Gość: Eryk
IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net
12.04.05, 17:17
Musze powiedziec ze czesto slysze slowa podziwu a nawet zazdrosci
wobec Czechow w naszym kraju.
Mysle ze to jest przesadne.
Czesto slysze ze wszystko co zrobi Czech jest madrzejsze od tego
co zrobi Polak. Mysle ze to smieszne.
To jest takie na sile szukanie ze cos jest lepsze od mojego.
Przykladowo fakt ze Czesi mieli o niebo lepsze wyposarzenie armii
niz Polacy przed II WŚ to nie znaczy ze my jestesmy jakies ulomki.
W czasach Austro- Wegier celowym zamyslem bylo lokowani i rozwoj
przemyslu na ziemiach czeskich. Po upadku tej mumii Austro-Wegier
po prostu przejeli rozwiniety przemysl jaki sami nigdy nie byliby
stworzyc.
Majac takie srodki mogli zarabiac kapital i lepiej wyposarzyc ich
o wiel mniejsza armie od polskiej.
I co z tego ze wyposarzyli armie jezeli tak musieli haniebnie
skapitulawac a caly ich wysilek poszedl na dozbrojenie okupanta
ktory tak nimi gardzil
To jest nawet smieszne bo oni sie napedalowali i nic to nie dalo
a Hitler tylko spil smietanke z ich tortu.
Co tu podziwiac?
Przeciez to jest wrecz okrutnie glupie ze strony Czech.
Skoro mieli sie zamiar poddawac to po co im ta armia byla.
Tyle poszlo na to funduszy.
Jakos dopatrzyc sie nie moge zdrowego pragmatyzmu u Czechow.
Moze to tak wyglada ze sa madrzy ale tak na prawde sa w takim
polozeniu ze nie musza sie wykazywac inicjatywa.
Siedza sobie w takim dolku w srodku Europy i ani me ani bee
znaczenia tez zadnego nie maja i miec nie beda choc aspiracje maja.
Zostali praktyczni w swoim czasie zniemczeni bo nie mieli takiego
ducha narodowego jak POlacy. Ich jezyk podobno zostal odtworzony
sztucznie z dialktu czeskich chłopow bo reszta mowila po niemiecku.
I co tu podziwiac?
Dla mnie Czesi to narod sympatyczny, spokojny i bracia slowanie.
ALe tak jak powiedzial to Chamberlain to nie jest wielki narod z gornej polki.
hej