mieszkanie.i.wspolnota
11.01.03, 22:25
W wątku 371 (Należnosci za sprzedaż strychu) zarzadca napisał:
Wspólnota mieszkaniowa nie jest odrębnym podmiotem praw i obowiązków. Jest
tylko organizacją.
A od kiedy to organizacja nie może byc podmiotem praw i obowiązków ?
Nb. w ustawie o własności lokali nie ma ani słowa o "organizacji", mówi się
natomiast wprost, że wspólnota może nabywać prawa i zaciągać zobowiązania.
DLACZEGO - I W IMIĘ CZEGO - MĄCI PAN LUDZIOM W GŁOWACH ?