Dodaj do ulubionych

Jaka herbata?

08.10.21, 21:53
Możecie polecić jakieś dobre marki herbaty? Raczej nie zielona, ale inne smakowe mogą być. Najlepiej do zamówienia online.
A może macie jakieś swoje wypróbowane dodatki do herbaty? Najczęściej dodaję domowy sok malinowy lub imbir, ale szukam innych smaków.
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: Jaka herbata? 08.10.21, 21:55
      Pomarańcza, cytryna, goździki, cynamon, pigwa (mniam).
      • szarotka83 Re: Jaka herbata? 09.10.21, 14:30
        O właśnie pigwa! Dziękuję za przypomnienie. Dawniej często dodawalam.
    • klementyna156 Re: Jaka herbata? 08.10.21, 21:56
      Ostatnio mam fazę na chai latte, albo chai masala - tzn czarną herbatę z przyprawami korzennymi: imbir, goździki, anyż, pieprz, licho wie, co jeszcze. Można z mlekiem, można bez. Rozgrzewa, pociesza, koi na wieczór. Kocham i namiętnie pijam, wciąż dokupuję nowe, w tym chai latte w proszku też, do dosypania do herbaty parzonej z listków. Marki różne, mogę sprawdzić, ale na wagę te liściaste zwykle biorę.
      • runny.babbit Re: Jaka herbata? 08.10.21, 22:06
        A gdzie kupujesz te herbaty? Możesz coś polecić?
        • klementyna156 Re: Jaka herbata? 08.10.21, 22:18
          Na eherbacie ostatnio, mają tam pyszne: indyjski specjał i masala chai. Te w proszku kupiłam ostatnio na Allegro i w sklepie Przyjaciele Kawy, kilka różnych, bo są różne wersje: na bazie zielonej, czarnej herbaty czy z dodatkiem espresso.
          • runny.babbit Re: Jaka herbata? 08.10.21, 23:24
            Dzięki, poszukam.
            • danaide2.0 Re: Jaka herbata? 10.01.23, 12:37
              Janat ma mieszankę przypraw zwaną moon chai.
    • mysiulek08 Re: Jaka herbata? 08.10.21, 21:57
      ja jak zwykle, herbaciano monotematycznie

dragonteahouse.biz/

najlepszy pod sloncem 😊sklep z herbata
    • primula.alpicola Re: Jaka herbata? 08.10.21, 21:58
      Jestem fanką marek Clipper, Yogi Tea, Tipson, Pukka, English Tea Shop.
      Setki kombinacji i smaków.
    • mondaymorning1987 Re: Jaka herbata? 08.10.21, 22:11
      Ja lubię z zielnika doz, mają dobry skład i smak
    • india-mia21 Re: Jaka herbata? 08.10.21, 22:24
      Polecam herbaty newby (mozna zamówić online). Są też piękne zestawy prezentowe. www.newbyteas.com/pl/
    • thank_you Re: Jaka herbata? 08.10.21, 23:10
      Nie znam się na herbatach, ale moja ulubiona to ta: qualiashop.pl/herbata-czarna/2372-herbata-la-via-del-te-earl-grey-imperiale-100-szt.html
    • kosmos_pierzasty Re: Jaka herbata? 08.10.21, 23:18
      Dziś dostałam od dziecka herbatę Świętokrzyską firmy Natura Wita.
      www.ceneo.pl/89930126
      Fajna, szczególnie teraz na jesień.
    • hadron-plus Re: Jaka herbata? 09.10.21, 09:41
      Wypijam 2 l herbaty rumiankowej dziennie. Mój żołądek ją uwielbia. Niekiedy (rzadko) piję czarną herbatę lub jaśminową. Innych już nie pijam.
      • ga-ti Re: Jaka herbata? 09.10.21, 14:39
        Nie boisz się, że przesadzisz? Nie wiem, ale zioła zaleca sie z umiarem. Ja pijam czystek i lipową, w smaku kiepskie, ale dla zdrowia piję, dorzucam goździki, imbir, sok z cytryny.
        • hadron-plus Re: Jaka herbata? 09.10.21, 14:48
          4 torebki dziennie. Nie wiem czy przesadzę. Ja zawsze przesadzam. I pije herbatę gorącą, nie low warm. Tak pije jak żyje. Dobrze się czuję . Nawet bardzo.
          • ga-ti Re: Jaka herbata? 09.10.21, 15:20
            smile
    • bene_gesserit Re: Jaka herbata? 10.01.23, 12:02
      Nieodmiennie polecam Azer czaj, jest bardzo tania, super aromatyczna i jakaś taka, bo ja wiem - prawdziwa.

Z kompletnie innej półki cenowej - herbaty Dammann. Wszystkie jak leci, ale naprawdę można zbankrutować. Nie przepadam za aromatyzowanymi herbatami, ale ich są wybitne - jakby tworzył je ktoś w natchnieniusmile

Z rzeczy, pozornie przypominających herbatę - cascara. To suszone owoce kawowca (to, co zostaje po usunięciu ziaren kawy). To herbata owocowa - napar jest kwaśnawy, czerwony i ma bardzo intrygujący aromat (miód, wanilia, śliwki, cytrusy).
      • volta2 Re: Jaka herbata? 10.01.23, 12:59
        azer czaja piję bez przerwy od 14 lat, nie ma dla mnie lepszej, syn lubi ich lemon azer, mąż ich earl greya a ja zwykłą, liściastą dogmę.
        odkąd mają sklep firmowy w wawie, to jesteśmy ich częstymi gośćmi (bylismy, bo teraz znów sobie sami przywozimy)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka