Dodaj do ulubionych

Dieta IF - boli mnie brzuch

15.03.21, 22:39
Dziewczyny, w czwartek zaczęłam IF 9/15. Wszystko super, nie jestem głodna i byłabym bardzo zadowolona, gdyby nie to, że po śniadaniu (zaczynam o 10:00) zaczyna mnie boleć brzuch i tak trzyma do obiadu. Potem ok.
Czy miałyście coś takiego? Przeminie, czy to raczej dieta nie dla mnie? A może robię jakiś błąd?
W czasie tych 9-ciu godzin jem normalnie, nie objadam się, ale i nie ograniczam specjalnie.
Obserwuj wątek
    • faustine Re: Dieta IF - boli mnie brzuch 15.03.21, 22:59
      Już tu kiedyś pisałam, że musiałam zrezygnować z IF własnie ze wzgledu na ból brzucha. W nocy okropnie bulgotało mi w żoładku a i efektów spektakularnych też nie było. Być może jestem wyjątkiem, bo większośc dziewczyn zgłasza same pozytywy tej diety.
    • snakelilith Re: Dieta IF - boli mnie brzuch 15.03.21, 23:13
      Może podeszłaś do tego zbyt radykalnie. Przyzwyczajenie jest bowiem naszą drugą naturą i wszystkie gwałtowne zmiany są dla naszego ciała stresem. Zacznij od krótszej przerwy. Na początek wystarczy 12 godzin postu. Za dwa tygodnie wydłuż do 13 itd.
      I IF nie oznacza, że w czasie 8, (czy tam 9 godzin) można jeść kiedy się chce i ile się chce. Organizm lubi stałe godziny posiłków z przerwami pomiędzy, więc zaplanuj sobie 2-3 posiłki i tego się trzymaj.
      • fil.lo Re: Dieta IF - boli mnie brzuch 15.03.21, 23:22
        Dzięki Snakelilith, miałam nadzieję, że się odezwiesz.
        Może faktycznie rzuciłam się na zbyt głęboką wodę, ale wydawało mi się, że wytrzymanie tych 15 godzin nie jest dla mnie jakimś wielkim problemem. No ale rzeczywiście, mój żołądek może być innego zdaniasmile
        W takim razie może będę wcześniej jadła śniadanie, przemyślę te godziny.
        Co do posiłków, to jem trzy, nie podjadam pomiędzy etc. Rzuciłam słodyczesmile))
        • snakelilith Re: Dieta IF - boli mnie brzuch 15.03.21, 23:36
          Przymyśl też, czy nie jesz kalorycznie za mało. To może mieć też wpływ na reakcję układu pokarmowego na pierwszy posiłek po przerwie. IF kusi czasem do nadmiernego ograniczenia kalorii, a wszystko na raz to może być za dużo.
            • snakelilith Re: Dieta IF - boli mnie brzuch 16.03.21, 11:23
              Aloes zawiera też jakąś tam niewielką ilość węglowodanów. Nie powiem ci, czy to w twoim przypadku jest już niekorzystne, ale ja bym traktowała sok z aloesu jak każdy inny sok, czyli raczej tylko do posiłków, chyba, że chodzi naprawdę o śladowe ilości.
              Weź po uwagę, że na rynku nie ma chyba czegoś takiego jak "czysty" sok aloesu. Ten może być np. konserwowany, albo zagęszczany. Poza tym sok może zawierać też resztki różnych substancji służących do oczyszczania soku znow z innych substancji i to może także niezbyt korzystnie wpływać na układ pokarmowy.
    • feiticeira Re: Dieta IF - boli mnie brzuch 15.03.21, 23:16
      Też mnie to spotkało, i to dwa razy. Nie tak szybko jak Ciebie, bo po jakichś dwóch miesiącach. Za pierwszym razem zrzuciłam to na karb pewnego rodzaju pieczywa, ale od nowego roku znowu zaczęłam stosować IF i znów to samo. Jeśli przerwa wynosi 12-14h to daję radę, ale powyżej mam bóle żołądka.
    • mikams75 Re: Dieta IF - boli mnie brzuch 15.03.21, 23:21
      moze powinnas przyjrzec sie temu, co jesz na sniadanie? Ja nie moge na pusty zoladek jesc owocow, bo tez boli mnie brzuch. Moze jak mialas niestrawiony jeszcze porzadnie poprzedni posilek, to twoje sniadanie bylo ok a po dluzszej przerwie juz nie jest ok?
        • snakelilith Re: Dieta IF - boli mnie brzuch 15.03.21, 23:41
          Aucz. Jogurt w ajurwedze schładza organizm, może więc powodować skurcze żołądka, a ziarna są dosyć ciężko strawne. Spróbuj raczej gotowaną na wodzie owsiankę z cynamonem na rozgrzewkę, do tego mogą być orzechy, rodzynki, starte jabłko Jak chcesz dodać jogurtu to tylko łyżkę i pełnotłustego.
            • snakelilith Re: Dieta IF - boli mnie brzuch 16.03.21, 01:03
              Ajurweda rozróżnia różne typy, dla niektórych schładzający jogurt może być nawet dobry, ale osobiście spotkałam całą masę kobiet reagujących na jogurt chłodkiem w brzuchu, ja sama do nich należę. Dlatego rzadko jem jogurt na pusty żołądek. Jako deser jest ok, powoduje kontrakcje i szybsze opróżnianie żołądka po przejedzeniu.
              • karme-lowa Re: Dieta IF - boli mnie brzuch 16.03.21, 10:15
                snakelilith napisała:

> Ajurweda rozróżnia różne typy, dla niektórych schładzający jogurt może być nawe
                > t dobry, ale osobiście spotkałam całą masę kobiet reagujących na jogurt chłodki
                > em w brzuchu, ja sama do nich należę. Dlatego rzadko jem jogurt na pusty żołąd
                > ek. Jako deser jest ok, powoduje kontrakcje i szybsze opróżnianie żołądka po pr
                > zejedzeniu.
                >
                Ja tak źle reaguję na zimny jogurt z rana. I pewnie dlatego nigdy rano nie mam na niego ochoty.
                  • memphis90 Re: Dieta IF - boli mnie brzuch 16.03.21, 10:58
                    To ja jestem chyba Inuitką z pochodzenia, bo jem zimny jogurt, w dodatku z mrożonymi owocami, a myśl o "owsiance na wodzie" , czyli szarej rozbeblanej mazi, to wielkie fuj... Jeśli już, to klasyczna owsianka na mleku i to z całych ziaren owsa, takich podebranych koniowi ze żłobu 😁
                    • mikams75 Re: Dieta IF - boli mnie brzuch 16.03.21, 12:00
                      jak moje dziecko.... jogut tylko zimny, owoce tylko zimne prosto z lodowki (jedynie banan na cieplo jest ok), warzywa zimne prosto z lodowki, jak sie ugrzeja, to staja sie niejadalne, ryz na mleku na sniadanko nigdy na swiezo, zawsze musi byc z lodowki. A ja z tych matek, co to niemowlakowi jogurcik wyjmowala wczesniej z lodowki, zeby sie ugrzal. Jak widac mialam zerowy wplyw na preferencje dziecka i nie udalo mi sie wydelikacic wink
        • turzyca Re: Dieta IF - boli mnie brzuch 15.03.21, 23:52
          A wcześniej jadałaś jogurt na śniadanie, czy to też nowość? Bo może masz lekką nietolerancję produktów mlecznych, która objawia się właśnie gdy zjesz je na pusty żołądek? Ja mam tak z jajkami, na obiad czy kolację, nawet na drugie śniadanie, mogę zjeść, ale jajko na śniadanie, szczególnie takie na miękko, to gwarantowane problemy.
        • redwineiswhatilike Re: Dieta IF - boli mnie brzuch 16.03.21, 11:31
          fil.lo napisała:

> Może to też racja. Jem jogurt naturalny z ziarnami (co tam aktualnie znajdę w s
          > zafce, to dorzucam) + kawa z mlekiem

Aż mnie brzuch zabolał na samą myśl. Lubię takie rzeczy ale nie mogę jeść, bo mam bardzo wrażliwy żołądek. Gdybym to zjadła rano, nieważne czy po 10 godzinach przerwy czy 16, to by mnie bolał brzuch i bym pognała do toalety. Coś takiego mogłabym ewentualnie zjeść po obiedzie. Jem w stylu IF od 25 lat, nie zawsze jest to stricte IF ale mniej więcej. Na śniadanie muszę zjeść coś ciepłego w stylu kaszki smile a dopiero potem warzywa, sałatka, cokolwiek innego.
    • ykke Re: Dieta IF - boli mnie brzuch 16.03.21, 05:22
      Warto najpierw przyzwyczaić żołądek do startu. Więc rano wypij jakieś ciepłe zioło czy choćby cieplą wodę , po jakimś czasie dopiero śniadanie. Też ciepłe, np. Owsianka ( na wodzie lub roslinnym mleku)
    • milupaa Re: Dieta IF - boli mnie brzuch 16.03.21, 11:27
      Też tak miałam z tym że u mnie to było z głodu, zaczynałam śniadaniem o 12 i od 10:00 dzten w dzień cierpiałam katusze głodowe. Oczywiście że to nie jest dieta dla każdego. Mize być tak że za dużo jesz na to śniadanie i przeglodzony nagle rozepchany żołądek boli?
    • fil.lo Re: Dieta IF - boli mnie brzuch 16.03.21, 17:02
      Dziewczyny! Bardzo Wam dziękuję za wpisy w tym wątku. Dziś był pierwszy dzień IF, w którym nie bolał mnie brzuchsmile Zaczęłam godzinę wcześniej, wypiłam ciepły rumianek, potem śniadanie, nie owsianka wprawdzie, a kanapka i kawa, ale chyba wyrzucenie jogurtu i/albo skrócenie postu pomogło. Będę testowała owsianki (nigdy nie jadałam takich śniadań, musze trochę popróbować).
      Pięknie dziękuję za dobre rady!
    • lumeria Re: Dieta IF - boli mnie brzuch 17.03.21, 22:13
      Nie chce zakladac kolejnego osobnego wątku o diecie, ale mam pytanie, wiec się podepnę:

Jak to jest, ze kiedy ktoś opisuje co je na diecie i nie chudnie, to czasami piszecie "jesz za mało". Czy nie chodzi o to, by jeść za mało?

Jak uzyskać ten balans miedzy pobudzeniem ciała do zrzucenia wagi, bez wchodzenia w stan zagłodzenia, w którym ciało trzyma się każdego mikrograma tłuszczu?

I jak to ułożyć z IF?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka