Dodaj do ulubionych

Poźno chodzi spać

11.08.09, 08:57
Moja 16-miesięczna córka codziennie chodzi spać o 23. Za to rano potrafi się
obudzić o 10. Co zrobić żeby chodziła spać przynajmniej o 21?? Może któraś z
mam ma doświadczenie w tej kwestii. Dodam że w ciągu dnia ucina sobie jedynie
godzinną drzemkę.
Obserwuj wątek
    • owieczka_pl Re: Poźno chodzi spać 11.08.09, 09:03
      Spróbuj obudzić ją ok. 8 rano, a nie o 10.
      A o której ma drzemkę w ciągu dnia? Może zbyt późno?
    • mw144 Re: Poźno chodzi spać 11.08.09, 13:26
      Zrezygnować z drzemki w ciągu dnia, jak nie pomoże budzić o 8:00.
    • e-kieszonka Re: Poźno chodzi spać 11.08.09, 13:56
      Witam
      Chyba nie ma innego wyjścia jak przestawienie córci smile Może ta drzemka w ciągu dnia daje jej tyle energii? Kiedy moja córka przestała sypiać w dzień to wieczorem już o 19 ziewała jak smok smile Zapewnij jej dodatkowo dużo ruchu i zabawy na świeżym powietrzu i wieczorem powinna być zmęczona dużo wcześniej.
      pozdrawiam,
      • kubulinka1977 Re: Poźno chodzi spać 11.08.09, 14:15
        Na pewno nie rezygnować z drzemki w ciągu dnia...Jeśli dziecko w
        dzień spi, to znaczy że jest mu to potrzebne ( zresztą moje zdanie
        jest takie że dziecko w tem wieku w dzień powinno jeszcze spać...)
        Ja bym zmieniła tylko pore drzemki na wcześniejszą ( kładłabym
        dziecko stopniowo o te 15 min wcześniej). Nie napisałaś o której ta
        drzemka jest...Myśle że tak ok 13.00 byłoby ok...Syn ( ma 22 msc)
        spi między 13.00 a 15.00 i potem o 20.00 normalnie zasypia bez
        problemów.
        No i też dużo ruchu na świezym powietrzu, zadbanie o rytuały i
        wyciszenie dziecka przed spaniem. I też stopniowe odkładanie dziecka
        coraz wcześniej. Bo jak dziecko zasypia o 23.00 to jak go położysz
        znienacka o 21.00 to na pewno nie zaśnie ...
        Zycze powodzienia, bo zasypianie o 23.00 nie jest dobre ani dla
        dziecka ani dla jego rodziców wink. Jak teraz tego nie zmienisz, to
        potem będzie ciężko ( swoją drogą powinnaś to zrobić już dawno...).
        Trzymam kciuki
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka