Forum   uprawnienia

uprawnienia

(98 wyników)
 • Witam:-) W tym roku ukończyłam studia pierwszego stopnia z tytułem inżyniera geodety i rozpoczęłam studia drugiego stopnia na tym samym kierunku. Od zawsze interesowała mnie jednak praca w szkole. Chciałabym to jakoś połączyć... W związku z tym mam kilka pytań: 1. czy żeby uczyć w technikum geodezyjnym potrzebuję zdobyć uprawnienia pedagogiczne? 2. czy zdobycie uprawnień wiąże się z ukończeniem kursu pedagogicznego czy studiów pedagogicznych? 3. czy mogę zacząć pracę w szkole z tytułem z...
 • Chciałem się dowiedzieć czy po 3,5 letnich studiach stacjonarnych mając tytuł inżyniera i specjalność np. budownictwo drogowe można już normalnie pracować jako inżynier czy kierownik budowy? czy jest się po prostu jakimś cieciem czy tam asystentem projektanta..i trzeba koniecznie robić magistra? Słyszałem że trzeba zdobyć uprawnienia.. jak to jest?
 • Witam Slyszałam ostatnio, że zostały zrownane uprawnienia nauczycieli wychowania przedszkolnego z uprawnieniami nauczycieli kształcenia zintegrowanego/edukacji wczesnoszkolnej. Czy wiecie coś o tym? Czy to prawda? I czy to oznacza, że po Wychowaniu Przedszkolnym można też pracować w klasach 0-3 ?
 • Witam wszystkich, mam pytanko, gdzie w stolicy mozna zrobic studia podyplomowe i miec uprawnienia do nauczania drugiego przedmiotu? Ile trwaja i jaka jest odpolatnosc, moze ktos wie? Bede wdzieczna za odpowiedz. Pozdrawiam, Joanna (anglistka)
 • Witam, jestem studentem drugiego roku anglistyki uniwersytetu opolskiego, a nasz prorektor oznajmił nam, że aby otrzymać uprawnienia nauczycielskie, trzeba mieć dyplomy dwóch kierunków. Więc de facto ukończenie anglistyki nie daje mi zupełnie nic poza tytułem licencjata, kompletnie dla mnie bezużytecznym wobec braku uprawnień nauczycielskich (do czego czuję powołanie). Czy ktoś wie ile w tym prawdy i mógłby podać podstawę prawną?
 • Witam. Ukończyłam jakiś czas temu studia humanistyczne a jest to taki kierunek że mogłabym uczyć tego przedmiotu w szkołach. Pomyslałam aby rozszerzyć swoje kwalifikacje ale nie do końca się orientuję jak to jest. Słyszałam że do tego aby uczyć trzeba miec uprawnienia pedagogiczne i nie trzeba kończyc drugich studiów. Czy są jakies kursy pedagogiczne? Ewentualnie krótkie, 1 roczne studia podyplomowe? Chciałabym miec możliwość uczenia w gimnazjum i szkołach policealnych/studium, uczenia ...
 • Witam,orientuje sie ktos czy doktorat z psychologii uprawnia do zalozenia swojego prywatnego gabinetu psychologicznego ??? WIem ze ponoc tylko mgr daje uprawnienia do wykonywania zawodu psychologa ale czy do prywatnej praktyki tzn. do rozmowy romowy z ludzmi ($$) potrzeba jakies uprawnienia???
 • Bardzo prosze o odpowiedz na pytanie, po ilu latach nie pracujac w zawodzie nauczyciela strace uprawnienia nauczycielskie.
 • czy po skończeniu mgr "kształcenie zintegrowane z wychowaniem przedszkolnym" mogę pracować w przedszkolu i szkole podstawowej w klasach 1-3? a poza tym? co daje jeszcze takie wykształcenie? jakie możliwości i miejsca pracy?
 • zastanawia mnie jedna rzecz: gdybym chciała uczyć angielskiego to musiałabym zrobić sobie kurs pedagogiczny (bo nie mam). gdybym chciała uczyć każdego innego języka obcego to też musiałabym zrobić uprawnienia. i tu pytanie: czy do każdego języka obcego trzeba mieć skończony specjalistyczny kurs pedagogiczny danego języka, czy jest może jakiś jeden, ogólny, kurs dla wszystkich języków??? ktoś się może orientuje???
 • Wie może ktoś jak wygląda zdobycie takich uprawnień? Studiuję polonistykę, ale nie chcę teraz robić specjalizacji nauczycielskiej. Ile trwa i kosztuje zdobycie takich uprawnień po studiach?
 • można sprawdzić czy uł ma uprawnienia do prowadzenia studiów magisterskich na kierunku filologia angielska????jeśli tak to gdzie.
 • mam pytanko, w 2001 r. ukończyłem politologię na uczelni pedagogicznej, ponoć po 5 latach przepadają uprawnienia pedagogiczne, od tego roku, uczę tak dla "sportu", wosu w wymiarze 16 godzin na semestr w zaocznym technikum. Czy jeżeli będe uczył przez rok, to to wystarczy, żeby snuf na 5 lat je zachować? Ile trzeba mieć godzin, żeby te uprawnienia się zachowały?
 • jestem mgr ekonomii. Teraz, przebywając na wychowawczym, chciałabym zrobić uprawnienia pedagogiczne, by wreszcie mieć możliwośc zajęcia się czymś co mnie intersuje. Mam jednak pytanie: co faktycznie można robić (czego uczyć) z takimi uprawnieniami, bez ukończenia jakiegoś konkretnego kierunku studiów, hp. historii? Tylko nauczanie początkowe? A może to tez nie?
 • Czy stopień dr daje automatycznie uprawnienia padagogiczne? Jeśli na magisterskich takich się nie uzyskało? Moja wersja jest taka, że nie tylko daje uprawienia (do uczenia w szkołach od liceum w dół), ale zwalnia ze stażu i kwalifikuje od razu na kontraktowego czyjaś wersja, że nie daje żadnych uprawnień ?
 • Czy Wasze studia wymagają uprawnień pedagogicznych? Doktor jest w szkołach nie wyższych opłacany tak jak magister z uprawnieniami, jest więc dla kuratorium niejako tym samym. Ale co z doktorantami? Czy mają zajęcia pedagogiczne, czy w ogóle nie ma, bo dla dorosłego nie trzeba już specjalnej metodologii badań nie wiem
 • gdzie można zdobyć uprawnienia tłumacza tekstów technicznych z angielskiego na polski ?
 • Może ktoś może mi pomóc i podzieli się ze mną informacjami ile kosztują i gdzie w Lublinie można czeoś takiego szukać. Chciałabym zrobić specjalizację po studiach właśńie w tym kierunku.
 • Witam. Ukończyłam jakiś czas temu studia humanistyczne a jest to taki kierunek że mogłabym uczyć tego przedmiotu w szkołach. Pomyslałam aby rozszerzyć swoje kwalifikacje ale nie do końca się orientuję jak to jest. Słyszałam że do tego aby uczyć trzeba miec uprawnienia pedagogiczne i nie trzeba kończyc drugich studiów. Czy są jakies kursy pedagogiczne? Ewentualnie krótkie, 1 roczne studia podyplomowe? Chciałabym miec możliwość uczenia w gimnazjum i szkołach policealnych/studium, uczenia ...
 • Witam! Chcialabym zalozyc firme zajmujaca sie udzielniem korepetycji klientom indywidualnym. Czy koniecznie potrzebuje uprawnien pedagogicznych? Z tego, co sie orientowalam, koncesji, zezwolen nie potrzebuje. Moze jednak istnieja jakies przepisy szczegolne? Chcialabym uniknac nieporozumien. Bardzo prosze o pomoc lub przynajmniej wskazowke, do kogo moglabym sie o nia zwrocic. pozdrawiam!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?