Dodaj do ulubionych

Myjecie piekarnik ?

09.01.21, 18:06
W watku o najemcy przeczytalam wpis o kims kto ani raz w ciągu roku nie umył piekarnika.
Myjecie piekarnik? W zyciu nie myłam bajwyz4j te metalowe tacki a brudny nie jest...
Obserwuj wątek
        • saszanasza Re: Myjecie piekarnik ? 09.01.21, 18:28
          marinette.wue napisała:

> Tak szyba jest czysta, uszczelki tez.

To masz zły preparat do mycia takich szyb. Po zwykłym „ludwiku” ściereczka którą myję piekarnik też jest czysta. Kup profesjonalny środek.
            • saszanasza Re: Myjecie piekarnik ? 09.01.21, 21:56
              mirkabella napisała:

> Ale ona nie pisze, ze ściereczka jest czysta, tylko szyba.
              > Myślisz, ze jej sie tylko tak wydaje?
              >
              Myślę, że tak może być. Zanim nie zaczęłam uzywać porządnych srodków do czyszczenia szyb w piekarniku, też wydawalo mi się, że mam czystą szybę. Zatłuszczona szyba pozornie wczle na zatłuszczoną nie wygląda, no chyba że ktoś ją doprowadził do stanu w którym wygląda🙈
    • kaka-llina Re: Myjecie piekarnik ? 09.01.21, 18:12
      Właśnie chyba z rok nie myłam, usyfiony jest niesamowicie... Ale wiem, ze nie ma takiego syfu, którego nie da sie domyc (serio), wiec sie specjalnie nie przejmuje.... za to właśnie zdziwił mnie ten wpis, ze ktos musiał kupic nowy bo przez rok niemyty... Dziwne (i ja uzywam piekarnika praktycznie codziennie).
    • magia Re: Myjecie piekarnik ? 09.01.21, 18:35
      wycieram jesli sie coś rozleje, ale to rzadko, ale ja glownie pieke ciasta w piekarniku, a brytfanna stoi na blaszce piekarnikowej, wiec sam piekarnik czysty. Blachy jesli jestvtaka konieczność wkładam do zmywarki.
      Mieso pieke w folii albo pod przykryciem, wiec nic nie pryska i nie strzela, czasem od pizzy jest brudniejszy ale wytarcie po wystygnięciu zajmuje 10s.
      Szyba rowniez czysta.
    • laura.palmer Re: Myjecie piekarnik ? 09.01.21, 19:03
      To moi najemcy nie umyli piekarnika, więc śpieszę wyjaśnić. Oni prawdopodobnie kładli jedzenie bezpośrednio na kratce, a sok, który puszczał podczas pieczenia kapał sobie na dół i się przypalał. Kratki po użyciu nie czyścili, dołu piekarnika również. Żaden dostępny na rynku środek nie był w stanie doczyścić spalenizny, a przy próbie uruchomienia robiło się w środku siwo od dymu, . Piekarnik do wywalenia, bo przecież nie wynajmę ludziom mieszkania z takim usyfionym.

W domy czyszczę swój za każdym razem, jak coś skapnie plus raz na parę miesięcy wszystkie ścianki i drzwiczki.
      • laura.palmer Re: Myjecie piekarnik ? 09.01.21, 19:08
        A ci ludzie to byli po prostu straszni syfiarze. Tapczan, na którym spali, też załatwili, bo nie kładli prześcieradła. No ale tapczan to mały problem, bo i tak miałam go wywalić. Uprzedzając uwagi - wynajmowałam mocno po kosztach, całe mieszkanie w cenie pokoju, dlatego w mieszkaniu był tapczan zamiast łóżka.
          • laura.palmer Re: Myjecie piekarnik ? 09.01.21, 19:31
            Teraz jestem mądrzejsza i dokładnie tak zrobię, jak mi znowu ktoś zostawi syf. Póki co się nie zdarzyło, może dlatego, że wynajmuję za stawkę rynkową, biorę kaucję i spisuję normalną umowę. Tamci najemcy to byli moi znajomi w trudnej sytuacji finansowej, a ja wyjeżdżałam za granicę, pieniądze nie były mi aż tak potrzebne i chciałam im pomóc. No to pomogłam, tyle mi z tego przyszło, że potem kilka dni po nich sprzątałam i jeszcze tą kuchenkę musiałam wymieniać.
            • yuka12 Re: Myjecie piekarnik ? 09.01.21, 20:40
              My już też się nauczyliśmy. Nasi znajomi, też w trudnej sytuacji, zostawili nieziemski brud. Jak zobaczyłam szary parkiet, popłakałam się. Na szczęście parkiet wycyklinowaliśmy, a na zamieszkanie jakichkolwiek znajomych (a zwłaszcza znajomych znajomych) się już na zgadzamy 😁
              • laura.palmer Re: Myjecie piekarnik ? 09.01.21, 21:07
                Moi po podłodze łazili w ciężkich buciorach, na szczęście dało się domyć i nie porobili trwałych śladów. Wszędzie pozostawiali śmieci, nawet brudne gacie się gdzieś trafiły. W kuchni wszystko lepkie plus resztki jedzenia w szafkach i hodowla moli spożywczych. Wanna szara, umywalka i zlewozmywak żółte, w toalecie zacieki. Na balkonie zostawili pousychane rośliny, dobre 20 sztuk w doniczkach zrobionych z 5-litrowych butelek po wodzie i ja potem te kilogramy ziemi musiałam znosić na śmietnik. W całym mieszkaniu śmierdziało papierosami, a mieli zakaz. Nigdy, przenigdy więcej znajomych.

Swoją drogą jak można żyć w takich warunkach.
    • hanusinamama Re: Myjecie piekarnik ? 09.01.21, 19:10
      Tak myje, pieke często warzywa z odrobiną tłuszczu. Najczęsciej po jakimś pieczenieu wstawiam program do pieczenia z parą, po zaparowaniu i lekkim ostudzeniu myje piekarnik. Raz na jakis czas rozkrecam drzwiczki myje szyby osobno.
        • eliszka25 Re: Myjecie piekarnik ? 09.01.21, 20:07
          Ja mięso przykrywam, ale np. udka kurczaka, skrzydełka czy kurczaka/kaczkę w całości na koniec odkrywam, żeby skórka się przypiekła. Ostatnio robiłam np. krustenbraten, czyli kawał wieprzowego mięsa z grubą skórą pieczony w musztardzie i piwie. Piecze się to skórą do góry zupełnie bez przykrycia, bo ta skóra ma się spiec na chrupiąco. Poza tym jest cała masa innych rzeczy, które piecze się bez przykrywania. Lazanii czy innych zapiekanek pod przykryciem chyba nie pieczesz?
    • dyzurny_troll_forum Re: Myjecie piekarnik ? 09.01.21, 20:12
      marinette.wue napisała:

> W watku o najemcy przeczytalam wpis o kims kto ani raz w ciągu roku nie umył
      > piekarnika.
      > Myjecie piekarnik? W zyciu nie myłam bajwyz4j te metalowe tacki a brudny nie j
      > est...

Oczywiście. Najlepsza jest taka pianka z Lidlusia. Sprejuje się, pół godzinki i w zasadzie samo wszystko odchodzi. A wyposażenie, znaczy kraty i te blachy to normalnie w zmywarce.
    • yuka12 Re: Myjecie piekarnik ? 09.01.21, 20:29
      Przynajmniej raz w tygodniu, a najczęściej przecieramy po każdym użyciu. Podobnie płytę grzewczą. Jak wygląda nieczyszczony przez lata piekarnik, miałam okazję własnoręcznie się przekonać, kiedy próbowałam doszorować piekarnik zastany w obecnym naszym domu, zanim kupiliśmy nowy.
      • dyzurny_troll_forum Re: Myjecie piekarnik ? 09.01.21, 20:39
        yuka12 napisała:

> kiedy próbowałam doszorować piekarnik zastany w
        > obecnym naszym domu, zanim kupiliśmy nowy.

Po przeczytaniu jednego takiego opowiadana S Kinga nigdy nie korzystam z używanych piekarników....
        Nie i już!
        • yuka12 Re: Myjecie piekarnik ? 09.01.21, 20:50
          Tu na forum był taki jeden, który nazywał siedzenia w używanym samochodzie "wypierdziane" i jeszcze gorzej nazywał sanitariaty w mieszkaniach czy domach z rynku wtórnego.
          Ja nie mam takich fobii, od używania mydła, wody, sody i octu (lub czasem bardziej skomplikowanych środków) jeszcze mi ani nikomu w domu ręce nie odpadły, więc przy względnym stanie większość urządzeń, mebli czy wnętrz da się wyczyścić/odremontować. Choć nie przeczę, że nowe też ma swój urok 😁.
    • jehanette Re: Myjecie piekarnik ? 09.01.21, 20:42
      Rzadko myje, ALE! nie jej mięsa, więc w piekarniku nie ma osadu z tluszczu, który chyba jest najbardziej inwazyjny. Po ciastach, warzywach, frytkach, pizzy, chlebie, wystarczy od czasu do czasu przetrzec.
    • cruella_demon Re: Myjecie piekarnik ? 09.01.21, 21:15
      Rzadko, zwykle jak coś się przyjara. Tym zajzajerem do piekarników, 15 min i jest jak nowy.
      No i szybkę jak robi się brudna.
      Natomiast nigdy w życiu nie rozkręcałam drzwiczek żeby szorować te szyby od środka i nigdy w życiu nie zamierzam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka