Dodaj do ulubionych

Jaka farba

11.07.20, 17:33
Szukam inspiracji.
Mam włosy z natury ciemne, niemal czarne, także bardzo ciemną oprawę oczu i brązowe oczy. Kiedyś dobrze mi było w zimnych barwach, teraz to już chyba w niczym.
Niestety w wyniku wieku i hashi szybko siwieję - moje ciemne włosy są przetykane coraz większą liczbą nie tyle siwych, co szarych włosów.
Jak jeszcze raz nałożę farbę typu ciemny brąz, zimny brąz, to chyba padnę z nudów.
Takie włosy ciemne na przemian z dającymi się zafarbować na niemal dowolny kolor kuszą mnie do czegoś innego w końcu - kolor będzie widoczny w formie refleksów, przetykany tym normalnym ciemnym.
Jakie kolory byście położyły?
Chciałabym się ożywić jakoś, a jednocześnie nie wyglądać cudacznie.
Obserwuj wątek
    • berdebul Re: Jaka farba 11.07.20, 17:54
      Zostawiłabym, tylko dbała o siwe, żeby były białe, a nie żółte. Nie ma nic złego w siwiejących włosach.
      Druga opcja to fantazyjny kolor, typu pastelowy jednorożec. tongue_out
      • lily_evans11 Re: Jaka farba 11.07.20, 18:02
        One nie są białe, nie są srebrne, tylko brudnoszare. Tak działają choroby tarczycy.
        Całe życie chciałam mieć włosy w kilku tonacjach, tylko że moje odbarwiały się bardzo niechętnie, a potem żółkły.
        Wreszcie mogę spełnić marzenie - tylko nie wiem, jaki kolor wybrać... Wolałabym jakiś normalny, niż pastelozę wink.
        Może jakiś jaśniejszy brąz czy co...
        • lily_evans11 Re: Jaka farba 11.07.20, 18:03
          W dodatku strasznie mnie to postarza... Nie znam kobiet w wieku 44 lat, które mają włosy aż tak przetkane siwizną. I na dzień dzisiejszy nie lubię jej wcale a wcale.
          • petronella Re: Jaka farba 11.07.20, 22:25
            Hehe, ja mam 35 i zostali mi moze z 10 proc ciemnych, reszta siwa, na szczescie ładnie. Nie mam na wlosach farby pierwszy raz od 17 lat. Od 18stki siwieje.
          • m_incubo Re: Jaka farba 12.07.20, 10:30
            Ja mam tak samo, a pewnie nawet bardziej, a mam niecałe 42 wink
            Siwieję od 20 lat, ten sam problem: tarczyca, bardzo ciemny naturalny kolor włosów, siwe są w "brudnosiwym" kolorze, do tego siwieję niesymetrycznie, głównie po lewej. Długo próbowałam to olewać, ale jednak już się nie da, z tym że ja właśnie robię zimny brąz od dawna, lub czasem popielaty ciemny blond, nie znoszę wariacji kolorystycznych i nie dopuszczam opcji innego koloru niż mój naturalny.
            • lily_evans11 Re: Jaka farba 12.07.20, 12:21
              A ja zawsze marzyłam o stopniowych zmianach kolorów, niestety po całości inny kolor to kicha, rozjaśniane do pasemek lub refleksów robiły się żółte itp., bo trudno się takie ciemne włosy odbarwia, no i trochę ich szkoda. Wybiorę jednak jakiś ożywczy brąz, mahoń itp. - jaśniejszy, widoczny i nie będę wyglądać głupio jak wielki bakłażan -bo takie coś mi początkowo po głowie chodziło big_grin.
              • m_incubo Re: Jaka farba 12.07.20, 13:49
                Hmm, ja raz nieopatrznie weszłam w jakiś mahoń, nigdy więcej, wyglądałam jak trup. W jaśniejszych to samo. Ale ja jestem dość zdecydowaną zimą, koszmarnie mi w ciepłych odcieniach, mahoń może i nie ciepły, ale wyglądałam jak własna teściowa, brr..
    • mysiulek08 Re: Jaka farba 11.07.20, 18:43
      lubie i dobrze wygladam w odcieniach fioletu (baklazan, sliwka, ciemna wisnia) one sa w kierunku chlodnym, wiec mi pasuja, ale maja te wade, ze sie szybko wyplukuja, ale wymieszane z 1/3 tubki koloru ciemny kasztan trzymaja sie o wiele dluzej i kolor jest bardziej wysycony, moze sprobuj?

uzywam zwyklych farb marektowych i farbuje sie sama, lokalne fryzjerki nie czuja' blusa' w takich odcieniach

swoje wlasne mam (a raczej mialam smile) dosc ciemne
      • ana119 Re: Jaka farba 11.07.20, 19:32
        Niestety kolory które wymieniasz dodają lat, kolega-kobiecierz tak powiedział o koleżance kiedy adorował interesownie ja w pracy, niestety też tak uważam. No mus w takich kolorach mieć niewidoczny dobry makijaż codzienny żeby nie wyglądać jak ciotka która tylko kładzie wyrazisty kolor a reszta to już co natura dała
        • chatgris01 Re: Jaka farba 11.07.20, 19:35
          Zależy komu, Zimom (typ kolorystyczny) nie dodają, wręcz przeciwnie.

Najbardziej to lat dodaje siwizna (nawet ta piękna, srebrzysto czy perłowo biała).
          • mysiulek08 Re: Jaka farba 11.07.20, 19:39
            jestem lato z lekkim odchylem do zimy
            moj makijaz do podklad, lekki puder (koniecznie odcienie rozu!) i dobra henna na brwiach i rzesach, musniecie blyszczykiem, wszystko
              • mysiulek08 Re: Jaka farba 11.07.20, 20:07
                ale gdzie mowie o konturowaniu brazem i bezem

farba w odcieniu ciemny kasztan dodana w niewielkiej ilosci do moich fioletow utrwala kolor i go poglebia, myk mojej absolutnie cudownej fryzjerki z dawnych lat

w bezach, brazach, blondach, czy to w makijazu, czy w farbie czy ubiorze, wygladam jakbym tydzien w piaseczku przelezala

a forumka pisze, ze jednak lepiej jej bylo w zimnych odcieniach, stad moja rada
          • pani_tau Re: Jaka farba 11.07.20, 19:47
            Jestem mega typową zimą a czernie
            postarzają mnie okrutnie. Muszę farbować na wiśniowe wariacje nie do uzyskania w warunkach domowych.
            Coraz częściej chodzi mi po głowie, żeby zostawić siwe, bo są doskonale zimowe wink - srebrzystobiałe.
            • chatgris01 Re: Jaka farba 11.07.20, 19:51
              Ale ja nie pisałam o czerniach, tylko o baklazan, sliwka, ciemna wisnia z postu Mysiulka.

Nad siwizną się zastanowię koło osiemdziesiątki tongue_out (wtedy już nie robi tak dużej różnicy w wyglądzie).
      • ja_mamma Re: Jaka farba 11.07.20, 23:45
        mysiulek08 napisała:

> uzywam zwyklych farb marektowych i farbuje sie sama, lokalne fryzjerki nie czuj
        > a' blusa' w takich odcieniach

Zdradzisz, jakie to konkretnie farby?
        • mysiulek08 Re: Jaka farba 11.07.20, 23:59
          teraz intesywna lawenda, chyba garnier, wymieszany z ciemnym kasztanem, a najfajniesza byla sliwka lokalnej firmy ale zmienili palete i nie maja juz fioletow w ofercie
          • ja_mamma Re: Jaka farba 12.07.20, 00:04
            mysiulek08 napisała:

> teraz intesywna lawenda, chyba garnier, wymieszany z ciemnym kasztanem, a najfa
            > jniesza byla sliwka lokalnej firmy ale zmienili palete i nie maja juz fioletow
            > w ofercie
            >
            Dziękuję.
            Spróbuję dodać ten ciemny kasztan do jakiegoś bakłażana, ciekawe jaki odcień wyjdzie.
    • ana119 Re: Jaka farba 11.07.20, 19:42
      Jeśli siwych czy szarych jest sporo to trzeba dobrać taki kolor żeby odrost nie był bolesny. Bo co ile jesteś skłonna robić odświeżenie - co 4 tygodnie? Ja po 3 tyg muszę mieć nowy kolor bo odrost już jest.
      2 znajome z szatynek z odrostem siwym stały się blondi ale w różnych odcieniach - jedna na platynowo a druga w kolorze bardziej żółtym. Obydwie wyprowadzone u różnych dobrych fryzjerów bo proces odbarwiania trochę trwa
    • chatgris01 Re: Jaka farba 11.07.20, 19:54
      Lily, a ciemny mahoń? Też chłodny, ale nie nudny, a w pasmach mógłby wyglądać jeszcze ciekawiej (no i można go uzyskać farbami roślinnymi, nieszkodliwymi).
    • bergamotka77 Re: Jaka farba 11.07.20, 20:35
      lily rozjaśnij się troche, bo często to odmładza. Ostatnio byłam w Jean Luis David na podcięciu włosów i oglądałam różne koloryzacje - można zrobić delikatne naturalne refleksy chyba Sunlight i inne cuda w zależności jaki nasz kolor wyjściowy to doradza ci. Idź pooglądaj to sobie - to sieciówka i jest wszędzie w CH. Tylko pewnie nie są zbyt tani, no ake warto zapłacić za porządna konsultacje i fajny stylowy kolor.
      • lily_evans11 Re: Jaka farba 12.07.20, 10:20
        Wpływa. Ja mam np zaburzoną gospodarkę mikroelementów, wyglądam na schorowaną, znekaną życiem i najgorsze, że tak się czuję. Biorę magnez, wapń i potas, a i tak wyniki ciągle za niskie.
        • 35wcieniu Re: Jaka farba 12.07.20, 18:49
          Pytam bo zaczęłam siwieć bardzo wcześnie, jako nastolatka w zasadzie i kiedyś przy okazji wizyty w innej sprawie spytałam dermatologa czy to może być objaw jakiejś choroby, czym go bardzo rozbawiłam. Powiedział że nie ma takich chorób i to "taka uroda". Więcej sprawy nie drążyłam, a tarczycy nigdy nie badałam.
    • mava Re: Jaka farba 12.07.20, 03:06
      mam bardzo ciemna oprawe oczu, oczy piwne, wlosy ciemny braz.
      Tez siwieję.
      Lata całe farbowałam henną brąz, dopóki nie przestała wystarczac na siwe - po ostatniej (i kolejnej, bo lubię hennę, właściwie moje włosy lubia) próbie daje efekt ciepłej rudosci. Przy tak ciemnej oprawie oczu wyglada to tragicznie. No dobra, smiesznie...Niestety, moja przygoda z henna skonczyła się definitywnie.
      Moze i dla ciebie to nudne ale niestety...
      Zapomnij o "refleksach"...Refleksy to juz masz...siwe.
      Ostanio uzywam TEJ farby i jestem zadowolona z efektu. Acz nieco wysusza moje włosy, mam wrażenie.
      • nocnamagia Re: Jaka farba 12.07.20, 07:47
        Henna się bardzo szybko wypłukuje z siwych, nawet po dwuetapowym farbowaniu, do tego pozostawia nietwarzową rudą poświatę.
        Z farbowania henną przeszłam na farbowanie szamponami koloryzującymi, zwykle w odcieniu nieco jasniejszym niż własne włosy- mam wtedy własnie takie refleksy, o których pisze autorka.
        • damartyn Re: Jaka farba 12.07.20, 10:18
          Wrzuć w wyszukiwarce w grafikę Jolantę Kwaśniewską. Jak baby nie lubię , tak fryzjerkę ma dobrą i nosi dobre fryzury-wiele wariantów z kolorów, które tu dziewczyny proponowały. Zmiana u niej tez wyszła od koloru czarnego, który kiedyś nosiła. Może sobie cos podpatrzysz.
    • kura17 Re: Jaka farba 12.07.20, 10:50
      LIly, ja siwieje od bardzo dawna (kolo 20-tki zaczelam) i teraz z przodu mam w zasadzie wylacznie siwe wlosy, z tylo pol-na-pol. i od dawna tak wlasnie uzyskuje swoje "refleksy". moja swieta fryzjerka juz bardzo dlugo nie robi mi refleksow, bo siwe wlosy i slonce w lecie to zalatwiaja wink i uwielbiam wlasnie takie rozwiazanie. tylko ja mam zupelnie inny kolor na glowie - miedziany. z tylu ciemniejszy, z przodu w wiekszosci ognisty.

niestety nie znam sie na dopieraniu kolorow do urody (i uwazam, ze warto poeksperymentowac), oraz jestem nieobiektywna (uwielbiam swoje rude wlosy) - moze jakis odcien "rudosci" - kasztan? moze na brazowych wlosach wygladac olsniewajaco smile

ja sie nie balam eksperymentow na wlosach, bo moja mama (jak bylam dziecka) uwielbiala grzebac przy swoich wlosach (miala na glowie prawie wszystko, lacznie z blad afro, ktore smiertelnie wystraszylo moja mlodsza siostre LOL) i zawsze twierdzila - wlosy odrastaja. mozna pofarbowac na cos i jak nie wyjdzie, zmienic kolor po niedlugim czasie. twierdzisz, ze "slabo wygladasz" i tak - wiec eksperymenty za duzo nie zaszkodza, a moga wyjsc fajnie smile do boju!
      • lily_evans11 Re: Jaka farba 12.07.20, 11:46
        Chyba zacznę od tego mahoniu..,
        Ty masz piękny kolor włosów, coś pokazywałaś kiedyś, pamiętam.
        Ja niestety w takich kolorach wyglądam słabo, tak samo jak w rozjaśnionych włosach. Niech więc będzie ten ciemny brąz ożywiony na razie bardziej dynamicznym i jaśniejszym brązem.
        • kura17 Re: Jaka farba 12.07.20, 12:35
          > Chyba zacznę od tego mahoniu..

mahon brzmi dobrze. moja mama przez lata miala mahon na siwych wlosach wlasnie (osiwiala tez bardzo wczesnie, pewnie to genetyczne) - wygladala bosko (wedlug mnie). niedawno poszla bardziej w kasztanowy braz (po 70-tce wink )

> Ty masz piękny kolor włosów, coś pokazywałaś kiedyś, pamiętam.

siwe wlosy/mysi blond + henna smile
          ale przyznam - uwielbiam swoj kolor haha

> Ja niestety w takich kolorach wyglądam słabo, tak samo jak w rozjaśnionych włos
          > ach. Niech więc będzie ten ciemny brąz ożywiony na razie bardziej dynamicznym i
          > jaśniejszym brązem.

nie "jasniejszym brazem", tylko wlasnie mahoniem czy czyms "wisniowym" - zeby mialo
          "pazura".
          powodzenia!
        • pade Re: Jaka farba 12.07.20, 13:02
          lily_evans11 napisała:

> Chyba zacznę od tego mahoniu..,
          > Ty masz piękny kolor włosów, coś pokazywałaś kiedyś, pamiętam.
          > Ja niestety w takich kolorach wyglądam słabo, tak samo jak w rozjaśnionych włos
          > ach. Niech więc będzie ten ciemny brąz ożywiony na razie bardziej dynamicznym i
          > jaśniejszym brązem.
          >

Masz chyba taki sam kolor włosów jak ja, ciemny zimny brąz. No i jak ja w rozjaśnionych wyglądasz słabo (ja się robię niewidoczna, mimo ciemnej oprawy oczu). Dodatkowo piszesz, że dobrze Ci w zimnych odcieniach, czyli mahonie, rudości i inne ciepłe kolory zrobią Ci kuku.
          Mnie się też nudzą często moje ciemne włosy, czasem wpadam na idiotyczny pomysł, żeby je rozjasnić, ale potem zawsze z pokorą wracam do swojego koloru, bo widzę, że natura wiedziała co robibig_grin
          Dlatego proponuję Ci jasne, ale zimne refleksy na ciemnobrązowych włosach, coś w rodzaju smokey brown hair. Nie muszą być szare, ale w chłodnym odcieniu.
    • asia_i_p Re: Jaka farba 12.07.20, 12:09
      No dużo nie pomogę, bo w podobnej sytuacji najlepiej wyglądam, jeżeli siwe pofarbuję jasnym zimnym brązem. Wtedy one są jaśniejsze od reszty, ale w sumie nie wygląda to nienaturalnie.
      Jak patrzę na inne możliwości to
      - rude nie, bo jeśli chłodne kolory wyglądały na tobie lepiej, to jesteś ciemną zimą, a nie ciemną jesienią; czyli wszelkie odcienie czerwieni i żółci też nie;
      - błekity, fiolety nie, bo one dobrze wyglądają przy czarnych prostych włosach.

Ja bym jednak nie szalała na głowie, to naprawdę trzeba czuć. Przejrzyj paletę dla ciemnej zimy i spróbuj zaszaleć w ubraniu, na przykład postawić na odwrotną stronę palety niż zazwyczaj (jeżeli zazwyczaj tkwiłaś po ciemnej stronie palety, to najjaśniejsze możliwe kolory na przykład), czasem wychodzą fajne kombinacje.
      • lily_evans11 Re: Jaka farba 12.07.20, 12:25
        Wiesz, mam krótkie włosy, więc nie ma wielkiego problemu, jak coś wyjdzie nie tak - szybko urosną od nowa, nawet praktycznie nie muszę od nowa się drastycznie farbować.
        A przy chorej tarczycy ohydnie się siwieje, to nie jest srebrny, nie jest biały, tylko brudnoszary, wyglądam po prostu, jakbym włosów nie umyła.
        Popatrzę na palety, spróbuję znaleźć swój kolor i zestawić go z innym rodzajem brązu.
        Co do kolorów, jakoś się sobie chyba w żadnym tak naprawdę nie podobam, żadnego nie czuję...
          • lily_evans11 Re: Jaka farba 12.07.20, 12:53
            Babcia miała cudowne włosy siwe - białe, autentycznie białe, jeśli oglądałaś Mamma Mia 2, to takie włosy tam ma Cher. Traktowała je jakąś płukanką, leciutko. I takie jej się zrobiły z bardzo ciemnych.
            Prababcia miała srebrne, klasyczna siwizna, taka elegancka.
            Mój ojciec - srebrne. Przyrodnie rodzeństwo - srebrne (wcześnie zaczęli siwieć).
            Mama ma hashi, jest po operacji tarczycy wiele lat temu, moje kłopoty to pewnie spuścizna genetyczna. Też szare pasma, dziwnie siwiejące, bo na wierzchu masz normalny kolor, jak rozczesujesz włosy albo podnosisz, to pod spodem szare. U mnie podobnie się to układa, ale teraz te szare zaczęły na wierzch wyłazić, bo jest ich więcej.
            • ana119 Re: Jaka farba 12.07.20, 13:28
              Włosy maja różną struktura. Inne są na górze a inne na środku głowy a jeszcze inne na dole. To jest przyczyna że inaczej chłoną farbę. Pytałam o to dobrego fryzjera. Mnie też kolor wychodzi inny niż u koleżanki a robiony tym samym nr. Ja mam refleksy bo dużo siwych a ona ma jednolity kolor. Dodatkowo siwe są włosami suchymi, grubymi,inaczej chłoną farbę. Kolor siwy nie jest
              ważny dla mnie bo nie zamierzam ich eksponować, zaprzestałam refleksów bo odrost to odrost, szybko się pokazuje, musiałabym chodzić na farbę do fryzjera co 4 tyg. Więc kładę sama kiedy tylko widzę że już widać. Tylko nieliczni mają łagodne siwe włosy. Moje są grube więc dodatkowo stosuje ocet do płukania bo dobrze podnosi je od nasady, dodaje objętości, ułatwia modelowanie. Podpatrzyłam na YT u kobiety która mieszka we Francji.
        • kura17 Re: Jaka farba 12.07.20, 12:37
          > Co do kolorów, jakoś się sobie chyba w żadnym tak naprawdę nie podobam, żadnego
          > nie czuję...

a nie masz jakiejs polecanej fryzjerki, ktora "czuje" kolory? zeby pomogla.
          ja moge taka polecic, ale w krakowie, niestety ...
          sa osoby z wielkim wyczuciem - moja wlasnie taka jest, moze warto popytac? ja i tak bym pierwsze farbowanie zrobila u fryzjera, dobrego wink
          • lily_evans11 Re: Jaka farba 12.07.20, 12:55
            A nie, o ubrania mi chodziło.
            Kolor włosów - no właśnie ładnie mi w tym ciemnym raczej chłodnym brązie, on i tak jest jaśniejszy niż moje naturalne, które bym określiła jako brązową czerń. Z czasem trochę spłowiały wink.
            Ale ile można mieć ten sam odcień włosów, kiedy można poszaleć bez żadnego rozjaśniania itp.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka