Gość: Marcin IP: *.sympatico.ca 01.08.03, 00:54 Ciekawy brytyjski lekki pojazd gasienicowy szybkosc ok.90km/h przyspieszenie 0-50 km/h okolo 16 sekund wiecej na www.khakicorpsimports.com/scorpion2.html Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Paul Re: Scorpion IP: *.lodz.mm.pl 01.08.03, 01:06 Gość portalu: Marcin napisał(a): > Ciekawy brytyjski lekki pojazd gasienicowy szybkosc ok.90km/h > przyspieszenie 0-50 km/h okolo 16 sekund wiecej na > www.khakicorpsimports.com/scorpion2.html Jest tego cala rodzina, od dawna. Osobiscie nie znam innego powodu by budowac takie zabawki jak oszczednosc, misje policyjne, albo export do bananowych republik, ktore chce sie podbic. Uszanowanie, Paul PS Wybacz, ale ide juz spac, u mnie 1:05;-}. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grogreg Re: Scorpion IP: 212.160.165.* 01.08.03, 11:38 Scorpion w swej pierwotnej postaci mial byc wozem rozpoznania bojowego dla jednostek pancernych w Europie i czolgiem lekkim dla regimentow w koloniach. Powstala na jego bazie cala rodzina pojazdow gazienicowych. Spartan - transporter opancerzony (raczej dla pododzialow rozpoznawczych ze wzgledu na ograniczona wielkosc desant 3-4 osoby), Spartan Milan - jak sama nazwa wskazuje samobiezna wyrzutnia ppk milan Striker - Samobiezna wyrzutnia ppk swingfire Sultan - woz dowodzenia Samaritan - ambulans Samsan - woz zabezpieczenia technicznego Scimitar - Scorpion z wierza samochodu pancernego Fox z armata 30mm Sabra - woz rozpoznania bojowego z armata 30mm (chyba jedyny z diezlem pozostale z silnikami benzynowymi) Scorpion 90 - belgijska odmiana z armata 90mm Scorpion - pierwotna postac z 76mm armata Tyele tego jest ze moglem cos pominac. Skorpion i jego pochodne jest na wyposareniu armii brytyjskiej i belgiskiej. Pewne ilosci znajduja sie na wyposarzeniu armii Azji poludniowowschodniej i oceanii. W Australii wierze Scorpion`a mozntowano na transporterach M113. W walce Scorpiony nie zawiodly. W trakcie wojny o Falklandy kilkanascie Scorpionow bylo na wyposarzeniu korpusu ekspedycyjnego i wspieralo piechote morska. Bylo tam rowniez kilka Scimitarow. Jednemu zaliczono zestrzelenie argentynskiego Skyhawka. Scimitary, Sabry, Spartany, Sultany i Samaritany braly tez udzial w misjach pokojowych na Balkanach radzac sobie lepiej na blotnistych drogach niz pojazdy kolowe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Słoju Re: Scorpion-uzupełnienie IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 01.08.03, 11:44 Brały też udział w Operacji desert Storm oraz w ostatnich działaniach w Iraku. Są wysoke oceniane także ze względu na małą masę oraz dobre właściwości trakcyjne. pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Speedy Re: Scorpion IP: *.3w.pl 01.08.03, 19:17 Hej No jestem pod wrazeniem, ktos oprocz mnie jeszcze lubi ten samochodzik...:) Jedna uwaga: Gość portalu: grogreg napisał(a): > Scimitar - Scorpion z wierza samochodu pancernego Fox z armata 30mm > Sabra - woz rozpoznania bojowego z armata 30mm (chyba jedyny z diezlem Z tego co wiem jest tak troszke na odwrót. To Scimitar zbudowano od poczatku, w latach 70-tych, jako odmianę Scorpiona z dzialkiem 30 mm RARDEN (swoją drogą niezla rzecz i oryginalna bardzo). A Sabra powstala jako przerobka Scorpiona dopiero w l.90-tych gdy z jednej strony pojawily sie jakies problemy z armatą 76 mm (czy moze amunicją, nie pamietam, w kazdym razie w 1992 czy 93 byl wprowadzony zakaz strzelania z niej; nie wiem niestety jak sie to skonczylo, czy naprawiono usterke czy wycofano Scorpiony z 76 mm)a z drugiej strony byly akurat dostepne wieże z wycofywanych wlasnie z użytku samochodów panc. Fox Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grogreg Re: Scorpion IP: 212.160.165.* 04.08.03, 12:07 Fakt. Scimitar i Sabra odwrotnie. Swoja droga rzeczywiscie juz dawno nie widzialem Scorpiona w pierwotnej postaci. Odpowiedz Link Zgłoś