Dodaj do ulubionych

Dla ćwiczących w domu

23.08.20, 17:43
Chciałam się podzielić moim najnowszym odkryciem- ćwiczę regularnie (5, 6 razy w tygodniu) od 2 lat. Zaczynałam klasycznie z Chodakowska, a później Fitness blender, Agata Zając, Blogilates, Emi Wong, Sydney Cummings, i wiele innych. Mogę powiedzieć, że jestem weteranem fitnessu na Youtubiesmile
Przez 2 lata moje ciało się powoli zmieniało, ale jakieś parę miesięcy temu weszłam w plateau i poczułam się zniechęcona. Po intensywnych poszukiwaniach czegoś nowego odkryłam Caroline Girvan- babka jest niesamowita, a jej programy to dla mnie strzał w dziesiątkę. Po dwóch miesiącach ćwiczenia z nią rezultaty mam lepsze niż po pół roku z innymi trenerami, i podkreślam ćwiczę tylko w domu. Ćwiczenia nie są dla początkujących i warto zanim się zacznie ćwiczyć nauczyć poprawnej techniki, ale są rezultaty!
Obserwuj wątek
      • magdallenac Re: Dla ćwiczących w domu 23.08.20, 18:41
        bo_ob napisała:

> czy to jest reklama?
        Jeśli chodzi Ci o to czy mam jakieś profity polecając jej kanał, to za wyjątkiem coraz fajniejszego ciała nie mam żadnych. Widziałam posty dziewczyn ćwiczących w domu i pytających z kim ćwiczyć, więc napisałam o moim doświadczeniu. Ćwiczę stosunkowo długo i bardzo regularnie, zmarnowałam sporo czasu na ćwiczenia z kiepskimi trenerami, którzy mają setki tysięcy fanów.
          • magdallenac Re: Dla ćwiczących w domu 23.08.20, 18:56
            Ja nie jestem specjalistą, więc opieram się TYLKO na swoim doświadczeniu. Ćwiczyłam z Moniką Kołakowską, wylewałam litry potu- ZERO rezultatów, to samo bardzo popularna w USA Chloe Ting i Emi Wong czy popularna i polecana tutaj na forum Mel B. Chodakowska mnie odrzuca swoim sekciarstwem i jej workouty są nudne. Super rezultaty miałam z Agatą Zając, ale umierałam z nudów.
            Nadal lubie i polecam Fitnessblender, Blogilates, Ola Żelazo- joga, uwielbiam HASfit,
            • mus_tang1 Re: Dla ćwiczących w domu 23.08.20, 23:52
              Oo ja też mam takie odczucia. Porzuciłam Kołakowską, zero efektów. Lubię Olę, ale tylko pilates, joga mi nie pasi ostatnio.
              Zając lubię, dobrze tłumaczy ćwiczenia. Ale masz rację, jest mało energetyczna? Sekt nie trawię, chyba Kołakowska też idzie tą drogą, niestety.
              Mel też przerabiałam dawno temu.
              Idę oblukać smile
              Trochę odpusciłam w wakacje, ale od września daję czadu

• magdallenac Re: Dla ćwiczących w domu 24.08.20, 14:32
                Tak Kołakowska robi się sekciarska plus strasznie dużo gada i krzyczy, co mnie drażni kiedy ćwiczę.
                Jeśli przerobiłaś większość youtubowych trenerów i ćwiczysz już od dłuższego czasu, pokochasz ćwiczenie z Caroline. Pierwszy raz od dawna mam znowu codzienne zakwasysmile
                • mus_tang1 Re: Dla ćwiczących w domu 27.08.20, 12:49
                  Przejrzałam sporo jej treningów i jestem pod wrażeniem smile
                  Muzyka energetyczna mi pomaga.
                  Lubię powoli i dokładnie wykonywać ćwiczenia. Kilka treningów mam zapisanych. I oglądam dalej. Dzięki smile Te izometryczne muszę spróbować, wyglądają na trudne, ale połowę czasu powinnam wytrzymać.
                  Bez zakwasów się nie liczy smile

• eliksir_czarodziejski Re: Dla ćwiczących w domu 27.08.20, 19:23
              magdallenac napisał(a):

> Ja nie jestem specjalistą, więc opieram się TYLKO na swoim doświadczeniu. Ćwicz
              > yłam z Moniką Kołakowską, wylewałam litry potu- ZERO rezultatów, to samo bardzo
              > popularna w USA Chloe Ting i Emi Wong czy popularna i polecana tutaj na forum
              > Mel B. Chodakowska mnie odrzuca swoim sekciarstwem i jej workouty są nudne. Su
              > per rezultaty miałam z Agatą Zając, ale umierałam z nudów.
              > Nadal lubie i polecam Fitnessblender, Blogilates, Ola Żelazo- joga, uwielbiam H
              > ASfit,

Dzięki za odpowiedź, rzadko można pogadać z kimś kto tyle trenerów youtubowych zna z autopsji🙂
              • magdallenac Re: Dla ćwiczących w domu 28.08.20, 14:01
                Polecam się na przyszłośćsmile Wszystkie moje ćwiczące koleżanki chodzą na fitness, lub siłownię, ja niestety pomimo wielokrotnych prób nie mogłam się przekonać. Lubię ćwiczyć u siebie, bez zbierania, pakowania się, i dojazdów.
          • magdallenac Re: Dla ćwiczących w domu 23.08.20, 19:39
            To jest nowy trening, robiłam dziś pierwszy raz. Pomimo, że jest low impact dał mi porządnie w kość. Jest w nim trochę ćwiczeń, które wymagają super poczucia równowagi- musiałam się podpierać. No i plank challenge na końcu- myślałam, że umrę. Mój tygodniowy schemat ćwiczeń: 1Pon full body low impact no equipment (1h), 2 WT Extreme full body hiit (35min), 3 Śr Full body dumbell (1h) CZw Extreme full body hiit (35min), 5 PT Full body dumbell (1h) 6.Sb Stretching (45min) 7 Ndz wolne.

Ja widziałam rezultaty już po dwóch tygodniach, warto pamiętać o zdrowym jedzeniu i nie głodzeniu się!
            • beneficia Re: Dla ćwiczących w domu 23.08.20, 20:14
              1Pon full body low impact no equipment (1
              > h), 2 WT Extreme full body hiit (35min), 3 Śr Full body dumbell (1h) CZw Extrem
              > e full body hiit (35min), 5 PT Full body dumbell (1h) 6.Sb Stretching (45min) 7
              > Ndz wolne.
              >
              Ranyboskiejesusmaria...
              Czy odważysz się wstawić swoje zdjęcie na zachętę?
              • magdallenac Re: Dla ćwiczących w domu 23.08.20, 20:28
                Chyba się nie odważę...taki niewinny wątek, a trolle atakują na potęgę. Napiszę Ci tylko, że warto mam prawie 43 lata a moje ciało i kondycja są coraz lepsze planuję na moje 43 urodziny osiągnąć perfekcyjną sylwetkęsmile
                  • magdallenac Re: Dla ćwiczących w domu 24.08.20, 14:28
                    beneficia napisała:

> Nie no, ja się nie dziwię, że nie chcesz się tu pokazaćsmile
                    > A pytam o efekty, bo u mnie masa już jest, teraz czas na rzeźbę big_grin
                    Jeśli dopiero zaczynasz, albo miałaś długą przerwę to polecałabym zacząć od czegoś innego. Z Caroline możesz się szybko zniechęcić, to są bardzo intensywne wymagające zestawy.
                • mus_tang1 Re: Dla ćwiczących w domu 24.08.20, 08:52
                  smile uda się smile
                  Kobitka jest świetna, dziękuję magdallenac!
                  Cwiczylam jak ty, 6dni, potem zmieniłam na co drugi dzień - porządny 1 godz trening. Miałam lepsze efekty.
                  Większość ćwiczeń Caroline jest mi znana, ale znalazłam kilka świetnych perełek smile Zestawy na ręce rewelacja!
                  I kilka niewykonalnych dla mnie. Plank 4 min to nie sądzę abym zrobiła 🙃 Będzie wyzwanie.
                  Jaką rozgrzewkę robisz?
                  Tu moim zdaniem Ola Żelazo jest najlepsza. I jej rozciąganie na koniec też jest naj...

Pozdrawiam!
    • zlota.ptaszyna Re: Dla ćwiczących w domu 23.08.20, 19:43
      Wygooglalam sobie co to za osoba i no no no no no no

Pierwsza moja zasada - żeby ciało osoby z która trenuje ( bo trenuje tez online ) Mi się podobało
      Ona ma straszne ciało dla mnie - już bym wolała siebie z oponka i brzuchem niż z takimi atlecznymi antyseksownymi wypustkami ....Brr
      • magdallenac Re: Dla ćwiczących w domu 23.08.20, 20:23
        Ty na prawdę myślisz, że trenując codziennie przez 45 min będziesz mieć takie ciało?? Powodzenia! Ona jest profesjonalną trenerką, ja pani po 40 z zupełnie innymi predyspozycjami nie mam najmniejszych szans na taka sylwetkę.
      • asfiksja Re: Dla ćwiczących w domu 28.08.20, 09:25
        >Ona ma straszne ciało dla mnie - już bym wolała siebie z oponka i brzuchem niż z takimi atlecznymi >antyseksownymi wypustkami ....Brr
        Te "wypustki" znikają przy rozluźnieniu mięśni. Pojawiają się, jak się je napniesmile Oponka i brzuch natomiast wcale nie znikają jak się zrobi wdech i przygarbi (choć tak się wydaje wielu osobom otłuszczonym na brzuchu).
    • drilka Re: Dla ćwiczących w domu 23.08.20, 19:45
      Super, dzięki.
      Ja od kwietnia 5-6 razy w tygodniu ćwiczę z "sekciarską" trenerką i lata nie wyglądałam tak w spodniach jak teraz. A ostatnie 2 lata przed pandemią chodziłam na crossfit, później na siłownię i fitness. Efekty najlepsze po wersji domowej.
      Przewinęłam na szybko ten godzinny trening Caroline i jest ok. Spróbuję.
      • rekreativa Re: Dla ćwiczących w domu 23.08.20, 22:32
        Ale Ty sobie zdajesz sprawę, jak ciężko jest kobiecie dojść do takich absów? To naprawdę nie jest kwestia poćwiczenia sobie w domciu trzy razy w tygodniu.
        Te babki jak Caroline to są profesjonalistki, które nie ćwiczą od wczoraj tylko od wielu lat. Do tego dość restrykcyjny sposób odżywiania, bo do absów trzeba mieć niski poziom tkanki tłuszczowej. O uwarunkowaniach anatomicznych nie wspominając.
        Ja ćwiczę dość intesnsywnie od roku, body fat mam 18%, a absów ani widu, ani słychu. Zarysowuje mi się w tej chwili linia pionowa pośrodku brzucha i to jest już dla mnie sukces.
        • mus_tang1 Re: Dla ćwiczących w domu 24.08.20, 09:16
          To są ćwiczenia rekreacyjne smile
          Ćwiczę dla przyjemności, takie efekty jak absy mi nie grożą smile
          Nie wiem jaki mam poziom tkanki tłuszczowej. Na godzinnym treningu spalam 500-660 kcal. Po treningu jestem zmęczona i uśmiechnięta.
          Więcej nie potrzebuje.
          Idę zobaczyć izometryczne smile
          Dzięki dziewczyny! Czuję, że pokocham XD
          • magdallenac Re: Dla ćwiczących w domu 24.08.20, 14:37
            Ha te izometryczne takie niby nic, a myślałam, że nie przeżyję. Bolał mnie każdy mięsień mojego ciałasmile
            Ja zaczynałam ćwiczyć był to dla mnie przykry obowiązek, po dwóch latach uwielbiam i nie wyobrażam sobie nie zacząć dnia od ćwiczeńsmile
    • waleria_s Re: Dla ćwiczących w domu 24.08.20, 01:20
      Znam z tego S. Cummings i oceniam pozytywnie. Ma fajne treningi pośladków i nie jest to lajcik- machanie nóżką w stylu Mel B, bo pojawiają się gumy oporowe, hantle, kettleball. Obciążenie można sobie stopniowo zwiększać.
    • mikams75 Re: Dla ćwiczących w domu 24.08.20, 14:30
      dla mnie najbardziej efektywny jest callanetics ale nie chodzi mi o jakies spektakularne zmiany wygladu (tu moja wina, nie mam za grosz cierpliwosci i nie umiem cwiczyc tego samego systematycznie, szybko mnie nudzi takie cos) ale o samopoczucie i efekt odmladzajacy, ja sie faktycznie po kilku sesjach czuje mlodziej!
    • sabek81 Re: Dla ćwiczących w domu 27.08.20, 22:54
      dzięki za polecenie, właśnie wypróbowałam jeden trening, daje po mięśniach, też jakieś 3 lata temu zaczynałam od Chodakowskiej ale po pół roku zaczęłam poszukiwać czegoś innego, też lubię Agatę Zając, z Kołakowską nie ćwiczyłam, z Mel B też próbowałam ale jednak to nie to, ja lubię z hantlami i ćwiczenia na ręce i brzuch
    • turzyca Re: Dla ćwiczących w domu 28.08.20, 09:59
      Skorzystam z wątku i zadam pytanie o coś innego - potrzebuję zestawów dobrych ćwiczeń na max 5 minut. To co mam, mi się znudziło, no i przestało wystarczać. A zauważyłam, że jak konsekwentnie pracuję w rytmie 25 minut pracy 5 minut intensywnych ćwiczeń, to i praca lepiej mi idzie i fizycznie czuję się lepiej, więc nie chcę odpuszczać. Dlatego musi to być max 5 minut i różne zestawy, bo jednak dziennie przerabiam ich 10.
      • magdallenac Re: Dla ćwiczących w domu 28.08.20, 14:09
        Sprawdź kanał MadFit, super krótkie zestawy niektóre nawet 3 minutowe. Zawsze z nią ćwiczę, kiedy wyjeżdżam- krótko i intensywnie.
        Zobacz też: Pamela Reif- trochę nudna, ale ma właśnie dużo krótkich zestawów, Heather Robertson- na jej kanale znajdziesz ponad 30 under 10 min workouts. Heather jest też jedną z moich ulubionych trenerek.
              • magdallenac Re: Dla ćwiczących w domu 29.08.20, 19:17
                Brawo! Nie przejmuj się, ja też robiłam pompki tylko na kolanach, aż pewnego dnia machnęłam 15 regularnychsmile To co ja zauważyłam po treningach z Caroline to niesamowite wzmocnienie core- tułowia, to te wszystkie planki i ćwiczenia w podporach. Przez 2 lata męczyłam wszelkiego rodzaju brzuszki i nigdy nie byłam zadowolona ze swojego brzucha, teraz mój brzuch zmienia się dosłownie z dnia na dzień.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka