Dodaj do ulubionych

Tęsknię za Trójką

24.10.20, 21:39
Strasznie tęsknię za tym radiem...Co prawda na emigracji nie słuchałam go regularnie, ale jednak...jednak było.
Wczoraj w pracy przeczytałam na telefonie złe wieści z kraju - i odruch miałam taki, żeby po przyjściu do domu zrobić sobie drinka i nastawić Trójkę, posłuchać, co mają do powiedzenia w Zapraszamy do Trójki...usłyszeć głos Kuby Strzyczkowskiego - wiem, on prawak, konserwatysta, ale za moich czasów podawał raczej wiadomości raczej obiektywne - no i ten głos...ten głos...
A potem usłyszeć znajome dżingle i - Lista Przebojów. Marek Niedźwiecki. Znajome klimaty, powrót do młodości, chociaż piosenki inne. Ukojenie, poczucie bezbieczeństwa.
Tego już nie ma.
A tak bardzo by mi się teraz przydało.
Obserwuj wątek
    • alicia033 Re: Tęsknię za Trójką 24.10.20, 22:10
      la_felicja napisała:

> wiem, on prawak, konserwatysta, ale za moich czasów podawał raczej wiadomości raczej obiektywne - no i ten głos...ten głos...

ile to już było lat temu, 20? To, co myślę o tym typie i co odkąd zaczął prowadzić "za a nawet przeciw" publicznie prezentował wyklucza go z grona osób przyzwoitych.

Nie, nie tęsknię chociaż rozwalenie Trójki to, patrząc na jej dorobek, olbrzymia strata dla kultury. To było radio, które starało się być bardzo blisko słuchaczy i dbało o wspieranie i nagłaśnianie inicjatyw lokalnych. Obok, oczywiście, audycji takich osób, które były na pierwszym warszawskim koncercie Stones'ów czy sami w 56 grali jazz w Sopocie...
      Ale to wszystko, tylko manipulując gałkami, dalej można mieć. Do tego bez ani gacek w pakiecie.
      • la_felicja Re: Tęsknię za Trójką 24.10.20, 22:34
        Więcej niż 20.
        Bardzo mnie rozczarowala osoba tego pana, ale gdybym mogła posłuchać nagrań z jego programów z lat 80-90tych...przeniosłoby mnie to do krainy bezpieczeństwa...
        Wiem, dziecinne.
        • alicia033 Re: Tęsknię za Trójką 24.10.20, 22:50
          strzyczkowskiego nie żałuję natomiast szczerze mi żal niektórych osób, które z racji wieku lub wieku&stanu zdrowia zdecydowały się tam zostać. Np. Barbary Marcinik. Choć w innych okolicznościach mogłabym jej sporo błędów wytknąć, to teraz szczerze wspołczuję jej sytuacji, w której się znalazła. Co do Piotra Barona mam mieszane uczucia - imo jego problemem jest raczej nadmiar empatii a nie to, że nie znalazłby innej pracy.
      • przepio Re: Tęsknię za Trójką 25.10.20, 00:18
        alicia033 napisała:

>
        > ile to już było lat temu, 20? To, co myślę o tym typie i co odkąd zaczął prowad
        > zić "za a nawet przeciw" publicznie prezentował wyklucza go z grona osób przyzw
        > oitych.
        >
        Tak. Ale też w prowadzeniu grudniowych licytacji nie miał sobie równych. Uwielbiałam tę audycję. A teraz jej nie będzie.
      • eilian Re: Tęsknię za Trójką 26.10.20, 21:47
        Za co Wy tego Strzyczkowskiego tak nienawidzicie? Może jestem mało wyczulona, ale często słuchałam jego "Za a nawet przeciw" i nie miałam wrażenia, żeby faworyzował którąś ze stron. A w Zapraszamy do Trójki był mistrzem, tego niestety nie można mu odmówić. Zauważ, że tylko on rozmawiał ze słuchaczami na żywo, to jest radiowe zwierzę, bardzo mi brakuje jego dowcipu, błyskotliwości, głosu.
        • alicia033 Re: Tęsknię za Trójką 26.10.20, 22:41
          skąd ci przyszło do głowy, że go nienawidzimy?
          Jest głębokim homofobem i przynajmniej do czasu wyrzucenia go z dyrektorskiego stołka był pokornym wielbicielem piss-prezesa&co. A jak tego nie słyszałaś, to tylko tym gorzej świadczy to o tobie.
        • la_felicja Re: Tęsknię za Trójką 27.10.20, 11:54
          Ja go nie nienawidzę. Może go tylko trochę mniej lubię, odkąd się dowiedziałam o jego skrajnie prawicowych poglądach, ale, jak napisałam poniżej - może to nie powinno mieć znaczenia? Bo masz rację, w Zapraszamy do Trojki był mistrzem, a taki głos jak jego też nieczęsto można usłyszeć. Jeżeli na antenie był obiektywny i nie przenosił swoich poglądów na pracę, to OK.
      • la_felicja Re: Tęsknię za Trójką 24.10.20, 22:31
        Wiosen posiadam 45.
        Słuchałam Trójki od 1986 roku, byłam w podstawówce, jeszcze nie wszystko rozumiałam, ale niektóre audycje były fantastyczne. Np reportaż o bogatym badylarzu, który zażądał od przyszłej synowej zaświadczenia of ginekologa, że jest dziewicą. Bo on ma tyle bogactwa, że nie może ryzykować, że jakaś lafirynda to odziedziczy.
        Były też auducje przyrodnicze, medyczne, np pamiętam wywiad z lekarką, która tłumaczyła, że nadmierne chronienie dzieci przed zarazkami jest szkodliwe. Albo jedna pani biolog przez godzinę opowiadała o zwyczajach ślimaków.
        Było wszystko - nauka, humor, kultura, tematy społeczne...teraz tego nie ma.
        • alicia033 Re: Tęsknię za Trójką 24.10.20, 22:41
          la_felicja napisała:

> ale niektóre audycje były fantastyczne.

zgadzam się tu z każdym twoim słowem. Trójka to było olbrzymie bogactwo tematów w najwyższej jakości w jednym miejscu.
          Ale to nie znikło, tylko sam odbiorca musi się teraz sam nieco bardziej postarać, żeby do tego dotrzeć.
          • la_felicja Re: Tęsknię za Trójką 26.10.20, 21:35
            Niestety, od kiedy poznałam jego poglądy, przestałam go lubić.
            Ale głos ma zachwycający, i w czasach, kiedy tylko czytał wiadomości, to było OK.

Tak jak pewni aktorzy - normalnie życia celebrytów nie śledzę, nie obchodzi mnie to. W aktorze doceniam jego umiejętności, kunszt, talent, no i tzw warunki zewnętrzne. Czasem tylko cos mi tam się obije o uszy, że jakis aktor np zostawił żonę dla młodszej kobiety, czy też wygłaszał jakies aroganckie uwagi - wtedy to rzutuje na mój odbiór takiego typa, ale w sumie chyba nie powinno?
            Aktor nie polityk, jego poglądy i jego prywatne życie to jego sprawa.
            To samo z prezenterem, dopóki nie zaczyna wygłaszaćwłasnych poglądów.
    • lot_w_kosmos Re: Tęsknię za Trójką 26.10.20, 21:15
      Przecież od kiedy zwalili z dyrektora biednego Kubę Strzyczkowskiego nie dając mu nawet przedstawić nowej koncepcji, to już zupełnie nie jest Trójka.
      Pełno nowych ludzi, zmiana charakteru radia o 180 stopni. Rano jacyś młodzi w szybkim tempie coś nadają, niczym 2 zetce ...

Jeszcze mialam nadzieję wtedy, gdy Kuba miał to poprowadzić.
      Ale to już wszystko jest inny świat.
      Umarła publicystyka całkowicie.
      Muzyka .... no cóż, nic nie zostalo niemal z tego co jeszcze było przed rokiem.
        • lot_w_kosmos Re: Tęsknię za Trójką 26.10.20, 21:31
          Głupio się cieszysz.
          Po tym co sie działo w trójce, jak odeszli wszyscy- Strzyczkowski miał realne szanse skrzyknac towarzystwo, przynajmniej częściowo.
          Ale zaczął być w tej postaci dla nich zagrożeniem i go ścieli. A szkoda, bo to byla naprawdę totalnie ostatnia szansa na może nie wskrzeszenie od razu, co jakieś tam przetrwanie do lepszych i sprzyjających czasów.
          I to była ostatnia osoba, ktora mogła to zrobić. Nieważne , że coś tam za pazurami miał ....
    • eilian Re: Tęsknię za Trójką 26.10.20, 21:42
      Mam tak samo. Od jakiegoś czasu cisza w domu, czasem włączam NŚ, albo jakąś muzykę, ale to jednak nie to. Radio to jest żywy twór, prowadzący, słuchacze, którzy dzwonią, reportaże, wiadomości. To wszystko towarzyszyło mi w tle (a czasem na pierwszym planie) przez całe życie. A teraz nagle brak. Okropnie mi tego żal.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka