Dodaj do ulubionych

Potencjalne konflikty 2021

10.07.21, 23:12
Coraz bardziej wzrasta ryzyko ataku Egiptu na tamę w Etiopii:
Zapytany o użycie środków wojskowych, Szukri powiedział, że Egipt będzie nadal wykazywał elastyczność i chęć wspierania procesu kierowanego przez Unią Afrykańską, ale jednocześnie "będzie bronił interesów swoich obywateli i ich środków do życia wszystkimi możliwymi środkami".
www.defence24.pl/egipt-stanowczo-o-etiopskiej-tamie-na-nilu
Normalnie egipskie Rafale, mimo że pilotowane przez tandetnych arabskich żołnierzy, bez problemu pokonałyby etiopskie Su-30 i zbombardowały tamę. Ale nie można wykluczyć że po stronie Etiopii staną chińskie J-20, Chiny coraz bardziej angażują się w Afryce.


Okręty USN regularnie "naruszają" wody Morza Południowochińskiego, które Chiny uznają za swoje a nie międzynarodowe. Tym razem jednak w tamte strony kieruje się nie pojedynczy okręt, ale duża armada na czele z lotniskowcem HMS Queen Elizabeth (wyposażony w F-35B):
www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/amerykanie-i-brytyjczycy-plyna-na-morze-poludniowochinskie-pekin-zareaguje-pytanie/rs831ng,79cfc278
To już może być "za dużo" dla ChRL. Na pojedyncze okręty przymykają oko, ale przepłynięcie całej armady może się skończyć czymś więcej niż tylko propagandowym zrzuceniem bombek na jej trasie.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka