Dodaj do ulubionych

Redukcyjne dania

02.07.20, 21:21
Co jecie na redukcji (i nie tylko) aby bylo malo kaloryczne i o niskiej zaw. Cukrow a jednak smakowalo wam na tyle, ze nie rzucacie sie na co innego. U mnie:

- gofry na mace owsianej i ksylitolu,
- salaty ma szpinaku z kozim serem
- kalarepa jedzona jak jablka
- smazony szpinak
- jajka na twardo z majonezem light i opcjonalnie pieczarki na masle
- zupy
- kotlety warzywne z surowkami
- losos wedzony na goraco
- truskawki
- maliny
Obserwuj wątek
    • snakelilith Re: Redukcyjne dania 02.07.20, 21:40
      Majonez light zawiera więcej węglowodanów od normalnego majonezu, najczęściej nie jest to więc produkt niskoinsulinowy. To już lepiej łyżkę normalnego majonezu (80% oleju) zmieszać z łyżką jogurtu.
    • anika772 Re: Redukcyjne dania 02.07.20, 21:47
      To nie jest chyba kwestia konkretnych dań i produktów, tylko liczby kalorii? Oczywiście wiadomo, że na redukcji należałoby unikać słodyczy, alkoholu, słonych przekąsek, i skupić się na pełnowartościowym jedzeniu- żeby każdy kęs był cenny; no ale wiadomo że w bardzo restrykcyjnym trybie nie wytrzyma się całe życie. Po to wymyślono cheat meals i regułę 80/20wink
    • mikams75 Re: Redukcyjne dania 02.07.20, 22:45
      dzisiaj jadlam lososia w pomidorach z rukola i prazonymi nasionami slonecznika - pyszne, sycace i bez cukru.

Warzywa typu cukinia, oberzyna, pomidory, papryka, czosnek, passata, troche kaszy jaglanej i do piekarnika.
    • mona-taran Re: Redukcyjne dania 03.07.20, 07:40
      Zmieniłam sposób obróbki termicznej ( przestałam smażyć wink ), do każdego posiłku dużo świeżych warzyw albo owoców (śniadanie głównie) zaczęłam pilnować ilości dodawanego do potraw tłuszczu ( np. risotto ze zredukowaną ilością masła i sera), wieczorem jak mnie napadnie ssanie zamiast wrzucić w siebie jakiegoś szybkiego śmiecia powolnie chrupię paprykę ( czasem ją w czymś umoczę, ale najczęściej nie).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka