14.06.21, 20:56
Proszę o wsparcie.
Modlitwy jeśli wierzycie w Boga, ja nie wierzę, więc Was o to proszę
O dobre słowo
O kciuki
Cokolwiek możecie.
Bardzo proszę.
Zaawansowany nowotwór płuc, u starszej, bliskiej osoby.
Obserwuj wątek
      • kokokoko_euro_spoko Re: Prośba 14.06.21, 21:08
        bergamotka77 napisała:

> Karma? Niestety przypominam sobie jak źle życzyłaś koleżance w ciąży. Mimo to ż
        > yczę zdrowia temu choremu.
        >

Ale wiocha. Ty serio wśród ludzi pracujesz?
        • bergamotka77 Re: Prośba 14.06.21, 21:14
          Żadna wiocha, tylko trzeba uważać ze złorzeczeniem innym. I nigdy tego nie robić. Chocby nas wkurzało ich szczęście tak jak watkodajke. Doskonale ją zapamiętałam bo rzadko kto pisze wprost, ze niewinnej osobie oczekującej dziecka życzy jak najgorzej tylko dlatego, że jej się układa.
      • fitfood1664 Re: Prośba 14.06.21, 21:10
        nie karma, tylko przyczyna, cierpienie nie uszlachetnia, a ból wiele potrafi zrobić z człowiekiem
        btw ty też wiele podłości tu napisałaś, nie wiem czy z bólu

• fragile_f Re: Prośba 14.06.21, 22:43
        Berga, jeśli wchodzisz w wątek, w ktorym ktos prosi o wsparcie, chodzi o zaawansowany nowotwor i to co napisalas jako pierwsze przychodzi Ci do glowy - otworz notatnik, wyklep co masz do wyklepania, zamknij notatnik bez zapisywania, zamknij okno przegladarki i proceduj dalej ze swoim zyciem.

Jest powod dla ktorego jestes traktowana tak, jak jestes - miedzy innymi sa to takie wpisy.
        • bergamotka77 Re: Prośba 14.06.21, 22:46
          Słuchaj napisałam ze jej współczuję a choremu życzę zdrowia. Ale bardzo mnie zszokowalo to, co autorka niedawno wypisywała i musiałam jej przypomnieć. Po co kusi los złorzecząc innym?
          • fragile_f Re: Prośba 14.06.21, 22:52
            Na wszystko jest miejsce i czas, to co zrobilas jest cholernie nietaktowne i chamskie. Masz z nia problem? Napisz na priv. A nie wyrzyguj sie w watku, w ktorym dzieli sie swoim nieszczesciem.

I nie, nie wspolczujesz jej, nie masz za grosz empatii. Gdybys miala nigdy cos takiego nie przyszloby Ci do glowy.

Przepros grzecznie i po prostu zniknij z tego watku.
            • bergamotka77 Re: Prośba 14.06.21, 23:00
              Ależ już jej o tym pisałam. Dużo osób pisalo aby się zastanowiła. Nie wmawiaj mi głupot, szczerze mi zal jej bliskiej osoby i jej samej. Straciłam dużo osób w rodzinie z powodu nowotworów i wiem jak to jest.
              • gama2003 Re: Prośba 14.06.21, 23:15
                Straciłaś, wiesz jak to jest i piszesz komuś że to karma ?
                U Ciebie też tak było ?

Żadne współczujesz, najpierw dowaliłaś a potem reakcja dziewczyn uruchomiła umiejętności społeczne - wszyscy współczują, więc ja też. I jeszcze napiszę, że miałam gorzej to będę tą biedną bergą znawycznią jak to jest.
                  • gama2003 Re: Prośba 14.06.21, 23:38
                    Zamknij - to jakiś slang podwarszawski ?

Masz taką władzę nade mną jak nad swoim kłótliwym jęzorem. Nic nie słucha, chlapie, mimo kilku miesięcy grzeczności na forum.

Nie jątrzę, reaguję na twoje chamstwo.
                    Znowu nie wytrzymałaś i po kilku miesiącach posuchy strzyknęłaś podłoscią w stronę osoby w stresie i panice.
                    Są na tym forum rzeczy stałe, berga trzyma trzyma, aż w końcu wyjdzie berga z bergi.
                    Taka sama od lat.
                    • bergamotka77 Re: Prośba 15.06.21, 00:02
                      Nie, polski, powinnaś rozumieć. Do chamek trzeba po chamsku bo nie zrozumieją inaczej. Tego nauczylas mnie na forum ty i twoje koleżanki. Ja jestem grzeczna dopóki ktoś nie przesadzi.
                      • gama2003 Re: Prośba 15.06.21, 00:32
                        Autorka przasadziła pierwszym wpisem ?
                        Bo właśnie wtedy grzeczna nie byłaś.
                        Reszta to reakcja na twój delikatnie mówiąc nietakt.
                        A koleżanek jak widać nieustannie zazdrościsz.
                        I wiesz ?

Jest kogo. Są fantastyczne.
                        • bergamotka77 Re: Prośba 15.06.21, 00:37
                          Tak masz wspaniałe koleżanki i nie mogę spać z zazdrości. Jedyna normalna wśród was to Daniela. Skończ już z tym przedszkolem gama. Serio nie bawią mnie te klimaty.
                          • gama2003 Re: Prośba 15.06.21, 08:26
                            Nie oszkalujesz Danieli bo Cię pogoni przez salę sądową ☺.
                            Oj Berga Berga - w temacie - najpierw byłaś niegrzeczna i napisałaś o raku matki jako karmie za cos co pisała autorka.
                            Potem to tuszowałaś. Potem. Stąd reakcja normalnych i empatycznych ludzi.
                            Przeczytaj swoje wpisy. Obok są godziny, widac co bylo pierwsze 😄

Że nie możesz spać już nieraz na forum było. Nie upieram się, że przeze mnie. Nawet bym nie chciała zajmować uwagi forumowej naczelnej kanalii.
                            Udającej po regularnych przerwach i wykasowaniu podlych wpisow przez moderację - białej leliji i suki mnie biją.

Jesteś forumową stałą. Co czyni foklor owszem, do czasu gdy przysrywasz komuś, zawsze uderzając w tabu.
                            I nie kłam, bo sklerotyczek tu mało.
                              • gama2003 Re: Prośba 15.06.21, 09:27
                                Przepraszam.
                                Źle zrozumialam.

Sił życzę, trzymaj się. I jeszcze, bo dziewczyny chyba wszystko już doradzily ze spraw opiekuńczych.
                                Może te osoba i Wy, bliscy zechcecie z psychoonkologiem przez ten czas przejść ?
                                To najwyższa półka psychlogow i potrafia realnie pomoć. Buforować trochę stres i trudne chwile.
                        • bergamotka77 Re: Prośba 15.06.21, 00:40
                          Ależ byłam grzeczna i życzyłam zdrowia choremu czy chorej. Tylko przypomniałam jej, ze chwaliła sie tym, że najgorszych rzeczy życzyła ciężarnej koleżance. A szczególnie ciężarnym źle się nie powinno życzyć.
              • mid.week Re: Prośba 15.06.21, 08:31
                bergamotka77 napisała:

> Ależ już jej o tym pisałam. Dużo osób pisalo aby się zastanowiła. Nie wmawiaj m
                > i głupot, szczerze mi zal jej bliskiej osoby i jej samej. Straciłam dużo osób w
                > rodzinie z powodu nowotworów i wiem jak to jest.
                >

Jak Zetafon - Berga Wszystkomająca!
                Watek o kulturze hiszpańskiej - Berga wie wszystko lepiej bo miała chłopaka z Galicji. Rozmowa o celebrytce - Bergi kuzyn akurat z tą omawianą miał intymne relacje wiec Berga zna się na niej najlepiej. Pytanie o studia prawnicze - no ktoż to się otacza samymi mecenasami? Oczywiście, że nasze mała forumowa chwalipiętka. Teraz rak i voila! Jak na zawołanie wyskakuje Berdżi z rodzinnym pomorem. Strach pomyślec do czego sie przyznasz w dyskusji o hemeroidach.
          • rosapulchra-0 Re: Prośba 15.06.21, 22:05
            Berga, są takie sytuacje w życiu człowieka, że czasem palnie cos głupiego, przykrego i nawet jeśli później przeprosi, to i tak już się to stało. Może mieć doła, może zostać sprowokowany, no i.. poszło. A sama dobrze wiesz, jak niektóre ematki z forum potrafią sprowokować do pewnych zachowań. Ja też wiem. Nie przesadzaj, proszę, z tą karmą i nie pouczaj, bo sama wielokrotnie pisałaś do dziewczyn, że są takie, siakie, owakie i też im dobrze nie życzyłaś.

Ja po sobie wiem, że wiele złych rzeczy pisałam do ematek, choć większości nie pamiętam. Ale pamiętam ich zjadliwe komentarze na mój temat i to jak traciłam panowanie nad sobą. Ba! Przepraszałam wiele razy za swoje zachowanie, od czterech lat piszę zdecydowanie mniej na forum, a i tak niektóre trolle do dziś mi wyrzygują pewne grzechy sprzed dekady. Nikt nie jest ani święty, ani doskonały. A karma wraca i owszem. Kotu.
      • malgosiagosia Re: Prośba 14.06.21, 23:47
        bergamotka77 napisała:

> Karma? Niestety przypominam sobie jak źle życzyłaś koleżance w ciąży. Mimo to ż
        > yczę zdrowia temu choremu.

To tak nie dziala, bo gdyby dzialalo, to o Moj Boze, jakze pieknie byloby na tym swiecie.smile
        Zobacz w mojej sygnaturce, czego ludzie zycza ludziom. I co? I nic.
      • m_incubo Re: Prośba 16.06.21, 08:31
        Raczej odwrotnie. Duże kłopoty u wątkodajki powodują nieuzasadnioną złość na innych, którzy, jak jej się wydaje, kłopotów nie mają.
        Jej złorzeczenia nie mają mocy sprawczej, a karma nie istnieje. To tylko kiepski charakter.
    • alpepe Re: Prośba 14.06.21, 22:06
      Moja znajoma miała kurację eksperymentalną na nowotwór płuc, ładnie się wszystko cofnęło, minął ponad rok. Przerzuty do mózgu, dwa guzy wycięto w ub. tygodniu, resztę próbują atakować radioterapią. Cóż. Nie wiem, czy lepiej ci wierzyć w cuda, czy cieszyć się danym jeszcze czasem.
    • fragile_f Re: Prośba 14.06.21, 22:49
      Przesylam dobre mysli, przytulam i w ogole.

Pamietaj, ze nowotwory u starszych osob czesto rosna powoli, kwestia metabolizmu. Jest duzo metod leczenia, moze jeszcze byc ok, medycyna naprawde poszla do przodu.

FYI - w USA dopuscili do obrotu ostatnio nowe leki przeciwnowotworowe (dzialajace na zasadzie szczepionki mrna), moze bylaby szansa na wzięcie udzialu w testach klinicznych w Polsce? Maja chyba cos wlasnie na nowotwor pluc. Jest tez coraz bardziej powszechna krioterapia, kolezanka tak wyleczyla sie z nowotworu piersi.
      • nigdynigdynigdy84 Re: Prośba 14.06.21, 23:27
        Szczerze mówiąc kompletnie nie pamiętam nawet jaki to rodzaj nowotworu. Oprócz tego, że ponoć bardzo rzadko występujący.
        No i zajął oba płuca.
        Żenada jest to, że to osoba, która regularnie była badana, żadne z badań, nawet inwazyjnych nie wskazało na nowotwór.
        Minęło 2/3 miesiące, i bum, rak się rozpierzyl w całych płucach
          • rosapulchra-0 Re: Prośba 16.06.21, 08:06
            Możliwe, możliwe. U mojej teściowej, też regularnie badanej i sprawdzanej pod wieloma kątami, nie wiadomo skąd pojawił się rak szyjki macicy. Lekarze nie ukrywali zdziwienia. A ponieważ teściowa miała już dużo lat i wiele różnych schorzeń, więc operacja i chemia byłyby tylko gwoździem do trumny, więc zdecydowano podać jej 4 radioterapie, ale po drugim naświetleniu musiała zostać w szpitalu i ostatni czas swojego życia spędziła na oddziale paliatywnym.
    • nigdynigdynigdy84 Re: Prośba 14.06.21, 23:25
      Bardzo dziękuję za cieple słowa 😍
      A Ty, bergamotko, jeśli mówisz, że karma istnieje, to wyjaśnij mi, dlaczego jebnela nie we mnie, a w osobe, która z moim podłym charakterem nie ma nic wspólnego?
    • bei Re: Prośba 14.06.21, 23:27
      Gdy czytam zaawansowany rak płuc to zaraz myślę o sąsiedzie, który miał wycięte trzy płaty płuc, i 17 lat żył po operacji. Jeździł na ryby rowerem, po kilkanaście km w jedną stronę. Pił piwko, pracował w ogrodzie. Zmarł na zawał kilka lat po siedemdziesiątych urodzinach.
      • malgosiagosia Re: Prośba 15.06.21, 00:41
        magdallenac napisała:

> Nie po drodze mi z bogiem i jego kumplami, ale przesylam dobra energie. Trzymaj
        > sie!

Ciekawe skad ta dobra energia i w jaki sposob ja przesylasz? Bez sil wyzszych nie da rady.big_grin
    • taniarada Re: Prośba 15.06.21, 03:01
      Ja się pomodlę dziecko drogie trzymaj się .Wiem że Ci ciężko.Moja młodsza siostra odeszła na to samo .Nie mogłem się pozbierać.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka