Dodaj do ulubionych

Nerw łokciowy

10.04.21, 21:54
Kilka lat temu złamałam rękę, dwa zabiegi, długa rehabilitacja, potem drętwiejące palce. Byłam przygotowywana na zabieg uwolnienia nerwu, brałam neurovit i problem zniknął. Potem sporadycznie wracał ale ostatnie lata był spokój (mimo kolejnego zabiegu- wyjmowali mi żelastwo z łokcia). Od kilku dni znów drętwieją mi palce. Czy rehabilitacja może tu pomoc? Neurovit spróbuję.
Obserwuj wątek
  • lukrecja46 Re: Nerw łokciowy 11.04.21, 07:27
   Ja mam uszkodzony nerw łokciowy i drętwiejące palce- emg robione.
   Neurochirurg nalega na zabieg ale do tej pory nie miałam czasu, teraz pandemia a poza tym przyzwyczaiłam się i już nie zwracam na to uwagi.
   Rehabilitacji nie próbowałam.
  • aurinko Re: Nerw łokciowy 11.04.21, 09:18
   Ja mam zespół rowka nerwu łokciowego, lekarz odradził na razie operację, zlecił badanie przewodnictwa nerwowego, potem wypisał mi fizykoterapię, chodziłam przez 3 miesiące na różne zabiegi. Dodatkowo zmieniłam w pracy wysokość monitora, klawiatury, większe biurko, bo spędzam większość czasu w pracy przy komputerze i nieprawidłowe ustawienie źle wpływało i na rękę i na kręgi szyjne. Teraz jest o wiele lepiej, praktycznie nie odczuwam dolegliwości.
    • milka_milka Re: Nerw łokciowy 13.04.21, 08:17
     Ale jeśli to są zrosty pooperacyjne i nerw wrasta w blizny wewnętrzne, to żadne ustawianie nic nie pomoże, nerw trzeba odbarczyć i czasem przesunąć. Ale to już lekarz powinien się wypowiedzieć.

     Mam tylko pytanie do autorki. Jeśli kładziesz dłoń na kolanach, wnętrzem do góry, jak się układają palce? Jeśli nie luźno, częściowo na płasko, tylko tak „szponiasto”, to leć do lekarza. Tak zdiagnozowano u mojej córki degenerację nerwu łokciowego. Oczywiście potem badania, EMG itp., a to był moment, lekarz przypadkiem spojrzał i od razu powiedział. A jej nic nie drętwiało, tylko potem wyszło w badaniach, że mięśnie już są dużo słabsze niż w drugiej ręce właśnie z powodu degeneracji nerwu łokciowego.
     • alfa36 Re: Nerw łokciowy 13.04.21, 10:18
      Dzięki, wydaje mi się, że jest tak jak w drugiej ręce. Ale podrążę temat. Pamiętam, że kilka lat temu udzieliłaś mi sporo rad, jak złamałam rękę. Corka miała odbarczany nerw?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka