Dodaj do ulubionych

Macie swoją popisowa sałatkę?

16.11.11, 22:25
Taką która robi wrażenie wsród znajomych i jest zawsze najpierw zjadana ze stołu na imprezach..-macie takąsmile?
Ja obiecuje że podam Wam przepis mojej mamy-na wlasnie taka hitową sałatkę-jutro,bo sama nie pamietam smile
Jak tak-prosze o przepis,jak nie i jest to tajemnica,to trudno tongue_out
Obserwuj wątek
    • gazeta_mi_placi Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 16.11.11, 22:56
      Tak, nicejską, zawsze wszystkim smakuje, a bynajmniej nic nie mówią, chcesz przepis?
      • gazeta_mi_placi Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 16.11.11, 22:57
        I wszystkim bardzo też smakują te bagietki z masłem czosnkowym z Biedronki co się wsadza do piekarnika. Do sałatki oczywiście jako dodatek.
        • robbea1 Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 11:01
          I wszystkim bardzo też smakują te bagietki z masłem czosnkowym z Biedronki co s
          > ię wsadza do piekarnika.

          Oooo tak polecam i to bardzo i super też smakują jako dodatek do kiełbaski z grilla i piwka smile
      • mamaemmy Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 07:25
        gazeta_mi_placi napisała:

        chcesz przepis?

        no raczejsmile
        • gazeta_mi_placi Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 14:18
          Sałata (zwykła)
          Jajka sztuk 2-4
          Pomidory 1-2
          Czarne oliwki drylowane mały słoik (ten wąski)
          Puszka lub dwie tuńczyka w sosie własnym najlepiej, może też być w oleju

          Na sos:

          oliwa i/lub olej
          ząbek czosnku
          czubata łyżeczka musztardy
          sól
          trochę cukru

          Dodatek:

          Grzanki z Biedronki z masłem czosnkowym (szukać w lodówce, tam gdzie masła, jogurty itp.)

          Składniki na sałatkę układamy i mieszamy.
          Pół szklanki oliwy lub oleju albo oliwy zmieszanej z olejem mieszamy z musztardą, rozgniecionym ząbkiem czosnku, szczyptą soli i mniej więcej łyżeczką cukru do smaku.
          Mieszamy i polewamy sałatkę.
          Pychota.
      • marghe_72 Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 14:03
        gazeta_mi_placi napisała:

        > Tak, nicejską, zawsze wszystkim smakuje, a bynajmniej nic nie mówią, chcesz prz
        > epis?
        PRZYNAJMNIEJ
        • myga Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 15:12
          > PRZYNAJMNIEJ
          --------
          titaj akurat pudlo.
          • naomi19 Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 18:39
            Titaj rzeczywiście tak. Pidło.
            • ella_nl Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 18.11.11, 15:30

              naomi19 napisała:

              > Titaj rzeczywiście tak. Pidło.

              big_grin
          • donkaczka Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 19:03
            no nie, gazeta znow pomerdala, a marghe ja prawidlowo poprawila
            powinno byc przynajmniej
            • myga Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 19:27
              Nie zebym byla fanka gazety, bynajmniejbig_grin, ale nie popelnil bledy, "bynajmniej" w tym zdaniu jak najbardziej mogl uzyc, natomiast gdyby uzyl "przynajmniej", to zdanie mialo by troche inny wydzwiek. To jego bynajmniej brzmi jako zaprzeczenie.
              sjp.pwn.pl/haslo.php?id=6119
              bynajmniej «wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z następującą partykułą nie)»
              • marghe_72 Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 20:14
                myga napisała:

                > Nie zebym byla fanka gazety, bynajmniejbig_grin, ale nie popelnil bledy, "bynajmniej"
                > w tym zdaniu jak najbardziej mogl uzyc, natomiast gdyby uzyl "przynajmniej", t
                > o zdanie mialo by troche inny wydzwiek. To jego bynajmniej brzmi jako zaprzecze
                > nie.
                > sjp.pwn.pl/haslo.php?id=6119
                > bynajmniej «wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z nast
                > ępującą partykułą nie)»

                Niech się wypowie polonista, moim zdaniem "bynajmniej" tu nie pasuje wink

                a brokułowa jest pyszna z:
                fetą, jajkiem na twardo, kiszonym ogórkiem i sosem z jogurtu, majonezu, musztardy i odrobiny wody spod ogórków
    • imogen0 Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 16.11.11, 23:22
      Brokułowa z boczkiem pieczonym na chrupko,rodzynkami,cebulką,słodkim sosem,pychasmile
      • haudrey Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 16.11.11, 23:28
        ajjjjj, dawaj szczegolowy przepis. Znaczy poproszę wink
        • imogen0 Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 16.11.11, 23:40
          A proszę Cię uprzejmie...
          1 brokuł gotowany ale nie za długo- musi być jędrnywink
          5-6 plasterków boczku,chudego ,usmażonego albo upieczonego dość mocno,żeby był chrupiący
          1 drobno posiekana cebulka
          2-3 łyżki rodzynek
          spotkałam też przepis z prażonym słonecznikiem,raz zrobiłam ,też pyszota.
          Sos:
          2-3 łyżki majonezu
          łyżka miodu może być też cukier(fajny jest brązowy bo daje taki posmak karmelu)
          1-2 łyżki octu balsamico

          Połączyć toto wszystko, odstawić do przegryzienia i zajadać z chrupiącą bagietkąsmile

          • haudrey Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 16.11.11, 23:43
            dzięki
    • sueellen Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 16.11.11, 23:31
      Tak.
      liście szpinaku
      liście rocket (jak to się na zywa po polsku bo nie rakieta przecież?)
      https://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTSxLUEocLB2daXRVmA3dPMPALpG0G-sePHsmKThYipQP7OE3rPrw
      owoc granatu
      migdały albo inne orzeszki np piniowe
      ser feta lub jak kto woli jakiś śmierdzący pleśniowy ale twardy
      oliwa z oliwek
      ocet jakiś owocowy - jabłkowy albo mandarynkowy

      przybieram sałatkę pomarańczami
      w sezonie owoc granatu zastępuje truskawkami
      • mancipi Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 00:28
        > liście rocket (jak to się na zywa po polsku bo nie rakieta przecież?)
        to się nazywa rucola, inna nazwa ang to arugula
        • sotto_voce Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 14:45
          Polska nazwa rukoli to "rokietta siewna". Prawie rakietasmile
    • gupia_rzona Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 16.11.11, 23:31
      kurczak obsmażany w ziołach z gotowanym brązowym ryżem, posiekanym na drobno porem, papryką w dwóch lub trzech kolorach, kukurydzą z puchy i odrobiną majonezu. Zawsze schodzi.
      dawaj przepis rodzicielki!
      • bi_scotti Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 16.11.11, 23:47
        Crab salad; ale przepisu nie podam, bo za kazdym razem cos tam innego dodam albo proporcje zmienie ... Ale nigdy po imprezie nie zostaje ani lyzeczka na dojadanie nastepnego dnia smile
        • imogen0 Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 00:08
          Możesz coś więcej o tej sałatce?Jakie składniki mniej-więcej?
          • bi_scotti Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 00:53
            Crab, ogorki konserwowe, groszek zielony, jablko, swieza czarwona papryka, majonez, smietana, jakies sosy z dolnej polki w lodowce, jakies ostre przyprawy z miski pelnej torebek z poscieranymi napisami, czasem jak mnie najdzie to moge jeszcze dodac sundried tomatoes albo kukurydze z puszki ... No przyznaje sie bez bicia, ze choc crab zawsze pozostaje skladnikiem podstawowym, reszta sie zmienia zgodnie z fantazja i zawartoscia lodowki + wspomnianej miski smile Naprawde sie nie wymiguje, uczciwie sie przyznaje, ze ze mnie kucharka zadna i wszystko robie "na oko" tudziez z nadzieja, ze tym razem tez sie uda wink
            • syswia Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 02:08
              uprzejmie informuje, ze crab to homar (atlantycki w Twojej salatce zapewne wink
              • bi_scotti Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 02:14
                syswia napisała:

                > uprzejmie informuje, ze crab to homar (atlantycki w Twojej salatce zapewne wink

                Homar (l'homar, eh) to lobster czyli co? Rak? A crab to crab - moze byc jeszcze podrobka typu pollock fish flakes.
      • gazeta_mi_placi Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 14:19
        W jakich ziołach obsmażany?
    • minerallna Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 01:33
      E tam. Zwyczajna jarzynowa znika zawsze jako pierwsza.
      Sekret jest prosty.
      Zrobic ja z uczuciem, na drobno pokroic i dac jej czas na "przegryzienie". smile
      • bi_scotti Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 02:10
        minerallna napisała:

        > E tam. Zwyczajna jarzynowa znika zawsze jako pierwsza.

        Tak dlugo jak jest bez marchewki. Mam perfekcyjnie opracowana metode (od wczesnego dziecinstwa!) odsuwania na brzeg talerza nawet najmniejszych drobinek marchewki z salatki warzywnej. A biore taka salatke tylko jak innej nie ma albo gospodyni/wytworczyni stwierdza, ze jest pyszna i ze MUSZE sprobowac. Brrrr ... suspicious
      • daliakonwalia Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 18.11.11, 14:30
        do jarzynowej musi być sporo selera, a także musztarda, bez tego nie ma tego smaczku.
    • syswia Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 02:11
      zielenina (rozne salaty, szpinak) z ziolami z ogrodka (szczypior, mieta, tymianek, bazylia, estragon) z winegretem, rodzynkami, gruszka i gorgonzola
      w roli rodzynek wystepuja czasem suszone zurawiny
      • inez21 Sałata lodowa i żurawina 17.11.11, 08:49

        -sałatę porwać na kawałki ułożyć w naczyniu
        -na sałatę pokrojony w kostkę ser feta
        -polać sosem czosnkowym zrobionym z jogurtu majonezu i czosnku
        -na wierzch posypać suszoną żurawinę i podprażone płatki migdałowe
        REWELACJA!!!!
        Prosta a pyszna i robi wrażenie zawsze i wszędzie zwłaszcza wiosną i t=latem do dań z grila ale na stół imprezowo-świąteczny też może byćsmile
    • qu_esse Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 09:09
      tak, moja jest z winogronami, wędzonym kurczakiem i orzechami nerkowca:
      www.wielkiezarcie.com/recipe24417.html
    • kosmitka06 Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 09:09
      Sałatka warstwowa (świąteczna).
      I tak na dno naczynia idą po kolei
      - szynka pokrojona w kostkę
      - kukurydza (wszystko w takiej ilości aby mniej więcej pokryło poprzednią warstwę)
      - smaruję to majonezem
      - jajka również pokrojone w kostkę i w tym momencie solę i pieprzę te jajka dość sporo
      - por pokrojony w krążki, drobno- sparzony też go odrobinkę solę
      - ananas również pokrojony w miarę drobną kostkę
      - na koniec również smaruję majonezem i dekoruję ale to już wedle gustu

      A drugą już sama wymyśliłam wink Ale wszyscy się zachwycają
      Najpierw robię sos "czosnkowy" Kupuję jogurt grecki (mały), łyżka majonezu, sól, pieprz, mniejsze pół łyżeczki bazylii, troszkę więcej oregano, czosnek granulowany, cukier do smaku.
      - sałata lodowa porwana
      - szynka pokrojona w kostkę
      - ser żółty w kostkę
      - troszkę zielonego ogórka, papryka, szczypior- ale niekoniecznie (tu naprawdę można wiele kompozycji jednak mi odpowiada najbardziej taka)
      - wszystko mieszam z sosem czosnkowym, jak dla mnie pycha- dla gości również smile

      Pozdrawiam
      • lejdi111 Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 11:19
        kosmitka06 napisała:

        > Sałatka warstwowa (świąteczna).
        > I tak na dno naczynia idą po kolei
        > - szynka pokrojona w kostkę
        > - kukurydza (wszystko w takiej ilości aby mniej więcej pokryło poprzednią warst
        > wę)
        > - smaruję to majonezem
        > - jajka również pokrojone w kostkę i w tym momencie solę i pieprzę te jajka doś
        > ć sporo
        > - por pokrojony w krążki, drobno- sparzony też go odrobinkę solę
        > - ananas również pokrojony w miarę drobną kostkę
        > - na koniec również smaruję majonezem i dekoruję ale to już wedle gustu
        >

        Robię podobną z tym, że u mnie ananasa zastępuje ogórek konserwowy a wierzch smaruję keczupem. Czasem też dodaję ryż.
        • kosmitka06 Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 14:09
          lejdi111 napisała:
          > Robię podobną z tym, że u mnie ananasa zastępuje ogórek konserwowy a wierzch sm
          > aruję keczupem. Czasem też dodaję ryż.

          Dzięki za podpowiedz smile Myślę że nst razem skorzystam z Twojego przepisu wink
    • trwe Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 09:16
      Nasze dwie ulubione: szpinakowa i pieczarkowa
      Szpinakowa
      1 swiezy szpinak w liściach, pokruszone orzeszki ziemne, parmezan do posypania, sporo czosnku (ale musi byc posiekany, nie przepuszczony przez praske), sos: oliwa z oliwek, łyzeczka musztardy, troche miodu, sol, pieprz.

      2. pieczarkowa: swieze, biale i małe pieczarki obrac ze skorki i pokroic na połówki, bardzo duzo posiekanego swiezego szczypiorku. do tego sos: łyzka majnonezu+maly kubeczek jogurtu naturalnego danone (najlepszy bo ma kwaskowy smak), sol pieprz i troche kwasku cytrynowego
      • kocianna Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 09:25
        Wrzucam to, co mam pod ręką:
        jakaś liście (rukola, sałata lodowa, maślana, kapusta pekińska, cokolwiek)
        pomidory (albo podgotowane brokuły, albo kalafior, albo cokolwiek innego)
        owoce (gruszki, winogrona, truskawki w sezonie, czasem banany, rodzynki)
        makaron (może być trochę ryżu, ale makaron daje lepszy efekt)
        coś z puszki (fasolka biała albo czerwona albo kukurydza albo groszek albo ananas, jesli nie bylo owocow)
        jakieś orzechy albo nasiona
        jakieś białko zwierzęce (dowolny ser - pleśniak, żółty, parmezan, kozi, feta, mozarella, mięso z rosołu/grilla, kurze cycki w dowolnej postaci, łosoś czy inna ryba)

        oliwa, miod, ocet balsamiczny albo sok z cytryny+parę kropel sosu sojowego, sól, pieprz świeżo mielony

        Coś z każdej grupy zawsze mam w domu. Wychodzi zawsze pyszna i zawsze inna.
    • mathiola Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 09:31
      Miałam, bo odkąd jej popróbowali, wszyscy ją robią i już nie jest moja wink
      tortellini lub ravioli (ja z serem)
      papryka
      2 pomidory
      1 ogórek zielony
      kukurydza
      starty ser żółty
      podaję w dwóch wersjach: z vinegretem z ziołami prowansalskimi i czosnkiem lub z majonezem.

      Ziemniaczaną też robię, pyyyyszna jest. Ale wymyślam na bieżąco z tego co mam w domu więc nie ma jednego przepisu. Bazą są ugotowane ziemniaki, czerwona cebula lub dymka ze szczypiorem i prażone pestki słonecznika. Sosy takie same jak wyżej (bez czosnku bo cebuli dużo)
    • heja5 Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 09:37
      najszybszy przepis świata wink - surimi + seler naciowy + majonez. Opcjonalnie dodawałam kukurydzę i czerwoną paprykę, ale z dwóch składników + majonez jest super smile
      • japanunieprzerywalempanieposle Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 10:41
        gotowany kurczak
        brazowy ryz
        zielony ogorek
        ananas
        rodzynki
        majonez
        bazylia
      • iin-ess Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 18:59
        heja5 napisała:

        > najszybszy przepis świata wink - surimi + seler naciowy + majonez. Opcjonalnie do
        > dawałam kukurydzę i czerwoną paprykę, ale z dwóch składników + majonez jest sup
        > er smile

        moooojja sałatkasuspicious
        ale bez majonezu tylko oliwa, seler ze słoiczka z bulwy, troche soli, soku z cytryny i duużo czosnku. Pycha
    • saguaro70 Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 12:23
      Sałata lodowa, względnie kapusta pekińska
      2 pomidory
      1 ogórek
      paczuszka sera feta
      kukurydza
      czerwona cebula
      łosoś, ewentualnie polędwica łososiowa.
      Sałatę porwać w rekach, a kapuste pokroić. Pomidory pokroić w ósemki, ogórek w talarki. Dodac ser feta pokrojony w kostkę, kukurudzę, cebulę pkrojoną w małe piórka. I na koniec łosoś pokrojony w małe dzwonki.
      To wszystko można polać sosem winegret, jednakże u mnie wszyscy to lubią z sosem czosnkowym.
      Pozdrawiam cieplutko smilesmile
      • azjaodkuchni Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 13:29
        Nie mam w zamierzchłej przeszłości piekłam ciasta teraz już nie piekę...
      • lejdi111 Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 19:14
        saguaro70 napisała:

        > Sałata lodowa, względnie kapusta pekińska
        > 2 pomidory
        > 1 ogórek
        > paczuszka sera feta
        > kukurydza
        > czerwona cebula
        > łosoś, ewentualnie polędwica łososiowa.
        > Sałatę porwać w rekach, a kapuste pokroić. Pomidory pokroić w ósemki, ogórek w
        > talarki. Dodac ser feta pokrojony w kostkę, kukurudzę, cebulę pkrojoną w małe p
        > iórka. I na koniec łosoś pokrojony w małe dzwonki.
        > To wszystko można polać sosem winegret, jednakże u mnie wszyscy to lubią z sose
        > m czosnkowym.

        Z wszystkich wymienionych ta mi najbardziej przypadla do gustu tak więc planuję zrobić ją na weekend.
    • marghe_72 Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 14:02
      nasze ulubione
      z bobem i jajkiem miszmasz-marghe.blogspot.com/2011/04/musicie-wybaczyc-mi-to-zdjecie-d.html
      z fasolki szparagowej miszmasz-marghe.blogspot.com/2010/08/fasola-szparagowa-z-po-kilo-albo-wiecej.html
      z ciecierzycą miszmasz-marghe.blogspot.com/2009/04/uzalezniam-sie-od-ciecierzycy.html
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,64044373,64044373.html
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,64043245,64043245.html

      i jeszcze fasola cannellini, dobry tunczyk, czerwona cebula, sól, pieprz. ,

      itp
      • konwalka Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 14:36
        pochłaniam sałatki w wielkiej ilości, byle ne były z jabłkami i rodzynkami
        no i "klasyczna jarzynowa" mnie odpycha

        ostatnio u nmie schodzi taka: sałata jakaś, porwana, cherry pomidorki na pół, awokado wyłuskiwane tak łyzeczką, kwałaki sera mozarella, listki bazylii
        sos: oliwa albo fajny olej, ostra musztarda, wycisniety czosnek, sol, pieprz; wszytsko zmieszac na jedną, gładka, aksamitna masę

        znika pierwsza big_grin
    • 18_lipcowa1 Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 15:24
      tak 4
      gyrosa robie najlepiej na swiecie
      szubę ze sledziem
      z brokułami i słonecznikiem
      oraz z tunczykiem
      • rafaleczka Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 15:59
        brokułowa uwielbiam!!!!!! dodajesz fetę?
        • 18_lipcowa1 Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 19:05
          rafaleczka napisała:

          > brokułowa uwielbiam!!!!!! dodajesz fetę?

          róznie
      • naomi19 Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 18:41
        gyrosa robie najlepiej na swiecie
        Wątpię!
        wink
        • 18_lipcowa1 Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 19:05
          naomi19 napisała:

          > gyrosa robie najlepiej na swiecie
          > Wątpię!
          > wink
          >
          >
          tak
          kłoc sie przez forum
      • imogen0 Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 22:55
        18_lipcowa1 napisała:

        > tak 4
        > gyrosa robie najlepiej na swiecie

        A propo gyrosa ,ostatnio na chłopski wieczór mojego chłopa(jakkolwiek to brzmi)smilezrobiłam gyrosa ale dodałam im nadprogramowo boczku do tej sałatki,wyrywali michę z rąk...spróbowałam też -fajne nawet wyszło,do piwa idealne.
        • carbonka Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 18.11.11, 11:07
          sałata / ew. kap.pekińska
          pomidory
          ogórek zielony
          jajka na twardo (1/os)
          tuńczyk
          czerwona fasola
          sos vinegret
          PYCHA!
          https://www.suwaczki.com/tickers/85993e3kdtydmfp9.png
      • goodnightmoon Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 18.11.11, 16:57
        18_lipcowa1 napisała:

        > szubę ze sledziem

        Ja też robię szubę ze śledziem i wzbudza ogólny zachwyt smile
    • myga Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 15:54
      Z ulubionych to rosyjska z buraczkami i wloska z anchois.
    • rafaleczka Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 15:58
      Podam swoja niezawodną

      Ścieram z 30 - 40 dkg sera zołtego (gouda najczesciej ta z lidla) na tarce jarzynowej, do tego puszka ananasa (wole sama pokroic plastry, ten krojony ma dla mnie za duze kawałki) + majonez ile kto lubi , 2 lub wieceij ząbków czosnku (mozna wcisnac bezposrednio do majonezu, dobrze wymierzac i dopiero dodać do sera i ananasa)

      Polecam od razu zrobic z podwojnej ilosci składników smile

      Wada: ciezkostrawna

      ale cos za cos

      Robi sie 5 min. ale dobrze żeby sie poprzegryza w lodowce przed podaniem
    • thorgalla Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 16:38
      Mamy.
      Nazywa się - Co Znajdę W Lodówce vel Utylizacja Resztek wink
      • shih-mo Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 17.11.11, 22:49
        Mam.
        Brokuł ugotowany al dente
        feta (w kostkę pokrojona)
        kukurydza
        fasola czerwona
        czosnek (ok 4 ząbki)
        majonez
        zero soli, zero przypraw

        Sałatka znika w mig
    • zona_mi Danta OT 18.11.11, 11:23
      Zajrzyj na pocztę smile
      • marika_ja Re: Danta OT 18.11.11, 13:02
        moja wersja brokułowej (od kilku ładnych miesięcy schodzi pierwsza, potrafię sobie zrobić miskę i sama zjeśćwink)
        brokuł gotowany w osolonej wodzie max 5 minut
        na to feta w kosteczkę, polać sosem (majonez + jogurt + czosnek)
        wszystko posypane prażonym słonecznikiem,
        uwielbiam jąsmile
        • rafaleczka Re: Danta OT 18.11.11, 16:41
          brokułowa jest pyszna, posyp kiedyś dla odmiany prażonymi płatkami migdałów
    • daliakonwalia Re: Macie swoją popisowa sałatkę? 18.11.11, 14:25
      Tomato mozzarella. wygląda tak:

      www.google.pl/search?q=tomato+mozzarella+salad&hl=pl&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=eVnGTtehJ_P04QSRuY1m&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&sqi=2&ved=0CA8Q_AUoAQ&biw=1262&bih=574
      dresing robię tak: 1 łyżka musztardy, 1 majonezu, 1 miodu, 2 łyżki soku z cytryny i 2 łyżki oliwy, wymieszać na gładko, polać tym sałatę (ja w tym wypadku daję lodową bo nie oklapuje tak szybko) a na to poukładane pomidory i ser mozzarella, na to może być świeża bazylia i swieżo mielony pieprz - zaskakujący smak, połączenie orzeźwienia ze słodyczą. Goście zachwyceni.

      Mam jeszcze dwa patenty, jedna to liście szpinaku z gorącym sosem z bekonem:

      www.foodnetwork.com/recipes/alton-brown/spinach-salad-with-warm-bacon-dressing-recipe/index.html
      Druga to rukola (+ ogórek, + rzodkiewka), i udziec z indyka przesmażony z dodatkiem octu balsamicznego i azjatyckiej przyprawy płynnej, pokrojony w plastry i ciepły położony na sałacie, sosem ze smażenia polewa się całość - robi wrażenie ta sałata.
    • ewbal Z jajkiem i boczkiem 18.11.11, 21:56
      Na płaskim talerzu układamy sałatę np. lodową lub mix sałat, na to pomidor obrany ze skóry pokrojony w kostkę, ogórek ze skórką pokrojony w cienkie półplasterki, awokado w kostkę, suszone pomidory w paseczki. Jajko na twardo w ćwiartki i 4 plasterki takiego cieniutkiego boczku wysmażonego na suchej patelni układamy naprzemiennie, tak promieniście. Posypujemy uprażonymi na suchej patelni pestkami dyni lub słonecznika i polewamy sosem na bazie zalewy z suszonych pomidorów.
      1 talerz = 1 porcja
      Smacznego

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka