Dodaj do ulubionych

Zakupy na Amazonie

18.05.20, 15:01
Co sądzicie?
Dzisiaj kosmetyczka tłumaczyła mi przez pół godziny dlaczego nie kupuje (nie chce wspierać giganta wyzyskujacego ludzi).
Jakie macie podejście?
Ja używam - czasem więcej czasem mniej. Lubię szybka dostawę (i często darmowa) i jeszcze lepsza politykę zwrotów (szybko i sprawnie).
Zrobiłam ostatnio zakupy w małym sklepie, cześć produktów oddałam cześć zostawiłam. W sumie 50€ zakupiłam, do dzisiaj (2tygodnie ) nie mam pieniędzy za zwrot plus musiałam opłacić wysyłkę spowrotem. Podziękuje i będę kupować w dużych sklepach.
Obserwuj wątek
    • lajtova Re: Zakupy na Amazonie 18.05.20, 15:07
      Kupuję i bardzo sobie chwalę. Najbardziej bezpłatny i bezproblemowy zwrot towarów które z jakiegoś powodu mi nie podeszły i szybki zwrot pieniędzy na konto.
      Mam wykupiony prime co daje mi oprócz tego dostep do Amazon Prime Video i mam chmurę na zdjęcia bez limitu GB.
    • kaka-llina Re: Zakupy na Amazonie 18.05.20, 15:09
      Kupuje. Jeśli jest taka mozliwość wchodze bezposrednio na strone sklepu (jeśli produkt jest na amazonie ale sprzedawany przez jakis inny sklep) czasami moze wyjść nawet taniej, tylko dostawa z reguły dłuższa (zalezy czy mi zależy na czasie). Nie jestem z tego dumna ale niestety Amazon ma dobre ceny, właściwie wszystko jest, dostawa tego samego lub następnego dnia, szybkie i łatwe zwroty, dobra komunikacja. Staram sie ograniczać ale to jednak najwygodniejsza forma robienia zakupów.
    • chococaffe Re: Zakupy na Amazonie 18.05.20, 15:10
      Staram się unikać jeżeli mam inne możliwości, ale nie bojkotuję, tzn jeżeli dana rzecz jest dostępna tylko via amazon to zamawiam. Nieprzyjemnych przygód z dostawcami miałam na szczęscie niewiele i amazon nie odstaje od średniej pod tym względem (skutecznośc i efektywność reklamacji) - jeżeli już to na gorsze.
    • snakelilith Re: Zakupy na Amazonie 18.05.20, 15:22
      Mam stałe konto od dawna, kupuję tam mnóstwo rzeczy, choć najpierw sprawdzam produkty w moich ulubionych sklepach. Tak, wiem, że gigant z ambicjami monopolisty, ale jak mam oszczędność więcej niż 10 euro np. na sportowych butach, to się długo nie zastanawiam. Amazon ma super sprawną dostawę, niekiedy rzeczy przychodzą nawet następnego dnia (bez expresowej wysyłki). Zwroty forsy przychodzą też szybko, zresztą dokładnie nawet nie wiem, nigdy nie było żadnych problemów. Produkty z zagranicy wolę też sprowadzać przez amazon, bo nie ufam wszystkim sklepom krzakom w internecie naciągających niską ceną, a na przesyłkę czeka się potem miesiącami.

--
      http://s19.rimg.info/465add77b59cebdc25f7ad6c03cc2f4a.gif
      • chococaffe Re: Zakupy na Amazonie 18.05.20, 15:48
        Z tą szybkością jest różnie - kiedyś zamówiłam coś ze sklepu w Chinach (nie zauważyłam). Czekałam ponad dwa miesiące, na moje pytania nie odpowiadał sklep a amazon mnie zbywał.
      • araceli Re: Zakupy na Amazonie 18.05.20, 18:38
        snakelilith napisała:
        > ale jak mam oszczędność więcej niż 10 euro np. na sportowych butach, to się
        > długo nie zastanawiam. Amazon ma super sprawną dostawę, niekiedy rzeczy przycho
        > dzą nawet następnego dnia (bez expresowej wysyłki).

Koszty ludzkie tego 'taniej' są ogromne. Chwalisz się eko-wakacjami w Danii a wyzysk choćby pracowników magazynów Amazona cię nie interesuje...

--
        Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
        • dyzurny_troll_forum Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 10:54
          araceli napisała:

> Koszty ludzkie tego 'taniej' są ogromne. Chwalisz się eko-wakacjami w Danii a w
          > yzysk choćby pracowników magazynów Amazona cię nie interesuje...

Jaki wyzysk!?

Pracują tam, bo chcą....

Podobnie jak z funkcjonariuszami reaktywowanego ZOMO zwanego PiSlicją, sprzedają się Panu z Nowogrodziej, bo chcą....

Podobnie jak pielęgniarki, będące same na oddziale i mające 60 pacjentów, w tym 5 wymagających ciągłej opieki. Pracują w takich warunkach, bo chcą....

Swoją drogą tzw. "wyzysk" pracownika magazynu Amazona jest IMHO dużo, dużo mniejszy niż "wyzysk" takiej pielęgniarki. Ale nad pielęgniarkami jakoś nie płaczemy co wontas....Państwo może wyzyskiwać bardziej!?

Tak więc, wszystkie te trzy przytoczone przypadki to wolni ludzie w podobno wolnym kraju. I jak się im nie podobają warunki pracy to mogą odejść choćby dziś.

--
          Bezcenne artefakty co wolności chronią dar:
          własne auto i własna broń!
          • araceli Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 11:19
            dyzurny_troll_forum napisała:
            > Pracują tam, bo chcą....

Mantra neoliberała.

--
            Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
            • dyzurny_troll_forum Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 11:28
              araceli napisała:

> dyzurny_troll_forum napisała:
              > > Pracują tam, bo chcą....
              >
              > Mantra neoliberała.

hehehe...dopsze

masz tylko te trzy stanowiska do wyboru, żeby zarobić na chleb dla siebie i dziatek - które wybierasz?

--
        • szalona-matematyczka Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 12:25
          Araceli, 100/100. Snake zaoszczedzi raptem 10 euro na butach, a wspiera koncern nieludzko traktujacy pracownikow. Przeciez o tym jest glosno. Jest mnostwo reportazy i artykulow o tym, takze w Niemczech. To mnie wkurza w Niemczech, ta mentalnosc "Geiz ist geil". Biedni Niemcy z prekariatu by zaoszczedzic te pare euro potrafia zaakceptowac wyzysk, niegodziwe warunki pracy, wrecz niewolnicze. Byle im bylo dobrze i byle oni te pare euro zaoszczedzili. Egoizm. Do tego zaklamanie: ci sami Niemcy wspierajacy wyzysk, daja datki na pieski.
          • rexona_sport Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 13:28
            Dziękuje ze te wypowiedzi. Tez nie kupuje, jak się chce zarabiać na fakcie ze jakieś społeczeństwo działa (są drogi, straż pożarna itd) to trzeba się dorzucać do ogólnej sciupki na to (mam na myśli podatki). Amazon nawet w stanach za cały zeszły rok zapłacił zero podatków. A poszła won pijawka, niech Bezos sobie sam pożar ugasi jak mu się zająca magazyn czy co tam. A i bez sprawnego systemu dróg już by pieniążki nie wpadały.

A to ze pracownicy którzy nie maja innych opcji bo uczciwie działające firmy są zarzniete przez takie pasożyty „pracują tam bo chcą” jest po prostu śmieszne. Powinni honorowo zdychać z głodu, ale już honorowo poświecić 10 euro ekstra przy zakupie butów (co trzy dni te buty kupujecie czy co?) - co to to nie.
            • snakelilith Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 13:36
              rexona_sport napisał(a):

> A to ze pracownicy którzy nie maja innych opcji bo uczciwie działające firmy są
              > zarzniete przez takie pasożyty „pracują tam bo chcą” jest po prostu śmieszne.
              > Powinni honorowo zdychać z głodu, ale już honorowo poświecić 10 euro ekstra prz
              > y zakupie butów (co trzy dni te buty kupujecie czy co?) - co to to nie.

Uczciwie zarabiające firmy mogłoby się postarać. Jeżeli już nie potrafią przebić cen amazona, to mogłby na przykład proponować lepszy serwice, ale najczęściej i tego nie potrafią, to pójdą z torbami. Taki jest rynek. A jak znikinie amazon, to nie bardzo wiem co z tymi, co tam pracują. Moje 10 euro na długo im nie wystarczy.

--
            • matacznik Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 14:02
              rexona_sport napisał(a):

> Amazon nawet w stanach za cały zeszły rok zapłacił zero podatków.
              >
              Za poprzedni.
              Zero było za 2018, za 2019 wypadło sto kilkadziesiąt milionów podatku federalnego, więc też śmiesznie mało, niemniej wypadałoby zaktualizować narrację, bo co było "zeszłym rokiem" w 2019, nie jest nim w 2020.

Ile tam naprawdę płacą to trudno powiedzieć, bo żadna ze stron nie podaje danych z uczciwym podziałem na kupki. Przeciwnicy Amazona pokazują tylko podatek federalny, bo tego Amazon płaci najmniej. Z kolei Amazon pokazuje wszystkie wpłaty do publicznej kasy, w tym podatki od wynagrodzeń (płacone przez pracowników), sprzedażowe (płacone przez klientów) i różne opłaty, w tym podatki lokalne, które rzeczywiście należy im uznać i do łącznego obciążenia — obok podatku federalnego — zaliczyć.
              Tak czy siak płacą za mało. Zgodnie z amerykańskim prawem, m.in. dzięki ogromnym inwestycjom, ale za mało. Rzecz w tym, że wymyślenie uczciwego systemu podatkowego w Ameryce czy gdziekolwiek indziej nie jest rolą Amazona. Oni grają kartami, które dostali do ręki.
              • ritual2019 Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 14:41
                Rzecz w tym, że wymyślenie uczciwego systemu podatkowego w Ameryce czy gdziekolwiek indziej nie jest rolą Amazona.

Dokladnie, tak jak wymyslenie systemu ubezpieczen zdrowotnych.
              • rexona_sport Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 15:11
                No cóż ja tego nie popieram i nie zamierzam nabijać kasy kolesiowi który uważa ze nie obowiązują go zasady takie jak innych ludzi. Ja od tego co zarobię płace podatek, jemu wolno nie. Tak jakby osobiście mnie obraza takie podejście, kim myślisz ze jesteś człowieku. Tak samo jak nie kupiłabym u rolnika co wylewa szambo na łąkę żeby przyoszczędzić, nie obchodziłoby mnie ze jakiś datek na dbanie o przyrodę daje z tego co oszczędzi na wywozie szamba.
                • ritual2019 Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 15:25
                  rexona_sport napisał(a):

> No cóż ja tego nie popieram i nie zamierzam nabijać kasy kolesiowi który uważa
                  > ze nie obowiązują go zasady takie jak innych ludzi.

Czyli jakie? Tak dlugo jak dziala w obrebie prawa tak dlugo jest ok. To prawo nalezy zmienic.
            • dyzurny_troll_forum Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 15:08
              rexona_sport napisał(a):

> A to ze pracownicy którzy nie maja innych opcji bo uczciwie działające firmy są
              > zarzniete przez takie pasożyty „pracują tam bo chcą” jest po prostu śmieszne.

Po pierwsze powinnaś zdefiniować co to jest uczciwie działająca firma?

Dwa, jeżeli uważasz, że Amazon działa nieuczciwie to powinnaś zgłosić to do najbliższej prokuratury.

Trzy, jak już pisałem -nawet w tym wątku- noszę rozmiar buta 48, gdy wchodzę do "uczciwego sklepu" to słyszę, że największy jest 46, bo tych wielkich to nikt nie kupuje i się tego nie opłaca trzymać. A czy może zamówić dla mnie? Może zamówić, ale trzeba zapłacić z góry i nie będzie można zwrócić. A i będą za dwa tygodnie....

Wiesz po co mi taki "uczciwy sklep"!? Zupełnie, ale to absolutnie po nic. Jak dla mnie może upaść nawet jutro.

--
          • snakelilith Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 13:31
            Droga wolna. Nikt cię w tej mentalności Geiz ist geil nie trzyma. Wracaj do Polski, albo do innej krainy jednorożców, gdzie jest bardziej socjalniej niż u tych wyzyskiwaczy Niemców. A od moich 10 euro wara, dam na pieski, albo spuszczę w kiblu jak będą miała ochotę.

--
    • yuka12 Re: Zakupy na Amazonie 18.05.20, 15:43
      Mam mieszane uczucia. Tzn. ceny są atrakcyjne i niezła dostawy, mogę też zamówić towaru niedostępne lub duużo droższe gdzie indziej. Ale nie lubię, jak ktoś zbiera informacje o mnie i dąży do bycia monopolistą jak Amazon. Do tego wciskali nam potajemnie Amazon Prime, chociaż już w przeszłości kasowaliśmy konto i nie zgadzaliśmy się na tą usługę. Wystarczyło, że zrobiliśmy zakupy i nie odhaczyliśmy któregoś z pól.
      Nawet nie wiedzieliśmy, że reaktywowano nam konto bez naszej wiedzy.

--
      "najlatwiej patrzec przez etykietki, ktore rozdano, swiat jest wtedy taki prosty, a zycie nieskomplikowane" by Undoo
        • kaka-llina Re: Zakupy na Amazonie 18.05.20, 15:49
          Wielu osobom sie to zdarzyło ale to bardzo łatwo zlikwidować i z tego co wiem oddaja kasę. Chociaz nie wiem jak to można zrobić prime sie nie odhacza, trzeba zaznaczyć jak sie chce a nie jak sie nie chce...
          • chococaffe Re: Zakupy na Amazonie 18.05.20, 15:57
            Wiesz, może ja coś niechcący kliknęłam na etapie np płatności (np cenę taką a nie inną) , na pewno jednak nie zamawiałm i nie placiłam za to jako za oddzielną usługę. I biorę to na klatę. Ale to była musiała być jakoś mało elegancko złożona oferta.
            • turzyca Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 12:40
              >Wiesz, może ja coś niechcący kliknęłam na etapie np płatności (np cenę taką a nie inną)

Jak klikasz w płatność, to przycisk "przejdź dalej z prime" jest przyciskiem, żółtym i tam gdzie się spodziewasz przycisku do wyboru. Opcja "zapłać wiążąco" jest linkiem bez przycisku, wygląda zupełnie niepozornie i jest umiejscowiona nieintuicyjnie. W piątek zamawiałam książkę, używkę, która była tylko na amazonie, więc mam na świeżo irytację manipulacją.

Bo ogólnie stosuję zasadę taką jak Ty - jeśli się da, to nie przez Amazon, ale jak się nie da, to kupię i u nich, niestety kilka dużych antykwariatów sprzedaje tylko przez Amazon. Przy czym nowe książki koniecznie nie przez Amazon. W Niemczech i tak jest stała cena i nie można robić promocji przez bodajże dwa lata, więc zawsze zawsze zawsze książki zamawiam w lokalnej księgarni. Znalezienie lokalnej księgarni, najlepiej takie co pełni też rolę centrum społeczności, robi czytanie książek dla dzieci i jakieś tam podwieczorki dla seniorów, jest jednym z pierwszych moich kroków po każdej przeprowadzce. Zazwyczaj coś kupuję, zakładam konto klienta i potem albo dzwonię albo robię zamówienie przez konto, zależy od księgarni. Fakt, że muszę podejść, ale często zdarzało mi się, że książka była już z popołudniową dostawą, najdalej na następny dzień, tu Amazon zawsze oferuje gorsze warunki. A tych kilka kroków jest niezłą ceną za wspieranie lokalnej społeczności i czyste sumienie ekologiczne, moja książka jedzie wraz z innymi, a nie wozi się w oddzielnej paczce

--
              Świruska od Krzyżaków.
      • clk Re: Zakupy na Amazonie 18.05.20, 18:27
        To fakt, teraz mam prime , ze względu na wysyłkę plus filmy maja lepsze od netflixa. Ale mi kiedyś wystarczył e-mail do nich i oddali opłatę za prime plus dołożyli miesiąc gratis jeśli chciałabym wrócić (wróciłam)
    • leni6 Re: Zakupy na Amazonie 18.05.20, 15:44
      Tak z raz w roku z niemieckiego amazona, jak kupuje jakaś zabawkę, która jest w Polsce niedostępna lub dużo droższa. Zawsze mam problem z płatnością, ale towar dostaje zanim jeszcze uda mi się skutecznie zapłacić.
      • bi_scotti Re: Zakupy na Amazonie 18.05.20, 15:56
        Nie pamietam kiedy ostatni raz kupilam cokolwiek on Amazon. Nie planuje. Disgusting company a przede wszystkim disgusting management - nie widze powodu zeby moje malutkie pieniazki mialy wspierac rozwoj tego akurat imperium. Life.

--
        "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
        Leonard Cohen
    • ritual2019 Re: Zakupy na Amazonie 18.05.20, 18:32
      clk napisała:

> Co sądzicie?
      > nie kupuje (nie chce wspierać giganta wyzyskujacego ludzi).

??? A w jaki sposob wyzyskuja ludzi? Pracuja tam jako niewolnicy?
      Tak, kupije z Amazon czesto.
    • sasanka4321 Re: Zakupy na Amazonie 18.05.20, 22:11
      Bardzo lubie. I nie widze tam zadnego "wyzysku". Ile razy podnosil sie jakis rumor dot. wyzysku, okazywalo sie jedna z dwoch rzeczy:
      1. do fizycznej pracy w magazynie, ktora z zasady nie jest lekka i wymaga dobrej kondycji i konskiego zdrowia, zatrudniali sie ludzie starzy, schorowani, z problemami z kregoslupem, astma, zylakami i czym tam jeszcze
      2. do fizycznej pracy w magazynie, ktora z zasady nie jest lekka zatrudniali sie ludzie, ktorzy pokonczyli studia i chcieliby pracowac umyslowo, ale tej umyslowej pracy nie mogli znalezc (to glownie Polacy w niedawnych czasa bezrobocia), wiec monotonna i fizyczna praca w magazynie budzila w nich frustracje predzej czy pozniej

3. Jeszcze trzeci przypadek byl - pracownicy, ktorzy sie dziwili, ze trzeba pracowac, i to osiem godzin i przerwa nie jest co godzina.

Owszem, to jest ciezka praca. Tak samo jak praca murarza, dekarza, czy kobiety przy tasmie w przetworni rybnej. Nie wymaga wyksztalcenia, za to wymaga checi do pracy, sily i dobrego zdrowia. Jednoczesnie Amazon oferuje dobre pensje i dobre warunki. W Polsce to sie niestety nigdy nie sprawdzi.
      • araceli Re: Zakupy na Amazonie 18.05.20, 22:24
        Tak tak - oczywiście. Umierają też 'bo się źle zatrudnili':
        www.cnbc.com/2020/05/14/sixth-confirmed-amazon-worker-dies.html

--
        Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
        • ritual2019 Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 09:59
          Tiaaa, kolejna historia ktora ma byc dowodem na straszny wyzysk pracownikow w Amazon. Ten czlowiek pracowal bo tak wybral, mial rachunki do zaplacenia - tak jak wiekszosc ludzi. W US nie jest niczym niezwyklym ze pracodawcy (nie tylko Amazon) nie placa za chorobowe, podobnie jak za urlop, moze state powinno w czasie pandemii dac wsparcie chorym? Tyle ze to byl poczatek tej histerii I podobnie jak wiele krajow w Europie dopiero wprowadzono obostrzenia. Zmarl bo mial pecha, zapewne mial choroby wspoistniejace (o czym oczywiscie artykul nie wspomina) I doszlo do komplikacji, za pozno tez zdecydowal sie na przerwanie pracy. To nie jest wina Amazon, to byla jego decyzja. Fakty sa takie ze bezrobocie wzroslo dramatycznie na calym swiecie, miliony ludzi sa bez srodkow do zycia, w takim np Bangladeszu to nie covid19 jest zagrozenien zycia a glod bo z powodu histerii koronawirusowej wiele firm z np UK zrezygnowalo z zamowien. Jasne w UK jak I innych krajach europejskich ludzie dostaja pieniadze nie pracujac, uruchomiono olbrzymie srodki (oczywiscie to bedzie mialo skutki w przyszlosci) zeby ludzie mogli zostac w domach, miec pelne michy, oplacac rachunki i kupowac czy to z Amazon czy z wielu innych sklepow ktore nadal pracuja. Zapewniam ze tez niektorzy z tych pracownikow zmarli z powodu komplikacji po zarazeniu sie wirusem. Jakby nie patrzec pomimo tego szalenstwa zycie toczy sie nadal, ludzie nadal pracuja czy to z domow czy tez z firm, nadal potrzebuja kupowac rozne rzeczy i nadal ktos musi pracowac zeby te rzeczy sprzedawac. Amazon zreszta ma obecnie dlugie terminy, szukalismy mebli ogrodowych, owszem, Amazon ma w dobrej cenie ale z dlugim terminem oczekiwania wiec kupilismy z innego miejsca I zamiast po 6 tygodniach dotarly po 5 dniach.
          Postrzeganie rzeczywistosci zalezy od perspektywy z ktorej sie ja widzi, dla wielu mozliwosc pracy obecnie jest byc albo nie byc, wiekszosc nie choruje na covid19 ani nie umiera, a pracowac nie moze, bo obostrzenia, bo dystans itd, tyle ze to oznacza dla wielu zdrowych brak srodkow do zycia.
          • araceli Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 10:05
            ritual2019 napisał(a):
            > Ten czlowiek pracowal bo tak wybral, mial rachunki do zaplacenia - tak
            > jak wiekszosc ludzi.

Przecież właśnie tak to działa - pracownik musi 'godzić' się na wyzysk bo musi jeść a Bezosowi zera na koncie przybywają. Może ty to uważasz za normalne - ja nie.

--
            Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
            • ritual2019 Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 10:21
              Widac ze nie masz pojecia na czym polega biznes, tak biznes to nie organizacja charytatywna, jedni sie bogaca a inny zarabiaja tyle zeby moc oplacic rachunki, jedzenie, ubranie, fryzjera, auto, wakacje raz w roku itd. Tak, juz probowano innych sposobow ze skutkiem jak widac. Nie, nigdy tak nie bylo ze wszyscy byli rowni, ze nie bylo granic, ani religii a tylko pokoj, dobrobyt, brak chorob I sielanka.
              • araceli Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 10:41
                ritual2019 napisał(a):
                > Widac ze nie masz pojecia na czym polega biznes,

Skoro dla ciebie biznes = wyzysk to widać nie mam.

> a a inny zarabiaja tyle zeby moc oplacic rachunki,
                > jedzenie, ubranie, fryzjera, auto, wakacje raz w roku itd.

Zarabiają na wakacje czy na miskę ryżu, żeby nie umrzeć z głodu?

--
                Emigrancka troska o ojczyznę:
                araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
                black_halo: Na zlosc tobie spale.
                • ritual2019 Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 11:01
                  araceli napisała:

>
                  > Skoro dla ciebie biznes = wyzysk to widać nie mam.

Widac nie masz, bo dla ciebie kazdy pracownik jest wyzyskiwany. A fakty sa takie ze ten mezczyzna pracowal tam z wlasnej woli, mogl odejsc w kazdej chwili i zatrudnic sie w firmie w ktorej nie bylby wysykiwany, wiecej, mogl zalozyc swoja wlasna I pracowac dla siebie, zaczac od pucybuta...jednak pracowal dla Amazon - bo chcial, tak jak tysiace innych, naprawde nie musza.

> Zarabiają na wakacje czy na miskę ryżu, żeby nie umrzeć z głodu?
                  >
                  >
                  A to zalezy, w Europie, US itp zarabiaja m.in na wakacje, w Bangladeszu itp na miske ryzu zeby z glodu nie umrzec. Tak czy inaczej wszyscy potrzebuja pracy.
                  • araceli Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 11:22
                    ritual2019 napisał(a):
                    > Widac nie masz, bo dla ciebie kazdy pracownik jest wyzyskiwany.

Nie każdy. Wątek nie jest o każdym pracodawcy jeżeli nie zauważyłaś.

> A fakty sa tak
                    > ie ze ten mezczyzna pracowal tam z wlasnej woli, mogl odejsc w kazdej chwili i
                    > zatrudnic sie w firmie w ktorej nie bylby wysykiwany, wiecej, mogl zalozyc swoj
                    > a wlasna I pracowac dla siebie, zaczac od pucybuta...jednak pracowal dla Amazon
                    > - bo chcial, tak jak tysiace innych, naprawde nie musza.

Wybór - mantra neoliberała. Szwaczka z Bangladeszu może soobie pracować gdzie indziej i zarobić na wakacje. Kituś bajduś.

> A to zalezy, w Europie, US itp zarabiaja m.in na wakacje,

Zarabiają na wakacje a nie stać ich na ubezpieczenie medyczne. Kituś bajduś Najma. Kituś bajduś.

--
                      • araceli Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 11:31
                        sumire napisała:
                        > Zapomniałaś dodać, że pracują w niedziele.

O proszę - uderz w stół a kolejna fanka wyzysku się znajdzie! Byle wunskiej specjalistce było tanio i 24h/dobę - umrzeć nawet dla tego mogą - jest gotowa na to poświęcenie!

--
                    • dyzurny_troll_forum Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 11:31
                      araceli napisała:

> Wybór - mantra neoliberała. Szwaczka z Bangladeszu może soobie pracować gdzie i
                      > ndziej i zarobić na wakacje. Kituś bajduś.

Akurat z tą słynną szwaczką z Bangladeszu to lewaki powinny mieć problem. Jeżeli przestaniemy kupować te szmatki tam szyte to co się z nią stanie!?

Osobiście jestem za przeniesieniem produkcji gdzieś bliżej i skróceniem łańcuchów dostaw.....

--
                      • ritual2019 Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 11:34

> Osobiście jestem za przeniesieniem produkcji gdzieś bliżej i skróceniem łańcuch
                        > ów dostaw.....

🤣 wyobraz sobie placz i lament takich araceli na wzrost cen, bo koszty produkcji wzrosna, wszak araceli nie pozwoli na wyzysk.
                        • araceli Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 11:55
                          ritual2019 napisał(a):
                          > 🤣 wyobraz sobie placz i lament takich araceli na wzrost cen, bo koszty produkc
                          > ji wzrosna, wszak araceli nie pozwoli na wyzysk.

Araceli ci tłucze, że TANIO=WYZYSK to dlaczego ma płakać, że tanio nie będzie?

Puk, puk - coś w czaszce jest poza powietrzem?

--
                          • ritual2019 Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 11:59
                            araceli napisała:

> Araceli ci tłucze, że TANIO=WYZYSK to dlaczego ma płakać, że tanio nie będzie?

Bo araceli nie bedzie miala kasy zeby to drogo kupic, ale ze araceli ma szambo w czaszce I zerowe pojecie o ekonomii I jej sie wydaje ze wydrukuje sobie pieniadze (jesli bedzie miala za co ink do drukarki kupic) za ktore kupi kilka razy drozsze produkty.
                            • araceli Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 12:06
                              ritual2019 napisał(a):
                              > Bo araceli nie bedzie miala kasy zeby to drogo kupic,

Jak Araceli nie będzie kupować tony chłamu to ją stać będzie. Aktualnie ludzkość i tak zużywa więcej zasobów niż jest w stanie odtworzyć więc to jedyny słuszny kierunek. A nie szambo-ekonomia napędzania konsumpcji i wyzysku.

--
                              Gdzie wszyscy myślą tak samo - nikt nie myśli zbyt wiele.
                              • ritual2019 Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 12:21
                                araceli napisała:

> Jak Araceli nie będzie kupować tony chłamu to ją stać będzie.

Jesli nie bedzie popytu na tony chlamu to miliony ludzi straca prace i umra z glodu.
                                Jedyna droga to radykalne zmniejszenie populacji na swiecie ale na to sie nie zanosi wiec jestemy w czarnej doopie.
                                • araceli Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 12:23
                                  ritual2019 napisał(a):
                                  > Jesli nie bedzie popytu na tony chlamu to miliony ludzi straca prace i umra z g
                                  > lodu.

Najma pewnie za głupia, żeby ogarnąć ale ludzie w tym Bangladeszu przed erą konsumpcjonizmu też żyli.

--
                                  - What if people try to corroborate all this information?
                                  - Don't worry. They won't.
                                  • ritual2019 Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 12:50
                                    araceli napisała:

> Najma pewnie za głupia, żeby ogarnąć ale ludzie w tym Bangladeszu przed erą kon
                                    > sumpcjonizmu też żyli.
                                    >

Madra araceli koniecznie musi ich uswiadomic ze teraz tez nie umra. Do dziela araceli, podziel sie z nimi swoja recepta na to jak maja zyc I z glodu nie umrzec teraz. Teraz zwlaszcza tego potrzebuja.
                              • dyzurny_troll_forum Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 14:42
                                araceli napisała:

> ritual2019 napisał(a):
                                > > Bo araceli nie bedzie miala kasy zeby to drogo kupic,
                                >
                                > Jak Araceli nie będzie kupować tony chłamu to ją stać będzie. Aktualnie ludzkoś
                                > ć i tak zużywa więcej zasobów niż jest w stanie odtworzyć więc to jedyny słuszn
                                > y kierunek. A nie szambo-ekonomia napędzania konsumpcji i wyzysku.

Well, jeżeli to jest słuszny kierunek.... to nie tylko szwaczki z Bangladeszu trzeba pozbawić pracy, ale też tak ze 30% europejczyków.... Ale co się wtedy stanie z największym bożkiem współczesnej lewicy czyli "tworzeniem nowych miejsc pracy" !?

Chyba, że legendarny dochód gwarantowany obejmie też szwaczkę z Bangladeszu.....

--
                      • araceli Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 11:56
                        > Akurat z tą słynną szwaczką z Bangladeszu to lewaki powinny mieć problem. Jeżel
                        > i przestaniemy kupować te szmatki tam szyte to co się z nią stanie!?

Można kupować płacąc stawkę wyższą niż miska ryżu. Takie cuda panie - takie cuda!

--
                          • araceli Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 12:21
                            ritual2019 napisał(a):
                            > Jasne, 1.5 miski ryzu, cudownie zrobi roznice.

Najma by przycięła do 0,75 żeby jej chłamowe butki były tańsze.

--
                            • ritual2019 Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 12:46
                              araceli napisała:

> Najma by przycięła do 0,75 żeby jej chłamowe butki były tańsze.

Ani najma ani araceli nie ma na to wplywu, to jest polityka i pieniadze. Biedni zawsze byli, sa I beda czy tobie sie to podoba czy nie. My mamy szczescie ze nie musimy tyrac tylko za miske ryzu. Prawa ekonomii sa jakie sa, biznes polega na zwiekszaniu zyskow obnizajac koszty a rzadzacy to reguluja. Wiekszosc z nas jest zalezna od rzadow, z tym ze rzady nie maja swoich pieniedzy, maja je z podatkow a podatki placimy gdy zarabiamy a zarabiamy gdy jest biznes. Tam gdzie zasoby sa duze nastepuje jakis tam ich podzial np na opieke zdrowotna, edukacje itp, tak zeby wszyscy mogli z tego korzystac, ci nie placacy podatkow tez, sa tez kraje gdzie zasoby sa ogromne ale podzial jest inny, sa tez kraje biedne gdzie zasobow brak wiec I podzialu nie ma, a przezycie kolejnego dnia wielodzietnej rodziny zalezy od pracy jednej osoby w szwalni, jasne wystarczy na ta miske ryzu ale oznacza to ze nie trzeba sprzedac kilkoro dzieci do burdeli.
                              Kupowanie na Amazon pozwala wielu ludziom oplacic rachunki, kupic jedzenie I troche ekstra wydatkow. Tak to dziala.
                              • araceli Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 12:52
                                ritual2019 napisał(a):
                                > Ani najma ani araceli nie ma na to wplywu,

Jak łatwo uspokoić sumienie. Religia 'kupuję tanio i ratuję świat'!

--
                                • ritual2019 Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 13:00
                                  araceli napisała:

> Jak łatwo uspokoić sumienie. Religia 'kupuję tanio i ratuję świat'!

Mi to nie burzy spokoju sumienia, religii zadnej nie wyznaje, wole placic mnie za ten sam produkt niz wiecej.
                                  • araceli Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 13:08
                                    ritual2019 napisał(a):
                                    > Mi to nie burzy spokoju sumienia, religii zadnej nie wyznaje, wole placic mnie
                                    > za ten sam produkt niz wiecej.

I koszty 'taniości' masz w dudzie. Proste!

--
                                    • ritual2019 Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 13:13
                                      araceli napisała:

> I koszty 'taniości' masz w dudzie. Proste!
                                      >
                                      >
                                      Alez oczywiscie bo kupujac ciuch made in Bangladesh powoduje ze ma ta miske ryzu dziennie jakas rodzina, kupujac z Amazon ktos tam ma prace ktorej potrzebuje bo sila go tam Amazon nie trzyma. A ja place mniej. Czy czulabym sie lepiej gdybym kupila ten sam ciuch wyprodukowany w lokalnej szwalni wiedzac ze szwaczka zarabia minimalna a bogaci sie wlasciel a ja place kilka razy wiecej?
                                      • araceli Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 13:21
                                        ritual2019 napisał(a):
                                        > bo kupujac ciuch made in Bangladesh powoduje ze ma ta miske ryzu dziennie jakas rodzina,

Och jakaś ty łaskawa o pani! big_grin

--
                                        • ritual2019 Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 14:30
                                          araceli napisała:

> Och jakaś ty łaskawa o pani! big_grin

A tys taka laskawa bo kupujesz ciuch uszyty w szwalni, w ktorej Kasia szwaczka zarabia minimalna a wlascicielka Grazyna sie bogaci. Twoj wybor, masz prawo, ja mam prawo do swoich.
                                    • dyzurny_troll_forum Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 14:50
                                      araceli napisała:

> ritual2019 napisał(a):
                                      > > Mi to nie burzy spokoju sumienia, religii zadnej nie wyznaje, wole placic
                                      > mnie
                                      > > za ten sam produkt niz wiecej.
                                      >
                                      > I koszty 'taniości' masz w dudzie. Proste!

Kolejny quiz (chociaż na poprzedni nie odpowiedziałaś)

Szwaczka w Bangladeszu szyje T Shirt za 0.5 USD od sztuki. Co jest dla niej najlepsze:

(1) Nie kupić T shirtu woóle i uratować planetę;
                                      (2) Kupić jeden T shirt za 10USD w "zwykłym sklepie";
                                      (3) Kupić dwa T shirty za 10USD na Amazonie;

Tym razem wybierz mądrze....

--
                                  • dr.amy.farrah.fowler Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 13:11
                                    Rozumiem, że nie masz nic przeciwko, żeby Tobie też płacono jak najmniej?

--
                                    – Słyszeliście może o kolesiach, którzy wyskakują z krzaków w parku na Jasnej Górze i pokazują pindola? (...)
                                    – To teraz pomnóżcie to przez tysiąc. Tym właśnie jest blogosfera.
                                    • ritual2019 Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 13:14
                                      dr.amy.farrah.fowler napisał(a):

> Rozumiem, że nie masz nic przeciwko, żeby Tobie też płacono jak najmniej?
                                      >
                                      Alez mam, bo chcialabym zeby mi placono kilka razy wiecej ale bojkotujac Amazon tego nie sprawie.
                                      • dr.amy.farrah.fowler Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 16:56
                                        I jesteś za tępa, żeby ogarnąć, że jak będziemy mniej płacić mechanikowi samochodowemu, to będzie miał mniej na fryzjera, jak fryzjer dostanie mniej, to nie pójdzie do knajpy, a jak knajpiarz nie zarobi, to nie będzie miał na mechanika, tylko wydaje Ci się, że Ty jesteś takim płatkiem śniegu, co powinien zarabiać jak najwięcej, ale innym się powinno płacić jak najmniej, żebyś Ty miała tanio?

--
                                        – Słyszeliście może o kolesiach, którzy wyskakują z krzaków w parku na Jasnej Górze i pokazują pindola? (...)
                                        • ritual2019 Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 17:16

> I jesteś za tępa, żeby ogarnąć, że jak będziemy mniej płacić mechanikowi samoch
                                          > odowemu, to będzie miał mniej na fryzjera, jak fryzjer dostanie mniej, to nie p
                                          > ójdzie do knajpy, a jak knajpiarz nie zarobi, to nie będzie miał na mechanika,
                                          > tylko wydaje Ci się, że Ty jesteś takim płatkiem śniegu, co powinien zarabiać j
                                          > ak najwięcej, ale innym się powinno płacić jak najmniej, żebyś Ty miała tanio?
                                          >

Tepy to jestes ty, nie widzac ze rynek musi byc konkurencyjny, ze nikt nie chce placic wiecej jesli moze placic mniej za ten sam produkt czy usluge. I nie, nie bede placic mniej mechanikowi tylko tyle na ile wyceni usluge ale to ja wybieram mechanika. Podobnie z kazdym innym towarem czy usluga. Firmy musza byc konkurencyjne tak jak pracownicy sa, nawet pracujac w magazynie sa lepsi i slabsi, pracodawcy chca wydajnych pracownikow a prawo reguluje zasady I mozliwie jak najskuteczniej powinno chronic przed wyzyskiem. I tak czesto te wielkie firmy przestrzegaja praw pracownikow a te male lokalne grazyny i seby niekoniecznie.
                                          • araceli Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 17:19
                                            ritual2019 napisał(a):
                                            > Tepy to jestes ty, nie widzac ze rynek musi byc konkurencyjny, ze nikt nie chce
                                            > placic wiecej jesli moze placic mniej za ten sam produkt czy usluge.

Idiotyczne wdrukowane neoliberalne dogmaty, które doprowadziły ludzkość na skraj upadku. Czas się obudzić.

To o czym piszesz to nie jest prawda objawiona - to wadliwy system.

--
                                            • ritual2019 Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 17:32
                                              araceli napisała:

> Idiotyczne wdrukowane neoliberalne dogmaty, które doprowadziły ludzkość na skra
                                              > j upadku. Czas się obudzić.

To sie obudz. Gdyby nie konkurencyjnosc to wiekszosc byloby stac na miske ryzu wlasnie. Garstka sprzedawalaby towary I uslugi garstce I garstka by pracowala w pocie czola zeby przeyzc kolejny dzien.

> To o czym piszesz to nie jest prawda objawiona - to wadliwy system.
                                              >
                                              >
                                              System jest jaki jest, doskonalszego ludzkosc jeszcze nie wymyslila, ale araceli zapewne tak, tyle ze jakos nie chce go przedstawic.
                                              Tacy jak araceli zyja w tym nieskonalym systemie pierdzielac od czapy i korzystajac krytykujac go jednoczesnie korzystajac z niego. Jakiez to typowe.
                                              • araceli Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 17:36
                                                ritual2019 napisał(a):
                                                > To sie obudz. Gdyby nie konkurencyjnosc to wiekszosc byloby stac na miske ryzu
                                                > wlasnie.

No pacz pani - jeższe przed chwilą pisałaś, ze większość wegetuje więc ten twój neoliberalny odchył 'konkurencyjności' jakoś nie pomaga! Szok! Szok! Szok!

--
                                                Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
                                            • dyzurny_troll_forum Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 18:28
                                              araceli napisała:

> ritual2019 napisał(a):
                                              > > Tepy to jestes ty, nie widzac ze rynek musi byc konkurencyjny, ze nikt ni
                                              > e chce
                                              > > placic wiecej jesli moze placic mniej za ten sam produkt czy usluge.
                                              >
                                              > Idiotyczne wdrukowane neoliberalne dogmaty, które doprowadziły ludzkość na skra
                                              > j upadku. Czas się obudzić.

Te idiotyczne neoliberalne dogmaty doprowadziły ludzkość na księżyc.

Na skraj upadku to doprowadzają poszczególne kraje lewicowe mrzonki....

--
                                              • araceli Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 18:46
                                                > Te idiotyczne neoliberalne dogmaty doprowadziły ludzkość na księżyc.

Tak troliczku - ludzkość mieszka na Księżycu - nie na umierającej Ziemi. Oh wait!

PS. Program kosmiczny NASA finansują podatnicy. Czy Amazon płaci podatki? Oh wait!

--
                                          • pade Re: Zakupy na Amazonie 20.05.20, 10:57

>
                                            > Tepy to jestes ty, nie widzac ze rynek musi byc konkurencyjny, ze nikt nie chce
                                            > placic wiecej jesli moze placic mniej za ten sam produkt czy usluge. I nie, ni
                                            > e bede placic mniej mechanikowi tylko tyle na ile wyceni usluge ale to ja wybie
                                            > ram mechanika. Podobnie z kazdym innym towarem czy usluga. Firmy musza byc kon
                                            > kurencyjne tak jak pracownicy sa, nawet pracujac w magazynie sa lepsi i slabsi,
                                            > pracodawcy chca wydajnych pracownikow a prawo reguluje zasady I mozliwie jak n
                                            > ajskuteczniej powinno chronic przed wyzyskiem. I tak czesto te wielkie firmy pr
                                            > zestrzegaja praw pracownikow a te male lokalne grazyny i seby niekoniecznie.

Jasne. I stąd protesty pracowników Amazona, strajki, oraz w Polsce kontrole PIP, które wykazały sporo uchybień.
                                            Ten artykuł to pewnie na zamówienie konkurencji:
                                            serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1219659,wyzysk-pracownikow-w-centrach-amazona.html
                                            • sasanka4321 Re: Zakupy na Amazonie 20.05.20, 11:45
                                              Watpie, zeby istniala w Polsce firma zblizonej wielkosci pod wgledem ilosci zatrudnionych, w ktorej Panie z PIP (ktore zawsze ale to zawsze cos znajda, bo z tego zyja) znalazlyby mniej uchybien. Ale kogo by tam interesowaly fakty...
                                              • pade Re: Zakupy na Amazonie 20.05.20, 11:53
                                                sasanka4321 napisała:

> Watpie, zeby istniala w Polsce firma zblizonej wielkosci pod wgledem ilosci zat
                                                > rudnionych, w ktorej Panie z PIP (ktore zawsze ale to zawsze cos znajda, bo z t
                                                > ego zyja) znalazlyby mniej uchybien. Ale kogo by tam interesowaly fakty...

Nie rozumiem jak można bronić zagranicznego giganta, który nie dość, że jest zwolniony z podatku, to jeszcze traktuje pracowników jak niewolników.
                                                To, co pisano o chodzeniu w pieluchach w pracy to nie jest fake. Ja to słyszałam od osoby, która tam pracowała. Rosły, silny chłop w kwiecie wieku, twierdził też, że mało nie zwariował od "poganiacza" (dźwięk, który się rozlegał, gdy pracownik się "obijał").
                                                No i warto przeczytać jednak artykuł, zdecydowanie uchybienia, które tam znaleziono, nie są normą w każdej firmie.
                                              • araceli Re: Zakupy na Amazonie 20.05.20, 11:58
                                                sasanka4321 napisała:
                                                > Watpie, zeby istniala w Polsce firma zblizonej wielkosci pod wgledem ilosci zat
                                                > rudnionych, w ktorej Panie z PIP (ktore zawsze ale to zawsze cos znajda, bo z t
                                                > ego zyja) znalazlyby mniej uchybien. Ale kogo by tam interesowaly fakty...

Na pewno nie ciebie.

--
                                                Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
                                          • chococaffe Re: Zakupy na Amazonie 20.05.20, 11:53
                                            Tepy to jestes ty, nie widzac ze rynek musi byc konkurencyjny, ze nikt nie chce placic wiecej jesli moze placic mniej za ten sam produkt czy usluge.

Dlatego w miarę ogarniety intelektualnie konsument dba o to, żeby np nie było monopolizacji rynku i wie, że czasami opłaca mu się zapłacić ciut więcej - opłaca długoterminiowowink
                                        • dyzurny_troll_forum Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 18:33

> I jesteś za tępa, żeby ogarnąć, że jak będziemy mniej płacić mechanikowi samoch
                                          > odowemu, to będzie miał mniej na fryzjera, jak fryzjer dostanie mniej, to nie p
                                          > ójdzie do knajpy, a jak knajpiarz nie zarobi, to nie będzie miał na mechanika,

Myślimy!

Jeżeli zapłacę dwa razy więcej za ten sam towar w "uczciwym sklepie" niż na Amazonie to zostanie mi mniej czy więcej na pójście do knajpy?

Czyli wychodząc z Twojej logiki to gdzie powinniśmy kupować?

--
                                    • dyzurny_troll_forum Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 14:51

> Rozumiem, że nie masz nic przeciwko, żeby Tobie też płacono jak najmniej?

Przecież mi się już płaci jak najmniej....

--
                    • ritual2019 Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 11:32
                      araceli napisała:

>
                      > Nie każdy. Wątek nie jest o każdym pracodawcy jeżeli nie zauważyłaś.

Nikt nie musi pracowac dla Amazon. Jesli ktos uwaza ze go ta firma wyzyskuje moze odejsc i zatrudnic sie w innej.
                      To jest proste jak budowa cepa.

> Wybór - mantra neoliberała. Szwaczka z Bangladeszu może soobie pracować gdzie i
                      > ndziej i zarobić na wakacje. Kituś bajduś.

Mowimy o Amazon w NY, US a nie o szwacce z Bangladeszu. W US ma sie wybor, mozna pracowac w innej firmie, mozna zalozyc wlasna I pracowac dla siebie.

> Zarabiają na wakacje a nie stać ich na ubezpieczenie medyczne. Kituś bajduś Naj
                      > ma. Kituś bajduś.

System ubezpieczen medycznych w US to tez wina Amazona? Coronavirus pewnie tez, jak i wszelkie plagi tego swiata 🤣
                      • araceli Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 12:04
                        ritual2019 napisał(a):

> Mowimy o Amazon w NY, US a nie o szwacce z Bangladeszu. W US ma sie wybor, moz
                        > na pracowac w innej firmie, mozna zalozyc wlasna I pracowac dla siebie.

Zejdź może z poziomu hollyłudzkich filmów. USA to najbogatszy kraj trzeciego świata.

> System ubezpieczen medycznych w US to tez wina Amazona?

Jak się płaci tak mało, że pracownika nie stać na ubezpieczenie to tak.

--
                        • ritual2019 Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 12:17
                          araceli napisała:

> Zejdź może z poziomu hollyłudzkich filmów. USA to najbogatszy kraj trzeciego św
                          > iata.

Mantra araceli, ktora leczy frustracje, dobrze ze ma wybor i nie musi kupowac niczego w Amazon ani wyprodukowanego w Bangladeszu.

> Jak się płaci tak mało, że pracownika nie stać na ubezpieczenie to tak.
                          >
                          >
                          🤣 Tiaaa, oczywiscie, firmy powinny placic wiecej zeby pracownicy mogli zaplacic za wysrobowane cenowo (niekoniecznie faktyczne) uslugi medyczne, ale to odbyloby by sie kosztem zyskow firm. Oczywiscie firmy powinny chciec miec nizsze zyski, taki altruzim, ktory urodzil sie w czaszce araceli, ktora o zysku i biznesie pojecia nie ma. Jednak to tak nie dziala, jesli firmy beda pokrywac koszty uslug medycznych a firmy swiadczace te uslugi tez beda chciec miec zyski bo tak to dziala araceli, to sa prawa ekonomii, to beda musieli podniesc ceny produktow...i kolo sie zamyka, wydatki firm wzrosna, zyski spadna, pracownicy straca prace...
                          Recepta araceli na dobrobyt...
                          • araceli Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 12:20
                            ritual2019 napisał(a):
                            > 🤣 Tiaaa, oczywiscie, firmy powinny placic wiecej zeby pracownicy mogli zaplaci
                            > c za wysrobowane cenowo (niekoniecznie faktyczne) uslugi medyczne, ale to odbyl
                            > oby by sie kosztem zyskow firm.

Nie - Bezosik powinien się bogacić, bogacić, bogacić! To najważniejsze.

> Recepta araceli na dobrobyt...

Dla Najmy dobrobyt to tyranie za miskę ryżu bez ubezpieczenia medycznego. Tysiące mają wegetować, żeby Bezosik podcierał się studolarówkami.

--
                            • ritual2019 Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 12:26
                              Wiekszosc ludzi na tej planecie wegetuje, akurat ci pracujacy dla Amazona w US nie maja powodu narzekac.
                              Araceli moze oczywiscie uznac ze firmy zamiast sie bogacic powinny rozdawac zyski ale to tak nie dziala, nie dzialalo I dzialac nie bedzie.
                              Mozna jednak pomarzyc...
                              • araceli Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 12:43
                                ritual2019 napisał(a):
                                > Wiekszosc ludzi na tej planecie wegetuje,

Ważne, że nie ty - kosztem tych wegetujących.

--
                            • dyzurny_troll_forum Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 14:56
                              araceli napisała:

> ritual2019 napisał(a):
                              > > 🤣 Tiaaa, oczywiscie, firmy powinny placic wiecej zeby pracownicy mogli z
                              > aplaci
                              > > c za wysrobowane cenowo (niekoniecznie faktyczne) uslugi medyczne, ale to
                              > odbyl
                              > > oby by sie kosztem zyskow firm.
                              >
                              > Nie - Bezosik powinien się bogacić, bogacić, bogacić! To najważniejsze.

Bezosik tworzy jedną z najbardziej zaawansowanych firm high tech na świecie, popychając wyraźnie do przodu kilka dziedzin.

I szkoda, że się go postrzega tylko przez pryzmat spacerowiczów po halach, którym pozwala się nadal spacerować tylko dlatego, że są tańsi od robotów.

Ale będzie wycie swoją drogą jak w wyniku podnoszenia sztucznie minimalnej. I w Polsce się ich wyp***doli i zastąpi robotami.... Już się nie mogę doczekać tego skowytu....

--
                      • dr.amy.farrah.fowler Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 13:09
                        >Nikt nie musi pracowac dla Amazon.

Na każde miejsce pracy tworzone przez Amazon przypada 5 miejsc zlikwidowanych miejsc pracy gdzie indziej.

Więc nie, nie może.

--
                        • ritual2019 Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 13:17

> >Nikt nie musi pracowac dla Amazon.
                          >
                          > Na każde miejsce pracy tworzone przez Amazon przypada 5 miejsc zlikwidowanych m
                          > iejsc pracy gdzie indziej.
                          >
                          Na ktorych pracownicy wcale nie zarabiali wiecej.
          • rosapulchra-0 Re: Zakupy na Amazonie 20.05.20, 12:35
            Znam chłopaka, który pracuje w Amazonie, jego tygodniówka to średnio 500 funtów. Dodam, że pracuje 40 godzin, czasem gdy mu się chce to idzie na nadgodziny i wtedy ma jakieś 200 funtów więcej. Jakoś nie sądzę, że to wyzysk.

--
            (..)są po prostu zajebiści w te klocki, ich twarde jak skała penisy sięgają nieba, okazałe jądra przetaczają się przy każdym ruchu bioder jak kule armatnie a łoniaki - ach te łoniaki! - są tak gęste i wytrzymałe, że można z nimi skakać na bungee. by fragile_f
                • rosapulchra-0 Re: Zakupy na Amazonie 20.05.20, 23:43
                  Te 500 funtów ma na rękę, a czasem nawet więcej.
                  Pracuje nie w Londynie, zresztą w Londynie są jeszcze wyższe stawki.
                  Jakie ma koszty życia nie wiem, ale nie narzeka, miesiąc temu kupił sobie audi 4 za oszczędności i nie oszczędzał zbyt długo.

--
                  "Dobre wychowanie polega nie na tym, że nie oblejesz obrusa sosem, lecz na tym, że nie zauważysz, kiedy to zrobi ktoś inny" Antoni Czechow
                  • chococaffe Re: Zakupy na Amazonie 21.05.20, 09:00
                    To nie jest dużo jak na UK, ale w sumie mówimy chyba o osobie niewykwalifikowanej.

p.s. rozumiem, że za te 2000 funtów miesięcznie wynajmował dom lub mieszkanie (nie pokoik z kumplami) /spłacał kredyt, robił zakupy nie tylko w najtańszych sklepach, chodził do kina i teatru, kupował książki i bezstresowo kupił sobie z oszczędnosci nówkę audi 4. ok wink
      • dr.amy.farrah.fowler Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 14:49
        Przeczytaj, najlepiej ze zrozumieniem:

magazynkontakt.pl/rozstanie-z-amazonem/?fbclid=IwAR3GPYvCgAPk1PQzo6Nh5zEG5utve0YvKaTsD2BP34SZ7wvRWJLeoPeffzw

(a potem oddal się być głupia gdzie indziej).

--
          • dyzurny_troll_forum Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 14:58
            ritual2019 napisał(a):

> Idz, poszukaj pracy, moze ci sie uda w Amazon.

Ja akurat kandydowałem dwa razy do Amazonu. I ani razu mnie nie przyjęli crying
            Ale mimo to nie zionę jadem....

No może za drugim razem to sam do końca nie byłem przekonany czy tego chcę....

--
        • dyzurny_troll_forum Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 15:39

> (a potem oddal się być głupia gdzie indziej).

Czytamy co lepsze kawałki:

"Moja dawna firma jest wyjątkowo dobrze zarządzana i wielokrotnie udowodniła godną podziwu skuteczność w wykorzystywaniu swoich możliwości."

Ojej czyli wygrywają na rynku, bo po prostu są lepsi od innych.... no jaka skucha....i upadek całej narracji

"Zasadniczym problemem jest traktowanie ludzi w magazynach jak części zamiennych i mierzenie ich przydatności tempem pakowania paczek. Amazon nie jest tu, co gorsza, wyjątkiem – tak działa współczesny kapitalizm."

Kapitalizm zły! Super, jestem w stanie nawet się zgodzić. Tylko pomysły, pomysły, jak i czym go zastąpić....

"Dziwnym trafem każda z tych osób albo jest kobietą, albo należy do mniejszości etnicznej, albo jedno i drugie."

Cios poniżej pewnego poziomu, naprawdę....

--
    • kobietazpolnocy Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 10:16
      Kiedyś sporo kupowałam na Amazonie, teraz znacznie mniej. Mam wrażenie, że coraz więcej jest tam chłamu i obsługa klienta mocno się pogorszyła. I tak, zdarzyło mi się nie otrzymać przesyłki (raz) bądź długo na nią czekać i to przed epidemią.
      Coraz mniej mi się też podoba cały interfejs, wszystko wydaje się zbyt chaotyczne.
      Poza tym sporo naliczają kosztów przesyłki, więc nie zawsze się opłaca.
      Doniesienia o wyzysku pracowników też wpływają na moją wzrastającą niechęć.
      • araceli Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 10:47
        kobietazpolnocy napisał(a):
        > Coraz mniej mi się też podoba cały interfejs, wszystko wydaje się zbyt chaotycz
        > ne.

Ja w ogóle nie wiem jak w tym pierdol*ku można cokolwiek znaleźć. Chłop dostał linka do jakiegoś produktu - przykleił fragment nazwy do wyszukiwarki i... nic mu nie znalazło big_grin

--
    • szalona-matematyczka Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 12:33
      Nie kupuje, teraz wprost bojkotuje. Oni nie maja niczego czego nie mozna kupic gdzie indziej. Zdarza mi sie kupowac ciuchy, zabawki czy ksiazki online ale mam innych sprawdzonych dostawcow, a nie Amazon. Ksiazki np. kupuje online od ksiegarni niemieckiej. Staram sie wspierac male firmy, a nie koncerny .
      • ritual2019 Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 12:53
        W tych konceranch pracuje tysiace ludzi, jesli zyski firm spadna czesc z nich straci prace a male lokalne firmy ich nie zatrudnia. Konsekwencje raczej nie sa trudne do przewidzenia.
          • ira_08 Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 18:07
            A tam chłopi folwarczni! A co się stało z europejskimi dziećmi, które jeszcze jakieś 150 lat temu zasuwały w fabrykach i czyściły kominy w kamienicach? Pomarły z głodu przez ten lewacki i komuszy zakaz pracy nieletnich, nie ma innej opcji.
    • arista80 Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 13:05
      Kupuje. Przede wszystkim jest taniej. My nie jestesmy jakimis bogaczami, wiec dla nas, tak, mozliwosc zaoszczedzenia iles tam euro to znaczy duzo. Bylabym masochistka szukajac miejsc gdzie moge zaplacic drozej. To chyba logiczne.
      Poza tym w okresie lockdownu amazon to bylo jedynie miejsce gdzie mogllam zaopatrzyc sie w rzeczy inne niz zywnosc. Padla mi komorka, tylko dzieki amazon moglam zakupic nowa i jeszcze zwrocili mi forse za poprzednia, bo padla w okresie gwarancji. Zakupilam tez nowa odziez dla mnie ora dzieci, gdyz sklepy stacjonarne byly zamkniete, a wraz z ladniejsza pogoda, potrzebowalam nowych ubran przede wszystkim dla potomstwa, ktore rosnie i ubrania z zeszlego roku byly juz na nich za male. Na Amazonie obkupilam sie i przy tym zaoszczedzilam.
      • ritual2019 Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 14:22
        Dokladnie, kto szuka drozszego jesli moze miec taniej, kto chce czekac dluzej (zwlaszcza jesli nie moze) jesli moze moze miec szybciej. Poza tym w czasie lockdown pracownicy Amazon maja prace.
      • snakelilith Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 13:47
        A ja nie mam zaufania do ebayu. Też mam tam konto i kupuję czasem duperle, ale nie ufam tym małym sklepikom przebiającym ceny amazonu, mam wrażenie, że to często nie całkiem legalnie i nie jestem pewna co do jakości produktów. A amazon ma ceny zmienne, jak zależy ci na jakiś produkcie, to można obserwować ceny przez pewien okres i kupić, gdy ceny spadną. Lubię też szukać na amazonie produktów ze starych kolekcji, np. butów sportowych, których u mnie nikt już nie sprzedaje. Przychodzą wtedy z UK, albo Holandii, ale google mi tych produktów nie wyrzuca. No i teraz w czasie korony, to faktycznie tylko amazon się sprawdzał. Wiele innych sklepów miała kosmiczne czasy dostawy, więc nawet tym razem kosmetyki kupowałam tam, a nie w moich zwykłych sklepach.

--
        • turzyca Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 16:05
          >tym małym sklepikom przebiającym ceny amazonu, mam wrażenie, że to często nie całkiem legalnie

Mój dawny kumpel prowadził taki sklep oferujący stare książki, płyty i gry na obydwu platformach. Twierdził, że całą sztuką jest dobranie cen produktów do platformy i zdarzało się, że grę, którą odkupił za 3 euro na Amazonie oferował za 8, a na Ebayu za 18. Albo na odwrót, książkę odkupioną za 20 euro, na Amazonie za oferował za 90, a na ebayu za 40. Przy czym to jest bardzo krótkie podsumowanie jednego przykładu, tam była cała strategia, on wszedł w to ze sprzedaży antykwarycznej takiej w małym sklepiku, mial lata doświadczenia w ocenianiu rzeczywistej wartości produktów.

--
          Świruska od Krzyżaków.
    • memphis90 Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 14:57
      Ani razu nie znalazłam tam produktu z darmową wysyłką albo z dostępną wysyłką w ogóle, więc nie kupuję.

--
      "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń"
    • ira_08 Re: Zakupy na Amazonie 19.05.20, 17:55
      Nie kupuję, staram się nie wspierać tego typu globalnych korporacji, kiedy tylko mogę tego nie robić. No ale ja jestem lewicowcem nie tylko wtedy, kiedy trzeba plastikową słomkę w kawiarni wymienić na bambusową wink I nie chodzi tylko o złe warunki pracy (chociaż też), ale o kształt globalnej gospodarki, który w obecnej formie jest zabójczy dla Ziemi i powoduje, że bogacą się bogaci, a biedni biednieją (nie ematko z pensją 20k miesięcznie, wciąż nie zaliczasz się do bogatych, a klasa średnia też topnieje).

Tego typu dyskusje zawsze kojarzą mi się z tym obrazkiem:
      • bib24 Re: Zakupy na Amazonie 20.05.20, 12:32
        ten amazon to jakiś powalony jest. jak wchodzę na moje konto z 2 różnych komputerów, to na tym komputerze na któym zamówienie robiłam jest moje zamowienie w historii zamówień a na tym drugim nie ma. jak żyje takiego idiotyzmu nie widzialam. co to zamowienie to mam w cookies a nie na koncie amazon czy co.
          • araceli Re: Zakupy na Amazonie 20.05.20, 16:03
            chococaffe napisała:
            > A to inna historia big_grin Kiedy wchodzę z innego urządzenia Amazon chce , żeby mu p
            > rzesłać numer karty kredytowej (PRZED zalogowaniem)

Na Amazonie płaci się bez podania kodu CVV - normalne banki nie wydają takich kart z uwagi na bezpieczeństwo.

--
          • bib24 Re: Zakupy na Amazonie 20.05.20, 16:05
            zapłaciłam normalnie przelewem zwykłym bankowy w złotych.

dopiero jak weszłam z nowego komputera na zamówienie przez link z maila to zaczął je nowy komputer widzieć. ale mają niewiarygodne dziury w oprogramowaniu.
    • dr.amy.farrah.fowler Re: Zakupy na Amazonie 21.05.20, 10:13
      oko.press/smierc-w-magazynie-amazona/#Echobox=1590007244

Dotarcie ratownikom do poszkodowanej zajęło 20 minut od wejścia na teren zakładu. Ciekawe czemu.

--
      • dyzurny_troll_forum Re: Zakupy na Amazonie 21.05.20, 19:24

> oko.press/smierc-w-magazynie-amazona/#Echobox=1590007244
        >
        > Dotarcie ratownikom do poszkodowanej zajęło 20 minut od wejścia na teren zakład
        > u. Ciekawe czemu.

Hmmm, w kopalniach ludzie też umierają.

Dotarcie ratownikom do poszkodowanych zajmuje często nawet dni.

Dodatkowo produkt górników jest nam chwilowo zupełnie nie potrzebny.

Dlaczego nie postulujemy zamykania kopalń!?

--