Dodaj do ulubionych

Romet Z 125 - polski klon Chińczyka

26.09.07, 14:46
zamknięty
Romet zaczął już chyba produkowac kłady i skutery w okolicach Dębicy
Obserwuj wątek
    • Gość: CBA Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.acn.waw.pl 26.09.07, 23:15
      zamknięty
      to nie Kawasaki, ale od czegoś trzeba zacząć - no i pochodzi z Polski...

jeśli poprawią jakość, tak, że będzie można bezpiecznie tym jeździć
      i utrzymają cenę to sam jednego kupię :)

good luck Romet!
      • Gość: baba_zanetti Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.subscribers.sferia.net 28.09.07, 01:01
        zamknięty
        romet to smieć, jeden z gorszych chińskich prodóktów, czemu kosztują
        tak mało?? bo się tnie na czym sie da, jakośc materiałów spasowanie,
        a składają to chyba jacyś wieśniacy w nocy po zejściu z pola
        ryżowego:) Polskich to on ma tylko sprzedawców, i to całe jego
        powiązanie z naszym krajem.
        • Gość: MARIAN Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.konin.mm.pl 29.12.07, 12:02
          zamknięty
          A TY MYSLISZ ZE TE JAPONCE TO GDZIE SKALDAJA? CHINY , TAJLANDIA.
          OGOLNIE 3 SWIAT, A ROMET TO SCIĄGAWKA Z YAMAHY YBR 125 , JA WOLE
          NOWEGO ROMETA NIZ PRZECHODZONY ZACHODNI.PRZYAJMNIEJ WIEM ZE ROMET
          NIE BITY I NIE KATOWANY, A JAK BEDZIESZ DBAL TO POSLUZY.
          • Gość: baba_zanetti Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.subscribers.sferia.net 01.01.08, 22:47
            zamknięty
            spokojnie, ja sie wcale na Chiny nie obrażam, chodzi o to że Romet
            to porażka, dobrym klonem YBR to jest keeway speed, a romet jest
            klonem klona!! Wiadomo że każdy jeździ na tym na co go stać, jendak
            Romet to pozorna oszczędność.
            • Gość: k Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.dynamic.chello.pl 06.11.11, 10:29
              zamknięty
              Dokładnie tak. Nie wszystkie chińskie sprzęty to gó.... Użytkuję motorek Keeway Speed 150 i wygląda na to, że materiały są znacznie lepsze, mimo że wygląda podobnie do Rometa. Nie ma mowy o pękaniu plastików czy awaryjności. Po ponad 10tys przebiegu nadal posiada fabryczny łańcuch. Jeździ się nim całkiem fajnie JAK NA MOTOR O TAKIEJ MAŁEJ MOCY bo należy pamiętać, że motocykle klasy 125 nie nadają się za bardzo na trasę (rzeczywisty Vmax ~100km/h), mało pali ~2.5l. Na początek to wystarczy, bo gdy człowieka poniesie fantazja to szanse na opanowanie sprzętu/zahamowanie są znacznie większe niż pędzącej sportowej 600. Moim zdaniem to kluczowe żeby przynajmniej sezon pojeździć sobie czymś słabym, ewentualnie 250tką
          • Gość: hoho Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.08, 10:08
            zamknięty
            i ty massz racje jak dbasz to pojeżdzisz. a i popiersze składane sa
            w polsce
        • Gość: ja Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.08, 21:09
          zamknięty
          a ty facet sie naucz zasad pisowni jak jesteś taki miastowy
        • Gość: niee waznee Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.02.08, 17:55
          zamknięty
          Romet ma dla tego niskie ceny bo dopiero wchodzi na rynek, a teraz
          tu cytuje "zadaniem firmy Romet jest podwyższenie jakości
          ekonomicznych pojazdów jednośladowych" ( coś ze strony marketingowej
          europejskiej)
        • Gość: ar Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: 83.238.145.* 16.03.08, 23:04
          zamknięty
          Śmiecieciem jesteś Ty kolego , a ty myślisz że te wszystkie inne
          zachdnie marki to gdzie składane też w chinach
          • Gość: baba_zanetti Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.subscribers.sferia.net 17.03.08, 09:49
            zamknięty
            a ty masz śmieci w głowie:) ja sie na chiny nie obrażam! I dobrze
            wiem że podzespoły do japońskich motocykli sa robione bądź kupowane
            w chinach. Chodzi o kontrolę jakości!!! Której romet praktycznie nie
            miał, może w polskiej montownii to sie zmieni.
        • Gość: Ziomalms Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.04.08, 14:47
          zamknięty
          ty widać że twoja stara przechodziła need for speed"a na pieszo buhaha masz cos
          do rometa z 125 to masz coś do mnie szmato zagasił bym cie jednym stuntem na
          takiej maszynce ROMET jest OK
          • Gość: baba_zanetti Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.subscribers.sferia.net 06.04.08, 15:03
            zamknięty
            zarzuć linka- pogadamy
            • Gość: ja Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.gprs.plus.pl 08.08.08, 14:08
              zamknięty
              moze byc gg?
          • Gość: Tomek Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.bbs.com.pl 19.09.08, 10:25
            zamknięty
            Ale z was dupki, kłucicie się i wyzywacie i nawet sami nie wiecie o co. Chyba o
            to kto ma większe tłoki Teraz wiecie dlaczego w naszym zasranym kraju nic się
            nie udaje. Tak przypadkiem mieszkam w Dębicy i ostatnio byłem w halach Rometa.
            Widziałem montownię, malarnię, salon sprzedaży i serwis. Wiem co mówię.
            Obrażanie jeden drugiego nic nie daje. Czas najwyższy przyjąć do wiadomości że
            chińskie wyroby zdominowały świat i większość rzeczy których nieświadomie
            używacie pochodzi właśnie z tamtąd. Czy pisząc na forum ze swoich "wypasionych"
            komputerów zdajecie sobie sprawę że wszystkie elementy pochodzą z Chin? A
            wracając do Rometa. Kto w naszym kraju jeszcze coś zrobił oprócz handlarzy? Czym
            się tu poszczycić, Nawet drogi nie potrafimy zrobić....
            Pozdrowionka....głupeczki
            • Gość: EWALD Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.piekary.net 18.05.10, 17:39
              zamknięty
              Zgadzam się z Panem Tomkiem! Mam Z-125(Ten droższy)drugi
              sezon i jestem b.z niego zadowolony! Bo trzeba się z nim umiejętnie
              obchodzić i rozumieć zasadę działania silnika spalinowego oraz
              innych podzespołów! Ewald
          • Gość: Adrian Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.xdsl.centertel.pl 15.07.09, 22:42
            zamknięty
            Witam! Posiadam ten motor od 4 miesięcy, przejechałem nim ponad 2000
            km i jestem bardzo zawiedziony. Wszystkie plastiki pękają,
            szczególnie owiewka. Rura wydechowa po 1000 km zaczęła się trzaskać.
            Poszedł też regulator napięcia i przerywacz migaczy. Wszystkie śrubki
            się odkręcają. Przy wysokich obrotach motor trzeszczy, jest to wina
            plastików które pękają i są mocowane na wcisk. Po przejechaniu 2000
            km skrzynia biegów zaczęła się trzaskać. Hamulce są do bani, ledwo
            hamują. Odradzam dłuższe wyprawy tym motorem, ponieważ na pewno coś
            się zepsuje lub pęknie - wiem to z mojego doświadczenia. Nie polecam
            tego motoru, mój kuzyn też ma ten motor i ma to samo. Za 4000 zł
            można kupić lepsze, używane motory np. Hondę CBR 125, Aprilie RS 125.
            Pozdrawiam !
            • Gość: Kudłacz Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: 91.206.65.* 26.06.10, 20:47
              zamknięty
              POWIEM CI COŚ...
              Jak niedbałeś i katowałeś Rometa to padnie zaniedługo...
              Ja mam go juz rok pekajace owiewki to normalka w kazdym motorze sie
              rozwalaja...Radze ci kup se ta aprille albo honde i sie na nich Zaje...
              Jednegocw...... mniej :D
              Mi Romecik smiga,skrzynia mi nie trezzsczy bo zmieniam olej tępaku...
              silnik jest tlyko 125 i bedzie trzeszczec i wyc na wysokich obrotach oczywiscie
              mam 17 lat i Uważam że Romet zdominuje hondy i inne motocykle,bo jest tani i
              dobry...Trzeba używać go z głową a nie żeby zapie...
              • Gość: Marek Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.mtm-info.pl 25.05.11, 13:07
                zamknięty
                Pękające owiewki to norma jak ktoś się wywali ale nie przy normalnej jeździe, za 4 tysiące to lepiej kupić suzuki gn125 albo dr125 (w zależności co kto lubi) i będą to motocykle z solidnych materiałów. Może i części do nich także produkowane są w Chinach, jednak należy pamiętać, że Chińczycy produkują zarówno tandetę dla handlarzy jak i wysokiej jakości produkty dla poważnych zleceniodawców.
                Jak dbasz tak masz, racja ale wole dbać o coś solidnego, co przeszło przez kontrolę jakości i testy drogowe, niż o coś co się rozpada podczas normalnego użytkowania. Widziałeś crashtest chinskiej kopii volksvagena T3 doka? To najlepiej opisuje tanie chińskie produkty.
                Jeżeli ktoś dla samej potrzeby posiadania czegoś fabrycznie nowego wydaje pieniądze na byle co, to jego sprawa. To co sprzedawane jest pod logiem rometa, w ogóle nie umywa się do tego co było kiedyś. Nawet części do rometów z czasów PRL są produkowane nie wiadomo z czego i lepiej założyć część używaną oryginalną niż "nową". Wolałbym mieć oryginalnego ogara 205, przynajmniej byłbym pewien z czego jest zrobiony.
        • Gość: hoho Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.08, 10:06
          zamknięty
          ty jestes h.. popie..ny romety składa pie polsce
          • Gość: yasiek Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: 195.116.169.* 20.01.09, 22:52
            zamknięty
            Zgłosiłem Cię Chamie do usunięcia. MOja rada -lecz się patologio u ortopedy na bo na psychiatrę już a późno. ( przypis: Ortopeda leczy nogi)
        • Gość: didi Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: 79.139.32.* 31.03.12, 15:05
          zamknięty
          analfabeto jak wiesz co to znacz nie wypowiadaj się o romku
      • Gość: defiarz Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.07, 18:20
        zamknięty
        posiadam takiego od kilku miesięcy...służe opiniami
        • Gość: jacek Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.08, 10:32
          zamknięty
          To jesteś zadowolony z posiadania z Z125, bo zastanawiam się nad
          zakupem tego matocykla
        • Gość: KRZYSIEK Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.03.08, 23:25
          zamknięty
          Witam mam kilka pytań ile kosztują przeglądy 500,1000.1500 km.Gdzie znajduje się
          filtr olejowy.Kupiłem rometa Z 125 9 dni temu jak pisze w instrukcji trzeba go
          podocierać, czy pan już swojego już dotarł ile ta maszyna potrafi
          wyciągnąć,czytałem na różnych forach 120 i nawet 130 czy trochę nie pszesadzają
          . Według delerów też różnie piszą za odpowiedź z góry dziękuje mój meil
          wielkitata@vp.pl pozdro.
    • Gość: bolo Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.07, 18:36
      zamknięty
      Tu jest prawdziwy "test" Rometa. Nie ma co wymagac cudow od
      motocykla w cenie toczydla na pedaly (rower)
      william350.w.interia.pl/motocykl.html
      • Gość: Pepesza Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: 82.139.41.* 07.10.07, 19:06
        zamknięty
        Najlepiej usmarkać się i plakać.Od czgos trzeba zacząć,zlikwidowano
        cały przemysł, więc to początek.
    • Gość: longer Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.10.07, 21:22
      zamknięty
      no nazwa mi przypomina moje lata młodości i bieganie więcej obok
      kochanego dwukołowca niz dosiadanie go, ale dla dorastającego syna z
      chęcia bym wziął zamiast odkurzaczy z marketu to w końcu niewielka
      cena, czekam jeszcze na WSK w drugim wcieleniu
    • Gość: falcone Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.multimo.gtsenergis.pl 14.10.07, 19:59
      zamknięty
      mam podobny motocykl,mianowicie ROMET K 125. Po przebiego 1850 km nic narazie
      się nie sypło ;-) .Poza dokręcaniem śrób z powodu silnych wibracji powyżej 80
      km/h ,nie więcej nie robiłem,a pozaty spalanie nie przekracza 2,5 l /100km
      falcone10.eu.interia.pl
      • Gość: pucek Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.07, 12:44
        zamknięty
        Pozdro, ja ma zetke 125 i ok 2300 km za sobą. Spisuje się całkiem nieźle, no
        może poza łańcuchem:) ale chińskie tak już mają. Właśnie rozglądam sie za
        lepszym. A ze śrubami mam podobnie, co kilka dni dokładnie wszystko sprawdzam.
        Po dotarciu jedzie sie całkiem wygodnie i to nie tylko "po bułki" czy fajki dwie
        przecznice dalej :) Na trasie 90-100 km/h to norma. Max rozbujalem go raz do
        110:D aż sam sie zdziwiłem..
        • daro_77 Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka 01.01.08, 20:55
          zamknięty
          Cóż mam Z'ke i 3000km za sobą ;) to dobry sprzęt za te pieniądze i nie ma co
          narzekać. fakt śrubki się odkręcają ale bzynka jest niezawodna nie pali więcej
          niż 2,5l i moja rozpędza sie do 120km/h ;)
      • Gość: ak Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.116.235.105.lapy235.tnp.pl 03.03.08, 19:34
        zamknięty
        ja tez mam i nakreciłem juz 7500 km i dalej cykam i bede bo on ma solidne serce, małe ale wytrzymałe. w serwisie słyszałem o jednym z przebiegiem 15000 i nie trzeba było nawet regulowac zaworów.
        • Gość: kk Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.tvn.pl 09.09.09, 10:36
          zamknięty
          18tys to ja przejechałem na swoim skuterze Maver-Chiński i się rozleciał
          silnik.Średnio 1000km miesięcznie.
    • Gość: defiarz mam takiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.07, 18:21
      zamknięty
      służą opinią przed zakupem, przejechałem 1771 km, zaliczyłem 2
      przeglądy okresowe
      przystas@wp.pl
      • Gość: . Re: mam takiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.07, 21:08
        zamknięty
        zastanawiam się jak na tym ludzie jeżdżą, przecież całe moto się kolibie, ramę
        można rękoma zgiąć jak się człowiek uprze. :\
        • Gość: pucek Re: mam takiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.07, 18:47
          zamknięty
          To masz silne ręce:) A z drugiej strony nietrudno jechać czymś co się "nie
          kolebie", romet to jest dopiero wyzwanie
          • Gość: gość Wstyd tym jeździć. Taki wiejski produkt.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.07, 12:38
            zamknięty
            I w 100 % chiński. Ta firma za sprzedaż takiego g...a straciła mój szacunek.
            • Gość: bandit600 Re: Wstyd tym jeździć. Taki wiejski produkt.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.07, 20:32
              zamknięty
              Wstyd to kraść i coś jeszcze...Pewnie masz 20-letni "markowy" motocykl i
              kompleksy, stąd taka złośliwość.
              Nawet kaszankę można jeść elegancko i z kulturą, chociaż pewnie nie kumasz, co
              kaszanka ma do idei dwóch kółek ;)
              • Gość: hoho Re: Wstyd tym jeździć. Taki wiejski produkt.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.08, 10:12
                zamknięty
                jestes h.. popie..ny i sie nie znasz ku.. toja za.. mac ty
                hhhhhuuuuuuuuuuuuujjjjjjjjjjjjjjuuuuuuuuuuu
              • Gość: nieznany Re: Wstyd tym jeździć. Taki wiejski produkt.. IP: *.desire24.com 04.10.08, 09:31
                zamknięty
                on jest swietny mam juz go 2 lata i nic
            • Gość: marian Re: Wstyd tym jeździć. Taki wiejski produkt.. IP: *.konin.mm.pl 29.12.07, 11:52
              zamknięty
              TO KUP SOBIE 20 LETNIEGO JAPONCA PO 10 WŁASCICIELACH I JEZDZIJ. ZA
              TA KASE NIE MA NIC LEPSZEGO NA RYNKU. TO DOBRY MOTOREK DLA MAŁOLATOW
              NA CZYMS TRZEBA SIE NAUCZYC JEZDZIC ZANIM PRZESIADZIESZ SIE NA
              SCIGACZA
            • Gość: ak Re: Wstyd tym jeździć. Taki wiejski produkt.. IP: *.116.235.105.lapy235.tnp.pl 03.03.08, 19:43
              zamknięty
              widzę, że nie miałeś do czynienia z polskimi rometami, chińczyk o wiele wiele bardziej niezawodny i trwały. Osiągi? - to tylko klasyczna 125. Pozdrawiam.
            • Gość: dziobak Re: Wstyd tym jeździć. Taki wiejski produkt.. IP: *.konin.mm.pl 16.05.10, 23:04
              zamknięty
              i oczywiscie koles widziałes takiego w necie na obrazku i juz wiesz
              ze gowno i złom. oczywiscie lepszy jest zajechany japoniec po
              szlifie lub dzwonie osobiscie zał mi takich smiesznych gosci jak ty.
        • Gość: FACET Re: mam takiego IP: *.konin.mm.pl 12.02.08, 22:53
          zamknięty
          EJ TO TY SILNY CHLOPAK JESTES
        • Gość: ziomalms Re: mam takiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.04.08, 14:51
          zamknięty
          suką jesteś mozesz sobie wygiąć wiesz co kutasa siostry !!!!;/;;/
        • Gość: Krzysiek Re: mam takiego IP: *.adsl.inetia.pl 14.12.08, 22:10
          zamknięty
          Tak ku... to zegnji jak taki mądry. Ludzie zapie...ją na tym i sie nic nie gnie jakoś. Weś sie schowaj ziomek
        • Gość: Newtroter Re: mam takiego IP: *.kwsa.pl 19.08.09, 13:18
          zamknięty
          Waże prawie 100 kg i nic sie w nim nie kolibie. Po co ludzie
          wypisuja takie bzdury ? Rame rękami giać ? :) ale tylko w twojej
          wyobraźni. Pewnie wogóle go nie widziałes.
      • Gość: Romet Re: mam takiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.03.08, 23:35
        zamknięty
        Proszę napisać jak wygląda sprawa z spalaniem producent pisze 2,6 l ile w tym
        jest prawdy mój meil wielkitata@vp.pl z góry dzięki.
    • Gość: falcone Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.multimo.gtsenergis.pl 28.10.07, 17:39
      zamknięty
      Od października Romet jest produkowany w Polsce-
      www.romet-motors.pl/news_16.html

falcone10.eu.interia.pl
    • Gość: Andrzej Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.89-161.tel.tkb.net.pl 01.11.07, 13:57
      zamknięty
      Przejechałem Z-125 ponad 6000 km, jedyna usterka to przerywacz kierunków, który
      to wymieniłem. Słabą strona motocykla jest łańcuch oraz wahacz. Należy dobrze
      dokręcić os wahacza tylnego kola i sprawdzić czy kolo tylne nie ma luzu.
      świece wymieniłem na japońską NGK, co zaowocowało mniejszym zużyciem paliwa.
      Skoro motocykl jest chłodzony jedynie powietrzem, należy w czasie dłuższej trasy
      zatrzymywać sie na pewien czas, aby silnik nieco "ochłonął".
      Tradycja staje sie dokręcanie śrub cewki zapłonowej (należy zdjąć zbiornik
      paliwa i odłączyć przewód od wskaźnika paliwa).
      • Gość: GS500 Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: 80.54.53.* 02.11.07, 15:49
        zamknięty
        A po co ciagle dokręcac jak sa do kupienia specjalne kleje do gwintów
        zabezpieczające śruby przed odkręceniem. Kup klej firmy loctite lub liqi molly
        niebieski i zabezpiecz wszystkie sruby w moto ktore nie maja nakretek
        samokontrujacych.
      • Gość: kidi27 Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: 88.220.103.* 13.06.08, 21:47
        zamknięty
        witaj ja też jestem posiadaczem rom
        eta z-125 i nakręciłem 2500tys km.
        Właśnie dzisiaj padł mi przerywacz kierunkowskazów,proszę napisz mi gdzie on się
        znajduje i ile kosztuje nowy przerywacz.
    • Gość: mototrip Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.07, 20:57
      zamknięty
      podoba Ci się motor marki "Romet"?
      Jestem Autoryzowanym dealerem tej firmy !!!
      wejdż: www-skutery-krakow.pl
      • Gość: RYCH Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.07, 16:20
        zamknięty
        rosnie pokolenie kamikaze....
    • Gość: STARSZY Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.konin.mm.pl 12.02.08, 23:03
      zamknięty
      ALE O CO TA AWANTURA? ŻE ROMET DO BANI? A CZYM MAJĄ SIE NAUCZYC
      JEZDZIĆ MAŁOLATY? SCIGACZ NA PIERWSZY MOTOCYKL? ROMET DO DOBRY
      SPRZĘT DLA MŁODZIERZY ,DLA DZIADKA NA RYBY ITP. A ZA 3500 TO SIĘ
      DOSTANIE JAPONCA Z DOWODEM. I CO TAKI TO DOBRY SPRZĘT? SORKI ALE
      CZYM JEZDZI WIĘKSZOŚĆ Z WAS? KAZDY MA MOTÓR Z SALONU? CZY RACZEJ
      WIĘKSZOSC DOBIJA PRZECHODZONE JAPOŃCE.
      • Gość: Andrzej Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.ip-point.pl 24.02.08, 08:33
        zamknięty
        Nareszcie ktoś prawdę napiał. A jeśli chodzi o krytykę Rometa, to
        najwięcej krzyczą marzyciele, których o ironio właśnie stać tylko na
        taki motocykl za 3500zł.

• Gość: falcone Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.multimo.gtsenergis.pl 02.03.08, 10:52
      zamknięty
      Powstało nowe forum dotyczące Rometa 125 www.romet125.go.pl

www.falcone.xt.pl
    • Gość: pio Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.08, 13:58
      zamknięty
      Widze, że najwiecej negatywnych opini jest od osób, kótóre na
      codzień nie maja z nim kontaktu tylko ze słyszenia itd. Dla mnie
      najcenniesze sa opinie uzytkowników i tu o dziwo są pozytywne.
    • Gość: dzb Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.08, 14:52
      zamknięty
      Dla mnie taki motocykl jak na polskie warunki jest idealny nic lepszego
      nieznajdziemy tanie czesci i zawodnosc polaczona z niezawodnoscia tworza swoisty
      charakter rometow tych starych jak i nowych...
    • Gość: RTG Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: 217.98.12.* 07.04.08, 17:08
      zamknięty
      Witam serdecznie wszystkich miłośników i przeciwników niby polskiego
      Rometa. Otóż jestem sprzedawcą i serwisantem wszelkiej maści
      jednośladów spod skrzydeł pegaza. Powiem tak: Z 125-tka jest
      motorkiem tanim i dzięki temu dostępnym dla znacznie szerszego grona
      użytkowników. A co do jakości i tych "samoodkręcających" się śrubek
      to w 80% wynika ona z materiałów z jakich został wykonany motorek
      wliczając w to nawet tak istotny element jak łańcuch napędowy.
      Najsolidniej (skupiający najwięcej kosztów) jest zrobiony silnik,
      reszta to metal o klasie twardości jakiej nawet nie ma w tabeli.
      Przynajmniej 8 na 10 śrub i nakrętek się zrywa gdy próbuję je
      dokręcić z wartościami (Nm) jakie gwarantują bezpieczeństwo, a kleje
      do tak miękkich śrub to tylko pomoc tymczasowa. Reasumując
      najprostszym sposobem na dobre zrozumienie niskiej ceny i względnej
      jakości Rometa jest metoda porównawcza, wystarczy wziąć pierwszy
      lepszy motorek produkowany w podobnej klasie nie koniecznie musi to
      być jakiś protoplasta Zetki. Przykładowo jak ktoś ma możliwość to
      proszę porównać naszą ZETKĘ i Suzuki GN125 z połowy lat90-tych
      (spawy na ramie, metal ramy, śruby , nakrętki i wreszcie gaźnik) bo
      gaźniki to jak narazie jest według mnie zmora Rometa ale mam
      nadzieje że to się wkrótce zmieni. Pozdrawiam.
      • Gość: baba_zanetti Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.subscribers.sferia.net 07.04.08, 22:58
        zamknięty
        właśnie dlatego romet budzi tak skrajne emocje
        bo jest tani i dobry, ale jakość...
        wydaje mi się że teraz pora postawić na jakość, by utrzymać klientów.
        Ciekawe jak wypadną sprzęty składane w Polsce.
        • Gość: RTG Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: 217.98.12.* 09.04.08, 09:37
          zamknięty
          Heh.. składane w Polsce różnią się jedyne tym że przyjeżdżają do
          mnie nie w stalowych ramach ze zdemontowanym przednim kołem i
          kierownicą, tylko poskładane i mocniej podokręcane. Aby móc się
          pocieszyć naszym Rometem dłużej, musimy zwracać na niego dużo więcej
          uwagi i częściej kontrolować stan techniczny, Wystarczy małe
          zaniedbanie i po pewnym czasie taki skuter czy motorower trafia do
          mnie na stół. Ale jeszcze z rok może dwa i większość wad
          konstrukcyjnych powinno zostać wyeliminowanych razem z pewnymi
          modelami, tak jak to miało miejsce z modelami z 2006 roku takimi jak
          XM zastąpiono najpierw modelem 727 a teraz jest CLASSA I BASSA.
          Podobna praktyka miała miejsce z innymi modelami ale nie będę się
          rozpisywał. Musimy być cierpliwi i jeśli ktoś nie będzie miał siana
          w głowie, to kto to wie.
          • Gość: artur_d Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.magma-net.pl 22.06.08, 20:47
            zamknięty
            Wiekszosc dobrych opinii uzytkownikow tego rometa chwali sie przebiegami rzedu
            1000km-5000km. Kupilem kilka lat temu nowa yamahe rx100. Byl to 2-suw bardzo
            podobny w budowie do rometa k-125. Osobiscie zrobilem nim 35 tysiecy km. Od
            nastepnego wlasciciela wiem, ze podobno zrobil na nim przebieg podobny do mojego
            i mial wypadek. Potem ktos go odkupil i jeszcze jezdzil. Nie wiem jak jest
            teraz. Ale ten 2-suw robiony na licencji japonskiej w Indiach przetrwal okolo 70
            tysiecy km. Polowe tego przebiegu poswiadczam osobiscie. Kosztowal 4900PLN. W
            czasie mojej eksploatacji uszkodzila sie tylko kanapa. Wymienialem tylko
            standardowo olej do skrzyni, swiece, zarowki i dolewalem olej dwusuwowy do
            dozownika.
      • Gość: gosiek95 Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.10, 22:50
        zamknięty
        śmieszne żeczy piszesz ja swoim z150 zrobiłem 8400km i żadnej śruby nie
        dokręcałem co najwyżej wymieniałem żarówki bo się przepalają czasem. Pozdr
    • Gość: notocyklista 45 Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.ramtel.pl 09.04.08, 19:51
      zamknięty
      Witam jezdze motocyklami i samochodami osobowymi 45 lat, Ostatnio
      dalem sie skusic na motocykl produckcji chinskiej 250-5 jun
      lin,jasne ze sa skladane w Podegrodziu kolo Debicy,Sa zle
      montowane , braki srub , zerwane gwinty, nie tekie swiece, gubiace
      sie czesci,Ale ja takowych pryegod nie mialem dwa dni postwiecilem
      poskrecalem i juz pryejechalem prawie 3 tysiace kilometrow, Wyglad
      ma choppera ale za ta kwote 7,000 tysieczy zlotych co mozna wiecej
      wymagac, silniczek 250 za slaby, maja zmontowac taki sam motocykl
      ale ze slinikiem 400 i 600 cm, teraz nawet nie ma istrukcji obslugi
      i schematow,pozdrawiam szerokiej drogi Krakow
    • Gość: Genois Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.ifichm.us.edu.pl 14.04.08, 12:31
      zamknięty
      Polacy są bardzo zdolnym narodem jesli chodzi o destrukcję! Jak to
      jest mozliwe, żeby kraj, który kiedyś był potęgą motocyklową i
      motorowerową kopiuje chińską taniochę? A Chińczycy jak wszyscy
      wiedzą są urodzonymi odbijaczami, wszystkie ich motocykle są kopiami
      motocykli japońskich. A więc my odbijamy juz odbijane. Lepsze to niż
      nic, ale dobrze by było gdyby przy zakładach Rometu w Podgrodziu
      powstało biuro konstrukcyjne, żeby polscy inzynierowie mogli
      modernizować produkowane u nas chińczyki i na ich bazie wdrażać nowe
      modele. Tak jak kiedyś robilismy z dużym fiatem. Jesli jednak będzie
      tak jak w przypadku fabryk Fiata czy Opla, że Polacy będą słuzyc
      tylko jako monterzy, to tylko ręce załamac!
    • Gość: RTG Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: 217.98.12.* 14.04.08, 17:47
      zamknięty
      Zgadzam się z "Genois" w 100%. Aby nasze skuterki zaczeły ewoluować
      potrzeba im ręki naprawdę zdolnego zaplecza inżynierskiego, gdyż
      niedociągnięć jak narazie, jest naprawdę dużo. Właśnie mam naprawę
      Rometa 727 gdzie klin wielkości spinki do włosów trzymający koło
      magnesowe o masie ponad kilograma i o bezwładzie równie
      imponującym :), unieruchomił silnik i szykuje się wymiana koła i
      wału korbowego.
      Apel do Rometa:" Ludzie zajżyjcie do tych skuterów bo sporo jest do
      zrobienia aby mozna było bez stresu pojechać w dalszą wyprawę
      skuterkiem niż parę kilometrów od domu"
      Pozdrawiam: RTG.
      • Gość: aqq Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.acn.waw.pl 14.04.08, 21:18
        zamknięty
        szczegolnie wzruszajaca jest lamana angielszczyzna na boczkach tego sprzetu...
    • Gość: Jarrr Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: 212.191.172.* 21.05.08, 01:05
      zamknięty
      Witam!!
      Chciałbym zapytać czy słyszał ktoś może o modelu ZIPP MANIC . Czy wie może ktoś
      cokolwiek na temat tego motoru?(testy, opinie porównanie z rometem?) Jest tej
      samej klasy co Romet Z 125.
      Oto link z allegro z zippem: www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M677911
      Z góry dziękuję za informację i pozdrawiam!!
    • Gość: AG 36 i pół Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: 80.54.174.* 19.07.08, 22:40
      zamknięty
      Hej Romeciarze! A może by zorganizować jakiś zlot Z-125-tek? Co wy
      na to? Można by się było lepiej poznać, pochwalić swoimi maszynami i
      powymieniać opiniami na żywo a nie tylko na forach internetowych.
      Pozdrawiam i życze wszystkim szerokiej drogi i wiatru we włosach
      (pod kaskiem oczywiście).
      • Gość: musti Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.chello.pl 22.07.08, 23:30
        zamknięty
        miałem Romet 250, to jest absolutna i totalna porażka, nowy motor
        rozpadał się w oczach. nawet nie chce mi sie wymieniac usterek.
        sprzedałem, dolozylem, kupiłem 12-letnią Hondę, i jest ona w lepszym
        (dużo lepszym stanie) niż to chińskie badziewie nowe
    • Gość: KuchaR Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.08.08, 12:46
      zamknięty
      NO ja niemam zastrzezen do romecika dobrze sie prowadzi tylko mam małą sprawe
      czy niewie ktos gdzie mozna kupic owiewke przednią bo miałem drobną usterke
      ;)) i niewiem gdzie do kupic Prosze pisac na gg 1721357 lub tel 668531699
    • Gość: zdzichu Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.08, 22:51
      zamknięty
      Witam,przeczytałem wasze wszystkie opinie co do romet - z 125 i
      wywnoskowałem ze nikt nie pisał o tłumiku :/ chodzi mi o to ze mam
      ten sam model motoru zrobiłem 3000 km i w ciagu tych 3000km
      wymieniono mi na serwisie 4 tlumiki :/ (w tych modelach te tlumiki
      sa wadliwe po 300km zaczyna drzyc jakas blacha w srodku, moim
      zdaniem sa to bebechy :/ i mam ciage ten sam problem dzwonilem juz z
      2 razy do glownego serwisu w debicy i oni uwazaja ze to tak juz musi
      byc dla mnie to poprostu jest smieszne tak firma nie moze naprawic
      usterki !!!!!! śmiech !!! ale nie tylko ja jestem ta osaba ktora ma
      te problemy!! mam znajomych co pokupywali sobie te same motorki i
      nie moga sobie poradzic z tlumikiem poprostu badziew :/. po za tym
      moge powiedziec ze motor jest bardzo fajny :)
      • Gość: sander Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.09, 11:24
        zamknięty
        Ja ten sam problem mialem po przejechaniu ok. 500km. Problem polega na tym , że
        tłumnik jest niestarannie zespawany i pod wplywem wibracji spawy wewnatrz
        tłumnika odpadaja i grzechoczą. Aktualnie mam juz 3 tłumnik z serwisu i jest
        dokladnie tak samo. Moim zdaniem jedyne wyjście to zakup innego tłumnika na
        własną ręke. Pozdrawiam
    • Gość: Krzysiek Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.adsl.inetia.pl 14.12.08, 22:04
      zamknięty
      Nie piszcie że romet to gó.... Ten motor robi 30 tys km z palcem w dupie bez żadnych remontów.
      • Gość: Sharewok Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.09, 00:14
        zamknięty
        Pamiętajcie też że to kwestia jaki model dostaniemy do ręki oraz jaka technologia jest wykorzystana do budowy tego motoru. Jeden dostanie taki który mu przejedzie przykładowo 20tys km a ktoś inny, posiadający ten sam model może przejechać 1000km i coś może się uszkodzić. Jestem posiadaczem 2 starszych motorów typu Romet. w moim ogarze 200 zmieniałem zimmeringi pierścienie cylinder i niedawno uszkodzoną głowice - nic więcej(ma przejechane ponad 60tys km, jest z rocznika 86) i naprawde jestem z niego zadowolony. A przykładowo znajomy już wymieniał w swoim pare razy wał korbowy, cylinder, tłok i dalej nie będe wymieniał bo za dużo tego. To niestety też warto brać pod uwage, ponieważ może jakiś montażysta silnika czy innej części od motoru nie dokręci czegoś albo to coś będzie "feralne" i rozwali się po jakimś określonym czasie lub przejeździe. Mimo to według mojej opini ten Z 125 jest naprawde spoko motorem pod względem wyglądu oraz stosunku cena/jakość.Kwestia też jak motor jest zadbany, jak się pali gume i męczy silnik, to nie liczcie że to wam pochodzi(jak z każdym motorem).Trzeba o niego dbać, smarować, szorować itp:), wtedy nie ma prawa się popsuć. Skoro silnik jest na licencji Hondy tak więc z tym silnikiem nie ma większych problemów. Jestem fantykiem(nie pod względem zbierania) Rometów i chce sobie sprawić ten motor oraz zdać na prawko A1(licze że mi się uda).
    • Gość: grisza Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.centertel.pl 20.01.09, 19:01
      zamknięty
      nie jest taki zly trzeba wprowadzic kilka modyfikacji
    • Gość: grisza Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.centertel.pl 20.01.09, 19:17
      zamknięty
      kolega wspomial o tlumiku ze juz kilka razy go wymienial, ja rowniez
      mialem ten problem ale poradzilem sobie z nim ;po pierwsze wyciolem
      ten smieszny katalizator co sprawilo ze motocykl sie nie dusi przy
      raptownym dodaniu gazu przez co szybciej przyspiesza i troszeczke
      jest mocniejszy, pozatym przyspawalem ta cienka rure ktora wchodzi
      do tlumika [w wewnatrz sie obrywa] co skasowalo brzeczenie i
      spowodowlo ostrzejsze brzmienie silnika
      • Gość: pawcio8rs Re: Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: 83.238.68.* 30.01.09, 20:29
        zamknięty
        siema! ja swojego rometa mam od 2och lat. i tez tak samo jak kolega mialem
        problem z tlumikiem. wymienilem go w serwisie i jest oki. poza tym nic mi sie z
        nim nie dzieje. wszysto dziala i tak dalej. motorek robi jakies tam wrazenie i
        potrafi z duzym powodzeniem przypalic nawet kapcia. ma troszke mala moc(10KM)
        dlatego chce go sprzedac. zaluje jednak kupna bo moze bycproblem ze sprzedaza.
        probowalem w tamtym sezonie i nic. przed zakupem lepiej sie zastanowic(to dla
        rozwazajacych mozliwosc kupna nowki ze salonu) pozdrawiam
    • Gość: dominik Romet Z 125 - polski klon Chińczyka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.09, 21:40
      zamknięty
      chłopaki mam pytanie gdzi w romecie z125 jest filter oleju ??
      Motorek spoko narazie tylko zgubił mi sie filter powietrza. A mam
      przejechane 4000km.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka