Dodaj do ulubionych

Martysia1984

27.03.13, 18:37
Skontaktowałam się z Martą i jest z nią kiepsko. Najnowsze badania raczej fatalne.
Tu niegdysiejszy wątek:
forum.gazeta.pl/forum/w,615,114994042,,poszukuje_ciuszkow.html?v=2
Sytuacja była gruntownie sprawdzona.
Aktualnie lepiej nie jest, jak mówiłam. W tej chwili mają: zasiłek stały pielęgnacyjny i rodzinne na dzieci. Od kwietnia też będzie dofinansowanie do czynszu.
W tej chwili Marta nie ma netu, wiec jak coś, to kontakt przeze mnie i dane też. Potrzebne byłyby ciuchy dla dziewczynek:
- starsza ma w pasie 62, wzrost na 134-140, buty 34
- młodsza w pasie 74, wzrost na 12-128, buty 32
Obserwuj wątek
      • isabelka20 Re: Errata: 27.03.13, 19:07
        a co z pracą męża?
        Ja już pisałam wcześniej na priv, że proponowałam Marcie naprawdę pokaźną torbę odzieży dla dziewczynek oraz butów, ale niestety przeleżały u mnie dobre 2 miesiące i nie zostały odebrane. Przykre jest to, że kontakt z Martą również nawiązywałam ja, a nie odwrotnie.
        • bj32 Re: Errata: 27.03.13, 19:11
          Marta mi również mówiła, że się nie skontaktowała. Ból ja rozłożył. Jest jej przykro.

Złożyli papiery o specjalny opiekuńczy, bo Marta ledwo chodzi i nie jest w stanie się zająć domem i dziećmi. Nawet sobą tak średnio.
          W tej chwili odebrała wyniki. Przerzuty i kolejna chemia ją czeka.
          • isabelka20 Re: Errata: 27.03.13, 19:31
            ale specjalnego nie otrzymają. W chorym Szczecinie małżonkowi nie przysługuje, choć wiem, że czasem jak się ludzie odwołają to jest pozytywny skutek.
            Marta zawsze może skorzystać z pomocy usług.
            Tak ja rozumiem, że mógł ją ból rozłożyć, ale jest mąż, który mógł po to przyjechać. Zresztą mniejsza z tym.
            Kto chce to będzie pomagać.
            Ja niestety z tego w tym przypadku się wyłączyłam.
            • bj32 Re: Errata: 27.03.13, 19:54
              Ja Ciebie rozumiem i ani mi w głowie Cię namawiać. I nawet się nie dziwię oraz trudno mieć pretensje.

Co do zasiłku - nie tylko Szczecin jest chory, bo generalnie w całej Polsce pielęgnacyjny na małżonka się nie należy. Na rodziców, dzieci, wnuki... w kolejności jak z obowiązkiem alimentacyjnym. I utrudniają, jak mogą.
              Ale właśnie są na etapie odwołania, bo coś tam z UP było i mają dostać, bo sama pracownik socjalny ich namawiała.

Teraz te przerzuty nie poprawiają ani samopoczucia, ani sprawności Marty.
              A nie wiem, jak u innych, u mnie jest czas na przegląd szaf wiosenny, to może dziewczyny zechcą pomóc. Mam nadzieję, że taksmile
              • atena12345 Re: Errata: 27.03.13, 20:58
                Poszukam coś na starszą. Będą to pewnie pojedyncze rzeczy, ale coś znajdę. Poprosze o adres na priv. Wysyłka raczej po świętach
                • julka-4 Re: Errata: 27.03.13, 21:11
                  Bj dałoby radę długość wkładki w bucikach obu?Moja nosi w zależności od buta 33-35 więc pewno coś by się znalazło.Z ciuszków sądzę też coś jeszcze wygrzebiemy.Tylko niewiem czy dam radę wysłać wcześniej niż 10.04 bo trochę wydatków mi wyskoczyło.Ale będę się staraćwink
            • malgoska182 Re: Errata: 27.03.13, 21:30
              Isabelka20 dziekuj Bogu,ze nie jestes w takiej sytuacji.Niestety zycie bywa przewrotne.
              Wiemy ,co za nami.Mozemy wywrozyc co przed nami.Oby tylko szczesliwe chwile.
              Z pewnoscia nie chcialabys byc teraz na miejscu Marty.Czy maz Marty mogl odebrac oferowane rzeczy? Pewnie mogl.Fizyczniemogl ,psychicznie moze nie dal rady .Przechodzilismy przez chorobe nowotworowa w mojej rodzinie.I moge z perspektywy uplywajacego czasu powiedziec,ze to my dziewczyny ,kobiety bylysmy w calej tej tragedii silniejsze.Musialysmy ustawiac innych do pionu,organizowac.Faceci sa slabsi,zalamuja sie i nie potrafia ( nie uogolniam) prosic o pomoc,nie potrafia tej pomocy przyjac.Moze i meza Marty przerosly te problemy(nie zapominajmy,ze oprocz problemow zdrowotnych Marty dochodza problemy finansowe,sa dziewczynki,ktorymi trzeba sie zajac,ktore nie moga sie bac).
              Ile bede mogla pomoc ofiaruje swoja pomoc.Kiedys napisalam,ze moje serce jest twarde i niewzruszone dla nierobow ,oszustow.Choroba jest jedynym wytlumaczeniem niemoznosci podjecia pracy i problemow finansowych.
              Co chwila pojawiaja sie proszace dla "aniolkow"tych malych i tych wiekszych.Pozniej juz aniolki maja aniolki i tak w krew weszlo "usamodzielnianie sie , urzadzanie z pomoca innych " ,ze "zaradne mamusie" juz nie prosza tylko dla siebie ,ale i dla nastepczyn,ktorym "znowu w zyciu nie wyszlo".
              Z takich pomocy wylaczylam sie dawno.
              Marto glowa do gory.Masz dla kogo walczyc, dla kogo zyc.
              Badz dzielna.
              • szary-ludz Re: Errata: 27.03.13, 22:14
                Piękny wywód.
                Jak trzeba to wszystko można jakoś wytłumaczyć.
                Ideologię da się do wszystkiego dorobić trzeba tylko chcieć.
                Izabelka jesteś zimną, wyrachowaną kobietą bez serca jak wyszło. wink

• szary-ludz Re: Errata: 27.03.13, 22:24
                    W czym przesadziłem?
                    W tym że człowiek oferuje pomoc i jeszcze musi się prosić, kontaktować się żeby łaskawie osoba potrzebująca się odezwała czy odebrała to co chciała.
                    To jest olewanie ze strony potrzebujących.
                    • bj32 Re: Errata: 27.03.13, 22:31
                      W wielu przypadkach bym się z Tobą absolutnie zgodziła i przyznałam rację Isabelce - mąż mógł. Ale to nie jest przypadek, kiedy panuje samo niechciejstwo i postawa roszczeniowa ze strony potrzebującego.
                      Przypomnę, że teraz to nie Marta się zgłosiła, tylko ja ją spytałam, czy wszystko OK i okazało się, że nie, nie OK, tylko jeszcze gorzej, jeśli chodzi o zdrowie.
                    • easyblue Re: Errata: 29.03.13, 12:57
                      > że człowiek oferuje pomoc i jeszcze musi się prosić
                      Widać nie byłeś w takiej sytuacji. I obyś nie doświadczył tego na własnej skórze.
                • bj32 Re: Errata: 27.03.13, 22:22
                  Ludź, opanuj się. Marta jest na dobrej drodze, żeby mieć raka wszystkiego. Ma dwoje mocno nieletnich dzieci i boli ją tak, że się ledwo rusza.
                  Współczuć i pomagać jej nie musisz, jak nie chcesz. Ale jeśli Ci się zdaje, że jej mężowi łatwo jest na to patrzeć, to pozostaje mi pogratulować Ci empatii.
                  Uderzyłeś się w głowę? Przygryzłeś sobie język? Nadepnąłeś na gwóźdź? Co Ci się stało, człowieku?!
                    • bj32 Re: Errata: 27.03.13, 22:35
                      Z niczym nie wyskakuję. Póki co, to ty się na Małgośkę rzuciłeś, bo wyjaśniła, że mąż Marty miał prawo się pogubić.
                      Ale masz prawo tego nie rozumieć. Prawdziwy mężczyzna jest twardy, radzi sobie, a jak mu się nie podoba - kasuje konto i z bani.
                        • bj32 Re: Errata: 27.03.13, 22:46
                          Słuchaj, jakoś tak się ostatnio dzieje, ze wpadasz, robisz zadymę, rzucasz się do mnie i to ja jestem winna.
                          Jeśli masz do mnie jakiś żal - zapraszam na priv. Jeśli nie - bądź łaskaw ze mnie zejść, zamiast prowokować pyskówki na forum. Bo to właśnie robisz.
                          O "mądrzejszym" pogadamy, jak Ty będziesz miał do napisania coś mądrzejszego, niż skakanie potrzebującym do gardeł.
                        • isabelka20 Re: Errata: 27.03.13, 22:51
                          Tak ta Małgośka wiem ... choroba. Ok dla mnie w temacie wszystko, także można zejść z mojej osoby wink Ta jestem wyrachowana i zimna, ale może dlatego, że pomoc dla Marty nie jest sprawą nową i miałam okazję niestety przekonać się choć troszkę jak to wygląda. Jestem ze Szczecina, miałam okazję poznać Martę osobiście. Życzę jej oczywiście jak najlepiej, jednak w mojej ocenie myślę, że trafnej pewne posunięcia ze strony tej rodziny są dość dziwne.
                          Pomoc oczywiście jak najbardziej zasadna, tym bardziej jeśli nie będzie konieczne jej osobiste odebranie.
                          Pozdrawiam
                          • bj32 Re: Errata: 27.03.13, 23:02
                            Isabelka, ja na przykład w życiu bym nie wpadła na pomysł, że jesteś wyrachowana i zimna. W dodatku wiem, ze jesteś fachowcem.
                            Ja jestem za daleko, żeby w pełni ocenić. Wiem, że ze zdrowiem Marty jest źle i sytuację finansową mają tak,a, że nie stać ich na ciuchy dla dzieci. Wiem, że mąż Marty powinien był podjechać do Ciebie i cześć. Zgadzam się z tym całkowicie.
                            Ale staram się też zrozumieć, jak się może czuć facet w takiej sytuacji. Nie wszyscy są dzielnymi strażakami i potrafią się odnaleźć w takiej sytuacji...
                            I też mi się nie podoba, ze temat zszedł na Ciebie.
                            • lidka41gt Re: Errata: 28.03.13, 21:04
                              Milo sie czyta ile dobrego dajecie od siebie dla innych,tych potzrebujacych.Ja dziekuje za pomoc ktora od Was otzrymalam,i cieszy mnie bardzo ,ze inni potzrebujacy tez moga liczyc na Was emamysmileOby te forum nigdy nie zaginelosmile
                              • mond33 Re: Errata: 29.03.13, 11:12
                                Mam nowe, kolorowe, młodzieżowe trampki do oddania. Co prawa rozmiar 35 ale zaniżony więc powinny być dobre. Niestety mogę wysłać dopiero po świętach, bo obecnie krucho u mnie z finansami. Po 10 kwietnia wyślę. Dam znać. Poproszę adres na mojego maila, pod który będę mogła wysłać buty dla starszej dziewczyny.
    • ewencja Paczka dla córek Marty 31.03.13, 18:04

Witam wszystkich,
      mam kontakt z Martą, i chciałabym zrobić dla jej córek (7, i 11 lat) paczkę, pytałam o Martę o jakieś potrzeby, ale nie mają konkretnych potrzeb.
      Myślałam o jakiś grach, zabawkach w tę stronę.
      Obiecałam, że w tygodniu po świętach zrobię jej paczkę smile
      Trochę radości chciałabym wnieść w ich życie.
      Jeżeli ktoś chce się dołożyć do paczki, ma jakiś pomysł, lub chce zrobić paczkę, zapraszam do kontaktu ze mną na priv, lub tu na forum.
      Uwaga, używam tego adresu pocztowego: ewencja11@wp.pl
      Pozdrawiam świątecznie!
          • ewencja Re: Paczka dla córek Marty 01.04.13, 14:24
            Witam ponownie,
            Marta napisała najpilniejsze potrzeby:
            -żywność (jest ktoś, kto mieszka w Szczecinie, i może zrobić, i zawieźć do Marty zakupy?)-ubranka dla dziewczynek jak najbardziej są potrzebne
            -środki czystości
            -leki p/bolowe (pyralgina,paracetamol, buscopan) - Ja leki biorę na siebie, za chwilę je kupię w aptece internetowej !!!!

Gdyby ktoś mógł pomóc, lub ma jakieś pytania, to zapraszam albo na forum, albo na priv, do blanki, albo do mnie, mamy kontakt z Martą.
            Nie korzystam z poczty gazetowej, to jest email do mnie: ewencja11@wp.pl

Pozdrawiam smile
            • ewencja Re: Paczka dla córek Marty 01.04.13, 14:51
              Ja kupiłam leki, tzn. w aptece internetowej:

Buscopan 10 mg x 20 tabl powlekanych
              Dostępny w aptece w 24h 16,70 PLN 2 33,40 PLN
              2 Pyralgina 500 mg x 6 tabl
              Dostępny w aptece w 24h 4,50 PLN 3 13,50 PLN
              3 Paracetamol 500 mg x 30 tabl (Herbapol Wrocław)
              Dostępny w aptece w 24h 5,75 PLN 2 11,50 PLN
                  • zabka11 Re: proszę o adres wysyłki 02.04.13, 19:28
                    Może być na gazetowego. Mam sporo ubranek dla obu dziewczynek: spodnie sztruksy i dresowe + cienkie+getrowe , bluzki po 4szt z długim, 2szt bluzki z krótkim, podkoszulk na ramiączkach, spódniczki, elegancka sukienka, rajstopki cienkie i grube, lekkie kurteczki 2 szt, 2szt bluzy: z polaru i bawełniana, i trochę letnich ubrań, koszula nocna, piżamka na lato. Mam też adidasy rozmiar 35, wkładka 20cm.
                    Rzeczy są od rozmiaru 122cm do 140cm, z przewagą 122-128, czyli dla młodszej dziewczynki.
                    Jutro moge wysłać kurierem.
                    Z góry dziękuję.
                      • justyna198515 Re: proszę o adres wysyłki 03.04.13, 09:23
                        Kupiłam i dzisiaj zostaną dostarczone:
                        Szynka litewska z indyka
                        Skrzydła z kurczaka
                        Jaja Czachorowski kl. M 10 sztuk
                        Czekolada Wedel mleczna
                        Jogurt Jogobella owocowy różne smaki 3 szt
                        Włoszczyzna młoda pęczek 1 szt 2
                        Ćwiartka z kurczaka świeża 1,2 kg
                        Jabłka kg 1,0 kg
                        Olej Kujawski uniwersalny 1 szt
                        Margaryna Rama Classic 1 szt
                        Banany 0,5 kg
                        Jajko Kinder niespodzianka 1 szt
                        Ser Gouda 0,2 kg
                        Szynka wieprzowa konserwowa 0,2 kg
                        Cytryny 1 szt 3,49 zł/szt

• zabka11 Re: Nr tel Pani Marty 04.04.13, 11:13
        Poproszę na maila, kto posiada ten numer.
        Wysłałam wczoraj paczkę kurierem, dziś do mnie właśnie dzwonił (na liście przewozowym podałam swój), że w domu nikogo nie ma, i prosi o nr by się skontaktować i paczkę dostarczyć.
        Z góry dziękuję.
          • ewencja Aktualizacja. 06.04.13, 17:06
            Witam,
            na dzień dzisiejszy Marta potrzebuje środków czystości, nikt w Martz rodziny nie ma żadnej alergii, gdyby ktoś mógł pomóc Martusia będzie bardzo wdzięczna.

Zabka - raz jeszcze dziękuję w imieniu Marty za ubranka!

Justyna - dziękuję w imieniu Martz za zakupy smile
            • hugo43 Re: Aktualizacja. 06.04.13, 17:55
              podaj mi adres i nr tel.dla kuriera.postaram sie kupic jakies podstawowe rzeczy.nie sledze calego watku,ale maz nie pracuje,tylko zajmuje sie zona?
              • ewencja Re: Aktualizacja. 06.04.13, 19:27
                do kuriera?
                Jak ja zamawiam kuriera to z tej firmy:
                cwanapaczka.pl/pl/
                A skad dziewczyny wysyłają nie mam pojęcia, a adres Marty wysyłam meilem,pozdrawiamsmile
                Ewa
                Ps - Co do męża Marty, to Blanka odpowie, bo wie więcej na ten temat smile
                      • hugo43 Re: Aktualizacja. 06.04.13, 22:33
                        zamowilam:proszek do kolorow 1,5kg,plyn do zmywania,mleczko do czyszczenia,proszek do czyszczenia,plyn do wc,uniwersalny plyn do mycia,plyn do plukania.
                          • hania3gwiazdki Re: Aktualizacja. 08.04.13, 16:09
                            Wysłane dzisiaj :
                            proszek do prania 1,3 kg
                            płyn uniwersalny do mycia
                            szampon dla dorosłych
                            szampon dla dzieci
                            płyn do mycia naczyń
                            5 mydełek
                            2 kolorowe gąbki dla dziewczynek
                            kolorowanki, kredki, naklejki
                            słodkie niespodzianki
                          • malgoska182 Re: Aktualizacja. 09.04.13, 01:45
                            ewencja widze,ze koordynujesz sprawe pomocy dla Marty.Mam z nia kontakt w miare Jej mozliwosci.Czasami jednak ja nie mam okazji byc w ludzkich godzinach w poblizu komputera.Ostatnie tygodnie dla mnie rowniez nie byly najlepsze i nie mialam sily na zlozenie zamowienia w sklepie internetowym.ewencja gdybys miala taka wiedze,ze koncza sie u Marty zapasy w lodowce i nie ma zgloszonego ochotnika do zakupow daj prosze znac.Postaram sie mimo wszystko "ogarnac" i zlozyc zamowienie na produkty zywnosciowe .
                            Pozdrawiam .
                            • ewencja Re: Aktualizacja. 15.04.13, 17:01
                              Małgośko kochana duszo!
                              Marta wysyła Ci całusy i wielkie słowo dziękuje! Od siebie,i dziewczynek,dotarły zakupy. Bardzo wielkie dziękuje za Twoje serduszkokiss
                              • malgoska182 Re: Aktualizacja. 15.04.13, 23:33
                                Ewo ,to tylko niewielkie zakupy.Sprobuje jutro choc na chwileczke zadzwonic do Marty.Gdyby jednak mi sie nie udalo przekaz Jej prosze,ze wszyscy tutaj trzymamy kciuki za remisje.Sciskamy ja mocno i zyczymy sily w tej walce.Dziekuje Tobie za opieke nad Marta, za pomoc.Pozdrawiam wszystkie e-mamy,ktore wspieraja Marte w tak trudnym dla niej czasie.
                                • ewencja Re: Aktualizacja. 16.04.13, 19:55
                                  Małgosiu droga,
                                  Twoja pomoc jest Wielka, pozwala Marcie nie martwic sie o to, co wlozy do garnka, co dziewczynki dostana do jedzenia, ...
                                  Marta ma w Tobie,w Blance, we wszystkich Was oparcie,ona to wie, i czuje. Wszyscy sciskamy za nia kciuki, i wszyscy bwierzymy, ze bedzie lepiej.
                                  Ze swojej strony bardzo Ci Malgosiu dziekuje za Twoja dobros Buziak!!!
    • ewencja Aktualizacja potrzeb-12.04.2013 12.04.13, 17:37

Witamsmile
      Drrogie pomocne, Marta jest Wam wszystkim,i każdej z osobna bardzo wdzięczna za pomoc, za każdą rzecz, którą od Was otrzymała.
      Póki co spożywka nie jest potrzebna - malgoska obiecała zrobić zakupy ->dziękuję smile
      Na razie Marta ma wszystko, ubranka mają dziewczynki, mają obuwie, żywność chemię, itd.
      Ja ze swojej strony kupię Marcie balsamy do ciała-w środę Marta idzie do szpitala na chemie, skóra dostanie swoje także...
      Marta oglądałą ostatnio peruki, wiem nfz dopłaca ok.250zl. reszte Marta musi sama uzbierać.
      Chemię, którą będzie dostawać Marta, to ta sama chemia, co 2 lata wcześniej, po niej włosy wypadają od razu,po pierwszym cyklu.
      Koszt peruki ok. 550zl.
      Pozdrawiam Was serdecznie.
    • ewencja Ubrania dla Marty 12.04.13, 17:59
      dziewczyny drogie,jeszcze jedna prośba, Marta zapomniała o sobie, potrzebuje butów 41 - typ sportowy,adidasy!
      Dres - 1,70cm-Marty wzrost, rozmiar 46.
      Obie rzeczy buty,dres beda jej potrzebne w szpitalu, stad prośba o szybką pomoc, adres dostaniecie ode mnie.
      Mój adres jeszcze raz:ewencja11@wp.pl
      Pozdrawiamsmile
    • ewencja Peruka dla Marty 14.04.13, 16:35
      Witam,
      małe podsumowanie,
      malgoska zrobila zakupy spozywcze dla Marty ->jeszcze raz Marta bardzo serdecznie dziekujesmile
      Justyna, i troche ja ->ogarnelysmy dres,i buty dla Marty
      Ja-wysylam jutro balsamy do ciala,plus zel pod prysznic.
      A jeżeli o peruke zadeklarowala sie Justyna do dorzucenia cegielki,ja postaram sie tez cos dorzucic, może któraś z Was jeszcze może coś od siebie dorzucic?
      Pozdrawiam serdeczniesmile
      • ewencja Re: Peruka dla Marty 15.04.13, 17:04
        Witam,
        wysłałam paczkę Marcie tak jak obiecała.
        Marta znalazła perukę za 550zl. 250 zl.daje NFZ, natomiast Marta musi dopłacić 300zl. Jeżeli ktoś może dorzucić cegiełkę, będzie Marta bardzo wdzięczna...smile))
        Pozdrawiam serdecznie.
        Proszę trzymać kciuki za Martę, w tym tygodniu zaczyna chemię!
          • ewencja Re: Peruka dla Marty 15.04.13, 22:27
            Hm,i tu nie wiem co odpowiedzieć, bo Marta nie ma internetu, a perukę zamówiła w sklepie, w sensie ma odłożoną...
            Nie wiem szczerze powiedziawszy co mam napisać.
            Ale bardzo dziękuję...rano się skontaktuję z Martą, i popytam.
            Pozdrawiamsmile
                • ewencja 17.04 17.04.13, 17:45

Marta zgłosiła się do szpitala, ale niestety jest podziębiona, itd.i chemia jest przełożona na poniedziałek.
                  Marta ma już podbitą refundacje na peruke, teraz zbiera środki na nią.
                  Trzymajcie proszę za nią kciuki.
                  Pozdrawiam serdeczniesmile

\
                  • gosi78136 Re: 17.04 17.04.13, 19:34
                    warto też się pomodlić za zdrowie Marty tam ludzie często zwracają się do boga o siłe do walki,. ja tak uczynię tylko tyle mogę .
                      • penelopa40 Re: 17.04 18.04.13, 10:03
                        chciałam dołożyć drobną sumę... kiedyś kupowałam Marcie buciki dla córki i wysyłałam, miała bon do sklepu w wwie, pamięta może... o ile nie pomyliłam nicka ale chyba nie... na jakie konto można dopłacić do tego smutnego zakupu...?
                  • pablisia Re: 17.04 26.04.13, 14:48
                    A czy Marta złożyła wniosek do PCPR? Jeśli ma orzeczenie może starać się o dofinansowanie peruki ze środków PFRON. Pani w sklepie powinna o tym wiedzieć i ją pokierować. W momencie kiedy NFZ daje jakąś kwotę, to PCPR dokłada jakiś procent tej sumy, np w przypadku wózka jest to aż 150% maksymalnie. Nie wiem jak wygląda z peruką, ale z tego co widzę ważna jest każda kwota.
                      • martysia1984 Re: Chciałam bardzo mocno podziekować:) 26.04.13, 15:32
                        Witam
                        Dziekuje wszystkim ,którzy zechcieli mi pomóc myśle ,że nie bede wymieniać ników bo cześć odób chciała pozostac anonimowa ,dziekuje za Wasze dobre serduszka,za odziez dla moich dziewczynek,za żywnosć,kolorowanki i słodycze,za Wasze dobre serduszkasmile))
                        Tak jak Ewa napisała udało się uzbierac na perukę,te ostatnie wpłaty które maja dotrzeć zakonczą akcję peruka i z całego serca dziekuje wszystkim ,którzy sie do niej dołozyli to dla mnie bardzo ważne.Dzwoniłam właśnie do PFRON ,aby sie dowiedziec jak wygląda to u nich owszem mozna zgłosic się z takim wnioskiem jakis tam procent dofinansuja po spełnieniu wszystkich kryteriów ,czeka się 2 miesiace na dofinansowanie,wiec trze by było przedłuzyc wniosek bo wazny jest tylko 30 dni po podbiciu przez NFZ a pieczątka jest wazna by ubiegac się tam o dofinsnsowanie.Dlatego cieszę się że udało sie uzbierac i będe ją mogła zakupić już niedługo.
                        • pablisia Re: Chciałam bardzo mocno podziekować:) 27.04.13, 08:34
                          martysia1984 napisała:

Dzwoniłam właśnie do PFRON ,aby sie d
                          > owiedziec jak wygląda to u nich owszem mozna zgłosic się z takim wnioskiem jaki
                          > s tam procent dofinansuja po spełnieniu wszystkich kryteriów ,czeka się 2 miesi
                          > ace na dofinansowanie,wiec trze by było przedłuzyc wniosek bo wazny jest tylko
                          > 30 dni po podbiciu przez NFZ a pieczątka jest wazna by ubiegac się tam o dofins
                          > nsowanie.Dlatego cieszę się że udało sie uzbierac i będe ją mogła zakupić już n
                          > iedługo.

Martysia, wydaje mi się, że trafiłaś po prostu do beznadziejnego sklepu. Napiszę jak to wygląda u mnie. Na wózek NFZ daje limit 100%, więc gdyby udało mi się znaleźć wózek w cenie 1800 zł po prostu poszłabym do sklepu i go kupiła. Tak wesoło jednak nie jest, więc pani w sklepie od razu w moim imieniu wypełniła wniosek do PCPRu. 30 dni masz na wybór sprzętu i złożenie wniosku w sklepie, resztą zajmuje się sklep. Mój wniosek podbity jest w styczniu, dofinansowanie z PCPRu dostałam w kwietniu, brakuje mi jeszcze 7500 zł i tak sobie z kieszeni tych pieniędzy nie wyjmę. Nie mam więc wózka i pani w sklepie wcale nie kazała mi się spieszyć. To ich sprawa jak rozliczą się z NFZ i PCPR. Zbieram kasę i sklep czeka, żadnego wniosku ponownie nie podbijałam i podbijać nie będę.
                          Kolejna sprawa, balkonik dla mamy. Tutaj było inaczej, bo NFZ daje tylko 70%, pacjent 30% musi wyłożyć sam. I tu też od razu poszedł wniosek do PCPR. Zlecenie podbite również w styczniu. Z tym, że balkonik potrzebny był na już, więc wyłożyłam brakujące 200 zł, dostałam KP, zabrałam sprzęt i spokojnie czekałam. Kilka dni temu zadzwoniła pani ze sklepu, że PCPR zrobił przelew i mogę odebrać swoje 200 zł. Więc się da. Nie wnikam w rozliczenia sklepu. Swoje pieniądze odzyskałam. I również nie musiałam biegać ponownie do NFZ po kolejną pieczątkę mimo iż minęły prawie 3 miesiące.
                          Na Twoim miejscu jednak złożyłabym jednak wniosek.
                          • martysia1984 Re: Chciałam bardzo mocno podziekować:) 27.04.13, 11:47
                            Pablisia dzieki za podpowiedżsmile
                            Pytałam u zródła czyli i w sklepie i w PFRON.Wyglada to tak:
                            peruka kosztuje 550zł ,dostałam zlecenie od lekarz prowadzącej onkolog,pojechałam z nim do NFZ podbili i napisali ,że refundacja wynosi z ich strony 250zł,wniosek jest ważny 30 dni od daty podbicia przez Nfz.Teraz ,aby ubiegac sie o dofinansowanie z Pfron musze wziac ze sklepu fakture pro forme gdzie bedzie wyszczególnione ile dokłada NFZ ile wynosi wkład własny.Ztą faktura i zleceniem na peruke podbitym przez NFZ ,oraz dowodem osobistym musze iść do PFRON tam złozyc wniosek z kserem dowodu osobistego i ta fakturą,oni ocenia jakie mam dochody (czy nie przekraczam) Pani z Pfron mówiła ze nie przekraczam.No i czekac jak mnie poinformowała Pani z PFRON do 2 miesiecy na decyzje.
    • ewencja Sokowirówka! 19.04.13, 15:54
      Dziewczyny,
      Marcie spaliła się sokowirówka, była wysłużona,i poszła z...dymem.
      Ma któraś z Was może taki sprzęt w domu? I w dodatku może zbędny?
      Ze swojej strony pokryje koszty przesyłki.
      Z wiadomości od Marty,boli ją brzuch, bardzo boli, w poniedziałek szpital,i wreszcie chemia!!!
      Pozdrawiam!
      • pitahaya1 Re: Sokowirówka! 19.04.13, 16:07
        Macie sokowirówke tylko, że mocno upierdliwa jest w czyszczeniu i dlatego leży odłogiem. Użyta może ze trzy razy i sobie leży.
        I nie wiem, czy Marcie wystarczy sił, żeby tego upierdliwca po każdym użyciu doczyszczać.
        Może ktoś ma jakiś mniej skomplikowany model, bo moja zniechęca do korzystaniasmile
        • ewencja Re: Sokowirówka! 19.04.13, 16:22

Pitahaya smile
          już teraz Ci dziękuję smile)
          Marta ma męża od prac ciężkich.
          Poczekamy jeszcze,a jak się nikt nie odezwie to będzie Ci m=Marta bardzo wdzięczna.
          Napisałam o sokowirówce,a teraz powiem dokładnie po co Marcie Sokowirówkasmile
          Soki z warzyw, szczególnie z burakówsmile Na poprawę morfologii smile
          Pozdrawiamsmile
          • pitahaya1 Re: Sokowirówka! 19.04.13, 16:34
            No to jakby nikt się nie zgłosił to daj znaćsmile Tylko, że muszę pokombinować z zapakowaniem, bo oryginalnego pudła to już nie mam. Ale coś się w razie czego wymyśli.
          • usia432 Re: Sokowirówka! 20.04.13, 21:10
            mogę sfinansować wolnoobrotwą wyciskarkę soków taka jak dla gosi78136
            Jest łatwa w czyszczeniu i dająca bogatszy sok w mikroelementy wrażliwe na wysoką temeraturę w stosunku do sokowirówki. Jeśli jest jeszcze zainteresowanie to prosżę o maila na priva
                • usia432 Re: Sokowirówka! 20.04.13, 21:55
                  Ok to czekam na informację.
                  Chciałam także przeprosić, że tak się wcinam trochę jak już ktoś zaproponował swój dar z serca. Gdyby chodziło o sokowirówkę dla niezamożnej rodziny, to nigdy bym tego nie zrobiła, ale z racji tego, że to choroba nowotworowa i jakość soku jest tu ogromnie ważna - stąd ta moja propozycja... Jeszcze raz przepraszam.
                  • ewencja Re: Sokowirówka! 20.04.13, 22:20

Nie przepraszaj dobra kobieto, jeżeli chcesz pomóc, pitahaya napisała sama, że jak się nikt nie zgłosi z czymś mniejszym, i łatwiejszym to ona podaruje Marcie sokowirówkę, którą posiada, jeżeli pitahaya nie zamówiła jeszcze kuriera(Pitahaya,zamówiłaś?),to nic się nie stało.
                    Jeszcze raz dziękujęsmilew imieniu Marty!
                  • ewencja Re: Sokowirówka! 21.04.13, 10:49
                    Dzien Dobry,
                    Usia- rozmawiałam z Martą, jest bardzo mile zaskoczona, i dziękujesmile
                    Skontaktuje się zaraz z pitahaya, jeżeli nie zamówiła jeszcze kuriera, to dam Ci znaćsmile
                    Marta słyszała o tej sokowirówce, w jej przypadku im więcej wartości tym lepiej.
                    Pozdrawiam i dziękuję w imieniu Martysmile
                    • pitahaya1 Re: Sokowirówka! 21.04.13, 18:51
                      To nie wysyłam w takim razie.
                      Zapakowałam i właśnie robiłam przymiarkę do kuriera ale rozumiem w czym problem i lepiej, żeby się Marcie coś bardziej wydajnego i prostszego w obsłudze dostałosmile Wiem, że jest różnica w jakości soków i zawartości.
                      Pozdrawiam i przesyłam Marcie dobre fluidy, nich się trzyma i nie dajesmile
                  • ewencja Re: Sokowirówka! 21.04.13, 19:10
                    Usia, jak juz wiesz zapewne, będę Cię prosiła o zakup sokowirówki, już wysyłam Ci meila z adresem do Martysmile
                    Marta dziekuje smile I serdecznie Cie pozdrawiasmile
    • ewencja 20,04,2013-Akcja PERUKA 20.04.13, 16:57

Witam,
      Marta potrzebuje jeszcze 200zl. do swojej peruki smile Gdyby mógł się ktoś jeszcze dorzucić, Marta będzie wdzięczna!!! Nr konta, dane do przelewu u mnie na priv: ewencja11@wp.pl
      Pozdrawiam Was smile))
      Pitahaya - mega wielkie słowo dziękuję smile!!! kiss