Dodaj do ulubionych

A na komunie corki...

17.01.17, 11:05
taka może być?
modbis.pl/product-pol-8235-Sukienka-wyszczuplajaca-talie-Ormina-I-czerwona-kreacja-kopertowa-.html
Cycki małe, po wielu forumowych perturbacjach ustaliłam, że moja sylwetka to jabłko. 164 cm/54 kg wagawink
Obserwuj wątek
    • male_a_cieszy Re: A na komunie corki... 17.01.17, 11:09
      Wg mnie tak, ale ja miałam podobną więc mogę być nieobiektywna 😜
    • lilly_about Re: A na komunie corki... 17.01.17, 11:13
      Może być wink
    • saszanasza Re: A na komunie corki... 17.01.17, 11:14
      Zamówiłam rozmiar 36 i 38, pewnie któryś zwrócę, może 38wink
    • kanna Re: A na komunie corki... 17.01.17, 11:19
      Ja miałam marynarkę czerwoną, więc też jestem nieobiektywna wink
      Bo podobno na komunie na jasno się powinno.
      • lilly_about Re: A na komunie corki... 17.01.17, 11:21
        A kto tak twierdzi?
        • mama.nygusa Re: A na komunie corki... 17.01.17, 11:24
          Spoko, moze byc.
        • kanna Re: A na komunie corki... 17.01.17, 11:25
          Wszyscy byli na jasno, więc sądziłam, ze jest jakiś zwyczaj...
      • lady-z-gaga Re: A na komunie corki... 17.01.17, 11:23
        bez przesady, to nie matka idzie do komunii smile
      • shell.erka Re: A na komunie corki... 17.01.17, 18:12
        A tam się powinno. Byłam w czarnej, w dodatku bez rajstop. Olaboga!
        Suknia z linku jest piękna!
    • lady-z-gaga Re: A na komunie corki... 17.01.17, 11:26
      Bardzo dobre połączenie czyli kolor odważny, za to fason ciekawy, ale jednak spokojny. Moim zdaniem pasuję na te okazję, a i potem będziesz z niej miała pożytek.
    • saszanasza Re: A na komunie corki... 17.01.17, 11:34
      Dziewczyny, a jakby mi pasowała, to jakie buty do tego? Na pewno chcę szpilki Beż, granat, zieleń butelkowa?
      Marynarka, płaszcz, czy skórzana ramoneska jakaś?
      Pomysły jakieś?
      • kkalipso Re: A na komunie corki... 17.01.17, 11:46
        Sasza już nie gadaj ze Ty nie wiesz.

        Ładna sukienka chociaż skromniutka taka ....
        • lady-z-gaga Re: A na komunie corki... 17.01.17, 12:23
          można trochę cekinów doszyć tongue_out
          • kkalipso Re: A na komunie corki... 17.01.17, 12:33
            Jakiś rozporek, cyca pokazaćtongue_out
            • kkalipso Re: A na komunie corki... 17.01.17, 12:34
              Boże cycka miało być...ups.
            • saszanasza Re: A na komunie corki... 17.01.17, 14:31
              kkalipso napisała:

              > Jakiś rozporek, cyca pokazaćtongue_out
              >

              żebym to ja tego cyca miałatongue_out
              można dobrać jakąś biżuterię na szyję myślę, ale to to raczej na końcu
      • sanrio Re: A na komunie corki... 31.01.17, 21:49
        nude szpilki i skórzana ramoneska, żeby zbyt pańciowato nie było.
    • edelstein Re: A na komunie corki... 17.01.17, 12:35
      Jest ok.
    • lilyrush Re: A na komunie corki... 17.01.17, 13:23
      mam ze 2 takiego kroju tylko w kolorach bardziej stonowanych bo do pracy- genialne sa- nie widać nawet brzuchala giganta jak sie zdarzy. Jeśli jesteś na pograniczu rozmiaru to moze sie okazać, ze potrzebujesz tego większego- to mała rozmówka jest
    • gama2003 Re: A na komunie corki... 17.01.17, 13:30
      Śliczna i klasyczna.
      Buty pasują przeróżne. Ja bym granatowe szpilki chyba wybrała i granatową chanelkę malusią.
      Granat zresztą wszędzie wciskam, bo to kolor najukochańszy.
      • gama2003 Re: A na komunie corki... 17.01.17, 13:35
        A, w razie żab z nieba chyba płaszczyk ,, prochowiec,,. Może ciemny beż ? I jakąś fikuśnią gawroszkę z granatowym wink rzucikiem ?
        • saszanasza Re: A na komunie corki... 17.01.17, 14:25
          gama, w beżu wyglądam jak ściana, zdecydowanie to nie mój kolor niestetyuncertain
          • gama2003 Re: A na komunie corki... 17.01.17, 15:22
            A gołębi ? Czy inna jasna szarość ?
            • gama2003 Re: A na komunie corki... 17.01.17, 15:23
              W sumie szare dodatki do tej sukienki też by mogły być. Uspokoiłyby całość i ksiądz by na Ciebie nie zezował wink.
            • saszanasza Re: A na komunie corki... 17.01.17, 16:27
              gołębi, szary, butelkowa zieleń, jak najbardziej, tylko w tym kroju nie ma, a dla mnie wyznacznikiem numer jeden jest krój w którym będę się dobrze czuć, potem materiał (byle nie obślizgły, pod którym widać każdą fałdkę), a potem kolor, chociaż w beżach wyglądam beznadziejnie niezależnie od fasonu, czy materiału.
              • agni71 Re: A na komunie corki... 17.01.17, 23:15
                Jeśli się zdecydujesz na te sukienke, to napisz, czy fajna na żywo. Materiał wygląda na dobry, nie lejący i obklejający. Fason bardzo mi sie podoba, choć dla siebie wolałabym inny kolor.
                • saszanasza Re: A na komunie corki... 17.01.17, 23:25
                  ok. napiszę. realizacja jest bardzo szybka, dziś zamówiłam i dziś dostałam info, że wysłali, więc najdalej pojutrze powinnam ją dostać.
                  • agni71 Re: A na komunie corki... 17.01.17, 23:30
                    Dzieki, będe wdzięczna. Ciekawa jestem, jaki jest ten kolor w rzeczywistości? I czy faktycznie trzeba brać większą, jak piszą w komentarzach. Sugerując sie podanymi na stronie wymiarami wzięłabym 38, ale może powinnam celowac w 40? Jakby jeszcze mieli je w innych kolorach...
                    • agni71 Re: A na komunie corki... 17.01.17, 23:34
                      Są inne kolory smile
                      • saszanasza Mam ja.... 19.01.17, 20:21
                        Wlazłam w 36smile
                        Generalnie jest bardziej czerwona niż na zdjęciu katalogowym, bo tam wpada lekko w pomarańcz.
                        Materiał jest ok, myślałam że będzie grubszy, ale jest raczej "wiosenny".
                        Poniżej zdjęcie, uwaga, moje własne bez głowywink Górę trochę źle ułożyłam. Pierwszy raz wydaje mi się, że do tej sukienki powinnam założyć dość masywny "złoty" naszyjnik i raczej krótką kurtkę skórzaną w stylu "militarnym" lub zwyczajnie prostym kroju. Buty założone poglądowo, są czarne, cholernie wysokie i równie niewygodne. Nie założę ich.
                        Generalnie mam wrażenie, że pomimo tej czerwieni bardzo "biurowo" wyglądam....

                        https://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/de/cj/pffu/fowIz1aVcEbaxaL4wB.png
                        • kondolyza Re: Mam ja.... 19.01.17, 21:10
                          pisalas ze masz duzy biust czy mi sie wydawalo?
                          • saszanasza Re: Mam ja.... 19.01.17, 21:21
                            Mam mały bius, niestetyuncertain
                        • agni71 Re: Mam ja.... 19.01.17, 21:23
                          Fajnie wygląda, choc faktycznie trochę biurowo. Kolor dobrze, że nie taki pomarańczowy. A nie jest na wyższą osobę? Z tyłu nie robi się "garb" z materiału?
                          • saszanasza Re: Mam ja.... 19.01.17, 21:32
                            Nie, z tyłu ładnie leży, właściwie jest idealnie dopasowana. Mam tylko problem z ułożeniem jej na cyckach, nie bardzo potrafię. Na pewno tą "biurowość" trzeba czymś przełamać, bo mam wrażenie, że pomimo koloru jest "za grzeczna", nawet na komunię.
                        • kkalipso Re: Mam ja.... 19.01.17, 21:38
                          Mówiłam (pomijając kolor) skromna/grzeczna/biurowa ta sukienka jest jak dla emerytki. Nic z tego nie będzie. Dobrać do niej odpowiednie dodatki i kolor to niezłe wyzwanie...Oddaj, choć nie mówię warto mieć w szafie w nagłym wypadku zawsze się przyda jak nic innego pod ręką.
                          • ga-ti Re: Mam ja.... 19.01.17, 21:56
                            Kalipso, ona idzie do kościoła na komunię dziecka, co według Ciebie powinna założyć? Ma być nieskromnie i niegrzecznie? wink
                            • kkalipso Re: Mam ja.... 19.01.17, 22:02
                              Nie, nie o to chodzi.
                        • ga-ti Re: Mam ja.... 19.01.17, 21:55
                          Bardzo ładnie. Dekolt w sam raz, rękawek też, jeśli będzie ciepło to spokojnie bez niczego na wierzch możesz iść.
                          Może coś fajnego, dużego na rękę? Albo torebusia jakaś rzucająca się w oczy, ale na komunię pewnie będzie mało praktyczna.
                          No i masz świetne nogi smile
                        • lady-z-gaga Re: Mam ja.... 19.01.17, 22:18
                          O, ksiązkowy przykład, że lepiej nie kupowac ciuchow w necie smile zupełnie inaczej wygląda, niż na zdjęciu ze sklepusmile
                          To, że wyglądała na sporo dłuższą, to akurat nie szkodzi - tak jest lepiej. Ale ona źle się układa i nie jest to Twoja wina, ani Twojego biustu, moim zdaniem. Ja bym odesłała. Jak juz się kupuje czerwoną sukienkę to po to, aby wyglądac w niej jak milion dolarow smile Ten kolor nie znosi bylejakości.
                          Masz jeszcze duzo czasu i na pewno znajdziesz coś, w czym Twoja figura zyska, bo ten model wg mnie się nie sprawdził.
                        • gama2003 Re: Mam ja.... 23.01.17, 11:51
                          Masz świetną sylwetkę, ale ta sukienka niestety to tuszuje. A powinna ewentualne mankamenty ( nie zauważam wink ). Nie wiem czemu, ale widzę Cię w sukience o dopasowanej górze a lekko rozkloszowanej spódnicy. Może w jakiś ładny deseń, albo gładka, plus jakieś odjazdowo piękne buty.
                          A ta czerwona sukienka powyżej, mimo dobrego rozmiaru, nie leży dobrze. Coś robi nie tak w ramionami, talią, biodrami. Chyba musisz szukać, albo bez rękawów, albo z krótkimi, ale ,, dopasowanymi,,, nie kimonko.
                          Uszy do góry, znajdziesz, masz super figurę, czyli 99% zmartwienia z głowy wink.
                        • edelstein Re: Mam ja.... 23.01.17, 14:18
                          Cos dziwnego dzieje sie w okolicy talii i biustu
                        • magata.d Re: Mam ja.... 31.01.17, 17:39
                          Moim zdaniem ta sukienka źle na tobie leży, dziwnie się układa w talii, powyżej niej i w biuście. Z tymi rękawkami też coś nie tak. Masz wypukły brzuch? Bo tak to wygląda. Jestem na nie.
                        • claudel6 Re: Mam ja.... 31.01.17, 23:04
                          sukienka sukienką, ale jakie nogi!
      • lady-z-gaga Re: A na komunie corki... 17.01.17, 14:03
        Ja też uwielbiam granat, ale na tę konkretną okazję beż mogłby być lepszy. Patrzę na te zdjęcia:
        www.google.pl/search?q=czerwona+sukienka&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiRv4DUncnRAhVIZCwKHebFCBYQ_AUICCgB&biw=1366&bih=645#imgrc=_

        z beżowymi czerwień wygląda delikatniej, granat dodałby "pazura", zbędnego w kościele smile
    • fifiriffi Re: A na komunie corki... 17.01.17, 13:52
      ja uważam, że fajna i może być smile
      • fifiriffi Re: A na komunie corki... 17.01.17, 13:55
        www.bonprix.pl/style/sukienka-kolorowa-541988920/?catalogueNumber=912582&nl=false&utm_medium=retargeting&utm_campaign=rtbhouse-retargeting&utm_source=rtbhouse&utm_term=sukienki&utm_content=bonprix.pl

        ja myslę nad taką.
        • lady-z-gaga Re: A na komunie corki... 17.01.17, 14:23
          dla mnie ta kiecka jest denna, jak i cała reszta kiecek z bonprix - wyglądają jak z lumpeksu
          na zdjęciu ze zbliżeniem na rozporek widac, jakie ma wykończenie i jaka badziewna tkanina

    • kanga_roo Re: A na komunie corki... 17.01.17, 14:01
      pewnie dużo zależy od lokalnych zwyczajów, u nas by nie pasowała, bo rodzice siedzą z dziećmi i za bardzo by się ten kolor wybijał i w czasie uroczystości i na filmie z komunii. a zdjęcia matki z dzieckiem w albie by wyglądały jak flaga państwowa. ale jeśli będziesz z tyłu, wśród innych rodziców, i lubisz taki kolor, to OK. fason bardzo ładny.
      • saszanasza Re: A na komunie corki... 17.01.17, 14:42
        kanga_roo napisała:

        > pewnie dużo zależy od lokalnych zwyczajów, u nas by nie pasowała, bo rodzice si
        > edzą z dziećmi i za bardzo by się ten kolor wybijał i w czasie uroczystości i n
        > a filmie z komunii. a zdjęcia matki z dzieckiem w albie by wyglądały jak flaga
        > państwowa. ale jeśli będziesz z tyłu, wśród innych rodziców, i lubisz taki kol
        > or, to OK. fason bardzo ładny.

        U nas to na szczęście bez znaczenia.
        Niestety we wszystkich beżach i pastelach jest mi mocno średnio, celuję głównie w fason, bo naprawdę trudno mi kupić sukienkę w której ładnie wyglądamuncertain
        Krój tej wydaje się być raczej klasyczny a jednocześnie, mam taką nadzieję, poprawi mi nieco sylwetkę. Gdybym z kolei wybrała granat, bardziej pasowałby do biura niż na komunię. Myślę, że coś co założę na wierzch nieco zniweluje tą czerwień.
        Zresztą jeszcze nic nie jest przesądzone, bo być może założę i stwierdzę, że wygladam nie fajnie (co biorę pod uwagę)
    • crea.tura Re: A na komunie corki... 17.01.17, 14:13
      Bardzo ładna, choć sprawia wrażenie dość długiej, być może będzie wymagała lekkiego skrócenia smile chyba, że dobrze czujesz się w takich sukienkach do połowy łydki. ja bym do niej założyła rajstopy ze szwem, granatowe szpilki i granatowy sweterek.
      • saszanasza Re: A na komunie corki... 17.01.17, 14:45
        crea.tura napisała:

        > Bardzo ładna, choć sprawia wrażenie dość długiej, być może będzie wymagała lekk
        > iego skrócenia smile chyba, że dobrze czujesz się w takich sukienkach do połowy ły
        > dki. ja bym do niej założyła rajstopy ze szwem, granatowe szpilki i granatowy
        > sweterek.

        być może będzie nieco przydługa, ale to nie problemwink Najlepiej czuję się w długości do kolan, może nawet lekko przed.
    • aagnes Re: A na komunie corki... 17.01.17, 14:21
      Nie, sukienka nieładna, a kolor okropny, bedziecie z dzieciakiem wygladac jak flaga narodowa.
      • saszanasza Re: A na komunie corki... 17.01.17, 14:29
        aagnes napisał:

        > Nie, sukienka nieładna, a kolor okropny, bedziecie z dzieciakiem wygladac jak f
        > laga narodowa.
        >
        >
        no niekoniecznie, na tę sukienkę będę miała przecież coś założone i to coś na pewno nie będzie czerwone, no chyba że myślałaś o fladze Francji, albo Węgierwink
    • agata_abbott Re: A na komunie corki... 17.01.17, 14:53
      Parametry takie jak mojesmile Sukienka bardzo ładnasmile Aczkolwiek z takimi czasami jest problem z biustem - jeśli za duży albo sukienka nieco inaczej skrojona, to rozchodzi się w biuście i pokazuje czasami więcej, niż by się chciało pokazać (np. na komunii dzieckasmile)
      • saszanasza Re: A na komunie corki... 17.01.17, 15:14
        agata_abbott napisała:

        > Parametry takie jak mojesmile Sukienka bardzo ładnasmile Aczkolwiek z takimi czasami
        > jest problem z biustem - jeśli za duży albo sukienka nieco inaczej skrojona, to
        > rozchodzi się w biuście i pokazuje czasami więcej, niż by się chciało pokazać
        > (np. na komunii dzieckasmile)
        >
        No właśnie dlatego koniecznie muszę ją przymierzyć. W domu mam podobną i leży super, tylko stara jak świat, granatowa i w plamkitongue_out
        Ostatnio w orsayu bodajże mierzyłam również przypominającą ta moją z szafy i właśnie rozjezdżała się w cyckach, tzn, miałam za małe piersi i to wszystko tak sflaczale leżałouncertain
        • agata_abbott Re: A na komunie corki... 17.01.17, 15:19
          Ja mam jedną sukienkę o podobnym kroju i jest to jedna z moich grzeczniejszych sukienek (nosiłam do pracy). Sukienka robiła się mniej grzeczna, jak nosiłam ją w czasie ciąży (brzuch super się mieścił, była odcięta nieco wyżej) i podczas karmienia - biust miałam większy, sukienka tak się układała, że mogłabym równie dobrze iść w niej na jakiś podrywsmile
        • kkalipso Re: A na komunie corki... 17.01.17, 15:35
          W Sylwestra byłam w podobnej (bez tych zakładek) ale szarej, do niej miałam żakiet czarny, wieczorowy w stylu Chanel. Może tak....
        • conena Re: A na komunie corki... 20.01.17, 11:10
          saszanasza napisała:


          > No właśnie dlatego koniecznie muszę ją przymierzyć. W domu mam podobną i leży s
          > uper, tylko stara jak świat, granatowa i w plamkitongue_out

          brzmi jak opis mojej ukochanej sukienki smile promod sprzed kilku lat?
          jeżeli masz w pobliżu to polecam promod, rzucili właśnie nową kolekcję, bardzo ładne sukienki, z Twoją figurą na pewno znajdziesz coś fajnego.
    • jola-kotka Re: A na komunie corki... 17.01.17, 15:27
      Jak na ematke ok.
    • paloma_blauwinder Re: A na komunie corki... 17.01.17, 16:09
      97% poliestru za 229 zł? Chyba z byka spadłaś.
      • saszanasza Re: A na komunie corki... 17.01.17, 16:22
        paloma_blauwinder napisał(a):

        > 97% poliestru za 229 zł? Chyba z byka spadłaś.

        Mnie poliester nie przeszkadza, nawet za 229 złotych.
        Bawełnianej raczej nie kupię.
      • lady-z-gaga Re: A na komunie corki... 17.01.17, 16:23
        a co byś chciała za 200 zł? czysty jedwab?
        • saszanasza Re: A na komunie corki... 17.01.17, 16:35
          lady-z-gaga napisała:

          > a co byś chciała za 200 zł? czysty jedwab?


          No właśniesad A w jedwabiu to by mi fałdki było widaćtongue_out
        • paloma_blauwinder Re: A na komunie corki... 17.01.17, 16:41
          Mamy sezon wyprzedaży, dałoby się. Akurat ostatnio widziałam jakiś len z wiskozą czy ramią w Solarze, koło stówy-półtorej, choć z rękawkami i umiarkowanym dekoltem faktycznie dość trudno coś dostać.
          • lady-z-gaga Re: A na komunie corki... 17.01.17, 16:51
            Dla mnie liczy się to, jak sukienka wygląda, a nie to co ma napisane na wszywce. Różne bywają poliestry, a ten prezentuje się całkiem dobrze, przynajmniej na zdjęciu. Lnu nie wzięłabym nawet za darmo, ale każdy ma swoje preferencje, jak widać.
            • saszanasza Re: A na komunie corki... 19.01.17, 22:29
              lady-z-gaga napisała:

              > Dla mnie liczy się to, jak sukienka wygląda, a nie to co ma napisane na wszywce
              > . Różne bywają poliestry, a ten prezentuje się całkiem dobrze, przynajmniej na
              > zdjęciu. Lnu nie wzięłabym nawet za darmo, ale każdy ma swoje preferencje, jak
              > widać.

              Kurna, mnie się wydawało, że ona właśnie dobrze leży, tylko, że żeczywiście z sukienkami doświadczenie mam nikłe, najczęściej chodzę w spodniach...
              Jeszcze mam czas na podjęcie decyzji, Przy tej sukience się nie upieramwink
              • saszanasza rzeczywiscie! 19.01.17, 22:29
                saszanasza napisała:

                > lady-z-gaga napisała:
                >
                > > Dla mnie liczy się to, jak sukienka wygląda, a nie to co ma napisane na w
                > szywce
                > > . Różne bywają poliestry, a ten prezentuje się całkiem dobrze, przynajmni
                > ej na
                > > zdjęciu. Lnu nie wzięłabym nawet za darmo, ale każdy ma swoje preferencje
                > , jak
                > > widać.
                >
                > Kurna, mnie się wydawało, że ona właśnie dobrze leży, tylko, że żeczywiście z s
                > ukienkami doświadczenie mam nikłe, najczęściej chodzę w spodniach...
                > Jeszcze mam czas na podjęcie decyzji, Przy tej sukience się nie upieramwink
    • ga-ti Re: A na komunie corki... 17.01.17, 16:31
      Sasza, jakie Ty jabłko? W rozmiarze 34 to co najwyżej śliweczka smile
      Sukienka bardzo ładna, spokojna, nie za krótka, nie za dekoltowa, kolor też ładny, bez przesady z tym jasnym, jasny czyli nie czarny, bo to uroczystość w dzień i w ciepłą porę roku, do tego radosna, więc mała czarna w ostateczności (choć też bez przesady, przecież w czerni od kapelusza przez kieckę i rajstopy po buty nikt nie wystąpi).
      Z dzieckiem jak flaga ? to stawaj z dzieckiem i mężem, będzie przełamywał wink
      Do tej czerwieni to pasuje chyba wszystko, bo i granat i beż i szary, i biel i czerń nawet, a dla bardziej odważnych to i zieleń i fiolet.
      Zazdroszczę, że wybór masz już za sobą, mnie ta 'przyjemność' dopiero czeka.
      • saszanasza Re: A na komunie corki... 17.01.17, 16:39
        Gati, w 34 to ja się mieściłam jak wazyłam 49wink
        A jabłko mi wyszło jak wprowadziłam swoje rozmiary na vitalii (taki portal dla odchudzających się), ale chyba coś w tej ocenie jest, bo te resztki mojego tłuszczu to chyba wszystkie mi się na brzuchu umiejscowiłyuncertain
        A kurna podeszłyby nieco wyżej!
        • nuta15 Re: A na komunie corki... 17.01.17, 19:45
          Nie spodziewałabym się po tobie takiej klasykismile Jest ok, jak będzie bardzo ciepło nie potrzebujesz niczego do zarzucenia , na chłodniejszy dzień jakiś krótki żakiet dodający pazura , może w stylu oficerskim, prosty , ze stójką albo trencz. Jakie kolory w dodatkach , zależy od odcienia czerwieni sukienki, na moim monitorze jest pomidorowy.
    • kondolyza Re: A na komunie corki... 18.01.17, 06:43
      moze sie nie znam
      sukienka ladna
      ale nie na komunie
      nie ten dekold,kopertowy,biust i ten kolor... no nie. na wieczor na kolacje owszem na randke ale nie na komunie nie dla Mamy
    • isa_bella1 Re: A na komunie corki... 19.01.17, 22:55
      Zajrzyj tu, co prawda stara kolekcja ale na wiosnę pewnie będzie dużo fajnych kreacji
      mxm.pl/wiosna-lato-2016
      • isa_bella1 Re: A na komunie corki... 19.01.17, 22:58
        ja lubię np. taki krój
        https://mxm.pl/public/assets/kolekcja/wiosna-lato-2015/02.jpg
        https://mxm.pl/public/assets/kolekcja/wiosna-lato-2015/07.jpg
        • isa_bella1 Re: albo 19.01.17, 23:09
          https://www.nife.pl/images/items/1037/1037-3002_top.jpg
          https://www.nife.pl/images/items/1216/1216-3325_top.jpg
      • saszanasza Re: A na komunie corki... 19.01.17, 23:03
        Dzięki! Niektóre są całkiem fajne. Ja generalnie chyba wolę bardziej dopasowany krój, głównie ze względu na brak cycków. W tych ze zdjec wygłądałabym jak w ciąży, ale podobają mi się, zwłaszcza ta pierwsza sukienka.
        • lady-z-gaga Re: A na komunie corki... 19.01.17, 23:11
          A ja własnie miałam pisac, żebyś sobie darowała odcinane i mocno dopasowane smile teraz kiedy wstawiłas zdjęcie figury widać, że masz mocny atut w postaci długich nog, fajnie bys wygladała w czymś luźniejszym, o długości takiej własnie jak ta czerwona. Nie wierz w opisy takie, jak przy sukience , ktorą kupiłas czyli "wyszczupla talię" itp, to pierdoły. Widac, ze wcale nie wyszczupla, żadne odcięcie w talii nie wyszczupla tego rejony tylko podkresla mankamenty.
          • saszanasza Re: A na komunie corki... 19.01.17, 23:21
            Być może masz rację, ja naprawdę mam małe doświadczenie jeżeli chodzi o sukienki. Jeśli miałabym "celować" w luźniejsze kroje, to może powinnam sie wstrzymać do pojawienia się co najmniej kolekcji wiosennych, Przeglądałam popularne sieciówki, ale tam bida z nyndzą. Zara, to już popłynęła na tych sukienkach, nie wiem na kogo oni to szyjąuncertain
            • lady-z-gaga Re: A na komunie corki... 19.01.17, 23:30
              Teraz jest martwy sezon, w stacjonarnych dominują kiecki karnawałowe, letnich i wiosennych kolorow nie uświadczysz. Szukaj cierpliwie i nie spiesz się, bo z Twoją figurą i rozmiarem zawsze coś znajdziesz smile
            • agni71 Re: A na komunie corki... 20.01.17, 10:56
              A moim zdaniem, przy twojej figurze, luźnie nie będą dobrze wyglądały. Przy niedużym biuście i ogólnie drobnej sylwetce fajnie wyglądają tego typu, z bardziej zabudowaną górą blisko ciała: https://mosaic01.ztat.net/vgs/media/pdp-gallery/CZ/62/1C/02/RT/11/CZ621C02R-T11@10.jpg
              • agni71 Re: A na komunie corki... 20.01.17, 11:06
                I jeszcze kilka propozycji (niekoniecznie takie błyszczące, chodzi mi o fason) www.zalando.pl/chi-chi-london-tiffany-sukienka-koszulowa-navy-cz621c038-k11.html
                www.zalando.pl/chi-chi-london-stevie-sukienka-letnia-cream-cz621c02s-j11.html
                www.zalando.pl/chi-chi-london-teddie-sukienka-koktajlowa-pink-cz621c030-j11.html
                www.zalando.pl/chi-chi-london-kady-sukienka-koktajlowa-navy-cz621c037-k11.html
                Ja akurat mam większy od ciebie biust, do tego niezbyt długą szyję i ubolewam, ale w takich fasonach wyglądam okropnie, muszę mieć dekolt i miejsce na biust w sukience. A przy twojej figurze może być fajnie. Oczywiście dół wąski do tego tez się sprawdzi. Myślę, że takie typowo wiosenno-letnie kolekcje jeszcze sie pojawią w sklepach.
                • saszanasza Re: A na komunie corki... 20.01.17, 17:09
                  Dzięki agni. Takie to ja nawet mam, jedną to nawet w stylu retro, biała w czarne grochy, ale tak sobie teraz myślę, że chyba zacznę celować w coś zwiewniejszego, mniej sztywnego...
                  A tamtą sukienkę oddam, no to bez sensu. Do pracy za czerwona, a na uroczystości za formalnauncertain
                  I koniecznie muszę to przymierzyć orzed zakupem, bo już któryś raz z kolei, podoba mi się coś na zdjęciu a w realu albo za małe, albo za duże, albo brzydkie, albo źle w tym wyglądamuncertain
                • claudel6 Re: A na komunie corki... 31.01.17, 23:16
                  świetne są te sukienki chi-chi, też je rozważałam przy zakupie sukienki na wesele w maju.
              • lady-z-gaga Re: A na komunie corki... 20.01.17, 11:46
                Ja się nie upieram, ani nie kreuję na specjalistkę smile natomiast zauważyłam, że są dwie szkoły na ten temat, a jedna z nich mowi, że luźne ciuchy są dla grubych, a obcisłe dla szczupłych. Ja się z tym nie zgadzam, tak, jak nie zgadzam się na przykład, ze seksowność wzrasta z ilością pokazywanego ciała smile Analogicznie - luźny kroj i miękko układająca się tkanina potrafi doskonale podkreślić to, co kryje się pod spodem, a opięta i niekoniecznie dobrze układająca się kiecka psuje cały efekt smile na zdjęciu w zakupionej czerwonej autorka wygląda, jakby z jej figurą coś było nie tak - proporcje klatki i ramion do reszty nieco zgrzytają, talia wygląda, jakby jej prawie nie było, a w opisie obiecywano wyszczuplenie smile
                Ładną sukienkę wstawiłaś, ale dla dziewczyny z małym biustem zasugerowałas fason, ktory bezlitośnie to podkreśla i robi płaską klatke piersiową. Mnie to nie przeszkadza, ale Sasza chyba tego nie chce smile Za to rozszerzony lub rozkloszowany doł, jak najbardziej. Nic tak fajnie nie podkreśla długich szczupłych nog, jak swobodnie powiewająca wokół nich tkanina. Oczywiście nie za długa przy tym smile
                • agni71 Re: A na komunie corki... 20.01.17, 15:28
                  No ja też nie chcę sie kreowac na specjalistkę od stylizacji, ale widzę jak fajnie wyglądają moje córki w takich fasonach, a mają biusty pewnie podobnej wielkości co saszanasza smile Dlatego zasugerowałam taki fason, aby zrobić z małego biustu atut ... Ta czerwona sukienka faktycznie jakoś nie do końca dobrze leży, na mnie sprawia wrażenie, jakby była za duża? Z trapezowymi szerokimi sukienkami jest ten problem, że bardzo łatwo wyglądac w nich jak w ciąży. Na figurę saszy lepsza byłaby trapezowa ale ze sztywniejszego materiału, nie za wielka, taka akurat. W stylu lat 60" i Twiggy, czyli raczej tak www.tatuum.com/pl/sukienki/30678-mania1.html
                  niż tak www.tatuum.com/pl/sukienki/30154-plati.html

                  W powyższych przykładach chodzi mi tylko o fason, nie kolory.
                  • lady-z-gaga Re: A na komunie corki... 20.01.17, 15:50
                    Trapezowe bardzo mi się podobają i sama bym chętnie w takich chodziła, ale moja figura średnio się nadaje smile Saszy na pewno byłoby w tym fasonie dobrze.
                    • agni71 Re: A na komunie corki... 20.01.17, 22:24
                      Mozliwe, bo trapezowe fatalnie wyglądają z większym biustem, a z nieduzym mogą dac fajny efekt.
                  • saszanasza Re: A na komunie corki... 20.01.17, 17:12
                    No właśnie może coś w ten fason i materiał: www.jestesmodna.pl/sukienki/sukienki_dzienne/sukienka_trapezowa_w_grochy_awa99_1.html
                    • saszanasza Re: A na komunie corki... 20.01.17, 17:19
                      A i jeszcze jedno....w sumie jestem na tyapie chudnięcia a jednocześnie ćwiczę siłowo, więc proporcje ciała mi się zmieniają. Do maja pewnie nie będą drastyczne (zresztą takie nie będą nigdy, hehe), ale to co kupię teraz za te dwa - trzy miesiące może okazać się nieodpowiednie...Ja się chyba wstrzymam, ewentualnie połażę po sklepach, żeby poprzymierzać sobie różne fasony, żeby później z góry wiedzieć, co w pierwszej kolejności brać z wieszaków.
                      • nuta15 Re: A na komunie corki... 20.01.17, 18:26
                        Jeżeli trafisz na sukienkę z lekko obniżonym stanem, przymierz konieczniesmile To fason, w którym ze swoją szczupłą figurą możesz wyglądać najlepiej , maskuje brak talii i lekki brzuszek, "robi" biodra, a jednocześnie jest lekki i młodzieńczysmile Dekolt łódkowy albo lejący typu woda i małe kimonowe rękawki to idealna góra dla małego biustu. Dół może być różny, marszczona falbana, plisowanie, lekki klosz. Powodzenia w poszukiwaniachsmile
    • conena Re: A na komunie corki... 23.01.17, 11:31
      a coś takiego?
      mariezelie.com/kategoria/sukienki/sukienka-asteria-czerwona#1
      • conena Re: A na komunie corki... 23.01.17, 11:32
        albo ta:
        mariezelie.com/kategoria/sukienki/sukienka-melia-czerwona
        • lusitania2 Re: A na komunie corki... 23.01.17, 11:49
          musiałabym kogoś bardzo, bardzo, bardzo nielubić, żeby mu zaproponować coś tak koszmarnie źle uszytego.
          • conena Re: A na komunie corki... 23.01.17, 12:10
            wiesz co, trafiłam na te sukienki z tego bloga:
            ubierajsieklasycznie.pl/czerwona-sukienka/

            nie potrafię oczywiście ocenić po zdjęciach, czy to jest koszmarnie źle uszyte czy też nie, zostawiam to. czy ładniejsza od sukienki ze srebrną klamrą, to w sumie kwestia gustu wink na szczęscie każdy może wybrać sam.
            • conena Re: A na komunie corki... 23.01.17, 12:12
              a tu inna dziewczyna pisze co nieco o jakości:
              haukotella.com/365-dni-w-spodnicy/fashion-diary-rozowa-sukienka-marie-zelie/
          • marminia Re: A na komunie corki... 23.01.17, 14:14
            Niestety, myślę tak samo sad bardzo dobrze wyglądam w takich fasonach, mam jedną podobną ulubioną z Simple i od tygodnia zastanawiam się nad Marie Zelie, ale z tymi sukienkami jest coś nie tak - koszmarnie marszczą się powyżej biustu, talia jest nienaturalnie wysoko i to wszycie rękawów, brrr
    • czar_bajry Re: A na komunie corki... 23.01.17, 11:35
      Bardzo ładna.
      Jeśli nie chodzisz w sukienkach to pomyśl nad czymś innym , sukienka bardzo ładna.
    • lusitania2 Re: A na komunie corki... 23.01.17, 11:45
      może taka?
      www.kodymody.com/pl/sukienki-cs/czerwona-sukienka-1.html
      • saszanasza Re: A na komunie corki... 01.02.17, 08:27
        lusitania2 napisał:

        > może taka?
        > www.kodymody.com/pl/sukienki-cs/czerwona-sukienka-1.html
        >
        >
        Już wykeczyłam się z tego krojuwink Może rzeczywiście coś na dole rozkloszowanego....
    • hiacynta90 Re: A na komunie corki... 31.01.17, 15:59
      No i co zamówiłaś? dobrze leży? jestem ciekawa bo sukienka na zdjęciach bardzo ładna
      • saszanasza Re: A na komunie corki... 31.01.17, 17:22
        hiacynta90 napisała:

        > No i co zamówiłaś? dobrze leży? jestem ciekawa bo sukienka na zdjęciach bardzo
        > ładna

        Niestety nadal nic nie kupiłam. czekam na kolekcję wiosenną.
        • claudel6 Re: A na komunie corki... 31.01.17, 23:19
          saszanasza, a mieszkasz może w Warszawie lub masz szansę do stolicy zajrzeć?
          • saszanasza Re: A na komunie corki... 01.02.17, 08:25
            Tak, w okoliczach Warszawysmile
            • claudel6 Re: A na komunie corki... 01.02.17, 22:26
              jest takie centrum handlowe widmo, do ktorego nikt nie jeździ, nazywa się Modo i jest na Łopuszańskiej 22. to centrum generalnie od samego początku było skazane na porażkę, bo nie ma tam sieciówek, tylko butiki, z których na oko 80% sprzedaje chińszczyznę (jak z Marywilskiej), ale jest jedno stoisko, do którego możesz sie wybrać - są tam same wyjściowe sukienki, z polskich firm odzieżowych, i w dodatku ta kolekcja co jest teraz jest zdecydowanie w klimacie wiosenno-letnia, a nie sylwestrowa. ja pojechałam do tego centrum tylko na zwiad, a własnie w tym sklepie kupiłam ku swojemu zdumieniu sukienkę na wesele (ktore mam w maju). stoisko C19 Nelly Rocca.
              wczesniej celowałam w sukienki Chi Cho London w kwiaty, wiec znalazłam tam cos podobnego, co w dodatku świetnie leżało (figurę mam podobną do Ciebie). plus robienia zakupów w tym centrum jest taki, ze nawet w uikend sprzedawców i stoisk jest więcej niz klientów, aleje są puste, pełen luksus. ja zajęłam przymierzalnie na pół godziny i w tym czasie w sklepie byłam samiusieńka. panie mi przynosiły buty z innych stoisk, żebym mogła sobie mierzyć ze szpilkami.
              • saszanasza Re: A na komunie corki... 02.02.17, 10:53
                Dzięki claudel, wybiorę się więc tam w któryś weekend. Znajomi dziwią się mi, dlaczego tak wcześnie biorę się za poszukiwania, ale ja naprawdę muszę przymierzyć kilkanaście sukienek zanim coś kupię. Niestety nie mam figury typu "we wszystkim jej rewelacyjnie"wink
                • agni71 Re: A na komunie corki... 02.02.17, 12:01
                  Oj, to i ja muszę tam podjechać.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka