Dodaj do ulubionych

Czarna seria

28.05.21, 11:30
Wlasnie mnie spotyka czarna seria nieprzyjemnych wydarzen. Ja mam fest problemy w pracy, stary nie dostal nowej roboty na ktora w sumie bardzo liczylismy, przyszedl jakis rachunek do zaplacenia w sumie nie wiadomo skad I inne pomniejsze klopociki.
Tak chcialam sie pozalic bo jest mi mega smutno.
Obserwuj wątek
    • arganowa Re: Czarna seria 28.05.21, 11:42
      Doskonale cię rozumiem, u mnie zawsze jest długo spokój, a jak się walnie pierwsza sprawa, to już leci ciągiem i końca nie widać sad Trzymaj się.
    • leosia-wspaniala Re: Czarna seria 28.05.21, 11:42
      Nieprzyjemne, ale jeszcze nie czarne. Praca to tylko praca - mieszkasz w UK, prawda? Z głodu nie umrzecie, stary znajdzie inną pracę. Sprawdźcie skąd rachunek, może jakaś pomyłka.
      • adriana.la.cerva Re: Czarna seria 28.05.21, 12:17
        Tak mieszkamy w uk. Stary pracuje I to za calkiem przyjemne pieniadze ale zaaplikowal ba stanowisko w innej firmie, co prawda mniej platne ale za to spokojniejsze.

U mnie z kolei moze sie to skonczyc sadem pracy bo nie odpuszcze mojemu pracodawcy. We wtorek mam przesluchsnie w pracy, poki co jestem zawieszona.
        Dziekuje 😘
    • januszekxxl Re: Czarna seria 28.05.21, 12:29
      adriana.la.cerva napisał(a):
      przyszedl jakis rachunek do zaplacenia w sumie nie wiadomo skad

Nie wiadomo skąd i pewnie nie wiadomo za co. Strasznie zagadkowy rachunek.
      Ale nie martw się, przyjdzie komornik i wszystko ci wyjaśni.
    • bi_scotti Re: Czarna seria 28.05.21, 15:19
      It will get better, sama wiesz smile Sinusoida - skoro juz dopadacie dna, to co bedzie nastepne? Bedzie lepiej smile
      A propos Twojego akapitu o pracy - bardzo mi sie podoba legislation we Francji gwarantujace pracownikowi wolnosc od kontaktow z pracodawca poza godzinami pracy, ze szczegolnym uwzglednieniem takich form kontaktow jak calls, texts, emails etc. Mam duza nadzieje, ze takie podejscie do czasu wolnego pracownika sie (wreszcie!) upowszechni.
      Good luck w walce o Twoje prawo do undisturbed urlopu! Bedzie lepiej smile Cheers.
      • berber_rock Re: Czarna seria 28.05.21, 15:35
        Bi,
        No to wszystko o czym piszesz jest bardzo piękne tyle że niestety na papierze.

Nie wiem jak jest u was ale w niektórych miejscach w Europie pandemia została wykorzystana do tego aby pracownika przysmyczyc.
        Tzn. Zalecenia żeby na urlop jechać z służbowym laptopem, oczywiście tłumaczone tym że to dla twojego dobra bo a nuz zamkną granice, a tak naprawdę jest oczekiwanie ze przynajmniej maile będziesz odbierać.

Etc etc

Nie będę się rozpisywać, ale serio pandemia nie wpłynęła pozytywnie na warunki pracy w Europie.
        • yuka12 Re: Czarna seria 28.05.21, 15:45
          Ale i przedtem w np. małych firmach w UK nie było najlepiej. Zwłaszcza zatrudniających obcokrajówców za najniższe stawki. Ba, nawet w dużych przedsiębiorstwach zdarzały się przewałki np. w NHS, bo pokręcona kadra menadżerska może być wszędzie (oprócz miejsca gdzie mieszka najma oczywiście).
        • bi_scotti Re: Czarna seria 28.05.21, 16:46
          Widzisz, a ja powiem, ze mam tak zwane mixed ecperiences w tej sprawie. Gdy sie zaczal lockdown w marcu 2020, wiele z nas bylo accessible prawie 24/7 i jakos bez werbalizacji tego, taki service bytl oczekiwany przez pracodawce. Ale tak w okolicy sierpnia-wrzesnia zaczelo sie zmieniac. Zaczeta mowic wiecej publicznie o mental health issues, sami pracodawcy zaczeli zachecac do 'switching off", pojawily sie rozne formy mental health sessions/workshops etc. Sure, wciaz widze, ze dostaje rozne emails wyslane w srodku nocy albo w niedziele rano ale nikt (honestly nikt) nie oczekuje, ze odpowiem na nie poza moimi godzinami pracy. Wrecz jakos 2-3 tygodnie temu gdy szefowa potrzebowala ze mna porozmawiac w piatek po poludniu (wciaz w ramach moich godzin pracy!) to najpierw dostalam email czy to okay, ze "tak pozno" ta konwersaja bedzie miala miejsce. Faktem jest, ze trcoche ludzi musialo zaczac korzystac ze stress leave wiec szefostwo sie ewidentnie zorientowalo, ze sa granice ludzkiej wytrzymalosci. I jakies wnioski sa wyciagane. Nie jest perfect, wiele pozostaje do zyczenia. Dlatego jestem za wprowadzeniem jasnych uwarunkowan prawnych ale one byly juz potrzebne pre-Covid (jak w cytowanej wczesniej Francji) - Covid time tylko to bardziej uwidocznil dla wiekszej grupy pracownikow. Cheers.
          • yuka12 Re: Czarna seria 28.05.21, 22:02
            Dlatego ja w wolne dni mam po prostu ściszony telefon/wyłączony dźwięk, bo, tak jak dzisiaj, potrafią dzwonić do mnie nawet 2x, abym przyszła ekstra do pracy. Absolutnie mnie to nie rusza, firma sobie doskonale poradzi beze mnie, a ja mam prawo do odpoczynku.
          • berber_rock Re: Czarna seria 29.05.21, 09:15
            No to powiem ze u mnie jest odwrotnie:
            - pandemia wykreowała taka ilość nowych projektów pomysłów że absolutnie każdy oczekuje ze będę odpowiadać na maile nawet w trakcie urlopu.

Jest po prostu tyle ludzi na burn out, stress leave etc. ze robią ci którzy zostali póki sami nie odpadną. I tak się to nakręca.
    • zurekgirl Re: Czarna seria 28.05.21, 18:47
      Ja mialam miesiac temu dziwna czarna serie. Zmarl kolega, zupelnie niespodziewanie, potem w podejrzanych okolicznosciach znajoma, co mnie przybilo, a potem ojciec kolegi, ktorego smierci trzeba sie bylo spodziewac, ale ten czlowiek tak opowiadal, mial tak bystry umysl, ze wszyscy sie modlili, zeby zyl wiecznie. Wszystko to w tydzien. Za duzo, za smutno.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka