Dodaj do ulubionych

Wozek, jaki polecacie?

30.12.16, 13:03
Z cyklu emama wie wszystko; jakie mialyscie/macie wozki?
Ja przy starszych dzieciach mialam Hartana i byl ok, czolg taki smile, teraz kusi mnie Emmaljunga, jak sadzicie? A moze macie innego faworyta?
Obserwuj wątek
    • liisa.valo Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 13:06
      Mnie teraz kuszą te: anexbaby.com/pl/collection
      Zwłaszcza ten sport mi sie podoba, ale o parametry nie pytaj, bo ja, tak jak auta i wino, wybieram po wyglądzie, a mąż sprawdza, czy to ma sens smile
      • cersei8 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 13:08
        Ale ja mam tak samo, jak wchodze w paramery to glowna mnie zaczyna bolec smile
      • ichi51e Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 19:33
        Polecam wozkomanie wozek ma caly watek.
      • thea19 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 19:53
        wez nie polecaj tego badziewia, wystarczy, ze spamuja w kazdym zapytaniu o wozek, nawet sprzed 10lat
    • arwena_11 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 13:13
      Tylko Emmaljunga klasyczna. Miałam ja - przejeździło w nim kilkoro kolejnych dzieci po moich. Również moja bratanica i siostrzeniec mieli emmy dla swoich dzieci i są nimi zachwyceni.
      Sprawdza się świetnie na naszych chodnikach. Gondole ma duże i wygodne. Spacerówki rozkładane na płąsko i też duże - córka mogła spać w niej mając ok 3 lat.
      • sol_13 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 13:18
        Dokladnie, tez polecam. Mam city cross i drugie dziecko jezdzi., jest swietna, wygodna na dziurawe drogi, dobrze amortyzowana, wykonana ze swietnych materiałów.
        • cersei8 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 13:26
          Wlasnie mnie tez kusi, mialam dwojke w Hartanach, to jak juz ma byc trzecie to chce sprobowac czegos nowego smile
        • aamarzena Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 13:54
          Też miałam City Crossa. Dwójke dzieci woził i sprzedałam w na prawdę bardzo dobrym stanie dalej. Wózek super wygodny i niezniszczalny.
          Nie wiem czy autorka chce nowy czy używany, ale teraz widzę jest sporo nowych modeli Emmaljungi ze skrętnymi kołami.
          • cersei8 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 14:00
            Nowy, jakos nie moge sobie wyobrazic uzywanego, a kasa na szczescie nie stanowi problemu.
            Mysle teraz o City Cross
            • aamarzena Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 14:13
              City cross jest świetny. Pojedzie w każdych warunkach. Brak skrętnych kół nie jest problemem, bo się leciutko podbija.
              Ale mimo wszystko jesli masz tylko możliwość to podjedź do sklepu i porównaj kilka modeli na żywo.
              Sąsiadka ma jakąś Emmę ze skrętnymi kołami (nie wiem jaki to model) i też sobie chwali.
    • shell.erka Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 13:16
      A starsze to?
      My robimy właśnie odwozkowywanie.
      Nie mogę się doczekać aż z domu wyjedzie nasz główny wózek. Najchoojniejsze na świecie graco symbio - syf nad syfy.
      Mamy w aucie jakąś parasolke na wszelki wypadek, ale rzadko używamy.
      Młody ostatnio prawie tylko łazi i biega na spacerach. 1,5 roku.
      Na wiosnę graco sprzedam.
    • julita165 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 13:36
      Pierwszy wózek ( gondola + spacerówka ) nie pamietam jakiej miałam firmy ale był super bo miał wielkie pompowane koła ( rewelacja na moich podmiejskich wertepach ), a w dodatku koła były amortyzowane na skórzanych paskach i wózek bujał się dosłownie jak kołyska, jako "usypiacz" synek korzystał z niego jeszcze po 2 urodzinach. Z minusów - brak skrętnych przednich kół, w duzum domu to było bez znaczenia ale raz w jednym mieszkaniu w blokach jak się wpasowaliśmy do jednego pokoju to żeby wyjechać trzeba było wystawić drzwi smile. poza tym waga i gabaryty były spore. Jak jechalam gdzieś z synkiem sama to musiałam się nieźle namęczyć żeby grzmota upchnąć i wyjąć z bagaznika. Także później, jak synek już dobrze siedział nabyłam parasolkę maclaren o wadze 5,2 kg i jak dla mnie to był cud techniki smile
    • beataj1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 13:49
      Do aktualnego dziecka mam bugaboo cameleon. Wiem że wszyscy którzy używali tego wózka byli zadowoleni. Mam też Jane slalom po córce. Wózek dożyć twardy ale za to na absolutnie wszystkie warunki. Niezniszczalny po prostu. Używałam też pegperego i był całkiem wygodny.
      Nie polubiłam się z maclarenem.
      • ichi51e Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 19:35
        Ja nke awidzilam cama. Jedyny plus ze dziecko szybko ze spacerowki wyroslo
    • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 13:51
      Przeraża mnie, że będę znowu musiał wybierać wózek, nie znam się, nie interesuje mnie to, szkoda i pieniędzy. Wizja spacerków też mi działa na nerwy uncertain Skończy się moja obecna mobilność, no ale cóż, aby przezyć te pierwsze lata. Starsze kompletnie niewózkowe było i nosiłam w chuście tylko. Potem jak miało około roku parasolkę kupiłam jakąś no name ale fajna była akurat i jakoś do 2 urodzin przejeździł. Serio wizja wyboru wózka straszna jest.
    • 18lipcowa3 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 13:55
      Gondolka plus wózek to mały pikus , moze byc obojetnie jaka. Pojezdzisz pol roku. Ja mogę polecić spacerówkę dla wiekszego niemowlaka juz, Baby Jogger City mini GT- nie ma lepszego, a dla chodzacego dziecka Maclaren XT
      • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 14:00
        nie ma w ogóle tkaiej opcji, że dzieciak (czy tam ja wink ) dostaje jakąs spacerówke za 1000. Jeździ w jakimś wózku-gondoli do zimy, na zimę zacznie siadac, więc ściągam gondole i montuję siedzisko a następnej wiosny ma 1 rok i wypad z wózka, dostaje parasolkę i się nie morduję z żadną kolubryną. Taki jest plan. Natenczas wink
        • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 14:01
          tylko no właśnie, trzeba ogarnąć wybór tego wózka i nic co jest drogie. Jak znowu się trafi taki co to chce być tylko na rekach to mnie krew zaleje, że inwestycja nieprzydatna.
        • thank_you Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 14:05
          Wystarczy kupić wózek, z którym człowiek się nie morduje, a dziecku jest wygodnie.
          • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 14:11
            wyobraź sobie, że są dzieci niewózkowe, co to pragną kontaktu z rodizcem, chcę być noszone w nie wożone, chcą spać przy przysłowiowym cycu a nie sw swoim łóżeczku itd. Takie problematyczne też sa i najbardziej wypaśny wózek tu nie pomoże smile oby to drugie było łatwiejsze w obsłudze.
            • thank_you Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 14:13
              Ale ty nie pisałaś o mordędze z dzieckiem, lecz o "mordędze z kolubryną", co jednak sugeruje, że to wózek był problematyczny, a nie dziecko.
              • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 15:30
                kolubryna jako okreslenie każdego wózka, w ogóle lażenie gdzies z wózkiem strasznie kłopotliwe dla mnie, ale nawet jakbym chciala znowu nosić to już nie dam rady ani nie mam takich warunków by np. zamiast spacerować, wyekspediowac dzieciaka na kocyku na trawe i niech się wietrzy wink
                • thea19 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 19:56
                  dla mnie wozek jest a w zasadzie byl niezastapiony - moge wziac caly majdan i niczego nie dzwigac ani tym bardziej dziecka na haslo: nozki mnie bola. grunt to miec fajny wozek a nie przypadkowego zlomka.
                  • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 20:55
                    z pewnością masz rację. Szkoda ze nikt nie wybierze go za mnie uncertain
                    • thea19 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:44
                      czemu? idz na wozkomanie, napisz czego potrzebujesz, jaki masz budzet i cos sie tam znajdzie.
                      • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:47
                        a bo juz poczytałam i zawsze są takie odpowiedzi ze masz mętlik jeszcze większy. Podczytuywać tam będę opinie na pewno ale odwlekam jeszcze, w sumie mam czas.
                        • thea19 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 22:02
                          ja tez bym miala teraz zagwostke odnosnie gondoli - nie ma dla mnie fajnej i ladnej jednoczesnie. pewnie bym wrocila do mojego pierwszego wozka, ktory w rodzinie krazy i wciaz jest w idealnym stanie. sentyment mam.
            • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 14:13
              no ale ten cholerny wózek tak czy siak wypada mieć, jak lubie kupowac dziecku buty, ubrania, zabawki, to wszelakie sprzęty typu wózek - już nie. Albo mi się nic nie podoba albo za drogie albo w ogóle nie rozumiem czy to dobre czy nie i niestety nie pasjonuje mnie zgłębianie tego tematu. Fajnie jak ktoś nie ma problemu z takimi zakupami.
              • liisa.valo Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 14:16
                Ja zawsze kupię taki, który mi się podoba, a potem wyzywam. Miał być dobry na trudny teren, piachy, błotko i inne takie - wyszedł z tego ciężki dziad, a na myśl o jego składaniu i rozkładaniu robiło mi się słabo.
              • thank_you Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 14:17
                Ale o co ci właściwie chodzi?
                • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 15:33
                  nie widzę z drzewka, cyz do mnie. Ale jeśli tak, to chodzi mi o to, że nie chcę mieć wózka, ale muszę, wnerwia mnie, że trzeba kupić i jak napisałam wyżej przeraża mnie perspektyw zakupu, wyboru, czytania, wybierania, decydowania. Chyba jasno opisuję, czego tu nie rozumiec? Jeden się cieszy na te całe zakupy wyprawkowe, inny nie.
                  • thank_you Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 15:36
                    A kto powiedział, że musisz mieć wózek? Kup chustę, skoro nie chcesz wózka. A jeśli zdecydujesz się na wózek, to nie kupuj "kolubryny" z którą się człowiek "morduje", tylko kup normalny wózek, a zobaczysz jak życie zyskuje na jakości. ;P
                    • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 15:46
                      normalny wózek na moich rpzestrzneiahc to kolubryna, zajmuje mi miejsce, gracui rpzestrzeń. Parasolka juz nie, tylko ze ona nie nadaje się dla malucha, cyzli rok trzeba się rpzemęczyć z kolubryną. Teraz już nie mogę nosić w tkaim zakresie jak poprzednio i ze względów zdrowotnych i organizacyjnych, mieszkam zupełnie inaczej niz przy pierwszym dziecku i teraz byłoby to niemozlwe. Czego nie mozesz zrozumiec w stwierdzeniu, ze zakup wózka to dla mnie mordega? Czy bede kupwała wózek za 5 tys czy za 1 tys to mordega pozoistanie taką sama mordegą, te czytnie, zastanawianie sie, wymyslanie, wybieraniw ew cudowny sposób nie zniknie. Kazdy musi takie sporty lubic? Pomysl sobie czego ty najbardziej nie lubisz kupować i przełuż to na moją sytuacje z wózkiem. moze tak ci bedzie łatwiej ogarnąć ten problem.
                      • ichi51e Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 19:39
                        Bzdura obecnie sa tez male zgrabne wozki dla niemowlakow.
                        • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 20:53
                          składają się jak parasolki? tak schowam do szafy jak własnie parasol chowam? Przy niesieniu po schodach zarzuce na ramię jak torebkę? Nie sądzę. Jesli są to też fajnie niech sobie będą. Nie mam nic przeciwko. Jak mnie czas przypili to się zapoznam z ofertą, szkoda ze mąż jeszcze gorsze ma podejście i mnie eni wyręczy.
                          • ichi51e Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:08
                            Oczywiscie ze tak. Jak bedziesz chciala to nawet do torby schowasz big_grin
                            • ichi51e Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:11
                              www.madeformums.com/reviews-and-shopping/10-of-the-most-compact-folding-buggies/8237.html
                              • ichi51e Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:15
                                https://www.hoplababy.com/media/catalog/product/cache/1/thumbnail2/500x500/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/2/_/2_2_1_1_2_2.jpg

Parasolka to by mi do szafy nie wlazla wink
                              • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:15
                                w sensie polecasz, czy odradzasz? big_grin ale to brzydkie.

Takiej dużej torby nie mam, ale czy aby nie było pokrowca jakiegos na te parasolkę? W ostateczności może tkaie coś jak na kije golfowe? wink
                                • ichi51e Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:23
                                  Ma torbe w zestawie :p i to nie jest parasolka wlasnie tylko taki kwadrat
                                  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/19/a1/8a/19a18a3807670721aff77db0ceda699e.jpg
                                  • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:30
                                    tę to myśle, że i do komody bym upchnęła wink
                                    • ichi51e Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:34
                                      No wlasnie wink nie ograniczaj sie do parasolki szukajac. Jak ja nie lubilam tego klekotania sie z wozkiem... tych wind niedzialajacych schodow... drzwi za waskich... kochalam moj ostatni wozek - dla mnie waga i latwosc skladania to byla podstawa - obecnie tez zwrocilabym uwage na to zeby byl odpowiednio wysoki (plecy bola jak wysokosc zla) reszta to sa dekoracje.
                                      • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:40
                                        najgorsze, że zanim parasolka to trzeba na ten pierwszy rok jakiego innego dylizansa kupić i rozgryźć ten temat uncertain Maż ma wszystko w głębokim poważaniu a jakbym zdała się na niego ostatecznie to też bym pewno klęła potem co on wybrał.
                                        • ichi51e Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:49
                                          Nie pomoge - z jednej strony uwazam ze wozek w typie emmy (czy tam roana) najlepszy z drugiej strony jakbym juz musiala jezdzic skrzynia xhyba bym sobie kupila cos retro na skorze i kola giganty - wiem ze nienawidzilabym kazdej chwili z tym czolgiem. Z drugiej z moja niechecia lepiej by bylo kupic mikro wozek azjatycki i przynajmniej byc z niego zadowolonym za kazdym razem jak wyjde na spacer. Trudna sprawa ciesze sie ze wozki mam juz za soba.

Za to chust mi zal znalazlam ostatnio bajeczne chusty (tylko drogie uncertain)
                                          • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:54
                                            Ja nie mogę teraz nosić, no może jaką kółkową kupię i chłop na jakieś szybkie wyskoki uzyje.
                                            • ichi51e Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:56
                                              www.oschaslings.com
                                              W ogole teraz jest dobry moment na wyprawkowe zakupy bo wszedzie przeceny
                          • 3-mamuska Re: Wozek, jaki polecacie? 31.12.16, 05:15
                            szmytka1 napisała:

> składają się jak parasolki? tak schowam do szafy jak własnie parasol chowam? P
                            > rzy niesieniu po schodach zarzuce na ramię jak torebkę? Nie sądzę. Jesli są to
                            > też fajnie niech sobie będą. Nie mam nic przeciwko. Jak mnie czas przypili to s
                            > ię zapoznam z ofertą, szkoda ze mąż jeszcze gorsze ma podejście i mnie eni wyrę
                            > czy.

Tak, sa takie moze nie zarzucisz na ranie w weźmiesz za uchwyt jedna ręka.
                            Firma mamas&papas takie ma. Siedlisko przekształcisz w gondole. Pliko 3

Pierwsza przypadkowa strona

www.madeformums.com/reviews/pushchairs-and-travel-systems/travel-systems/mamas-and-papas-pliko-pramette/36-3.html
                  • ichi51e Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 19:38
                    Kup chuste albo bierz BJ city mni nowy BI tez spoko sie zapowiada
                    • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 20:54
                      już nie mogę nosić, będę w czymś tam wozić
            • aamarzena Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 14:20
              Zawsze łatwiej się pcha dobry wózek mając jednocześnie dziecię na rękach/w chuście niż badziew, który jedzie gdzie chce. A parasolka to jest najgorszy wózek do prowadzenia jedną ręką, bo trzymasz wtedy za jedną rączkę i lubi "uciekać" w bok, szczególnie jeśli jest obciążona dziecięciem. A przy dwójce dzieci prowadzenie wózka jedną ręką jest nieuniknione, chyba, że masz dużą różnicę wieku.
              • thank_you Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 14:39
                Bo tak najlepiej - nie przemyśleć, namęczyć się i nagadać. Wózek można kupić używany i jeśli dziecku nie podpasuje, to sprzedać go w cenie zakupu - przy firmowych wózkach to naprawdę żaden problem. Nigdy nie zrozumiem tego pędu przesiadania się do spacerówek i fotelików przodem do kierunku jazdy u dzieciaków w okolicach roku. Naprawdę, można kupić dobry i wygodny wózek, który nie jest "kolubryną". No chyba, że ktoś woli narzekać, ale to już temat na inną rozmowę. wink
                • cersei8 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 14:48
                  Wlasnie ja mialam Hartana, czyli klasyczna kolumbryne i bylam zadowolona, dobrze sie prowadzil, mimo wszystko i mialam pewnosc ze dziecko jest bezpieczne.
                  Teraz chce tez jakis z tego gatunku
                  • thank_you Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 15:02
                    No ale Tobie wózek pasował, a pani wyżej psioczy. smile
                    • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 15:48
                      Muszę to napisac, jestes strasznie głupia. Mnie nie pasuje zaden wózek i koniecznosc jego zakupu, ale mus to mus. Wyjasniłam chyba ze 3 x ze kolubryna to dla mnie okreslenie kazdego wózka innego niz parasolka. Wielkimi pisac?
                      • thank_you Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 16:06
                        Odpowiedziałabym ci w równie "miły" sposób, ale oszczędzę ciężarną, której hormony zrobiły wyrzut i chyba nie wie, co czyni.
                        • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 16:12
                          to nie hormony, to perspektywa zakupu wózka tongue_out
                      • ichi51e Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 19:42
                        Pogielo cie? Teraz sa wozki przy ktorych parasolki to kolumbryny...
                        • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 19:53
                          Tak i pewno kosztują ze 3 tys a parasolka ze 300 zł zakładam.
                          • ichi51e Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 20:09
                            Skoro kupujesz parasolke za 300 to ja sie nie dziwie ze narzekasz na wozki big_grin ostatni wozek w ktorym jezdzilo moje dziecko wazyl 2.8kg mial rozkladane siedzenie i skladal sie jedna reka. Ok 1.4000dalam.
                            • ichi51e Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 20:09
                              1400 mialo byc
                              • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 20:50
                                wiesz czy kupię za 300, 1400 czy za 5 tys to za każdym razem zakup trzeba poprzedzić takim samym rozkminianiem tematu, poczytaniem opinii, zastanowieniem sie co dla mnie będzie najlepszą opcja, co w bagaznik wlezie, poszukaniem sklepu itp. To własnie mnie przeraża bo to smęty i nudy a wybór bedzie pewno trudny bo dylema jakiś tma iec będe pomiędzy kilkoma.
                                • sol_13 Re: Wozek, jaki polecacie? 01.01.17, 11:52
                                  No nie, na pewno lepiej ten czas poświęcic na narzekanie na forum...☺️
                            • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 20:47
                              jak raz z parasolki byłam baaardzo zadowlona, nie dawałam już rady nosić, dzecko sporo chodziło ale wsparcie w postaci parasolki okazało się bezcenne. Nie wiem ile kosztowała, może i mniej nawet niż 300, cena podana pi razy oko bo to w koncu 8 lat temu było ale za 300 chyba idzie cos kupić? tongue_out . Jestes następną, która nie umie czytać ze zrozumieniem. Nie narzekam na wózki, bo sie komplenie na nich nie znam a przy pierwszym w ogóle nie uzywałam przez pierwszy rok zycia dziecka, a nawet ciut dłużej bo chyba 13 miesięcy. No oprócz tego, że zajmują miejsce a mam mały metraż na to to owszem narzekam, łóżeczko też miejsce zabierze no i w ogóle to drugie dziecko tongue_out. NARZEKAM NA KONIECZNOŚĆ WYBORU, PODEJMOWANIA DECYZJI I ZAPOZNANIa SIĘ Z TYM NUDNYM TEMATEM WÓZKOWYM. Drukowanymi, by trafiło.
                  • aamarzena Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 15:39
                    Bo to zależy co rozumiesz pod pojęciem kolubryna. Jedni rozumieja po prostu duży wózek, inni coś co jest wielkie, ciężkie i nie ruszy z miejsca bez użcia siły co najmniej dwóch chłopa wink
                    Emmaljunga jesli chodzi o wielkośc to właśnie kolubryna, jeśli chodzi o łatwość prowadzenia to niejedna lekka spacerówka jej nie dorównuje
                  • edelstein Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 19:11
                    Skoro Hartan ci pasowal to i Teutonia bedzie
                • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 15:39
                  kolubryna to kazdy wózek, waży pare kg i zajmuje tylko miejsce. Nie mam miejsca, cierpliwości ani zbędnych funduszy na gromadzenie, kolekcjonowanie, wypróbowywanie i wymieniania wózków. Nie rozumiem kupowania uzywki bo raz ze drogie a dwa ze mozna trafić rozklekotanego dziada. Kupie nowe, niedrogie, po roku sie pozbęde i już. Co złego w sadzaniu dzieciaka przodem do kierunku jazdy? Nie mam potrzeby gapić sie na niego 24 h non stop a i dziecko bardzioej zadowlone, że świat ogląda a nie mnie. Przemyślenia na ten temat są dla mnie enieciekawa opcją stąd mnoj pierwszy wpis, że ten zakup tpo dla mnie mordega. Skąd tylu ludzi, którzy nie rozumieja tego, co czytają? Czy to sie zaczęlo odkąd gimnazja wprowadzili? Aha z pierwszym w ogóle nie jezdziłam w samochodzie z tyłu bo tez nie wiem po co? Ma tam raptem spazmów dostać i się zadusić? Potrzeby prowadzenia 1 ręką tez nie ogarniam?
                  • thank_you Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 15:42
                    Z umiejętnością czytania ze zrozumieniem to chyba ty masz problem. smile
                  • liisa.valo Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 15:46
                    Ale w czym problem? Ja też nie jeździłam z dzieckiem z tyłu, ale u mnie to wynika z długości nóg + choroby lokomocyjnej. Wcale nie uważam, że wózek jest niezbędny. Moja kuzynka nie ma dla dziecka nawet łóżeczka.
                    • thank_you Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 15:57
                      Ciężko jeździć z dzieckiem z tył, gdy prowadzi się auto. wink Szmytka nie chce wózka, ale kupi, żeby się pomęczyć. smile Przecież nie ma żadnej alternatywy dla wózka.
                      • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 16:00
                        hmmm, pomyslmy nad alternatywami. Sama już nie ponosi, bo nie może, to może thank_you sobie na tragarza najmie? Chusty kolor pozwoli wybrać.... Jak wymyslą spodki latające do transportu niemowlaków, ale tak, żeby nad dachem parkować mogły, to zainwestuję.
                        • liisa.valo Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 16:03
                          Szmytka, bez przesady, zanim pojawiły się wózki też dzieci transportowano.
                          Masz chustę, są tkane, są kieszonkowe, różniste, później masz nosidło (tylko nosidło, a nie wisiadło), są takie specjalne kosze, nie wiem jak to dziadostwo się nazywa, które można przenosić, a potem po prostu postawić w ogrodzie.
                          Rozmawiasz z kobietą, która nie jeździła z dzieckiem w samochodzie z tyłu, która w wózku sadza je przodem do kierunku jazdy, która nie śpi z dzieckiem w łóżku, ba, w pokoju, mimo że mi koleżanki brynczą o rodzicielstwie bliskości, która nic nie robi na siłę. Ja kupuję wózek, bo lubię ładne wózki i po zakupy raczej chodzę niż jeżdżę, jeśli nie robię dużych, więc wózek mi to ułatwia, ale nic na siłę. Najlepszy wózek będzie badziewny, skoro nie jesteś do niego przekonana. po co chcesz kupować badziew?
                          • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 16:08
                            Ale kto będzie nosił, skoro ja nie mogę? Jakies pomysły? smile Jak w Afryce załadować w chustę nimowlaka na plecy 9-latkowi? Mąz wykluczony, prawdopodobnie pierwsze poł roku zycia dziecka nie będzie go w domu. Zresztą nie da rady kiblować do popołudnia z niemowlakiem w domu w oczekiwaniu aż tragarz z roboty wróci, a są dni, że nie wraca. Napisałam przeiceż, że moje pierwsze było niewózkowe, nie woziłam, nosiliśmy w chuście. Teraz opcja chusty odpadła (z różnych względów), więc wózek konieczny.
                      • liisa.valo Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 16:00
                        No własnie nie kumam utrudniania sobie życia dla zasady.
                        • thank_you Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 16:04
                          Kto by się tym przejmował? wink
                        • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 16:11
                          ostatni raz. Wózka kupować nie lubiłam nigdy, nie polubiłam i się nie zanosi by mi sie to spodobało. Kupic trzeba. Ponarzekać na ten fakt mozna. Analogicznie jak w wątku o amrkach narzekano, że cały dzień trzeba poświęcic na wyszukanie jakeigoś tam szmatałajstwa na grzbiet w centrum handlowym. Czego wy sie mnie babska (takie łagodne wyzwisko musi byc dla upuszczenia pary) czepiacie? Jak obiecam, że się zmusze, by rozkminy wózkowe ze śpiewem na ustach przeprowadzić i udam, że to najfajniesze zakupy w moim zyciu, to wam się nastrój polepszy?
                          • liisa.valo Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 16:14
                            Nie trzeba smile Mówię ci, że moja kuzynka nie ma nawet łóżeczka dla dziecka, bo od razu założyła, że młode będzie spało z nimi. Więc się nie czepiamy.

Tak samo nie trzeba kupować ciuchów ciążowych. Ja w pierwszej nie kupiłam ani jednej rzeczy ciążowej.
                            • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 16:21
                              ja coś muszę kupić, bo już byłam gruba rpzed ciążą, więc nie uda sie kupno ciuchó rozmiar większych, rozmiarówka mi sie skonczyła niestety. Łóżeczko starszak miał. Słuzyło za więzienie zanim nie urósł tyle, by wyłazić wierzchem; no i trochę za składzik a to zabawki jakieś, a to kosmetyk czy pieluszka co trzeba mieć pod ręką. Spał z nami rok, po roku mąż się ewakuował a dzieciak spał ze mną do 3 roku zycia. Wyprowadził się samoistnie, bez dramatów. Mąz nie czuł się odrzucony, kochanki o ile wiem nie znalazł ani inne takie wink Na drugie jeszcze nie ma planu w tym zakresie. Urodzi się na początku maja, jeszcze kupa czasu.
                            • cersei8 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 16:26
                              Ja mam kilka sukienek Seraphine jeszcze z poprzednich ciaz, z okazji Swiat dokupilam kolejna, wiec dla samej tej marki warto jest byc w ciazy smile
                              • liisa.valo Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 16:31
                                Warto się zainteresować wink W pierwszej brzucha prawie nie miałam, a po porodzie ważylam mniej niż przed, ale teraz widzę, że już się tak nie uda, więc pewnie zweryfikuję markę, którą podajesz big_grin
                                • liisa.valo Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 16:32
                                  (w sensie mniej niż przed ciążą, a nie przed porodem, co jest dość oczywiste)
                                • cersei8 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 16:40
                                  Polecam, cudne sukienki, co prawda zamawiac trzeba z UK, ale warto. Najbardziej znana ich fanka jest ksiezna Kate smile, wiec mozesz mniej wiecej kojarzyc o jakie fasony chodzi. Ja mialam je jeszcze w pierwszej ciazy czyli 8 lat temu, wiec nie jest tak ze jestem psychofanka smile.
                                  Ogolnie klasyczne, ponadczasowe fasony, mozna je nosic takze po ciazy zanim sie nie wroci do swojej wagi i nie wyglada sie jak worku
                        • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 16:28
                          a ja znam ludzi, którzy nie cierpią sobie butów kupować (ja bardzo lubię). Porada dla nich taka, że polubią te zakupy, jak sobie kupia buty nie za 150 a za 550 z wyższej półki? Bo wiadomo ze nikt badziewia nie lubi kupować ale lepsze rzeczy to już co innego? A jeszcze lepiej, no po co sobie utrudniac, można boso bo chodzą gdzieś tam do dziś i tak ludzie a kiedyś i u nas chodzili powszechnie, a może kupić jedna parę uniwersalną? Absurd tej dyskusji sięga zenitu.
                  • edelstein Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 19:21
                    Nie rozumiem kupowania uzywki bo raz ze drogie a dwa ze mozna trafić rozklekotanego dziada. Kupie nowe, niedrogie, po roku sie pozbęde i już.

Zdecyduj sie co jest problemem,cena czy wielkosc?
                    Kupujesz byle g...o,a potem jeczysz,ze niewygodne i wyrzucic trzeba.Zamiast kupic wygodny,uzywany,pojezdzic i sprzedac za podobna cene.Skoro nie masz kasy to inwestycja w Tutki,Anexy i inne babymerce to zwykle marnotrawstwo pieniedzy i tylko tyle.
                    • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 19:45
                      wszytko jest problem bo wózka nie chce mi się kupować w ogóle ale skoro będzie dziecko to trzeba i wózek nabyć tongue_out jak chciało ci sie odpisac to i zechciej przeczytać pozostałe wpisy a może załapiesz. Widzę, że jesteś w markach dostepnych zorienetowana bo ja jeszcze w ogóle tongue_out a dzieci mamy niemalże w podobnym wieku, widać dobitnie ze wózkowanie to nie moja pasja a przykry obwiązek wynikający z posiadania dziecka.
                  • aamarzena Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 19:54
                    "Potrzeby prowadzenia 1 ręką tez nie ogarniam?"
                    idziesz z wózkiem i rozmawiasz przez telefon;
                    dziecię w polowie spaceru wysiada z wózka i chce dreptać obok trzymając cię za rękę;
                    masz drugie dziecko, które chce iść za rękę, trzeba przeprowadzić przez ulicę, podprowadzic rowerek itp
                    masz psa na smyczy
                    niesiesz dziecko na rękach, bo rycz albo cos tam, a do domu jeszcze kawałek
                    pomagasz staruszce przejśc przez jezdnię
                    taszczysz koszyk z zakupami w sklepie
                    dziecie lubi spać bujane w wózku, a ty w tym czasie mieszasz zupe, czytasz książkę, czytasz ematkę na telefonie
                    itp itd

A poza tym nie nastawiaj sie od razu negatywnie. Może drugie dziecię będzie wyjątkowo wózkowe i z wózka do czwartego roku życia nie wylezie smile
                    • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 20:04
                      Nie robię zkaupów a dzieckiem, a już zwłaszcza takich, gdzie coś taszczę. Chleb w piekarni i mięso w miesnym, jakis owoc moze, wszystko w skepach bezkoszykowych. Dziecko w wózku jest zapięte, więc nie ucieka. Przy mega ruchliwym-uciekającym starszym to się nie zdarzyło. Na ulicy tez nie widziałam jeszcze by jakieś zapięte w wózku ciekło. jak muszę pogadać rpzez telefon to spokojnie mogę przystanąć na te pare minut, jak mi sie tak spieszy, że nei mogę, to też spoko, jestem w stanie oddzwonić. Telefonu i tak najwczęsniej nie zabieram wychodząc z domu. Teraz nawet nie wiem gdzie mi w mieszkaniu lezy. Drugiego dziecka nie mam. Znaczy mam ale to stary kon samoobsługowy i ja już myśle jak będę się nim wysługiwać jak pojawi się drugie a nie on mną wink Jak już musze prowadzić 1 reką to parasolke jak najbardzije się da, blokujesz skrętne koła i ladnie jedzie. Przynajmniej ta moja jechała. Mam małe mieszkanie i w domu wózek nie ma miejsca, opcji z bujaniem i wozeniem zwłaszcza w mojej mikro kuchnie nie ma i nie przyszła mi nawet do głowy. Jakikolwiek wózek miec będę,w mieskzniu stać nie będzie. Parasolka będzie w szafie w przedpokoju złozona. Krew by mnie zalała jakbym miaął 4-latka zdrowego wozić. 2 lata i poszedł na nogi. To u mnie, jak ktos ma problemy jak napisałaś powyżej, to niech sobie weźmie tkai system wózkowy zastosuje, jaki mu bedzie pasować. Mnie nic do tego.

PS jak za rok bedę parasolke wybierać, to też będzie mnie to wkurzać uncertain
                      • ichi51e Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 20:13
                        Coz niektorzy po prostu chyba lubia cierpiec
                      • aamarzena Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 20:22
                        Nie chodziło mi o to, że dziecko ucieknie z wózka, tylko w połoiwe drogi z placu zabaw zechce wysiąść i iść koło ciebie. I co zabronisz? Będziesz siłą w wózku trzymać? Tak, tak, wiem, zaraz napiszesz, że plac zabaw masz za rogiem i nie będziesz nawet wózka brać ;P

" Jak już musze prowadzić 1 reką to parasolke jak najbardzije się da, blokujesz skrętne koła i ladnie jedzie" gorzej jak trzeba skręcić

I jasne, weź takie rozwiązanie jak ci pasuje, tylko nie zacietrzewiaj sie tak, jak ktos pisze, że ma inne doświadczenia. A jakie będzie drugie twoje dzieco to sie dopiero okaże i kiedy sie odwózkuje dziś nie przewidzisz.
                        • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 20:42
                          no jak raz teraz mam pod blokiem i bez wózka by sie obeszło ale chyba się przeprowadzę, więc nie wiem jaka będzie odległosć. W drodze z placu to tak wymeczone moje poprzednie było, że spało. Ja się nei zacietrzewiam, miejscie doświadczenia jakie chcecie i tak dobierajcie wózki jak wam pasuje, jak napisałam już, nic mnie do tego. Ja piszę co ja praktykowałam przy pierwszym, trochę z konieczności, trochę ze stylu zycia i co zamirzam wprowadzić rpzy drugim. Liczę, że bedzie zdrowe i fizycznie przeciętnei rozwinięte i da radę uskuteczniac spacery pieszo od 2 roku zycia. Rozpieszczajcie dzieci wozeniem do 4 czy 5 lat cyz ilu wam pasuje, ja tego nie praktykuję po prostu i tyle i nie zamierzam. Musi byc za młodu piechurem i już smile jakbym tak ulegała dziecku to nie mogłabym np. na miasteczko ruchu drogowego iść z rowerami bo co bedzie jak ono sie w połowie rozmysli? 2 rowerów + 3latek nie poprowadze przecież. Analogicznie z 1,5 roczniakiem np. mówię poczekaj 10 minut, dojdziemy do domu i wysiądziesz. Jak chce to niech ryczy tongue_out skoro się spiesze to musi wytrzymać. Jak się nie spieszę, to parasolkę mogę złozyć i zarzucić sobie na ramię ostatecznie.
                          • thank_you Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:04
                            Ale o czym ty mówisz? Mój syn miał 1,5 roku i jeździł na rowerku biegowym ale jak to się ma do wózka? Skąd ty wzięłaś te dzieci wożone do 4 czy 5 r.ż. w wózku? Jeśli ktoś tu ma problem z czytaniem oraz z przekazywaniem informacji to ty.
                            • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:18
                              wziełąm od kolezanki wyzej, ktra zapytała co zrobię jak dziecię zapragnie jeździć 4 lata. Ty masz problem z czytaniem wszytkich postów najwyraźniej, ale spoko nie ma obowiązku, tylko sie nie dziw, że ktos ci mówi, że nie umiesz czyać ze zrozumieniem.
                              • thank_you Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:21
                                Nie czytam wszystkich postów.
                                • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:26
                                  i to błąd bo się czepiasz ze mam cos do wózków a ja jestem Bogu ducha winna. Nie mam nic do zadnych wózków, i obojętne mi co kto kupi i nic nie polecam i nic nie odradzam. Napisałam jak było z dzeickiem nr 1 i tyle. Ja mam problem sama ze soba, że mnie nudzi ten temat wózkowy a trzeba go podjąć, bo nikt za mnie przeicez mi nie kupi. A zeby wybrać, trzeba się nacyztac i naoglądac, rpozynajmniej ja tak mam. A wolałabym w tym czasie oglądać np buty wink
                                  • thank_you Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:29
                                    A ktoś cię w ogóle o radę pyta?
                                    • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:34
                                      o radę może i nie ale atakuje mnie, że piszę głupoty, może nie tymi słowy ale taki jest wydźwięk. Tymczasem to moje osobiste pozytywne albo nie doświadczenia i nimi sie zamierzam kierować. No ale skad możesz wiedzieć, skoro nie czytasz wszytkich odp w wątku hłe hłe tongue_out Wybaczam Ci big_grin tongue_out
              • ichi51e Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 19:41
                Dokladnie. Dla mnie parasolka to w ogole nieporozumienie. Kosz zaden skladanie koszmar najgorsze siedzisko swiata...
                • ichi51e Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 19:45
                  I jeszcze ciezkie
                • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 19:51
                  leciutkie, bierzesz sobei zarzucasz na ramię i schodzisz po schodach, gdzie masz dojsc szybko to dojdziesz a chleb i cos do chleba w kosz spokojnie wrzucisz. Transportuję tym dziecko a nie zakupy, te robi się u mnie w domu raz na jakis czas, wiezie samochodem. Parasolką woziłam dziecko np. do lekarza, na przystanek komunikacji zbiorowej, na plac zabaw. Spokojnie wystarcza do takich celów. Inne nie bardzo widzę. Nie uprawiam turystyki wózkowo-miejskiej a chodzące dziecko ma na nogach zwiedzać swiat, w wózku ma sobie odpocząc jak padnie po zabawie na placu zabaw czy tam w parku. Dowożę, wypuszczam i gania, taka ci to dziwna filozofia. Dwulatek jesli będzie podobny do starszaka, pożegna się z wózkiem definitywnie.
                  • thea19 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 20:02
                    wozek typu druciak czyli szmatka na kiju pospolicie zwane parasolka, to wynalazek z lat 60 albo i lepiej, ktory w zasadzie nie ma zadnych zalet.
                    • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 20:07
                      mnie pasował wybitnie a ja to kupuję co sie u meni sprawdza, więc spoko nie musisz mieć, skoro dla ciebie zalet nie posiada. Nie handluje tym, nie muszę forum zbajerować ale widzę an to popyta np. na lokalnej grupie fejsbukowej więc są jeszcze jacys fani oprócz mnie wink
                      • thea19 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 20:22
                        wiem, ze sa fani. sama kupilam maclarena i sie w moim negatywnym nastawieniu utwierdzilam. krotkie oparcie szmatkowe, malenkie koleczka, mikro daszek, nieregulowane pojedyncze raczki, dlugi i niepraktyczny po zlozeniu. szcezscie moje bylo w fakcie kupienia limitowanego egzemplarza i posiadanie polroczne kosztowalo mnie az 25zl a sprzedal sie na pniu.
                        • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 20:34
                          o ty, jak ja kupowałam te 8 alt temu to już parasolki miały regulowane rączki, kółka w miare fajne, lekko sie prwadziło, do niesienia na ramie był pasek i zarzucałas jak torebke dobrze wpakowaną i myk dizeciaka za reke i po schodach sobie wchodzisz. Daszek spoko, wystarczający, folia od deszczu w komplecie, łepetyna dwulatkowi wielkościowo 75 centyl nie wystawała. Wózek jakis tam zupelnie zwykły z allegro.
                          • thea19 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 20:54
                            nie spotkalam sie z regulowanymi raczkami w parasolkach. chyba zaden maclaren tez tego nie ma. niewygodne dla wyzszych osob bo sie kopie w stelaz. ja parasolke kupowalam 3 lata temu i to jeszcze czekalam bo to limitek ciezko dostepny.
                            co z tego jak lepetyna spod daszku nie wystawala jak to sie do spania nie nadawalo bo glowa nie miala sie o co oprzec? moj mial i pasek do noszenia na ramieniu - nieporozumienie, nie bede brudzic sobie ubran kolkami i mial raczke dla trzymania dla dziecka - wszystko w pieknych teczowych kolorach. folie to chyba kazdy ma w pakiecieja mialam w te limitowane lizaki i nigdy jej nie uzylam. kolka malutkie, bez amortyzacji, bez sensu na polskich chodnikach i wozek wybitnie sezonowy - tylko na pozna wiosne i lato. do bagaznika sto razy lepiej pakowalo mi sie wielki bjce. parasolkom mowie stanowcze NIE. jest tyle extra wozkow, ze nie widze powodow by sie meczyc.
                            • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:00
                              to uwierz mi na słowo, że 8 l temu były z regulowaną wysokością rączek smile Ciebie to meczyłoby więc nie kupuj, mnie odpowiada, więc pewnie sobie sprawię.
                              • thank_you Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:08
                                A dziecku też odpowiada takie trzęsienie w wózku? A, dziecko jeszcze nie mówi, więc się nie poskarży na luksusowe warunki jazdy.
                                • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:20
                                  ładował sie do parasolki i się cieszył, że jedzie, tak samo sie cieszył w sumie z rowerka a tez nie spytałam go czy aby za mocno nie trzęsie.
                                  • thea19 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:38
                                    moj syn jak juz chodzil i byl nieco bardziej kumaty to sobie sam wybieral wozek, ktorym mial jechac. mial swoje preferencje, ktore nie zawsze pokrywaly sie z moimi. dzieci wiedza co dla nich dobre no ale jak nie ma wyboru to lepiej byle klekot niz nic.
                                    • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:41
                                      pewnie tak, biedny on, może traumę ma do dziś, radzisz zabrać go do psychologa? sad Nastepnego zabiore do sklepu moze by tego uniknąć
                                      • thea19 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:42
                                        a czy ludzie jezdzacy skodami maja traume bo nie jezdza lexusami?
                                        • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:45
                                          nie jestem pewna ale na pewno mikrozurazów jakichs zaznali lepiej by na uzywane lexusy juz ich matki zaczynały odkładać.
                                      • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:43
                                        jeszcze i sie ten rower przypomniał, że tez zawsze miał byle jakie, bez amortyzacji uncertain Ch... d... i kamieni kupa.
                                        • thea19 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:46
                                          moj mial fajny pierwszy rower. drugi jakis zlomek chinski.
                                          • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:50
                                            jak mogłas na to pozwolić, z pewnością jakby miał wybór, wybrałby cos zupełnie innego a tak to sie dzieciak musiał meczyć ale co miał robić wink
                                            • thea19 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 22:00
                                              z tym drugim to bylo z zaskoczenia - dziadkowie kupili na prezent bez uzgodnienia. rower byl strasznie ciezki ale za to kolorowy i ze wstazeczkami, mlodemu sie podobal, tylko nie dal rady na nim jechac. rower rok stal w piwnicy.
                                    • zuleyka.z.talgaru Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:43
                                      ~!C@h``12yb`1`
                            • ichi51e Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:25
                              Oczywiscie ze sa. W macach tez
                              • thea19 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:36
                                mialam volo. tak czy siak dla mnie te wozki maja same wady i sa niepodbijalne.
                                • aamarzena Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 23:47
                                  Volo to taka totalna podwieźdupka, tylko na spacery po centrum handlowym się nadaje. Kółeczka ma toto malutkie tak, że w każdej dziurze utkną
                  • 3-mamuska Re: Wozek, jaki polecacie? 31.12.16, 05:26
                    Dwulatek jesli będzie podobny do starszaka, pożegna się z wózkiem definitywnie.

No wlasnie ,jeśli?
                    • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 31.12.16, 11:33
                      jesli nie, trzeba będzie oddac do adopcji uncertain smutna koniecznosc
        • 18lipcowa3 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 14:17
          czyli 2 lata męczysz sie z kolumbryną
          • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 15:42
            mecze sie rok równo z wózkiem duzym, potem lekka parasolka co stoi w kącie złozona w szafie, wyciagam przed wyjściem, zarzucam an pasku przez ramię jak zachodzi potrzeba i w każdy bagażnik zmieszczę.
            • ichi51e Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 19:51
              Kup sobie lekki od poczatku skoro cena nie jest problemem
            • ichi51e Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 19:51
              Kup sobie lekki od poczatku skoro cena nie jest problemem
              • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 19:55
                cena jak najbardziej jest również problemem, mentalnie to dla mnie nie do przeskoczenia, by inwestować kupę kasy w rzecz uzywaną przeze mnie z konieczności i to niespecjalnie długo. Rok wózek taki iles tam w jednym i rok parasolka do przerzucenia przez ramię i finito. Pozegnanie z wózkiem, inwestycja w szelki bo chodzące ucieka wink
                • aamarzena Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 20:07
                  To lepiej weź dobry wózek używany, który potem odsprzedasz z niewielką stratą, albo i w cenie zakupu. Jak kupisz wózek 50w1 firmy krzak za 1200 zł, to, o ile nie rozleci ci się w trakcie użytkowania, sprzedać będzie ciężko i raczej z dużą stratą. No i będziesz na niego klęła od nowości, bo ciężki, bo badziew, bo jedzie gdzie chce, a to hamulec się zaciął, a to kółko odpada...
                  • ichi51e Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 20:15
                    Moim zdaniem lepiej kupic nowy i opchnac za 50% jezdzisz nowym przynajmniej
                    • aamarzena Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 20:26
                      Mnie sie nie udało Emmaljungi za 50% ceny opchnąć, poszła za 1/3, ale ja nie mieszkam w Warszawie. Tu rynek używanych wygląda marnie i ludzie chcieliby za 300zł wózek odkupić.
                  • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 20:20
                    tu gdzie mieszkam na olx jest 10 wózków w tym spacerówki wink Na all nie chcę uzywki, bo boję się naciąć co do jego stanu zużycia, tym bardziej ze się nie znam na modelach, czy to starsze, czy nowe jakieś. Kupie niedrogi wózek po rozpytaniu po kolezankach. Jedna np poleca mi jakiś tam jedo fyn np.
                    • aamarzena Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 20:23
                      Ok, rozumiem. Jedo fyn dobrze sie prowadzi, znajoma miała, mialam okazję poprowadzić. Jak cena dla ciebie do przełknięcia to bierz.
                      • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 20:30
                        na ceneo pokazuje coś koło 1500 ale moze to za sama gondolę? nie zagłebiałam się jeszcze w temat i nie wiem czy ten kupię ale tego obrazek sobie zapisałam w folder do rozważenia i mam jeszcze wpisany tam jakiś joie czy jooie jakoś tak. Kolezanka też chwaliła prowadzenie w tym jedo.
                    • zuleyka.z.talgaru Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:32
                      A chcesz skrętne koła czy normalną opcję?
                      • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:36
                        Nie wiem jakie byłyby lepsze. CHyba chce raczej duże, bo mam plan wypychać dziecko z meżem na działkę. No ale mam małe auto to dobrze by było, gdyby się składał do małych rozmiarów. W parasolce koła były skrętne i ejchało sie dobrze, można było je blokować ale nie pamietam jaka to była rznica, po co ta blokada, by prowadzić 1 ręką chyba, co mi mówią tutaj, że niemozlwie, więc już sama nie wiem. Do duzego wózka tkaiego dla noworodka nie mam zupełnie porównania.
                        • zuleyka.z.talgaru Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:55
                          Ihmo, to najważniejsze, żeby była MEGA amortyzacja.
                          Ja jestem zwolenniczką tradycyjnych wózków z dużymi kołami, porządną amortyzacją, wielką gondolą i spacerówką w pakiecie. Ale takich jak ja to tu ni ma smile

Gdybym chciała wydać więcej kasy na wózek to pewnie bym wzięła navingtona ze skórzanymi paskami a nie wahaczami, ale mi było szkoda siana na wózek, z którego dziecka będzie korzystać 2 lata smile
                          • szmytka1 Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 21:59
                            powiedz lepiej co byś wzięła jakbys nie chciala wydać więcej wink
                            • zuleyka.z.talgaru Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 22:08
                              No wzięłam - roana marite smile w opcji - gondola+spacerówka. Fotelik i tak brałam osobno i bez zamiaru wpinania w stelaż od wózka (uważam, że to robienie krzywdy dziecku - spacerowanie/zakupy w takim foteliku)
                              Używam cały czas - no teraz już spacerówki (wymiennie ze spacerówką navington scooner - ale ta to małe ciulstwo, wygodne jedynie na szybkie odsikanie psa pod blokiem, zakupy w biedronce i odprowadzenie starszego do szkoły - ale za to lżejsze)
                              Marita ma mega koszyk druciany na zakupy.
                              • thank_you Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 22:27
                                Są foteliki rozkładane na płasko. wink
                                • zuleyka.z.talgaru Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 22:30
                                  Które z przedziału 0-13?
                                  Poza tym - fotelik samochodowy jak nazwa wskazuje służy do tego, by przewozić w nim dziecko w samochodzie.
                                  Dziecko spacerujące powinno mieć luz i możliwość swobodnego ruszania się.

• thank_you Re: Wozek, jaki polecacie? 30.12.16, 22:37