cholera-pl
01.05.14, 15:47
Gdybym wiedziala o tym, ze mozna bez mojej zgody pobierac mi posmiertnie narzady i tkanki i komorki, to pewnie tak ,by sie stalo
Mowie stanowcze nie!!!!!
Wyslalam dzisiaj osiwadczenia psrzeciwu dla naszej 4, namawiam mame i rodizcow męza. Nie dla pobierania narzadow bez mojeje zgody posmiertnie. Nie dla handlu takmi narzadami inie - DLA PRESTIZU lekarzy ktorzy z dumą takich przeszczepow dokonuja
nie!!!!!!!!!!
Artykuł 5
1. Pobrania komórek, tkanek lub narządów ze zwłok ludzkich w celu ich przeszczepienia można dokonać, jeżeli osoba zmarła nie wyraziła za życia sprzeciwu.
2. W przypadku małoletniego lub innej osoby, która nie ma pełnej zdolności do czynności prawnych, sprzeciw może wyrazić za ich życia przedstawiciel ustawowy.
3. W przypadku małoletniego powyżej lat szesnastu sprzeciw może wyrazić również ten małoletni.