Dodaj do ulubionych

imprezy nastolatków

27.03.21, 19:44
Chodzi o urodziny, Chłopak córki (16 lat) został zaproszony na urodziny do koleżanki gdzie będą inne pary ( ta koleżanka i jej koleżanka z chłopakami ) ale on zaproszony jest sam. Córka stara się zrozumieć że jej nie zna ta koleżanka i nie musi zapraszać.No ale fakt faktem smutno jej. Czy wasze dzieci lub ich sympatie też chodzą samotnie na jakieś imprezy podczas gdy inni są tam zapraszani z osobą towarzyszącą ?
Obserwuj wątek
    • tereso Re: imprezy nastolatków 27.03.21, 19:54
      Moja młodsza kiedyś była z chłopakiem, który czasem chodził na imprezy, gdzie było towarzystwo z jego byłej szkoły (także sparowane), ona nie znała i nie chodziła. Tyle że ona nie miała z tym problemu żadnego. ja to nawet byłam zadowolona, że każde z nich ma jakieś swoje towarzystwo (ona też tak czasem robiła), a nie tylko razem, choć lubiłam go. A tu o to chodzi, że Twojej jest przykro. Zachęć ją może, żeby pogadała z chłopcem, poszukają rozwiązań, a może coś się wyjaśni- może te pary są z jakiejś ekipy, nikt nie przychodzi z parą, tylko w ramach grupy te pary są.
      • xylinka Re: imprezy nastolatków 27.03.21, 20:09
        Podobno ta solenizantka i jej chłopak oraz koleżanka z chłopakiem chodzą do tej samej szkoły więc towarzystwo jest ze szkoły ( z innych klas ). Chłopak córki chodź z tymi koleżankami do klasy , a moja córka ich nie zna bo chodzi do innej szkoły. Czy powinna jemu powiedzieć że jest jej smutno czy nie ? Czy też jak będzie gdzieś zaproszona to wtedy iść bez niego ? Zakazywać mu nie ma co bo on jest z nimi w klasie , czy nie chce wyjść na zaborczą , poza tym może jej powiedzieć że nie pójdzie a i tak iść więc nie chodzi o to by coś zakazywać . Bardziej o to czy jemu ma powiedzieć że jest jej smutno bo będą tam pary a on idzie bez niej czy przemilczeć i nic nie mówić. Ta koleżanka wie że on ma dziewczynę a mimo to zaprasza go samego .
        • tereso Re: imprezy nastolatków 27.03.21, 20:22
          Czyli widzisz, sytuacja nie jest osobista tylko grono ludzi że szkoły się zobaczy. W dobie pandemii może nie zapraszają z zewnatrz. Ale to tłumaczenie racjonalne a chodzi o emocje.Ja bym mojemu chłopakowi na bank powiedziała,a Ty? Jest nadzieja że jeżeli on wytłumaczyłby jej jak powyżej, przyjmie to. Zobacz, Ty też nie przedstawiłas tej prostej zasady, że zaprosili w ramach szkoły, tylko zasugerowałas wykluczenie córki. Może i Tobie przyda się przyjęcie chłodniejszej perspektywy, po to żeby stanowić dla niej constans a nie z nią emocjonalnie się miotac? Przepraszam za to słowo, nie mogę znaleźć innego, nie chce Cię dotknąć naprawdę, chce pokazać inną perspektywę.
    • ga-ti Re: imprezy nastolatków 27.03.21, 20:34
      Spotykają się ludzie z jednej paczki. Może chłopak nie powiedział, że ma dziewczynę i chciałby zabrać ją na spotkanie, może chce się spotkać z kumplami po prostu, może mają zasadę, że co jakiś czas spotykają się sami, bez 'obcych'. To dzieciaki, które mają po 16 lat, a nie narzeczeni, gdy nie wypada nie zaprosić narzeczonej.
      Ty wytłumacz córce, że nie może być bluszczem, bo się chłopak wystraszy i ucieknie wink Fajnie będzie, gdy po za chłopakiem będzie miała też swoje grono znajomych, bo chłopaka w tym wieku można zmieniać kilkukrotnie (bądź częściej), a w miarę stałe grono znajomych warto mieć.
    • gaskama Re: imprezy nastolatków 27.03.21, 20:37
      A to 16 latki mają imprezy z osobą towarzyszącą??? Moj 18 latek bywal na imprezach bez swojej dziewczyny, głównie takich organizowanych w grupie znajomych z gimnazjum. Dziewczyna tez bywa na imprezach ze znajomymi ze swojego gimnazjum. Bez przesady, nie trzeba wszędzie wlec się razem.
      • xylinka Re: imprezy nastolatków 27.03.21, 20:42
        Rozmawiałam teraz z córką, zrozumiała że na urodzinach będzie grupa znajomych z jednej szkoły, w tym jakieś pary. Sama stwierdziła że nie chcialaby tam iść bo te jego koleżanki np palą papierosy , a córka nie i by się wśród nich też źle czuła bo nie zna ich ,oni będą mieć swoje tematy itd. Czy odwróciliśmy sytuację że gdyby córkę zaprosił kolega z klasy to przecież też by poszła i dziwnie by wyglądało że jej chłopak robi jakieś fochy.
        • tereso Re: imprezy nastolatków 27.03.21, 20:49
          No i widzisz. wink Grunt żeby wiedziała że te emocje są normalne, każdy musi nauczyć się w nich rozeznać. My tu chyba założymy koło wsparcia, będziemy sobie z tymi nastolatkami na bieżąco radzić 👍
        • ginger.ale Re: imprezy nastolatków 27.03.21, 20:54
          Dobrze zrobiłaś rozmawiając z nią.
          Nie rozumiem dlaczego ona wstydzi się porozmawiać z chłopakiem. B.prawdopodobne, że usłyszałaby właśnie coś w stylu, że koleżanka ma zgodę na imprezę w gronie ograniczonym do kolegów z klasy/szkoły/ osiedla i po temacie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka