12
          Judasz tez sie nie powiesil a prawdopodobnie zmarl na udar lub wylew na wlasnym
          polu ktore uprawiel przez lata po smierci Jezusa!Zydzi to dokladny narod i
          potrafia pisac od zalania dziejow i w dodatku wszystko opisuja jak ktos szuka
          to znajdzie!
      • jarek-festweb Re: Niemieccy Żydzi czują się obrażeni przez kard 08.01.05, 12:21
        Gość portalu: tytus napisał(a):

        > a wszystko po to aby sie "spelnilo"
        > - tak tworzono basnie bajarzy ewangelikow i po 2000 lat dalej bezglowa
        ciemnota

        No i na podstawie tego wlasnie "bajdurzenia" uwazaja niektorzy, ze maja prawo
        do "powrotu".
        Ile madrosci w twoich slowach !
        "Bezmozgowa ciemnota"


    • Gość: alter nieprzyjaciel mojego nieprzyjaciela też jest moim IP: *.klon.com.pl / *.crowley.pl 07.01.05, 20:53
      nieprzyjacielem ale to tylko w tym przypadku......buhahahaha a to frajer ten
      niemiecki duchowny , zachciało mu się zaglądać do Pisma .....
      • Gość: Polski Francuz Re: nieprzyjaciel mojego nieprzyjaciela też jest IP: *.w82-121.abo.wanadoo.fr 07.01.05, 21:08
        Jest moim przyjacielem. Tu jest pies pogrzebany, nie mozna sie otaczac samymi
        wrogami. Trzeba wybrac przyjaciela do osiagniecia celu. Nazywa sie to
        flexibilite, flexibilty lub na polski gietkosc (ale po polsku brzmi to zle).
      • Gość: boob Re: katolicy IP: *.ny325.east.verizon.net 07.01.05, 21:09
        - od dzis musicie stanowczo odrzucic Nowy Testament i przyjac Talmud. To nie
        wazne, ze ksiega ta uwaza nie-zydow za bydlo - to powinno uczynic szczegolnie
        wyroznionymi!!!
        A tak, nawiasem mowiac, kiedy te hucpy zydowskie wreszcie sie skoncza?
        • Gość: lopes Re: katolicy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.05, 21:13
          ales ty glupio-madry panie znawco Talmudu :))))co jeszcze tam pisze ?moze ze
          trzeba krew wcinac:))))))))))))))????
          a gdzie w topie slynna milosc do blizniego swego jak siebie samego panie
          opetany nienawiscia mieniacy sie katolikiem w dodatku:)
    • Gość: boob Re:lopez IP: *.ny325.east.verizon.net 07.01.05, 21:25
      Zanim otworzysz dziob, przeczytaj sobie ksiazke "Zydzi i goje..." prof. Izraela
      Szahaka. On byl 100% zydem i naukowcem, ktory znal Talmud. Nie osmieszaj sie!
      • Gość: lopez Re:lopez IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.05, 21:31
        zaraz zeby znac Talmud i tlumaczenia do niego to trzeba byc Rabinem a nie
        naukowcem a po drugie to ty sie nie osmieszaj bo z Judaizmu i Tory plynie
        milosc do ludzi a nie nienawisc jak z NT co zreszta po twoim przykladzie widac!
        • Gość: boob Re:lopez IP: *.ny325.east.verizon.net 07.01.05, 21:38
          Poczytal Szahaka! Nie kaz mi wierzyc w garbate aniolki.
          • Gość: jarek A ja jedna ksaizke pewnego prawdziwego IP: *.fastres.net 07.01.05, 21:53
            katolika z Austri przeczytalem ( Mein Kampf) tam tez o milosci do blizniego bez
            przerwy mowiono, mozna tez Koran w orginalnej wersji przeczytac, tylko trzeba
            arabski znac, tam tez pelno o milosci do kobiet, niewiernych bez przerwy sie mowi.
        • Gość: Karl HA HA HA IP: *.dip.t-dialin.net 08.01.05, 12:27
          Gość portalu: lopez napisał(a):

          > zeby znac Talmud i tlumaczenia do niego to trzeba byc Rabinem a nie
          > naukowcem

          ha ha ha...
          Zeby znac Biblie i tlumaczenia do niego to trzeba byc ksiedzem a nie naukowcem


          ha ha ha....

          Ale wy jestcescie pop...doleni.
          • Gość: tytus Re: HA HA HA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.05, 13:25
            karl a ty jek zwykle nie masz o niczym pojecia :))))ksieza sie nie zajmuja
            Talmudem i tlumaczeniami bo to jest ksiega praw zwiazanych z Judaizmem.
            poczytaj cos najpierw zanim cos napiszesz bo twoich glupot mamy juz dosc!
    • Gość: Katolik A co robia Zydowskie szpigi w katolickich kosciola IP: *.dialup.takas.lt 07.01.05, 21:59
      My przeciez nie sluchamy co mowia w synagogach. Jeszcze nie dlugo i ksiadz
      bedzie musial najpierw kazanie oddawac do zydowskiej cenzury i tylko za
      pazwoleniem odprawiac msze :-(
      • Gość: boob Re: jarek IP: *.ny325.east.verizon.net 07.01.05, 22:18
        Na tym forum rzeczywiscie mozna sie ubawic! Lopez wmawia mi, ze Talmud to
        ksiega milosci, a jarek oswieca mnie, ze Hitler (wrog religii) byl katolikiem.
        Czekam na nastepne "rewelacje", a wkrotce ponownie dowiem sie, ze slonce obraca
        sie dookola ziemi ...
        • Gość: jarek A szczegolnie w Norwegii, musza sie na tym nie IP: *.fastres.net 08.01.05, 10:39
          znac.

          Norwegia: Politycy chcą zdelegalizować islam

          Członkowie partii Kristians and Progress twierdzą, że Koran i "Mein Kampf"
          Hitlera niczym się od siebie nie różnią, dlatego chcą zdelegalizować w Norwegii
          islam.
          Dhimmi Watch, July 19, 2004

          Norwegia: Politycy chcą zakazać Islamu.
          Dhimmi Watch, 19 Czerwca 2004
          Głowni członkowie Postępowej Partii Kristiansand (FRP) porównują Koran do "Mein
          Kampf" Hitlera i chcą zdelegalizować Islam w Norwegii.
          "Nie jesteśmy jedynymi, którzy żądają tego zakazu" powiedział Halvor Hulaas,
          przewodniczący tej partii. "Ta opina jest dobrze ugruntowana w krajach
          skandynawskich. Importujemy ludzi z religią, która jest praktykowana w taki sam
          sposób jak w 600 roku n.e. Wolność, którą mamy w Norwegii może zostać nam
          zabrana jeśli nie postawimy pewnych żądań przed tymi imigrantami".
          Karina Udnes, wiceprzewodnicząca Partii Postępu w radzie miejskiej w
          Kristiansand wyraża się dobitniej: "Nadszedł właśnie najwyższy czas dla Norwegii
          i Europy uczynić ideologię Islamu i praktykowanie go nielegalnym i zakazanym w
          taki sam sposób jak zrobiono to z nazizmem - mówi Udnes - Prorok Mahomet namawia
          do zabicia każdego niewiernego."
        • Gość: zwykly Re: jarek IP: *.dialup.online.no 08.01.05, 23:35
          boob! gratuluje, ales tych dwoch osrancow intelektualnych jareczka i lopeza
          przechwycil, ale ubaw! dziekuje.
    • Gość: GOSC WYBIORCZA CENZURUJAC WYPOWIEDZ OCENZUROWALA JEJ... IP: *.wmc.net.pl 07.01.05, 23:25
      SENS. I CO TU JEST DO OBRAZANIA. JESLI NIE TRESC I SENS ZAWARTY W TEKSCIE JEST
      POPRAWNY - TO MAMY DO CZYNIENIA Z PRZYLUPAMI A NIE OBRAZONYMI
    • Gość: maruda Re: Niemieccy Żydzi czują się obrażeni przez kard IP: *.gdynia.mm.pl 08.01.05, 03:41


      Prezydent Głównej Rady Żydów w Niemczech uznał, że kardynał obraził miniony
      ofiar Holocaustu.

      ************************

      W jaki sposób obraził?

      Herod Wielki i Jezus z Nazaretu są postaciami historycznymi. Choć rzeź
      niwiniątek nie została wymieniona przez ówczesnych kronikarzy, to obecnie
      history uznają ją (ewangelia Mateusza) za bardzo prawdopodobną (Herod Wielki był
      despotą i mordercą).

      Jakby nie było, postać Heroda dzieciobójcy jest bardzo mocno osadzona w
      chrześcijaństwie. Stał się on symbolem zła.

      Dziwi również rwetes Rady w kontekście samej postaci Heroda Wielkiego, który dla
      Żydów również nie był miły. Władzę otrzymał z rąk Rzymian, był hellenofilem (co
      czyniło go poganinem), osłabił władzę faryzeuszy.

      Zdaje się, że Rada Żydów kolejny raz się wygłupiła.
    • Gość: politolog chamstwo i skandal w biały dzień !! IP: 82.177.77.* 08.01.05, 06:51
      to sš bezczelne ciosy poniżej pasa, nie dziwię się niemieckim Żydom, założe sie że gdyby ten kardynał porównał to do rzezi Polaków w Powstaniu Warszawskim, to Polacy byliby na tyle oburzeni, że ?wiat by się zatrzšsł...
    • Gość: politolog a debile ktorzy przyklaskujš kardynałowi sš jak IP: 82.177.77.* 08.01.05, 06:56
      ...sš jak łysi z przymusu którzy skaczš z rado?ci że wyłysiał kolejny chory na raka.... zastanówcie się nad sobš... bo jeszcze wam taka eutanazja zagrozi w końcu...:P
    • Gość: fredzio A obecny Holocaust Palestynczyków zapomniał ? IP: 209.183.22.* 08.01.05, 10:20
      Toż Izrael prowadzi oficjalnie eksterminację i pacyfikację Palestynczyków w
      celu zagarnięcia ich ziemi, Szaron pasuje jak najbardziej do towarzystwa
      Heroda, Hitlera, Stalina czy Debilju.
    • kosel_maruwi Re: Niemieccy Żydzi czują się obrażeni przez kard 08.01.05, 10:45
      Gość portalu: baat-man napisał(a):

      > Nic juz nie pomoze,

      To nieustanne kupczenie tragedia przez "The Holocaust Industry" przyprawic moze
      o mdlosci. Czy to kiedys do takich jak ten "przewodniczacy" dotrze ?
      • kosel_maruwi PS 08.01.05, 11:03
        kosel_maruwi napisał:

        > Gość portalu: baat-man napisał(a):
        >
        > > Nic juz nie pomoze,
        >
        > To nieustanne kupczenie tragedia przez "The Holocaust Industry" przyprawic
        moze
        >
        > o mdlosci. Czy to kiedys do takich jak ten "przewodniczacy" dotrze ?


        Meisner :

        "Es ist bezeichnend: Wo der Mensch sich nicht relativieren und eingrenzen läßt,
        dort verfehlt er sich immer am Leben: zuerst Herodes, der die Kinder von
        Bethlehem umbringen läßt, dann unter anderem Hitler und Stalin, die Millionen
        Menschen vernichten ließen, und heute, in unserer Zeit, werden ungeborene
        Kinder millionenfach umgebracht."

        Spiegel:

        "Was soll man von der Jugend erwarten, wenn ein katholischer Würdenträger auf
        diese Weise und ungestraft den millionenfachen Mord an Juden relativieren kann."


        O zesz ty ...



      • Gość: jarek Ale jeszcze bardziej opowiadanie o wspanialych IP: *.fastres.net 08.01.05, 14:12
        wielkich arabach i o ich sprawiedliwym islamie.
        Nawet zdobywajac Samarcande potrafili ludobojstwo przeprowadzic i miasto
        Alessandra Wielkiego calkowicie zniszczyc, bo oni 5 razy dziennie wykrzykujac ze
        Allah jest wielki nie sa w kazdy razie nudni....tylko nam nie-wiewrnym powoli z
        zygac sie chce albo jak w Norwegii, chce sie ta naziislamska religie zakazac.
        • krystian71 Re: Ale jeszcze bardziej opowiadanie o wspanialyc 08.01.05, 14:15
          znow ci mycka spadla na oczy i nie zauwazyles ,ze w tym watku ani slowa o
          Arabach nie ma.
    • Gość: Maciej z USA Re: Niemieccy Żydzi czują się obrażeni przez kard IP: *.249.165.81.Dial1.Washington2.Level3.net 08.01.05, 15:19
      A coz to on im teraz powiedzial. Czy moze nie wspomnial ze powinno sie ich
      przez komin przepuszczac za to co robia z Palestynczykami.
    • Gość: oooooooo następny holocaust będzie nieunikniony IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.01.05, 16:41
      bo mało kto potrafi jeszcze wytrzymać to co wyczyniają żydzi wobec innych narodów.
    • Gość: niezapowiedziany Re: Niemieccy Żydzi czują się obrażeni przez kard IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.05, 16:55
      ?????????? przegiecie prezydenta.

      ale dlaczego zaraz zaczynacie obrazac wszystkich tego nie rozumiem.
      • yurek11111 CZY EREC IZRAEL JEST PANSTWEM DEMOKRATYCZNYM 09.01.05, 00:07





        CZY IZRAEL JEST PANSTWEM DEMOKRATYCZNYM?

        Powszechnie uwaza sie, ze panstwo Izrael jest tworem demokratycznym,
        stanowiacym chlubny wyjatek naBliskim Wschodzie.

        Zgadzam sie, z jednym wszelako zastrzezeniem: jest to
        demokracja ”naroduwybranego, nie spelniajaca miedzynarodowych standardów praw
        czlowieka, oparta o skrajny nacjonalizm, nietolerancje dla gojów i ogólna
        niechec do wszystkiego co wiaze sie z golusem ( swiatem niezydowskim).

        Zgodnie z oficjalna definicja Izrael jest panstwem nalezacym wylacznie i tylko,
        bez wzgledu na miejsce zamieszkania, do osób okreslanych przez wladze
        izraelskie jako Zydzi. Z drugiej strony Izrael nie nalezy do obywateli
        niezydowskiego pochodzenia (ok.17% ogól ludno ci w starych granicach panstwa z
        roku 1967), których oficjalnie zalicza sie do osób nizszej kategorii.

        Niezydowska ludnosc Izraela - Arabowie i Druzowie- jest dyskryminowana w 3
        podstawowych dziedzinach zycia spolecznego - ekonomicznego. Chodzi o prawo do
        zamieszkania, prawo do pracy i zasade równosci wobec prawa.

        Dyskryminacja z tytulu zamieszkania wynika z faktu, ze 92% terytorium Izraela
        jest w rekach panstwa. Tereny te administrowane sa przez Izraelskie Wladze
        Ziemskie w oparciu o wytyczne Zydowskiego Funduszu Narodowego, organizacji
        afiliowanej przy Swiatowej Organizacji Syjonistycznej.

        Uchwalone przez Fundusz przepisy odmawiaja prawa do zamieszkiwania, otwarcia
        firmy, a czesto prawa do pracy wszystkim nie - Zydom tylko dlatego, ze nie sa
        Zydami. Jest to przyklad skrajnej nietolerancji, ale jako ze dotyczy panstwa
        Izrael, na swiecie zbywany jest milczeniem. Kazda uwaga krytyczna bylaby tu
        poczytywana za antysemityzm.

        Niezydowskim obywatelom Izraela nie przysluguje równosc wobec prawa.
        Najwyrazniej widac to w fundamentalnej ustawie o powrocie, zgodnie z która
        bezwarunkowe prawo wjazdu i osiedlania sie na terenach Izraela maja wylacznie
        osoby uznane za Zydów. Ludzie ci natychmiast otrzymuja obywatelstwo raz
        bezzwrotna zapomoge w wysokosci 20 tys. dolarów na rodzine (Zydzi sowieccy).

        Obywatelowi, który opuscil kraj czasowo, a do którego stosuje sie
        klauzula: ”moze imigrowac zgodnie z ustawa o powrocie” (chodzi tylko o Zydów),
        w momencie powrotu do ojczyzny przysluguje szereg ulg celnych, prawo do
        niskoprocentowej pozyczki itd. Niezydowskim obywatelom Izraela zadne z tych
        dobrodziejstw nie przysluguje. Intencja jest wiec jasna: przyciagnac do Izraela
        jak najwiecej Zydów z diaspory, tak aby zapewnic panstwu jednolicie narodowy
        charakter.

        Problem to o tyle naglacy, gdyz przyrost naturalny wsród izraelskich Arabów
        (caly czas pomijamy milczeniem Terytoria Okupowane) jest wyzszy niz u Zydów, co
        zaowocowalo w ostatnich 40 latach znaczacych wzrostem tej wlasnie ludnosci.

        Podstawowym narzedziem wdrazania dyskryminacji w zyciu codziennym sa osobiste
        karty tozsamosci, które kazdy obywatel musi nosic zawsze przy sobie. Na karcie
        widnieje narodowosc posiadacza (Zyd, Arab, Druz), co ulatwia prace policji.

        W Izraelu przepisy prawa rabinackiego reguluja prywatny status obywateli
        zydowskich, skutkiem czego zaden Zyd nie moze poslubic osoby nie bedacej
        zydowskiego pochodzenia. Malzenstwa zawarte za granica (np. na Cyprze) sa
        wprawdzie uznawane, ale dzieci ze zwiazków zydowsko - gojowskich uwazane sa za
        dzieci nieslubne (dzieci pozamalzenskie, ale majace za rodziców Zydów sa uznane
        za prawowite). Jezeli kto ma nieszczescie byc urodzonym przez matke - gojke,
        nie moze zawrzec zwiazku malzenskiego. Osoby takiej nie mozna równiez pochowac.
        Przepisy te dziwnie przypominaja niemieckie Ustawy Norymberskie z roku 1935, a
        niektórzy wrecz twierdza, ze wspólczesny Izrael to III Rzesza a rebours.

        Ostatnim czynnikiem wzmacniajacym nacjonalistyczny i izolacjonistyczny
        charakter Izraela oraz ekskluzywizm Zydów, jest ideologia ziemi Odzyskanej.

        Ideologie ta wpaja sie Zydom od najwczesniejszych lat. Zgodnie z nia Ziemie
        Odzyskana stanowia terytoria, które z rak niezydowskich przechodza w zydowskie.
        Moga one stanowic wlasnosc prywatna lub panstwowa. Ziemia w rekach
        niezydowskich okreslana jest jako nie odzyskana.

        Gdy zostaje odzyskana - ludnosc nie zydowska tam mieszkajaca Zydzi staraja sie
        usunac.

        Ta wlasnie ideologia doprowadzila do aneksji sasiednich terytoriów arabskich w
        roku 1967, a plany judaizacji Zachodniego Brzegu to równiez owoc tej oblednej,
        ekspansjonistycznej idei (Zydzi maja prawa do 70% Zachodniego Brzegu Jordanu,
        tymczasem stanowia tam malo znaczacy procent ogólu ludnosci. Wspólczesne
        rozmowy o przekazaniu kolejnych obszarów pod palestynska kontrole rozbijaja sie
        wobec nieustepliwosci strony zydowskiej, która raz zaanektowane terytoria nie
        zydowskie nie moze-wbrew tradycji- oddac gojom).

        Te kilka uwag pozwala, jak sadze, wyrobic sobie zdanie o specyficznej
        demokracji izraelskiej. Demokracji ”przez Zydów i dla Zydów”. I tylko dla nich.


        • Gość: Wlodek Re: CZY EREC IZRAEL JEST PANSTWEM DEMOKRATYCZNYM IP: 5.5R* / *.nyc.untd.com 09.01.05, 08:15
          yurek11111 napisał:
          (...)
          > Ta wlasnie ideologia doprowadzila do aneksji sasiednich terytoriów arabskich
          w
          > roku 1967, a plany judaizacji Zachodniego Brzegu to równiez owoc tej
          oblednej,
          > ekspansjonistycznej idei (Zydzi maja prawa do 70% Zachodniego Brzegu Jordanu,
          > tymczasem stanowia tam malo znaczacy procent ogólu ludnosci. Wspólczesne
          > rozmowy o przekazaniu kolejnych obszarów pod palestynska kontrole rozbijaja
          sie
          >
          > wobec nieustepliwosci strony zydowskiej, która raz zaanektowane terytoria nie
          > zydowskie nie moze-wbrew tradycji- oddac gojom).

          Co za obiektywizm!!! Zreszta jak wszystkie wypowiedzi na forum tego autora.
          To wojna szeciodniow powodowala aneksje Gazy i Brzeka Zachodniego, tylko chec
          aneksji. Tak samo wiarygodne sa wiele innych wypowiedzi tego autora, jak np.
          Prawo powrotu dotyczacego tylko Zydow jest oznaka atydemokratyczna. Jaki sens
          mialoby stosowanie tego prawa do nie-Zydow.
          Uwazam, ze Polska winna stosowac Prawo Powrotu dla Polakow powracajacych np. z
          Rosji.
          • Gość: Pędrek Wyrzutek Prawo Powrotu dla Zydow DO POLSKI IP: *.cmbrmaor.dynamic.covad.net 09.01.05, 14:45
            Gość portalu: Wlodek napisał(a):

            > Prawo powrotu dotyczacego tylko Zydow jest oznaka atydemokratyczna. Jaki sens
            > mialoby stosowanie tego prawa do nie-Zydow.
            > Uwazam, ze Polska winna stosowac Prawo Powrotu dla Polakow powracajacych np.
            z
            > Rosji.

            Aby bylo sprawiedliwie, Zydzi beda mieli prawo do powrotu do Polski.
            (Wystarczy aby jeden z dziadkow mieszkal kiedys w Polsce).
        • Gość: Mans Re: CZY EREC IZRAEL JEST PANSTWEM DEMOKRATYCZNYM IP: *.bb.netvision.net.il 24.01.05, 02:53
          Kupa glups i brak podstawowej wiedzy o prawie Israelskim
    • Gość: R. Re: Niemieccy Żydzi czują się obrażeni przez kard IP: *.cpc.uea.ac.uk 09.01.05, 01:20
      Zydow w sumie bardzo latwo wszedzie obrazic. W czasie II Wojny zginelo 55 mil
      ludzi, wg. oficjalnych danych bylo tam 6 mil. Zydow, wg. nieoficjalnych 4 - 4,5.
      (bo kto by potem do Israela jechal???) Wezmijmy nawet oficjalne dane, kazdy
      dziewiaty zabity byl Zydem, pozostalych osmiu nie! A Zydzi pragneliby, aby
      tylko ich z ofiarami utozsamiac. To bezczelnosc!!!!
    • Gość: brrrr Re: Niemieccy Żydzi czują się obrażeni przez kard IP: *.proxy.aol.com 09.01.05, 01:42
      CO TE MYCKI ZNOW CHCA .POSZOL WON
    • Gość: micha A CO TO POLSKICH CZYTELNIKOW OBCHODZI.. IP: 5.6.1D* / *.ed.shawcable.net 09.01.05, 02:16
      A co to , nas, polskich czytelnikow Gazety obchodzi, ze grupka reprezentujaca
      nic nie znaczacy narodzik poczula sie "obrazona" , bo wspomniano o
      niewygodnych dla nich FAKTACH HISTORYCZNYCH!?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka