Dodaj do ulubionych

moja córka bije babcię

20.07.08, 23:30
Moja córka ma 2 latka. Ostatnio nie pozwala, żeby w czymkolwiek
pomagała jej babcia (moja mama). Babcia opiekuje się córką, kiedy
jestem w pracy i nieba by jej przychyliła. Nie wiem co mam robić, bo
ostatnio jeśli ja jestem obecna, a babcia próbuje jej w czymś pomóc,
to córka bije ją po rękach albo szczypie i mówi: "Nie babcia! Mama!".
Widzę, że mojej mamie jest przykro, chociaż tłumaczy ją, że to
pewnie taki oktres i jej minie. Ale mi też jest przykro, kiedy widzę
jak ona z dnia na dzień uprzedza się do babci. Teściowa, która
przyjeżdża raz na jakiś czas i zawsze z jakimś prezentem jest zawsze
kochana i tak na nią nie działa. Co mam robić? sad Nie pomagają
tłumaczenia, przeprosiny i jej obietnice, że już więcej nie będzie,
bo za kilka minut zrobi tak samo.
Proszę pomóżcie!
Obserwuj wątek
    • lila1974 Re: moja córka bije babcię 20.07.08, 23:57
      Przecież ona wyraźnie daje znać, że potrzebuje ciebie. Skoro babcia
      jest z nią cały dzień, to nie ma się co dziwić, że jest tak
      stęskniona za tobą, że robi wszystko, byś to ty się nią zajmowała.
      Czy babcia musi być z wami, kiedy wracasz z pracy?

      Mała broni się tak, jak potrafi - mówi, z ebabcia nie, a kiedy jej
      nie słuchacie broni się przed babcią.

      Oczywiście, że trzeba jej tłumaczyć, że w waszym domu nikogo się nie
      bije, ale nie moze być tak, ż e z chwilą, kiedy podnosi rękę na
      babcię to ty do niej dochodzisz, bo wtedy ona tym bardziej będzie to
      robilą na zasadzie "jak uderzę babcię, to mama mnie zabierze".

      Babcia sama musi ją od siebie odsunąć a Ty wygłosić połajankę "nie
      bijemy w tym domu".

      Przede wszystkim jak najwięcej czasu jej poświęcaj ty i mąż, a
      babcia jak najmniej.
      • alpepe j.w. 21.07.08, 10:40
        Poza tym to chyba normalne, że dziecko kocha mamę i woli ją od babci?
        Czy nie?
    • nafinafi Re: moja córka bije babcię 21.07.08, 11:23
      z moim synkiem jest podobnie..z tym ze babcia go nie pilnuje zanosze
      go do niani. Mialam z tym duzy problem ze maly do babci taki jest,
      wystraczylo ze sie pojawil maz albo ja maly zaraz zaczynal krzyczec
      albo bil babcie, jak nas nie bylo to dziecko do rany przyloz smile
      ostanio jak przestalam mu zwracac uwage ze nie wolno bic babci to
      podzialalo, juz nie "atakuje" jej tak bardzo smile raz na jakis czas
      krzyknie wtedy babcia mowi glosniej hihihi i maly milknie smile u mnie
      wygladalo to tak ze im bardziej mu zwracalam uwage tym bardziej bil
      i krzyczal jak to olalam nie reagujemy, Michal juz nie bije
      itd...mysle ze chcial zwrocic na siebie uwage wink
    • adrianka00 Re: moja córka bije babcię 21.07.08, 12:35
      A babcia bije Twoją córkę (zwłaszcza po łapkach)?
    • mamaigiiemilki Re: moja córka bije babcię 21.07.08, 20:17
      jedyne nieprawidłowe zachowanie jakie tu dostrzeglam, to biciei "po łapkach"; to
      trzeba wyeliminowac; a ze chce abys ty sie nia zajela jak jestes juz w domu to
      chyba dobrze?:
      ja mam tak samo- cory sa z dziadkiem jak pracuje, ale jak przychodze do domu, to
      chca zebym to ja np. podala im cos a nie dziadek; i nigdy nie przyszło mi do
      glowy, ze to moze byc problem dla mnie...bo dla dziadka poczatkowo troche
      taksmile))chcial byc nr 1, ale tez nigdy nie mowił tego corkom, po prostu widac
      bylo zawod na jego twarzysmile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka