12.02.21, 21:04
Pytam Was bo dziewczyna musi podjąć decyzję do jutra, a propozycję dostala dzisiaj po zamknięciu Urzędu Pracy żeby moc się dopytać. Moja bardzo dobra koleznka dostala propozycję pracy. Wie tyle, że potencjalny pracodawca będzie chciał żeby zarejestrowała sie w UP żeby wziąć na nią dotację to stworzenia miejsca pracy. Czy w razie gdyby jej nie pykło w tek robocie z jakiegoś względu może się bez problemu zwolnić w takiej sytuacji? Dodam, ze nie będzie miala okresu próbnego żeby móc rozeznać robotę (obowiązki, atmosferę, relacje między współpracownikami itp).
Obserwuj wątek
  • demodee Re: Pracownik 12.02.21, 21:13
   Zwolnić się zawsze może, przecież nie ma w Polsce przymusu pracy!

   Ale jeśli zwolni się sama, to utraci prawo do zasiłku, jeśli takie prawo nabyła/nabędzie.

   A pracodawca będzie musiał oddać dotację lub zatrudnić kogoś na jej miejsce, co może być kłopotliwe, więc niech oboje nie działają pochopnie.
   • joyce_byers Re: Pracownik 12.02.21, 21:37
    Dzięki. Przekażę. Dziewczyna z branży gastro bez roboty. Znalazla pracę w spozywce. Warunki wydają sie dobre (kasa, umowa, a za coś żyć trzeba). Ale wchodzi w zgraną ekipę osób i ma rozkminy, co będzie jeżeli nie pyknie ludźmi lub okaże sie, ze warunki będą dalekie od tych proponowanych obecnie.
    Powinno byc dobrze bo kobita ogarnięta i niekonfliktowa. Pracowita.
  • stara-a-naiwna Re: Pracownik 12.02.21, 21:17
   To, że pracodawca bierze dotacje to jego sprawa / problem.
   Ona jak każdy wolny człowiek może podjac zatrudnienie i je rozwiazać umowę z zachowaniem terminu wypowiedzenia (zgodnie z KP) Również szef może ją zwolnić i na jej miejsce zatrudnić inną sosobę która będzie w "profilu dotacji" (np. jak szef bierze dotację na osobę ze znacznym stopniem niepełnospraności gdyby koleżanka z jakiegoś powodu nie praocwała u niego, on - najprawdopoodbniej - moze kogoś innego zatrudnić z taką samą niepełnosprawnością)

   • joyce_byers Re: Pracownik 12.02.21, 21:33
    Żadne naciągane. Dziewczyna z branży obecnie zamrożonej szukała pracy i dostala propozycję w branży, która zawsze bedsie działać (spożywka). Lepszy rydz niz nic. Warunki całkiem dobre podobno, a za cos musi żyć. Tylko nie wie z kim bedzie pracowała. Na kogo trafi. Nie wie jakim okaże sie nowy szef szefem. Normalne sprawy. A pracodawca pytal tylko czy jest zarejestrowana w UP. Tzn pytał o wiele, miala rozmowę itd. Ale pytal na koncu czy jest zarejestrowana bo chce wziąć na pracownika dotację.
    Co w tym dziwnego? Moze bedzie jek tam dobrze. A moze nie - wchodzi do zgranej ekipy kilku osób. Normalne rozkminy.
    • la_bonne_cusine Re: Pracownik 12.02.21, 21:48
     Z kolejnego postu wynika, że praca jest wartością drugi czy nawet trzeciorzędną skoro nie przyszła nawet do tej pracy, a już boi się braku akceptacji w grupie. Przepraszam. Niestety akurat pracuje w kadrach i tego typu zagrywki dla mnie włączają alert.
        • bistian Re: Pracownik 13.02.21, 07:44
         la_bonne_cusine napisał(a):

         > Faktycznie to są referencje nie pod ważenia.

         Dla mnie to jest istotne, powiedziałbym, że najważniejsze, żeby osoba była chętna do pracy, dokładna i zajęta pracą, nie innymi głupotami. Jeśli jest przy tym rozgarnięta, więcej nie potrzebuję.
         Czasami dostaję kogoś na przyuczenie, mam serdecznie dosyć osób, które zawsze mają czas (spokojnie, mam czas!) na inne sprawy albo takie, które tu czegoś nie zrobią, tam drugiego, bo "nie mają czasu", muszą mieć czas na kawkę i dyskusje. Człowiek robi za żandarma i sprawdza cały czas, co nie zostało zrobione albo, co zostało zrobione źle. Taki pracownik, dla mnie, jest do wyrzucenia.

         Atmosfera w pracy jest istotna, nie dziwię się, że ktoś się tego obawia. Nikt nie lubi być wykorzystywany, bo jest nowy albo spoza grupy, więc można go wykorzystywać. Idealnie jest w pewnym amerykańskim barze, gdzie jest rotacja wśród pracowników i każdy wykonuje wszystkie czynności, w naszych firmach tak nie jest.
        • joyce_byers Re: Pracownik 13.02.21, 11:09
         Już sie nie musisz martwiąc zołzo. Dziewczyna spisała sie na medal. Szefostwo zachwycone. Pracownice zadowlone, ze trafiła sie im osoba chętna do pracy. Od poniedziałku zaczyna na etat. Umowa od razu o pracę na czas nieokreślony.
         • mizantropka_20 Re: Pracownik 13.02.21, 17:50
          Tak przez jeden dzień (a właściwie noc i poranek) zdążyła wszystkich zachwycić???? Daj namiary na to cudo - taki okaz nie może być narażony na brak pyknięcia....
      • demodee Re: Pracownik 13.02.21, 07:26
       > Pracy jeszcze nie podjęła, już rozważa odejście.

       To bardzo rozsądne, że zanim się człowiek w coś zaangażuje, to rozważa, czy w ogóle opłaca mu się w to wejść. A jak już wejdzie, to orientuje się, jakie są wyjścia awaryjne.
      • conena Re: Pracownik 13.02.21, 08:20
       la_bonne_cusine napisał(a):

       > Pracy jeszcze nie podjęła, już rozważa odejście. Oczywiście.


       Dokładnie. I największy problem małego Kazia spod budki z piwem „jak nie pyknie z ludźmi, bo zgrana ekipa” 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
       • joyce_byers Re: Pracownik 13.02.21, 11:12
        Dla ciebie moze nie jest ważne zeby klimat w robocie byl dobry. Sa ludzi, dla których jest to priorytet. Ja też jestem taką osobą. Mając do wyboru etat za większą kasę, lepszym dojazdem, ale ujową sytaucją atmosfery pracy wybrałabym robotę nawet za mniejsze pieniądze, ale z lepszym klimatem pracowniczym.
        Dla mnie to jeden z gl trzech punktów w robocie. A często najważniejszy.
  • nenia1 Re: Pracownik 12.02.21, 21:42
   Oczywiście, że się będzie mogła zwolnić. Pracodawca jeśli będzie chciał zachować prawo do dotacji będzie musiał na jej miejsce przyjąć inną osobę bezrobotną.
   • joyce_byers Re: Pracownik 12.02.21, 22:00
    Dzięki. Przekażę. Mam nadzieję, ze jej tam będzie dobrze. Dobra z niej osoba i zawsze byla świetnym pracownikiem - pracowałam z nią kiedyś. Ale bywa różnie. Wiadomo.
  • szafireczek Re: Pracownik 13.02.21, 07:37
   Musi też wziąć pod uwagę kryteria rejestracji, jako bezrobotna. Dopiero, jak się zarejestruje skutecznie, będzie mogła podjąć pracę z bonusem dotacyjnym dla pracodawcy. Zwolnić się może zawsze...
  • joyce_byers Re: Pracownik 13.02.21, 11:23
   Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Pytanie bylo podyktowane głównie jej lękiem i furtką w razie czego. Strasznie sie stresowała. A dla niej głównym wyznacznikiem dobrej roboty jest klimat w pracy. Ja się jej naprawdę nie dziwię. Osobiście dla mnie to jeden w głównych punktów zeby moc chodzić do pracy z przyjemnością, a nie z bólem brzucha. I wolałabym ciut mniej zarabiać, ale w pracować w dobrej atmosferze niż miec wiecej na koncie, a odchorowywac dzikie klimaty. Dziewczyna sie sprawdziła (dzisiaj miala nockę). Taknjak pisalam pracowałam z nią i to typ naprawdę dobrego pracownika. Szefostwo od razu zaproponowało umowę na czas nieokreślony. Chociaż zastanawiam sie czy z racji tych dotacji nie dostanie najpierw jakiejś czasowej podyktowanej przepisami wzięcia dotacji, a dopiero potem nieokreślony czas. Od razu mówię, ze moze tlumaczyla to mi, ale nie pamiątam jota w jotę. Dopytam. W każdym razie obie strony zadowolone. A to najważniejsze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka