28.09.21, 07:19
Tyle było wątków, jak to sąsiad nie może robić remontu, bo budzi Wasze bombelki.
A co powiecie na sąsiada, który od poniedziałku do piątku remontuje(głośne pracę, wywalanie ścian, wiercenie, tłuczenie itd.) od 6.30 do 21.00?
A w soboty zaczyna po 17.00 i kończy po 22.00?
Obserwuj wątek
    • matacznik Re: Remont 28.09.21, 07:38
      nigdynigdynigdy84 napisała:

> od poniedziałku do piątku remontuje(głośne pracę, wywalanie ścian, wiercenie, tłuczenie itd.) od 6.30 do 21.00?
      > A w soboty zaczyna po 17.00 i kończy po 22.00?
      >
      Szybko skończy.
      • nigdynigdynigdy84 Re: Remont 28.09.21, 07:39
        Oczywiście, tym bardziej, że zaczął wiosną. Sąsiedzi są już zadowoleni bardzo, ja szczególnie, bo sąsiad pode mną remontuje, i tak pięknie to robi, że inspektor budowlany był, bo u mnie zapadła się podłoga
            • lotka_5 Re: Remont 28.09.21, 08:26

> Spokój był przez miesiac. Tamte fachury zwialy po wizycie inspektora, bo wszysc
              > y widocznie byli fachowcami z łapanki.

Ale ważne dla ematek, że jest EKIPA tongue_out nieważne, że ciulowa. Powinnaś się cieszyć, że nie remontuje sam wiercąc tylko co jakiś czas bo to by trwało miesiącami. Ups przecież to już trwa miesiącami nawet z EKIPĄ. Czyli teoria emamy się nie klei.

A tak poważnie to współczuję remontu uncertain
              • figa_z_makiem99 Re: Remont 30.09.21, 02:39
                Boli cię ta ekipa, prawda lotka? Taki ładny nick a tak ciężko myślisz. Zamiast pisać glupoty na forum zabierz się za coś konstruktywnego i przestań zazdrościć.
        • lotka_5 Re: Remont 28.09.21, 08:36
          A odszkodowanie?? Może uda ci się coś uzyskać i wyremontować tę podłogę? Nie mam pojęcia co sąsiad musiał robić, że podłoga się zapada. Wyburzył ściany nośne czy co????
          • nigdynigdynigdy84 Re: Remont 28.09.21, 08:43
            Wywalił jedna nośna ścianę.
            U niego teraz jest tam jakiś filar a u mnie podłoga pływa, jest wrażenie jakby się miała zapaść i wpaść do sąsiada
            Facet totalnie nie poczuwa się do odpowiedzialności. Skargi były, bo wyłącza regularnie wodę w calym pionie, bez niczyjej zgody przenosił kuchni, przeniósł tak, że nie ma u niego żadnej wentylacji.
            Taki samozwańczy ekspert.
            • lotka_5 Re: Remont 28.09.21, 08:49
              No to niefajnie. Ingerencja w konstrukcję budynku. Nie sądzę żeby miał ma to zgodę spółdzielni. A planując takie prace powinien mieć.
            • iwles Re: Remont 28.09.21, 08:53

Nie chce straszyc, ale zebys pewnego dnia nie obudziła się z całym swoim umeblowaniem piętro niżej.
              A co na to spółdzielnia?
                • iwles Re: Remont 28.09.21, 09:54

> Spółdzielnia już była kilkukrotnie, wtedy jak przychodzili to było ok, potem ju
                  > ż chyba mieli dość ciągłych zgłoszeń od sąsiadów

Nasuwa mi się myśl, że ten lokator to jakiś znajomy królika kogoś ze spółdzielni.
                • lotka_5 Re: Remont 28.09.21, 13:49

> Spółdzielnia już była kilkukrotnie, wtedy jak przychodzili to było ok, potem ju
                  > ż chyba mieli dość ciągłych zgłoszeń od sąsiadów

Ale to nie spółdzielnia tu potrzebna tylko jakiś nadzór budowlany. Przecież nie można ot tak wyburzyć ścian nośnych. W starszych budynkach nawet ingerencja w ściany działowe powoduje u sąsiadów zniszczenia i ryzyko.
                • nigdynigdynigdy84 Re: Remont 28.09.21, 09:42
                  Zanim powstał u mnie problem z podłogą, to do inspekcji zgłaszane było że on ta kuchnie przenosi.
                  Ktoś przyjechał, sąsiad nie wpuścił do mieszkania, i tyle było z tej kontroli.
                  • profes79 Re: Remont 28.09.21, 09:46
                    Niestety ale to jest sytuacja w której należy wytoczyć ciężkie działa, zaczynając od nadzoru, przez policję po poinformowanie spółdzielni, że jeżeli nie ruszą dupy to będą mieli sprawę karną z tytułu zaniechania - zwłaszcza,m jeżeli masz kopie pism gdzie wzywałaś spółdzielnię do reakcji. Tu naprawdę nie ma żartów; to nie jest kwestia "bo sąsiad wierci udarem i bombelka budzi" tylko potencjalne niebezpieczeństwo nie tylko dla Twojego mieszkania ale dla całego budynku.
                  • 35wcieniu Re: Remont 28.09.21, 09:51
                    Że przenosi kuchnie to mogli olać, zgłoszenia że wyburzył ścianę działową i że ci się zapada podłoga nie mają prawa.
                    Nie wierzę że po prostu olalas sprawę. Przecież to jest sytuacja, w której niepozbawiony instynktu samozachowawczego człowiek rusza wszelkie możliwe służby.
                    • nigdynigdynigdy84 Re: Remont 28.09.21, 11:04
                      Nie olalam, o to chodzi że nie olalam.
                      Ja u siebie podłogę naprawić mogę, ale co z tego jak u sąsiada ona się na niczym nie trzyma, i ryzyko że polecę w dół jest.
                      • 35wcieniu Re: Remont 29.09.21, 09:26
                        No to jak jest ryzyko a ty masz podejscie "byl ktos i nic nie zrobil", to co Ci mozna poradzic?
                        Nieplanujacy rychlej smierci czlowiek juz dawno ogarnalby inspektorat budowlany.
                  • igale1 Re: Remont 28.09.21, 09:52
                    To może wezwij inspektora do siebie i pokaż tą podłogę. Przecież to niebezpieczne. On tam powinien mieć belkę nośną chyba a nie filar.
                  • lotka_5 Re: Remont 28.09.21, 13:50
                    Teraz to przede wszystkim nadzór, ale do siebie powinnaś wezwać. Na koszt sąsiada. I niech inspekcja oceni straty i ryzyko.
                    • kk345 Re: Remont 28.09.21, 22:31
                      Nadzór budowlany nie jest wzywany "na koszt". bo do jego obowiazków należy m.in.:

-wstrzymywanie robót budowlanych, wykonywanych bez pozwolenia na budowę lub niezgodnie z pozwoleniem lub przepisami
                      -wydawanie nakazów usunięcia stwierdzonych w obiekcie budowlanym nieprawidłowości,
                      -sprawdzanie wykonania obowiązku niezwłocznego usunięcia istniejącego w obiekcie budowlanym zagrożenia,

• hrabina_niczyja Re: Remont 28.09.21, 22:14
          Dzwoniłabym już na policję i zgłaszała do spółdzielni. Tym bardziej, że regulamin mówi jasno. Zresztą nawet bez regulaminu trzeba mieć watę w mózgu, żeby ludziom walić do 22.
          • profes79 Re: Remont 28.09.21, 22:31
            Czasem trzeba - robisz coś i trzeba skończyć a nie odkładać i zostawiać wywaloną do połowy ścianę na kolejny dzień. Tu problemem nie jest sam remont tylko sposób w jaki jest prowadzony.
            • hrabina_niczyja Re: Remont 28.09.21, 22:34
              To się planuje kurde. No w życiu bym nie tlukla ścian wieczorami, bo ludzie są po pracy i chcą odpocząć. Bez jaj, jak się chce to się da, ale ten widać tak lubi demolkę, że nawet nośne rozwalił.
              • profes79 Re: Remont 28.09.21, 22:44
                Ja to wiem. Niemniej jednak pomagałem w remoncie gdzie pracując po godzinach pracy trzeba było coś przeciągnąć do tej 22. Sam też wtedy chciałem odpocząć.
                Natomiast powtórzę - tu problemem nie jest godzina prac tylko poszanowanie prawa budowlanego na poziomie Podkarpacia i Podhala.
              • nigdynigdynigdy84 Re: Remont 29.09.21, 07:35
                Ktoś mu już zarzucił że skoro wywala każda ścianę to lepiej się wybudować od nowa a nie kupować w bloku i napierdalac młotem pół roku
                A jak ktoś mu zwraca uwagę, to słychać : pocałuj mnie w dupę.
                • kk345 Re: Remont 29.09.21, 21:31
                  Ale p cholerę komentujecie jego remont? Podłoga ci się zapada a ty z gościem dyskutujesz? Widocznie nie boisz się zawalenia tego budynku, w innym wypadku juz od rana wykonałabyś telefon do PINBu
    • hrabina_niczyja Re: Remont 28.09.21, 22:13
      Nie wiem co ci poradzić, bo zostaje tylko nadzór budowlany, spółdzielnia i ewentualnie policja skoro nie wpuszcza. Natomiast ja jako człowiek nerwowy chyba bym go zabiła.
    • gaskama Re: Remont 28.09.21, 22:55
      Miałam takiego. Podobno typ majsterkowicza. Walił w ścianę latami. Gorzej niż u ciebie, bo po pracy i w weekendy. Na szczęście w związku z kryzysem wieku średniego zakochał się w babce 20 lat młodszej, zostawił żonę z dwójką małych dzieci i wyprowadził się. I stuka 😉 teraz gdzie indziej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka