Dodaj do ulubionych

Zdjęcie do paszportu

23.05.18, 08:20
Uwaga: dzielę się traumą.
Zrobiłam sobie zdjęcie do paszportu. Nigdy nie byłam nadmiernie fotograficzna, ale teraz to już przegięłam. To nie zdjęcie, to pandemonium.
Wyglądam na nim na 55 letnią zniszczoną życiem alkoholiczkę, która akurat jest w 2 miesięcznym ciągu.
Bardzo poważnie biorę pod uwagę nie wyjeżdżanie poza unię przez najbliższe 10 lat. Masakra.

A u was jak ze zdjęciami w paszporcie? Wyglądacie na nich tak młodo, że was proszą o dowód na granicy?
Obserwuj wątek
      • beataj1 Re: Zdjęcie do paszportu 23.05.18, 08:36
        Pomysł byłby genialny w swojej prostocie gdyby nie to że bezpośrednio do fotografa pogalopowałam do biura paszportowego.
        To będzie moja kara za zostawianie wszystkiego na ostatnią chwile.
        Sroga kara smile
        • lady-z-gaga Re: Zdjęcie do paszportu 23.05.18, 08:55
          Pociesz się, że większość ludzi ma ten sam problem. Moj mąż na paszportowym zdjęciu wygląda jak na liście gończym, taka morda bandycka, że na granicy pewnie sprawdzają listę poszukiwanych przestępcow smile
    • kaka-llina Re: Zdjęcie do paszportu 23.05.18, 08:38
      Mam trzeci w życiu paszport na każdym zdjęciu wyglądałam potwornie ale to ostatnie to już kompletna tragedia (te lekko z profilu były jednak trochę lepsze) wyglądam jak trup, który tydzień leżał w wodzie i własnie go wyjęli takiego z otwartymi oczami....
    • cauliflowerpl Re: Zdjęcie do paszportu 23.05.18, 08:39
      Nie usmiechaj sie, patrz na wprost, odslon czolo, nie usmiechaj sie, nie usmiechaj sie, NIE USMIECHAJ SIE!!!
      Tak bylo?
      Ja jak poszlam do hiszpanskiej fotograf i kazalam sobie zrobic zdjecie wg wytycznych ze strony ambasady to... sie usmiechnela big_grin zdecydowanie maja wiekszy luz w tej kwestii. No ale ambasada zabronila sie usmiechac wiec wyszlam jak wyszlam...
    • krypteia Re: Zdjęcie do paszportu 23.05.18, 08:42
      W 90% to zasługa fotografa, od lat chodze do takiego który mocno obrabia każde zdjęcie w fotoszopie i każdy wygląda na nim 10 lat młodziej i o wiele piękniej niż w rzeczywistości. Dodam że kolejki są tam niezależnie od pory dnia smile
    • bei Re: Zdjęcie do paszportu 23.05.18, 08:42
      😃
      Ja pierwszy raz wyszłam na fotce dobrze, alllllle to nie jestem ja. Niepodobna tak, ze jak szukam dowodu w portfelu, wyjmuje i odkładam, szukam dalej bo nie dociera do mnie, ze to jest MÓJ dowód osobisty😊
      Myślę, ze do USA to już mnie nie wpuszczą przez to zdjęcie. Odcisków mi nie mogli zdjąć z żadnego palucha. IPhone tez rzadko reaguje na odcisk- taka jestem niewyrazna😀
        • kura17 Re: Zdjęcie do paszportu 23.05.18, 09:21
          alpepe napisała:

> A moje córki wyszły pięknie, może przyjedź do mnie do Berlina, zaprowadzę cię tam,
          > gdzie robiłam im zdjęcia?

Alpepe, dawaj adres tego fotografa! (moze byc na poczte gazetowa) bywam czasami w berlinie a dobra fotka _paszportowa_ to cos na wage zlota!!!
    • aerra Re: Zdjęcie do paszportu 23.05.18, 08:44
      Przez pewien czas miałam takie koszmarne zdjęcie w dowodzie, musiałam szybko wymienić, bo poprzedniemu na dniach kończyła się ważność, a miałam zaplanowany wyjazd za granicę. Poszłam do losowego fotografa, bo szybko (a i bo jeszcze mi w UMK powiedzieli, że tego zdjęcia co mam, to mi nie przyjmą, bo za stare...). Zrobił mi tak koszmarne fotki, że wprost w oczy mu powiedziałam, że nigdy nie miałam tak brzydkich zdjęć. Się obraził wink
      I w sumie dość długo się bujałam z tym dowodem, bo jakoś się nie składało, żeby wymienić. A i tak gdzie mogłam to zamiast dowodu posługiwałam się prawem jazdy wink
      Ale teraz mam ładne, chociaż też robiłam dwa razy, hehe, ale stwierdziłam, że mam w nosie, nie będę się drugi raz tak męczyć jak kiedyś wink
    • alpepe Re: Zdjęcie do paszportu 23.05.18, 08:58
      Idź do innego fotografa i unieś lekko kąciki ust do fotografii, od razu będzie lepiej.
      Mnie raz tak sfotografował pod dziwnym kątem fotograf, że wyglądałam, jakbym miał małego zeza, którego w rzeczywistości nie mam. Obecnie mam nowy paszport, zdjęcie bez szału, ale jest ok.
    • hopsi-daisy Re: Zdjęcie do paszportu 23.05.18, 09:02
      A wiesz, że nie. Pierwszy raz mam w paszporcie naprawdę ładne zdjęcie, dzieciaki też. A zdjęcie robione przy składaniu wniosku przez policjantkę-urzędniczkę a nie fotografa i jest na prawdę ok. Chociaż dla mnie to nie ma znaczenia, do dokument i nie zamierzam wieszać tego na ścianie w salonie.
    • berdebul Re: Zdjęcie do paszportu 23.05.18, 09:07
      Człowiek, który wymyślił ten paskudny rodzaj zdjeć do dokumentów powinien smażyć się w piekle.
      Wymieniałam dowód, paszport i wyrabiałam wizę ze zdjęciem. Na każdym wyglądam jak skazaniec i to taki za kilka morderstw.
    • heca7 Re: Zdjęcie do paszportu 23.05.18, 09:08
      Ja zawsze źle wychodzę na zdjęciach. Dodatkowo jedyny w okolicy fotograf robi je często źle. W biurze paszportowym spotkałam znajomą z dziećmi. Okazało się, że nie przyjęli ani jednego zdjęcia od tego fotografa, wszystkie były złe. Nam się udało i jakoś przeszły.
    • princy-mincy Re: Zdjęcie do paszportu 23.05.18, 09:08
      Dlatego robię wcześniej.
      Dla pocieszenia dodam, że moja corka miala piekne zdjęcie na pierwszy dowod osobisty (wyrabiany w wieku 2,5 lat) ale w samym juz dowodzie przez cieniowanie wygladala jakby to bylo zdjecie z nekrologu lub portret pamięciowy.
    • zasiedziala Re: Zdjęcie do paszportu 23.05.18, 09:13
      Obecne mam znośne i jeżdżę z nim w każdy zakątek świata, bo w jednym z paszportów mam zdjęcie, które mogłoby stanowić świetną ilustrację ogłoszenia: "Pod wpływem dopalaczy zmieszanych z tanim winem dźgnęła konkubenta w mały palec u nogi, Policja poszukuje Marioli W z Cygańskiej Wólki w opolskiem". Na swoje wytłumaczenie mam tylko to, że zdjęcie robiłam w dworcowej budce bezpośrednio po imprezie, na której zgubiłam wszystkie dokumenty, a kolejnego dnia musiałam lecieć do domu wink
      • alpepe Re: Zdjęcie do paszportu 23.05.18, 09:21
        Moja córka, wówczas jako półroczne zagłodzone niemowlę, bo wypadła z siatki centylowej, etiologia nieznana, wyszła na zdjęciu jak gruby rudasek, a nie była ani rudawa ani gruba.
    • frey.a86 Re: Zdjęcie do paszportu 23.05.18, 09:19
      Ja na zdjęciu do paszportu wyglądam jak ta Christiane z książki "Dzieci z Dworca ZOO". W takim czarnym, papierowym wydaniu tej ksiązki było jej zdjęcie z tyłu - to wypisz wymaluj ja w paszporcie. big_grin Gorzej ze zdjęciem do wizy wyrabianym na szybko w pierwszym lepszym zakładzie fotograficznym. Poszłam delikatnie umalowana, ubrana w czarną bluzkę z kołnierzem i włosami upiętymi w elegancki kok. Na zdjęciu wyszła 20 lat starsza osoba o wyglądzie wiejskiej baby, makijaż gdzieś zniknął, cera szara, ogólnie wygląd jak stara Solska z filmu Kogel Mogel... Koszmar. Nie wiem jak tego dokonali w tym zakładzie, ale mają talent. uncertain
      • cherryhills Re: Zdjęcie do paszportu 23.05.18, 09:40
        Podobno na zdjęcie do paszportu to trzeba się mocno pomalować - tapeta, konturowanie, róże, cienie, tusz - no wszystko i to MOCNO. Podobno dopiero wtedy wychodzi się normalnie, jak na co dzień. Podobno. smile
    • kura17 Re: Zdjęcie do paszportu 23.05.18, 09:23
      te zdjecia biometryczne rzadko kiedy wychodza dobrze, zwlaszcza, ze czlowiek nie bardzo wie, jaka "naturalna" mine przyjac, gdy nie mozna sie usmiechac ...

ja generalnie jestem malo fotogeniczna, wiec sie przyzwyczailam. jedyne dobre zdjecie do dowodu mialam od mocno retuszujacego fotografa, gdy jeszcze mozna bylo miec polprofil i lekki usmiech wink
    • alicia033 Re: Zdjęcie do paszportu 23.05.18, 09:54
      zależy od fotografa.
      W paszporcie i dowodzie mam zdjęcia od świetnego fotografa i wyszłam imo lepiej, niż w rzeczywistości.
      Natomiast np. dyplom ukończenia studiów komuś ukradłamwink, bo tej gęby ze zdjęcia nie rozpoznaję.
    • panna.ze.dworku Re: Zdjęcie do paszportu 23.05.18, 09:55
      Ja baaardzo długo chodziłam do takiego jednego fotografa - starszy pan to był, nie "fotoszopował", a przez godzinę ustawiał do zdjęcia - za to na jego fotkach - każda wychodziła jak Kopciuszek na balu! Niestety, lat 5 czy 6 temu zmarło się mu i obecnie chodzę do przypadkowych zakładów - no i jest tragedia! Niby te wszystkie "techniczne cuda", "fotoszopy", cieniowania i licho wie co jeszcze, a i tak wyglądam albo jak mazepa, albo jakby mnie zęby bolały a w najlepszym razie jakbym była na ciężkim kacu... sad Jednak profesjonalnej "ręki" artysty nic nie zastąpi...
    • stillgrey Re: Zdjęcie do paszportu 23.05.18, 09:56
      Nie wiem jak z paszportem, ale wniosek o dowód można złożyć online przy pomocy profilu zaufanego. Wtedy zdjęcie można wykonać samodzielnie w domu i zrobić to na spokojnie, z retuszem jeśli będzie konieczność wink Tylko wiadomo, przydałby się w miarę dobry sprzęt i choćby minimalne umiejętności.
    • jatojagodnik Re: Zdjęcie do paszportu 23.05.18, 10:07
      Ostatnio byłam w urzędzie dowiadywać się o paszporty. Pani urzędniczka od razu pokierowała mnie do odpowiedniego fotografa - "jeżeli chce pani wyglądać jak człowiek na zdjęciu, to tylko tam". Na początku zjeżyłam się, że pani nagania klientów fotografowi, ale jak czytam to co piszecie, to może ona już tyle zdjęć widziała, że rzeczywiście ma odpowiednią wiedzę, który fotograf robi przyzwoite zdjęcia...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka