Dodaj do ulubionych

Koreańskie seriale 3.0

22.11.21, 19:48
Z błogosławieństwem bialeem rozpoczynam trzecią odsłonę wątku o koreańskich (i nie tylko)
serialach, kulturze, kuchni itp.
Wątek 1.0: forum.gazeta.pl/forum/w,567,171011534,171011534,Koreanskie_seriale.html
Wątek 2.0: forum.gazeta.pl/forum/w,567,172297251,172297251,Koreanskie_seriale_2_0.html
Koreańska kuchnia: forum.gazeta.pl/forum/w,567,171618058,171618058,Kimchi_i_co_dalej_.html

Wyniki naszego Pierwszego Forumowego Rankingu Dram smile

TOP OF THE TOP

1. Healer
2. Strong Woman Do Bong Soon
3. Mr. Queen
4. ex aequo Just between Lovers / Cesarzowa Ki
5. Mr. Sunshine
6. Money Flower
7. Crash Landing on You
8. My Mister
9. Good Manager (Chief Kim) / Still 17 / My Lovely Sam Soon
10. W / Because This Is My First Life / Love Designer
11. One Spring Night / Stranger / Strangers From Hell / Only Side By Side With You
12. IRIS / Hot Stove League / Coffe Prince / Six Flying Dragons / My Country. The New Age / Kill Me Heal Me
13. Jealousy Incarnate / Vincenzo / Goblin / Oh, My Ghost / What Happens with Secretary Kim / The Rational Life / It's OK That's Love
14. The Liar and His Lover / Secret Love Affair / Secret Garden / Midnight Runners
15. K2 / Endless Love z 2014 / Hello Monster / Secret / Her Private Life / Kingdom / That Winter the Wind Blows / My Love from the Star
16. Descendants of the Sun / The Universe's Star / Familiar Wife / Dr Romantic / Hwarang / Fated to Love You / King Eternal Monarch
17. Misty / The Devil Judge / Another Miss Oh / My Shy Boss / Wok of Love / Miseang / Bad Guys / You Are My Glory / 18 Again
18. A Poem a Day / Doom at Your Service / She Was Pretty / Start-Up / Friend, Our Legend / Year 1988 / My Fated Boy
19. Voice 1 / Dr Romantic 2 / Well Intended Love 2
20. Heartless City / Angel's Last Mission: Love / Sungkyunkwan Scandal / Dating In the Kitchen
21. Moon Lovers Scarlet Heart / Happiness / The World of the Married / Rockin' on Heaven's Door / Flower of Evil

TOP KOMEDII

1. Good Manager (Chief Kim)
3. 1% of Something / On the Verge of Insanity
4. Secretary Kim / Sell Your Haunted House
5. Mr. Queen / The Uncanny Counter
6. Lie to Me
7. The Virtual Bride
8. The Great Doctor
9. Seducing Mr Perfect

TOP ROM-COM

1. Her Private Life / Still 17
3. Mr. Queen / Because This Is My First Life / Love Designer
4. 18 Again / Only Side By Side With You
5. Another Miss Oh / Coffee Prince / Fated to Love You
6. Familiar Wife / Goblin / What's Wrong With Secretary Kim
7. The Liar and His Lover / Dating in the Kitchen
8. The Master's Sun / My Love from the Star / Tommorrow I Will Date With Yesterday's You
9. Gogh, the Starry Night
10. Jealousy Incarnate / Negotiator
11. My Roommate is a Gumiho / My Shy Boss / Mad For Each Other
12. Twenty Again / She Was Pretty
13. The Best Hit
14. Marriage Not Dating
Obserwuj wątek
      • gosiak555 Re: Koreańskie seriale 3.0 11.12.21, 22:06
        Zgodnie z sugestią jofin zebrałam do kupy polecane przez nas filmy (nie seriale tym razem 😊) i daję je na górę wątku (jak się źle podepnę, to będzie: bialeem ratuj). Przekleiłam na żywca, ale myślę, że kto będzie zainteresowany, to się doczyta.
        Z Hyun Binem:
        Confidential Assignment
        The Negotiation (2018)
        The Snow Queen
        Late Autumn

jofin:
        Fortress, Parasite i Minari

kurt.wallander:
        "Three Sisters" ("Trzy siostry") - polecam, dobry
        "The Bacchus Lady" ("Bachusowa pani") - też ciekawy

chiński "Wędrująca Ziemia" - specyficzny, ale nawet ciekawy w swoim rodzaju (Sci Fi, katastroficzny

"Tune in for Love" - z Jung Hae In'em

"Train to Busan" – zombie

jasnoklarowna:
        No mnie rozwalił Sarang/love z joo jin mo.
        Nie jest to komedia, ale nawet mi się podobał.
        Jeszcze jak chcesz coś z przełomu wieków i częściowo na faktach to Gabi.

gosiak555:
        „Złodziejaszki” (Shoplifters) – byłam święcie przekonana, że to koreańskie, a okazuje się że japońskie. O rodzinie utrzymującej się głównie z drobnych kradzieży i dorywczych prac, do której trafia kilkuletnia dziewczynka.

„Obsessed” z Song Seung Heonem. Właściwie erotyk, ale świetnie oddający atmosferę lat 60. i problemy związane z przeżyciami wojennymi.

„Ip Man” – niedawno o nim pisałam. Jeśli ktoś lubi sztuki walki, to moim zdaniem najlepszy.

I reszta już wszystko z LBH. Gatunkowo pełen przekrój.

„Joint Security Area” (Strefa bezpieczeństwa) – Konflikt Północy z Południem od strony zwykłych żołnierzy zabijających czas na granicy. Właściwie nie wiem, sensacja/kryminał/dramat?

„Keys to the Heart” – taki koreański Rain Man. Historia kiepskiego boksera, który dowiaduje się, że ma brata autystę.

„The Harmonium in My Memory” – nostalgiczny obraz koreańskiej wsi lat 60. Pierwsza praca, pierwsza miłość. Powolny i bardzo nastrojowy. Trochę podobny w klimacie jest też „Once in a Summer”, ale tu dochodzą protesty studenckie końca lat 60.

„Masquerade” – historyczny, czy raczej kostiumowy. Prowincjonalny komediant zostaje sobowtórem króla. Jest też serial, z inną obsadą, więc pewnie znacie.

„Addicted” – po wypadku jeden brat zapada w śpiączkę, a drugi po obudzeniu się z comy twierdzi, że jest tym pierwszym. Żona pierwszego nie chce w to uwierzyć. Moim zdaniem powinni zamienić tytuły z „Obsessed”. I tu i tam bardziej by pasowało.

„Master” – charyzmatyczny lider piramidy finansowej usiłuje wywinąć się policjantom, a ci próbują go dopaść.

„A Bittersweet Life” – film, który dzięki zakończeniu, z akcji/kina zemsty/filmu gangsterskiego wskakuje poziom wyżej. Szef mafii powierza młodemu podwładnemu opiekę nad swoją kochanką w czasie kilkudniowego wyjazdu.

„Everybody Has Secrets” – remake „Wszystkiego o Adamie”. Romantyczna komedyjka o współczesnym Casanovie, który potrafi uszczęśliwić każdą kobietę. Z dużym przymrużeniem oka.

„Ashfall” – film katastroficzny. Czego tam nie ma. Zaczyna się od erupcji wulkanu, a potem napięcie rośnie 😊

"Człowiek znikąd" ("The Man from Nowhere", "A-jeo-ssi", "Ahjussi" - pod różnymi tytułami można go znaleźć). Naprawdę świetny, trzymający w napięciu, przejmujący, ale też mroczny, brutalny i cholernie mocny, więc nie dla wszystkich. Ja polecam, nawet jeśli nie lubicie takich klimatów, to warto, wciska w fotel. I aktor grający głównego, Won Bin, świetny. Wygląda w tym filmie jak Keanu Reeves w swoich najlepszych latach.

dla fanek melodramatów absolutne must see.
        "Always" (2011) z So Ji Subem i Han Hyo Joo. Jeśli macie ochotę na solidną porcję wzruszeń w jesienny wieczór, pod kocykiem, z winkiem i duża paczką chusteczek w pogotowiu, to Always będzie idealnym wyborem. Nie ma bata, żeby się nie popłakać
        "Zawieście czerwone latarnie" (dobra, to Chiny akurat) czy "Służącą".

heca7:
        Japoński, trochę dziwny ale sympatyczny...jak na japońskie
        Evergreen Love
        Tommorow I Will Date With Yesterday's You
        River's Edge

Koreańskie
        Alive (zombie)
        Fabricated City
        Midnight Runners
        Phantom Detective
        Rockin On Haeven's Door
        The Box
        The Con Artists
        Lucid Dream
        Snow In Sea Breeze

Chiny
        The Stolen Years

Tajwan
        Gatao
    • gosiak555 Re: Koreańskie seriale 3.0 22.11.21, 19:58
      Kategorie hecy 7

Oglądasz na własną odpowiedzialność
      1. Uncontrollably Found
      2. Heirs (chyba, że nie wiesz co to klasyczna koreańska drama i SLS. Wtedy tak)
      3. U- Prince. Wszystkie bez wyjątku
      4. KakaFukaka (bez komentarza, tego nie da się opisać słowami)
      5. More Than Friends
      6. My secret Romance
      7. Run On
      8. The Great Seducer
      9. Midsummer Is Full Of Love
      10. The Stolen Years (bardzo ciężkie choć dobry film. Ale naprawdę rozrywające serce)

The Noona Romance
      1. The Rational Life
      2. My Fated Boy
      3. I Do, I Do
      4. My Name Is Busaba
      5. I Need Romance (tajska wersja My fated boy)
      6. The Wonder Woman
      7. Ecounter
      8. Find Yourself
      9. The Divorce Lawyer In Love (nie jestem pewna ale to też był chyba noona romance)

Akcja albo bez romansu wink
      1. Tell Me What You Saw
      2. Bad Gyus
      3. The Victims Game
      4. The Good Detective
      5. Midnight Runners
      6. Mad Dog
      7. The Con Artist
      8. Fabricated City
      9. SpellBound
      10. The Box
      11. Twenty
      12. For The Emperor

i senin1:

mniej lekkie:
      1. Healer
      2. Hot stove league
      3 Come and hug me
      4. Awaken
      5. My golden life (ale przydlugi troche)
      6. Dr Prisoner
      7. Uncontrollably fond

ulubione jofin z miejsc niepunktowanych:

13. It's ok not to be ok
      14.Good doctor ( moja pierwsza koreanska drama)
      15.Love rain ( nie wiem czemu, ale bardzo lubie te drame, choc nie jest tak popularna, a sceny ze śniegiem to sa jedne z najlepszych jakie widzialam)
      16. Third charm
      17. Stairway to heaven
      18 Fortress (film)
      19. School 2013
      20. Love affair ( sceny muzyczne sa niesamowite)

• gosiak555 Re: Koreańskie seriale 3.0 22.11.21, 20:06
      Jak spojrzałam, co Wy tam o tych panach wypisujecie, to nam chyba oni wszyscy ex aequo na max trzech miejscach wyjdą, bo każdy kogo innego tongue_out
      I większość nazwisk niestety nic mi nie mówi. Musiałabym każdego sprawdzać.
      A o aktorkach to już nawet nie wspominam.
      • bialeem Re: Koreańskie seriale 3.0 22.11.21, 20:12
        Zaczęłam nawet zdjęcia wyszukiwać.
        Moja lista minimum, to:
        1 - Seo In Guk
        2 - Ji Chang Wook
        3 - Kim Myung Soo
        (coś czuję, że mam konkretny typ)
        4 - Nam Goong Min (przepraszam, musiałam)
        5 - Ji Sung
        • bialeem Re: Koreańskie seriale 3.0 23.11.21, 00:42
          Na życzenie jofin dodaję panów najlepsze popisy
          > 1 - Seo In Guk (Shoping King Luis, The Smile Has Left Your Eyes, Hello Monster, Doom at Your Service)
          > 2 - Ji Chang Wook (Healer, ponoć Ki, ale jeszcze nie oglądałam)
          > 3 - Kim Myung Soo (Angels Last Mission Love)
          > 4 - Nam Goong Min (wszystko. Grywał w słabszych kdramach, ale zawsze był albo perłą w koronie albo perłą przed wieprzem)
          > 5 - Ji Sung (Devil Judge, Kill Me, Heal Me, Familiar Wife, Secret)
          • jofin Re: Koreańskie seriale 3.0 23.11.21, 00:54
            bialeem napisał:

> > 2 - Ji Chang Wook (Healer, ponoć Ki, ale jeszcze nie oglądałam)

Choć to długa drama, to naprawdę warta obejrzenia. Chyba jest druga na mojej liście Top dram. Zarówno Ji Chang Wook, Ha ji won jak i Jung Ji so dali tam prawdziwy popis aktorstwa. Ji Chang Wook w Healerze gra świetnie, ale wg mnie to własnie w cesarzowej Ki dał popis swoich umiejętności, choć wcale nie gra tu sympatycznej postaci..
            Specjalnie dla niego obejrzałam serial po raz drugi, bo za pierwszym razem głównie byłam skupiona na treści i na tym, jak się akcja potoczy, a za drugim razem przyglądałam się już dokładniej grze aktorów.
      • heca7 Re: Koreańskie seriale 3.0 22.11.21, 21:05
        A można wrzucać linki? Bo jakoś wstawianie dużych zdjęć mi nie idzie tongue_out
        Talent + Wygląd
        Park Hae Jin
        i.pinimg.com/564x/38/8d/42/388d422ef15085a00771d1703dccc6e5.jpg
        Kim Woo Bin
        i.pinimg.com/564x/8e/fc/2d/8efc2d10447b21c14f49e109debb1db4.jpg
        Lee Min Ki
        i.pinimg.com/564x/61/4c/19/614c197879d830a1e3df3a29e6f838fb.jpg
        Woo Do Hwan
        i.pinimg.com/564x/7b/31/94/7b31945b094163208ec38ae3d036279c.jpg
        Park Seo Joon
        i.pinimg.com/564x/9b/30/e6/9b30e650b1ea80529bd87e360ce41700.jpg

Talent ale z wyglądem gorzej
        Jang Hyuk (choć w sumie z łózka bym nie wyrzuciła tongue_out )
        i.pinimg.com/564x/fc/58/8b/fc588bb645a2e9e9f12000df26e2f862.jpg
        Park Sung Woong
        i.pinimg.com/564x/c1/08/73/c108732ad99e1c47d2fb7562735537b8.jpg
        Jo Dong Hyuk
        i.pinimg.com/564x/96/12/51/961251d195138946bbeb41efcc43da4f.jpg
        Dong Seok Ma
        i.pinimg.com/564x/ca/59/c8/ca59c8676ee8231bc4f285e01a7f994e.jpg

Najlepsze ciało
        Park Seo Joon
        i.pinimg.com/564x/da/aa/2d/daaa2defe7619f254d8581c6dd400880.jpg
        I Huang Z. Tao (Chińczyk)
        i.pinimg.com/564x/25/c0/f8/25c0f8a63e26e62beb4d978ffb382793.jpg

Najlepsza twarz
        Park Hae Jin
        i.pinimg.com/564x/55/52/27/55522790a70c67ed6ae6029ad7a6c566.jpg
        Woo Do Hwan
        i.pinimg.com/564x/fd/8c/49/fd8c495cc6e03ca8a18913462d4692c7.jpg

Ranking wybitnie osobisty ale szczery wink Wiem, mam dziwne gusta.
        • gosiak555 Re: Koreańskie seriale 3.0 22.11.21, 21:53
          heca7 napisała:

> Talent ale z wyglądem gorzej
          > Jang Hyuk

No masz, jak żyć? Toż ja co wątek muszę bronić urody tego bidnego chłopa własnom piersiom tongue_out
          Może chociaż ciało? I z twarzy też przystojny, chociaż nie piękny. Nawet mi ten jego skrzeczący głos nie przeszkadza smile

> Najlepsza twarz
          > Park Hae Jin

A przy tym będę się wciąż upierać, że wygląda jak Isabella Rossellini tongue_out
          • heca7 Re: Koreańskie seriale 3.0 22.11.21, 22:08
            Jang Hyuk jest po prostu mojego wzrostu (dobra 2 cm wyższy wink ) więc dlatego mu trochę odjęłam. Ale tak jak napisałam z łóżka bym nie wyrzuciła. Pytanie czy sam by nie zwiał big_grin wink big_grin
            • gosiak555 Re: Koreańskie seriale 3.0 22.11.21, 22:34
              heca7 napisała:

> Jang Hyuk jest po prostu mojego wzrostu (dobra 2 cm wyższy wink ) więc dlatego mu
              > trochę odjęłam.

Ja bym mogła przy nim i 10 centymetrowe szpilki włożyć i nadal byłabym niższa, więc nijak mu wzrostu na minus nie mogę policzyć.

>Ale tak jak napisałam z łóżka bym nie wyrzuciła. Pytanie czy s
              > am by nie zwiał big_grin wink big_grin
              >
              Prawda? Też bym miała takie obawy 😃
      • bertie Re: Koreańskie seriale 3.0 22.11.21, 22:49
        Moich 3 aktorów. Tak w zasadzie, to mnie się podoba prawie każdy główny bohater w k-dramie wink Widocznie nie mam dużych wymagań, albo raczej w rom-comach (bo głównie tą kategorię oglądam) ci aktorzy wybierani do głównej roli, to są zawsze śliczni. I zwykle umieją też grać smile
        1. Lee Min Ki https://pbs.twimg.com/profile_images/1130833941672259584/UyyiGg76_400x400.png
        2. Lee Hyun Woo https://cdn.idntimes.com/content-images/community/2021/05/fromandroid-a639bd7d09ec30c4687091731a3978c8_600x400.jpg
        3. Gong Yoo https://1739752386.rsc.cdn77.org/data/images/full/237739/gong-yoo-as-kim-shin-in-goblin.png?w=900
              • jofin Re: Koreańskie seriale 3.0 23.11.21, 00:15
                Ale poleciałyście.
                Ranking miał być na weekend, bo w tygodniu to zupelnie nie mam kiedy pisać. A poza tym jeśli już to proszę podawać informacje , w której dramie, filmie aktor najlepiej się sprawdził, tzn. zprezentował swój kunszt aktorski a nie tylko ładną buźkę i ciało.

W tajemnicy Wam powiem, że na razie na Waszych listach nie ma jeszcze żadnego z mojej pierwszej trójki.
                  • jofin Re: Koreańskie seriale 3.0 23.11.21, 00:45
                    bialeem napisał:

> Przecież nie ucieknie.

Tak tylko myslisz. Patrząc na tempo w jakim się wpisujecie i wklejacie zdjęcia ładnych buziek, coś czuję, że w weekend będzie to już mocno przestarzały temat.😉
                      • kurt.wallander Re: Koreańskie seriale 3.0 23.11.21, 09:13
                        To dodaję dramy do moich ulubieńców, czyli

Park Hyung Sik (Strong Woman/Girl Do Bong Soon, chociaż dla mnie on jest świetny we wszystkim, w czym grał, ale to jego pierwsza rola jako ML, choć np. w skądinąd co najwyżej średniej dramie "High Society" para drugoplanowa z PHS totalnie skradła show mydłkom grającym główne role))
                        Hyun Bin (tu ciężko wybrać, naprawdę, ale chyba wybiorę mniej znany "Friend, Our Legend", oraz film pełnometrażowy "Late Autumn", czyli dwa smutasy)
                        Ji Chang Wook (zdecydowanie "Cesarzowa Ki")
    • kurt.wallander Re: Koreańskie seriale 3.0 22.11.21, 20:49
      No to może tu będziemy kontynuowały odnoge wątku o najprzystojniejszych i najlepszych aktorach?

Moja top 3 to
      Park Hyung Sik

https://pbs.twimg.com/media/FDLbbgTVQAINUzW?format=jpg&name=900x900

Hyun Bin - nie będę ukrywała, że wolę go w ciut młodszym wydaniu, np. tu jest taki zadziorny

https://i.pinimg.com/564x/9a/01/ea/9a01eac9f72e980b1ba2d1525f29a451.jpg

I Ji Chang Wook, który chyba byłby moim top 3 w kategorii ładnie zbudowany smile

https://i.pinimg.com/564x/67/ef/63/67ef6380a26682f74fa7b3f623f5d3c7.jpg
          • heca7 Re: Moja kategoria "Ładny drewniak" 22.11.21, 22:11
            Czemu? Hobby jak każde inne. Nieszkodliwe, nikomu nie wadzi, ciche, nietuczące. I zawsze można się czegoś ciekawego dowiedzieć o innych dalekich krainach tongue_out Nikogo absolutnie nie zmuszamy. Wątek służy osobom zainteresowanym k-dramami i nie tylko.
            • elf1977 Re: Moja kategoria "Ładny drewniak" 23.11.21, 10:28
              heca7 napisała:

> Czemu? Hobby jak każde inne. Nieszkodliwe, nikomu nie wadzi, ciche, nietuczące.
              > I zawsze można się czegoś ciekawego dowiedzieć o innych dalekich krainach tongue_out N
              > ikogo absolutnie nie zmuszamy. Wątek służy osobom zainteresowanym k-dramami i n
              > ie tylko.
              >
              Nietuczące? No nie wiemwink ja tam nieraz coś podjadam. Pochwalę się, że po 3 miesiącach wreszcie skończyłam latające smoki, ostatecznie bardzo mi się podobały. Czy oglądacie Porcelanowego króla?
              • jofin Re: Moja kategoria "Ładny drewniak" 23.11.21, 12:26
                Elf. GRATULACJE z okazji obejrzenia szmoków w całości. W końcu jest ktoś tutaj, któ rozumie moją fascynację tą dramą.

Jak chcesz zajęcia na następny miesiąc, bo tym razem to tylko 24 odcinki, to jest kontynuacja smoków w postaci kolejnej dramy Deep rooted tree..

Te dwie dramy bardzo pomagają zrozumieć historię Korei i narodziny dynastii Joseon, jak również języka koreańskiego.
                • elf1977 Re: Moja kategoria "Ładny drewniak" 23.11.21, 14:03
                  jofin napisała:

> Elf. GRATULACJE z okazji obejrzenia szmoków w całości. W końcu jest ktoś tutaj,
                  > któ rozumie moją fascynację tą dramą.
                  >
                  > Jak chcesz zajęcia na następny miesiąc, bo tym razem to tylko 24 odcinki, to je
                  > st kontynuacja smoków w postaci kolejnej dramy Deep rooted tree..
                  >
                  > Te dwie dramy bardzo pomagają zrozumieć historię Korei i narodziny dynastii Jos
                  > eon, jak również języka koreańskiego.
                  A dzięki. Zrobię krótką przerwę, ale na pewno zobaczę.
            • elf1977 Re: Moja kategoria "Ładny drewniak" 23.11.21, 10:29
              kurt.wallander napisała:

> tenjedennick napisała:
              >
              > Dla mnie skośnookie
              > > kino kończy się na Wejściu Smoka i Shogunie wink
              >
              > Współczuję ograniczonych horyzontów.
              Jak ktoś czegoś nie zna, trudno z nim dyskutować. Poza tym nie znam żadnego rasisty, któremu z czasem przeszło...
      • gosiak555 Re: Koreańskie seriale 3.0 23.11.21, 11:23
        Boszsz, no i ja znowu na dziwadło wyjdę, bo mi te gładkolice chłopaczki, tak licznie tu powstawiane , zupełnie nie podchodzą tongue_out 🙂 Fakt, że części w niczym nie widziałam, może jak zobaczę to zapałam sympatią.

Moja lista:
        1. Lee Byung Hun - wciąż i niezmiennie, chociaż, fakt, posypał się ostatnimi czasy. Więc najlepiej tak w wieku 30-45 🙂. Młodszy też mi nie pasuje (ależ wybredna jestem)
        2. Ji Chang Wook - no ten podpada pod kategorię ładnej buźki, ale jednak ma inny typ urody niż ci o których pisałam wyżej.
        3. Jang Hyuk - a jakże
        4. Hyun Bin - z sentymentu. CLOY była moją pierwszą dramą. Przy czym z wyglądu wolę go starszego, a z gry, nietypowo, młodszego. Jakoś wcześniej grał bardziej na luzie i był naturalniejszy.
        5. Song Yoong Ki - sympatyczna dupcia niemowlaczka, nijak z twarzy nie pasuje do ról, które gra 😛, ale i tak go lubię
        A jeśli można numer 6. to Nam Goong Min of course.
        Zdjęcia wstawiam tylko Lee Byung Huna i Song Yoong Ki, bo ich nie było. Reszta się już pojawiła, na czele z milionem wersji JCW.
    • jasnoklarowna Re: Koreańskie seriale 3.0 23.11.21, 11:52
      Moje typy to mieszanka talentu i wyglądu. Sami piękni mi nie podchodzą.

1. Kim Jae Wook - swietnie gra trudne role, może nie ideał piękna, ale coś w sobie ma.

2. Ji Sung - zagra wszystko i chyba się nie starzeje.

3. Lee Junho - niesamowicie zdolny, w każdej roli wygląda i zachowuje się inaczej, potrafi wejść w rolę.

4. Kang Ha Neul - taka delikatna uroda, niby słodki chłopczyk, ale za to jak prowadzi role. Bardzo lubię z nim filmy.

5. Ryu Soo Young - na pierwszy rzut niby nie jakiś ładny. Bardzo zyskuje w trakcie oglądania. Widziałam go w przeróżnych kreacjach, komediowej, melodramatycznej, psychola.wszedzie swietny, a ostatni Love in Sadnes to był majstersztyk.

Zdjęcia dodałam w kolejności pozycji, uważam ze są od nich przystojniejsi wśród aktorów, ale sam wygląd to dla mnie nie wszystko.
        • jofin Re: Koreańskie seriale 3.0 23.11.21, 12:22
          Krótko tylko napiszę, że niektórych z tych aktorów jasnej i klarownej nie kojarzę, albo widziałam ich tylko w jednej roli.
          Więc jeszcze raz proszę o dopisanie dram, filmów, w których ujawnili oni najbardziej swój kunszt aktorski. Wtedy , jak już znajdę czas na oglądanie, będę uważniej przyglądała się wymienionym aktorom.
          • kurt.wallander Re: Koreańskie seriale 3.0 23.11.21, 12:48
            Kang Ha Neul grał m.in., moim zdaniem bardzo dobrze w dostepnym na Netfliksie filmie "Forgotten". Podobno świetnie zagrał w "When Camellia Blooms",postać, którą gra, w połączeniu z FL, tak mnie zirytowały, że nie dałam rady dokończyć. Jak dla mnie to on jest naprawdę dobrym aktorem, u mnie na liście top się nie znalazł, bo wizualnie mi nie podchodzi. Ale on nawet w drobnej roli (np. w "The Heirs") dobrze wypada.

Ji Sunga widziałam tylko w bardzo chwalonym "Kill Me, Heal Me", który to serial zupełnie mi się nie spodobał, po części ze względu na aktorke grającą FL, ale Ji Sung tez nie zrobił na mnie wrażenia. Nie dokończyłam tej dramy.
          • heca7 Re: Koreańskie seriale 3.0 23.11.21, 13:30
            Ale ty od nas wymagasz wink
            No dobra.
            Park Hae Jin- Bad Guys, Snow In Sea Breeze.
            Kim Woo Bin - The Heirs, The Con Artists, Twenty.
            Lee Min Ki- For The Emperor (najlepsza scena wg mnie od 1.07 do 1.08.20). Wcale nie seksu tongue_out , Monster, The Lies Within.
            Woo Do Hwan- The King. Eternal Monarch, My Country. The New Age.
            Park Seo Joon- What's Wrong With... , Midnight Runners.

Jang Hyuk- My Country..., Tell Me What You Saw, Voice 1.
            Park Sung Woong- Man2Man, For The Emperor.
            Jo Dong Hyuk- Bad Guys.
            Dong Seok Ma- Bad Guys, Rockin's On Haevens Door.

Huang Z. Tao (Chiny)- Negotiator.
            • gosiak555 Re: Koreańskie seriale 3.0 23.11.21, 13:49
              heca7 napisała:

> Ale ty od nas wymagasz wink

> Woo Do Hwan- The King. Eternal Monarch, My Country. The New Age.

Ale patrz, te wymagania jofin na coś się przydały 🙂
              Ja dopiero patrząc na to zestawienie pojęłam, że ten z My Country... to ten sam co w The King. Eternal Monarch. A przy oglądaniu My Counry.. twierdziłam, że go nie znam.
              Mało tego, idąc tym tropem już sama wydedukowałam, że i w Tempted to był on tongue_out .
      • jasnoklarowna Re: Koreańskie seriale 3.0 23.11.21, 14:23
        1. Kim jae wook - najlepsza rola to psychopata w Voice, grał też w Coffe Prince, Bad Guy, Her private life, Degree of love, Another Way - to film nie serial i chyba nigdzie nie jest dostępny po angielsku, ja koreańska wersję znalazłam, i jeszcze Last Princess.

2. Ji Sung - główne role w: All in, Familiar Wife, Secret, Kill Me Heal Me, Defendant, Devil Judge, Doctor John, My PS partner, - chyba najlepszy w Secret

3. Lee Junho - Just between lovers, Cold Eyes, Wook of Love, Manager Kim, teraz Czerwony Rękaw

4. Kang Ha Neul - Forgotten, Midnight Runners, Moon Lovers Scarlet Heart, jeszcze go widziałam gdzieś, na ten moment nie pamiętam.

5. Ryu Soo Young najlepsze rolę to Love In Sandess, Endless love z 2014 roku, fajnie grał też w komedii Virtual Bridge, My Princess. Ma bogata filmotekę, będę explorowac dalej. Obecnie gotuje regularnie też w programie KBS o gotujących gwiazdach, naprawdę jest w tym dobry.
        • jasnoklarowna Re: Koreańskie seriale 3.0 23.11.21, 18:17
          Na dalszych pozycjach weszliby:
          Nam Goong Min
          Park Seo Joon
          Hyn Bin
          Kim So Hyun
          Jang Hyuk
          Lee Sang Yoon
          Kang Seo Joon
          Song Seung Heon – choć tu mam wątpliwości, bo on bardziej wygląda, no nie poradzę że w moim typie najbardziej ze wszystkich, ale jego gra…..
          Nie przeszkadza mi Lee Min Ho ani Park Bo Gum, choć to z lekka drewniaki. Choć to nie moi ulubieńcy, to lubię ich oglądać. A zdjęcia Park Bo Guma z włosami do ramion, no zdecydowanie zyskuje, choć Encounter nie obejrzę bo ani nie lubię Song Hye Kyo ani nuna-romans to nie moje klimaty.
          https://www.korseries.com/wp-content/uploads/2018/11/park-bo-gum-encounter-boyfriend-tvn.jpg
          • heca7 Re: Koreańskie seriale 3.0 23.11.21, 19:09
            Encounter zdecydowanie ciężkie. Oglądałam i się umęczyłam. Kończy się (skoro nie oglądasz to powiem wink ) dobrze, parka jest ze sobą. Ale co tam się dzieje po drodze. Chyba najgorsza, do odstrzału, wredna, toksyczna i chyba chora z nienawiści jest była teściowa FL. Zrobi wszystko aby w zniszczyć życie byłej synowej. Nawet były mąż nie jest taki wredny.
            • biankao Re: Koreańskie seriale 3.0 23.11.21, 19:43
              Widzę, że jeżeli chodzi o aktorów - gusta też różnorodnewink Ja chyba nie mam ulubionego, raczej podobają mi się aktorzy w konkretnych rolach, wiec patrząc pod tym kątem moja czołówka to:
              1) Ji Chang Wook - Healer
              2) Kim Jung Hyun - School 2018, Mr Queen
              3) Ji Sung - Kill me heal me, Secret
              4) Jo In Sung - It's ok that's love, That winter the wind blows
              5) Lee Jun Hoo - Just between lovers, Red sleeve cuff
              6) Song Jong Ki - Vincenzo
              • jofin Re: Koreańskie seriale 3.0 23.11.21, 23:13
                Ok. Tutaj jest moja lista, gdzie głównym kryterium jest aktorstwo. W każdym z tej piątki, coś mnie zaintrygowało, coś zostało w pamięci, tak, na tyle, że pewni jeszce raz wrócę do niektórych ról, które grali.

1 Ahn Hyo Seop -polubiłam jego i jego energię w Still 17 i poźniej świetnie zagrał w dr Romantic 2. Ostatnia jego rola w Lovers of the Red Sky jest taka sobie. Też gra dobrze niewidomego, ale nie porywa.
                https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/eb/20211011%E2%80%94Paul_Ahn_%EC%95%88%ED%9A%A8%EC%84%AD%2C_photo_shoot%2CMarie_Claire_Korea_%2801m54s%29.jpg/330px-20211011%E2%80%94Paul_Ahn_%EC%95%88%ED%9A%A8%EC%84%AD%2C_photo_shoot%2CMarie_Claire_Korea_%2801m54s%29.jpg

2. Yoo Yeon Seok -zgrała fantastycznie w Mr Sunshine i to wg mnieei jego najlepsza rola, poźniej w dr Romantic i wcześniej fajnie gra w Reply 1994

https://koreajoongangdaily.joins.com/data/photo/2020/10/05/1e8714ba-4532-4616-9231-7eed3c65ccce.jpg

3. Byun Yo han najbardziej spodobał mi się w Six flying dragons, równie świetnie grał w Mr Sunshine , grał też w Miseang , ale tam nie zwróciłam na niego uwagi. Ostatnio dostał nagrodę za film Book of Fishh, ale tego filmu nie widziałam. Może urodowo jest taki se, ale aktorsko jest świetny.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?
q=tbn:ANd9GcSDoxNqwnV4OvUfqeiNzAdHKyqedojbLLVwKQ&usqp=CAU
                https://www.hancinema.net/photos/photo982410.jpg

4. Kim Soo Hyun - bardzo go lubię w Dream High i Producers, ale też świetnie zagrał w It's ok not to be ok.
                Nie wiem , czy wiecie, że jest on najbogatszym koreańskim aktorem i bierze $164000 za każdy epizod w którym gra - tj. dwa razy tyle ile następny po nim aktor So ji sub.
                Nie da się ukryć, że jest bardzo przystojny, a w grze jest perfeckcjonistą. Przyznam, że czasami ten jego perfekcjonizm mi przeszkadza, ale generalnie lubię go oglądać.

en.wikipedia.org/wiki/File:Kim_Soo-hyun_in_June_2020.jpg
                https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/2a/Kim_Soo-hyun_in_June_2020.jpg/330px-Kim_Soo-hyun_in_June_2020.jpg

5. Yoo ahn in - świetnie grał w Six flying dragons, Secret Affair, Sungkyunkwan Scandal

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/00/Yoo_Ah-In_%EC%9C%A0%EC%95%84%EC%9D%B8_20181206.jpg/330px-Yoo_Ah-In_%EC%9C%A0%EC%95%84%EC%9D%B8_20181206.jpg

A na zakończenie to jestem z siebie dumna, bo po raz pierwszy wrzucam zdjecia na forum i wygląda na to, że mi się udało
                  • jofin Re: Koreańskie seriale 3.0 24.11.21, 00:39
                    jasnoklarowna napisała:

> Twoja piątka czyli Yoo Ah In miał też fajną rolę w Chicago Typerwriter

Wiem, próbowałam nawet to oglądać, ale mi nie podeszło. Może za jakiś czas zrobię kolejne podejście.
                    Widziałam go też w filmie Burning i ale film nie bardzo mi się podobał.

On jest bardzo specyficznym aktorem. I nie w każdej roli da się lubić. Też myśałam o Alien, ale to nie moja tematyka. Teraz leci z nim nowa drama Hellbound, Ciekawe, czy ktoś ogląda? Trochę ciężka tematyka. ale obsada całkiem, całkiem. Włączę to, ale muszę mięc do tego odpowiedni nastrój.
                • bialeem Re: Koreańskie seriale 3.0 24.11.21, 00:15
                  Kim Soo Hyun - muszę z nim obejrzeć więcej rzeczy, bo widziałam tylko Love From The Star i pierwszy odcinek Its Ok i cholibka jakoś tej gry nie widzę. W obu gra jakichś takich wypranych z emocji starych malutkich. Trochę mi się pod tym względem z Eun Woo skojarzył. Chociaż oczywiście och Eun Woo jest lepszy.
                  • jasnoklarowna Re: Koreańskie seriale 3.0 24.11.21, 00:39
                    Grał w jakiejś absurdalnej komedii Secretly Greatly, czytałam zarówno zachwyty jak i zdziwienia na jej temat. Mam na liście.
                    Grał w Dream High którejś części i w The Producers, Miał epizod w CLOY, jeszcze w Giancie grał młodego bohatera, chyba ze 2 odcinki. Jeszcze chyba oglądałam go w Moon Embracing the Sun, tu podobał mi się,
                    Jestem w połowie OK not be Ok, i gra bardzo fajnie.
                    On ma dziwny, taki zamglony głos, ale przyzwyczaiłam się i teraz myślę że mu pasuje.
                    • jofin Re: Koreańskie seriale 3.0 24.11.21, 00:44
                      W Moon Embracing the Sun on gra nawet nieźle, ale FL jest tak drętwa i bez energiii, bez życia i chyba bez talentu, że aż boli.
                      Już My love from the the star treściowo i aktorsko jest dużo lepsze, zarówno jeśli chodzi o ML jak i FL.
                  • biankao Re: Koreańskie seriale 3.0 24.11.21, 21:28
                    bialeem napisał:

> Kim Soo Hyun - muszę z nim obejrzeć więcej rzeczy, bo widziałam tylko Love From
                    > The Star i pierwszy odcinek Its Ok i cholibka jakoś tej gry nie widzę. W obu g
                    > ra jakichś takich wypranych z emocji starych malutkich. Trochę mi się pod tym w
                    > zględem z Eun Woo skojarzył. Chociaż oczywiście och Eun Woo jest lepszy.

Kim Soo Hyun dla mnie jest ok, ale nie mój typ, nie sprawia, że serce bije mi mocniej if you know what I meanwink Nie rozumiem też, czemu obecnie jest najwyżej opłacanym aktorem. Gra dobrze, ale szału nie ma.
                • gosiak555 Re: Koreańskie seriale 3.0 24.11.21, 00:16
                  jofin napisała:

> 2. Yoo Yeon Seok -zgrała fantastycznie w Mr Sunshine

Tak, jego Gu Dong Mae jest świetny. Pisałam już gdzieś w poprzednim wątku, że ma u mnie ogromnego plusa za dystans do siebie. Śmiał się, że jak go po raz pierwszy ucharakteryzowali to wyglądał na gejszę zamiast samuraja smile i cała koncepcja się rypła. Musieli szukać innych pomysłów.
                • biankao Re: Koreańskie seriale 3.0 24.11.21, 21:32
                  jofin napisała:

>
                  > 1 Ahn Hyo Seop -polubiłam jego i jego energię w Still 17 i poźniej świetnie zag
                  > rał w dr Romantic 2. Ostatnia jego rola w Lovers of the Red Sky jest taka sobie
                  > . Też gra dobrze niewidomego, ale nie porywa.

Ooo, Ahn Hyo Seo p - zapomniałam o nim! Bo to w sumie nowa postać wśród moich koreańskich facetówwink Mnie się właśnie podobał w Lovers of the red sky. Miał w sobie coś magnetyzującego, taki spokój i dojrzałość - tylko dzięki niemu dokończyłam tę dramę.
              • senin1 Re: Koreańskie seriale 3.0 23.11.21, 23:31
                >Widzę, że jeżeli chodzi o aktorów - gusta też różnorodne<

I to jeszcze jak!

U mnie na pierwszym miejscu Hyun Bin glownie ze wzgledu "ze wyglada jak trzeba" no i jest naprawde doby w dramach, ktore widzialam

nastepny to Nam Goong Min, bo to b.dobry aktor i takze 'wygledny' wg moich standardow
                3. Yang Hyuk (oczywiscie!)
                4. Kim Jung Hyun
                5.Kim Rae - won

Moj ranking na "za wyglad" to:

1. Hyun Bin
                2 Jang Hyuk
                3. So Ji-Sub
                4. Lee Pil-mo
                5. Ji Chang-wook
                - ale tu nalezy dodac, ze aj poprostu odpuszczam sobie dramy w ktorych Ml to sliczny nastolatek - tak juz mam, nic na to nie poradze

• gosiak555 Re: Koreańskie seriale 3.0 24.11.21, 20:35
      Właśnie skończyłam A Beautiful Mind i nieoczekiwanie wszedł mi na drugie miejsce ulubionych dram z Jang Hyukiem. Po Money Flower of course.
      Voice i Hot Stove League jakoś mi nie podeszły. Tzn oba ok, zwłaszcza Voice, ale w nim znudziła mnie powtarzalność odcinków, wszystkie według jednego schematu, a HSL zupełnie nie moja tematyka.
      A Beautiful Mind wciągnęło mnie bardzo, mimo mnóstwa niedorzeczności i nieścisłości. I JH w wydaniu które lubię. W sensie roli i aktorstwa, nie wyglądu, bo ta fryzurka na głupiego Jasia trochę mi na początku psuła odbiór. Ale widocznie odchyły psychiczne/emocjonalne to jest to co dodaje mu uroku w moich oczach 🙂 tongue_out. Asperger, czy co tam z nim było nie halo w Hot Stove League to za mało 🙂.
      • bialeem Re: Koreańskie seriale 3.0 24.11.21, 23:32
        Chyba jakiś wątek kompletnie mi umknął w Hot Stove League. Asperger? Tematyka HSL jest drugorzędna. Kompletnie nie znam się na baseballu a obejrzałam całość dosłownie w dwa wieczory.
        • gosiak555 Re: Koreańskie seriale 3.0 25.11.21, 07:33
          bialeem napisał:

> Chyba jakiś wątek kompletnie mi umknął w Hot Stove League. Asperger?

Nie, nie, nic Ci nie umknęło smile . Po prostu bohater JH zachowywał się jednak dosyć specyficznie, a że nie chciało mi się rozpisywać na ten temat, to użyłam skrótu myślowego, może faktycznie za dużego.
          Clou mojej wypowiedzi miało być takie, że im bardziej popieprzony psychicznie jego bohater tym bardziej mi podchodzi smile

>Tematyka HSL jest drugorzędna. Kompletnie nie znam się na baseballu a obejrzałam całość d
          > osłownie w dwa wieczory.

A to racja. Niezależnie od tematyki jeden serial/film mnie wciąga, a inny zupełnie nie. I chyba zupełnie nie jestem w stanie stwierdzić jaki czynnik o tym decyduje. Po prostu coś kliknie i tyle. A rozrzut naszych "klików" wyszedł nam ostatnio doskonale przy okazji rankingów.
          • jasnoklarowna Re: Koreańskie seriale 3.0 25.11.21, 21:18
            Tak czasem bywa. To może być magnetyzm aktora, scenariusz który klika jakiś klawisz w naszym muzgu/sercu, czasem ten sam aktor w jednym filmie nam klika w innym nie. Ja tak z kim jae Wookiem miałam. Mi kliknął w Voice a potem Bad Guy i Another way. W pozostałych nie.
            Raz jeden kliknęła mi aktorka, i to taka której nie lubię. Ale Hwang Eum w endless love. Zbierałam szczękę. Naprawdę jej nie lubię, nie mogę jej głosu, smiechu, typu urody. Ale tam mi nie przeszkadzało nic, wszystko pasowało, naprawdę zagrała swietnie. Byłam pod wrażeniem.

I wiem ze to może być moje subiektywne odczucie, ale nic na to nie poradzę.
            Pewnie każdy tak ma z różnymi ludźmi czy filmami.
    • heca7 Re: Koreańskie seriale 3.0 26.11.21, 21:24
      Oglądam właśnie na Netflixie Another Miss Oh. I zdębiałam na 18 odcinku. Ja jestem w stanie zrozumieć zamazywanie noży ale ludzie... zamazywać papierosa w ręku aktora?! Odcinek 18, 26 minuta. Przecież Koreańczycy kopcą jak kominy w Bełchatowie i nagle ich to w dramie uwiera???
    • jasnoklarowna Re: Koreańskie seriale 3.0 27.11.21, 10:26
      Obejrzałam For The Emperor.
      Ten film powinien mieć tytuł "Nóż w brzuch".

O Le Min Ki już wszystko napisano, drugi główny, pamiętam go z Kaina i Abla, Man to Man, ale bardzo polecam z nim Whe The Devil Calls Your Name. Film z fajną muzyką i fajnym, nieoczywistym zakończeniem. I podwójną rolą Jung Kyung‑Ho, grał starca i młodzieńca.
      Podobał mi się.
      • heca7 Re: Koreańskie seriale 3.0 27.11.21, 11:07
        SML w For The Emperor to naprawdę utalentowany aktor. Ja widziałam go jeszcze w Rugal, The Swindlers i CLOY ( w Kain i Abel też). Dzięki za polecenie dramy. Jak mi się przejadają słodkie romanse to biorę się właśnie za takie jako odtrutkę wink
        • jasnoklarowna Re: Koreańskie seriale 3.0 27.11.21, 11:16
          Bardzo polecam. Nie jest to romans, ale nie jest też hardkor jak emperor. To serial chyba jednak z przesłaniem, z jakąś historią, na zastanowienie, ma lekki wątek fantastyczny. Nie jest stary, chyba z zeszłego roku. Oglądałam na viki, był też na innych serwisach.
          • heca7 Re: Koreańskie seriale 3.0 27.11.21, 11:45
            Właśnie na Viki sobie dodałam do listy smile

A jeszcze co do Another Miss Oh. To chyba jedyny serial , w którym ML lepiej wyglądał z hełmem z włosów na głowie niż bez wink W pierwszej chwili na zdjęciach ślubnych jakie wykonał z FL go nie poznałam bo miał odsłonięte czoło. No inny człowiek wink
            • bialeem Re: Koreańskie seriale 3.0 28.11.21, 01:29
              W Mis Oh jeszcze mi się jedno podobało. Zawód głównego. Jak czytałam zajawienie serialu, to go początkowo ignorowałam właśnie przez to, bo co może być ciekawego w dźwiękowcu. Przedstawili to świetnie. Zwłaszcza pierwsza scena, to majstersztyk.
              • heca7 Re: Koreańskie seriale 3.0 28.11.21, 10:45
                Tak mnie (mi?) ten zawód spodobał się już w wersji tajlandzkiej. Choć tam chyba trochę mniej go pokazali. Wreszcie nie jakiś nabzdyczony CEO z wielkiej korporacji. Niby dyrektor ale w bardziej ludzkim wymiarze wink I te jego teksty- to ma być dźwięk z West Sea?! Jak tu jest East Sea! wink
      • gosiak555 Re: Hometown Cha Cha Cha 28.11.21, 11:49
        Ja za to obejrzałam wreszcie Strong Woman Do Bong Soon. Więc w końcu zobaczyłam "waszego" Hyung Sika. No, ładny chłopaczek, nie powiem. Ale właśnie ładny chłopaczek, a nie przystojny mężczyzna. Taki z kategorii 'cute'. Polubiłam, więc na pewno coś jeszcze z nim obejrzę.
        Ucho faktycznie elfie 🙂, ale gdybym miała kogoś określić jako "tego z uchem" (a nawet z dwoma uszami 😜) to prędzej Jang Seung Jo'a czy Ok Taec Yeona. Co to swoją drogą jest, że tylu z nich ma jakoś zdeformowane uszy 🤔.
        • jasnoklarowna Re: Hometown Cha Cha Cha 28.11.21, 13:49
          Na Ok Taec Yeona mówią uchatek czy tam uszatek. Czytałam to w kilku miejscach, więc to się co do niego przyjęło.
          A co do Hyung Sika mam podobne zdanie. Dla mnie chłopaczek, ładny, ale młody. I nie chodzi o wiek, bo np taki kilka lat młodszy od niego Dong‑yeon Kwak czyli młodszy brat prezesa z Vincenzo wygląda o wiele bardziej męsko i poważniej. To chyba taki typ urody, ładni obaj, ale dla mnie mężniejszy i przystojniejszy Dong-yeon. Za kilka lat może Hyung Sik też nabierze odpowiedniego sznytu smile. I za chudy na razie jak na mój gust. Jak całe Happines wyemitują to obejrzę, podobno trochę się pod tym względem zmienił na lepsze.
          • gosiak555 Re: Hometown Cha Cha Cha 28.11.21, 14:53
            Typ urody na pewno, ale też to, że tak ich zamalowują po całości na gładziutki alabaster. Plus podkolorowane usteczka i podkreślone brwi i jak oni mają przy tym męsko wyglądać. Niedasie 🙂
            A z takich, którym w okolicach trzydziestki (a nawet 40) dałabym max siedemnaście przoduje wg mnie Im Kang Sung (kuzynek z Money Flower).
            • heca7 Re: Hometown Cha Cha Cha 28.11.21, 15:17
              Bo oni mają często baby face.
              Mój ulubiony wokalista w wieku 29 lat i 1m. To moje dziecko w wieku 16,5 wygląda doroślej wink Przynajmniej z twarzy tongue_out
              i.pinimg.com/564x/90/8b/f5/908bf501b1ff2e8c70dc9160511a7302.jpg
          • senin1 Re: Hometown Cha Cha Cha 28.11.21, 23:42
            >A co do Hyung Sika mam podobne zdanie. Dla mnie chłopaczek, ładny, ale młody. (...) a kilka lat może Hyung Sik też nabierze odpowiedniego sznytu <

Mam taka sama opinie na temat Hyung Sik'a, ale.... w ostatnim odcinku Strong girl milo mnie rozczarowal - w scenach "slubnych" wyglada super
        • kurt.wallander Re: Hometown Cha Cha Cha 28.11.21, 16:50
          Ja akurat lubiłam zawsze taki typ chłopięcy typ urody, więc dla mnie ci aktorzy koreańscy w większości idealnie wstrzelili się w mój gust. Nigdy nie szalałam za typowymi "samcami".

Park Hyungsik w "Happiness" zdecydowanie zmężniał, jesli chodzi o sylwetkę, i aż sie prosi o scenę pod prysznicem wink Ale na twarzy przybrał też ciałka i nie, nie wygląda bardziej męsko, bo buźka bardziej okrągła i gładziutka jak pupcia niemowlaczka smile

• biankao Re: Hometown Cha Cha Cha 28.11.21, 18:59
            Kurka, je nie mogę się przyzwyczaić do tej jego twarzy. Już 8 odcinków Happiness za nami, a ja za każdym razem jak na niego patrze to wydaje mi się taki napompowanywink Z jednej strony wolę męskich facetów, ale fakt, że przyzwyczaiłam się do jego wyglądu w "Strong woman..." sprawia, że teraz jego twarz wydaje mi się dziwna...
                  • kurt.wallander Re: Hometown Cha Cha Cha 28.11.21, 21:17
                    Podobnie było z chłopakami w Polsce, gdy była obowiązkowa służba wojskowa. Wracali często pulchniejsi niż na wejściu wink Mało ruchu (wbrew pozorom), pewnie też kuchnia w wojsku nie jest specjalnie dietetyczna, a celebryci mają wreszcie okazję nie głodzić się (bo myslę, że dla utrzymania tak chudych sylwetek i twarzy muszą być na ścisłych dietach).Oglądałam kiedyś wywiad z Hyun Binem, który musiał schudnąć do roli w "Secret Garden". Przy wzroście 185 cm ważył wtedy poniżej 72 kg. Zdarza się, że słabną i dostają wtedy te swoje słynne kroplówki sad
                • kurt.wallander Re: Hometown Cha Cha Cha 28.11.21, 21:20
                  To prawda, jakby był taki chudziutki, jak dawniej, to ciężko byłoby o wiarygodnośc w tej roli.

Swoją drogą, "Happiness" ma tylko 12 odcinków, więc jeszcze 2 weekendy i koniec sad A nowa drama, tym razem saeguk, ma być dopiero w przyszłym roku....
                  • biankao Re: Hometown Cha Cha Cha 28.11.21, 21:32

> Swoją drogą, "Happiness" ma tylko 12 odcinków, więc jeszcze 2 weekendy i koniec
                    > sad A nowa drama, tym razem saeguk, ma być dopiero w przyszłym roku....

Szkoda, że tylko 4 odcinki przed nami. Mam nadzieje, że rozruszają trochę wątek romantyczny, bo jak na razie jak dla mnie za mało mają romantycznych scenwink
                    W tym roku to duużo jakoś tych historycznych. Skończyłam oglądać Lovers of the red sky a teraz oglądam King's affection i Red sleeve i będzie tez ten historyczny z Hyeri, który muszę koniecznie zobaczyć. Ciekawa jestem jaka będzie drama na przełomie 2021/2022? Zazwyczaj są dobre. 2 lata temu było to Crashlanding, rok temu Flower of Evil ,a w tym...? Mam nadzieje, że znów jakiś hit.
                      • gosiak555 Re: Hometown Cha Cha Cha 28.11.21, 23:36
                        Sprawdziłam, że to z Goong Yoo, więc dla mnie odwrotnie, odpada. No nie trawię go, zaraz obok Lee Min Ho i Song Kanga. Ten ostatni, oprócz tego że aktor z niego żaden, w Nevetherless miał wiecznie wilgotne usta, jakby był cały czas obśliniony. Ble
                        • biankao Re: Hometown Cha Cha Cha 29.11.21, 09:08

> Sprawdziłam, że to z Goong Yoo, więc dla mnie odwrotnie, odpada. No nie trawię
                          > go, zaraz obok Lee Min Ho i Song Kanga. Ten ostatni, oprócz tego że aktor z nie
                          > go żaden, w Nevetherless miał wiecznie wilgotne usta, jakby był cały czas obśli
                          > niony. Ble

Zgadzam się co do Goong Yoo i Song Kanga i nie rozumiem ich fenomenu. Lee Min Hoo może dla mnie być - to taki McDonald wśród koreańskich aktorów - wiesz czego się spodziewać jak oglądasz z nim film.

Song Kang miał wiecznie wilgotne usta w Zevertheless a ta jego partnerka z kolorkami na policzkach to wyglądała dla mnie jak taka wielka lalka co to Japończycy sobie kupują i z nimi żyją lub jak jakaś postać z erotycznego anime...
                          • gosiak555 Re: Hometown Cha Cha Cha 29.11.21, 11:35
                            biankao napisała:

> a ta jego partnerka z kolo
                            > rkami na policzkach to wyglądała dla mnie jak taka wielka lalka co to Japończy
                            > cy sobie kupują i z nimi żyją lub jak jakaś postać z erotycznego anime...

A to nie, ona mi akurat niczym nie podpadła🙂. Nawet ją lubię. Ale faktycznie roztacza wokół siebie erotyczną aurę i seksapil i z tego co widzę obsadzają ją po warunkach, co i rusz gra czyjąś kochankę. Oczywiście złą i knującą, bo kochanka to musi zła kobieta być.
                  • gosiak555 Re: Hometown Cha Cha Cha 29.11.21, 18:21
                    Spojrzałam na Hyung Sika w Happiness i kurcze, ta jego twarz wygląda nie tyle na grubszą, co na opuchniętą. Pewnie jednak faktycznie parę lat i kilka kilogramów więcej zrobiły swoje. Wolę go w wersji szczuplejszej.
                    Swoją drogą mogłybyście jakoś ostrzegać tongue_out . Zaczęłam oglądać tak bez żadnego rozeznania i mnie niektóre sceny delikatnie mówiąc zaskoczyły smile. To horror jest?
    • gosiak555 Re: Koreańskie seriale 3.0 28.11.21, 17:33
      Szanowne Panie, wprawdzie emocje po poniedziałkowym zrywie zdecydowanie opadły i nie wiem czy ktoś jeszcze jest zainteresowany, ale jakoś tak czuję się w obowiązku 🙂.
      W domu co miałam ogarnąć, mniej więcej ogarnęłam, ostatnia drama skończona, nowa nierozpoczęta, kot śpi i jeść nie woła, więc mogę policzyć naszych ulubionych panów.
      Tylko z tego co zobaczyłam heca znowu ma kategorie niekompatybilne z resztą ludzkości 😜, więc heca7 stwórz listę swoich ogólnie ulubionych, chyba, że to ci z kategorii talent + wygląd.
      Jako że zamierzam zapodać sobie przed liczeniem kawkę, ciacho i długą kąpiel to gdyby ktoś chciał coś jeszcze dodać/zmienić nie ma sprawy.
      Miejsca punktowane do piątego, nasi top koreańscy aktorzy (jak się jakiś Chińczyk zaplącze nie będę dyskryminować) 🙂 Gdybyście chciały też kategorie za wygląd, niezależnie od gry i za aktorstwo, niezależnie od wyglądu, to też pewnie się tam coś wyżej uzbiera do policzenia.
          • jofin Re: Koreańskie seriale 3.0 28.11.21, 18:04
            Ja na razie sie nie odzywam, tylko sledze Wasze wpisy, bo jutro przychodzi ekipa remontowa I musze wszystko przygowac. Jak w miedzyczasie znajde chwilke, to dopisze nastepna piatke wybranych aktorow.

Dodam tylko, ze w miedzyczasie skonczylam Zimowa sonate I chyba Schody do nieba bardziej mi sie podobaly. Na pewno muzycznie sa znacznie lepsze. Ale oba romanse mocno wciagaja. Jeszcze wtedy aktorzy mieli zarost I to dodawalo im troche meskosci, jezeli mowimy o wygladxie. Tylko te ich fryzury ....
          • heca7 Re: Koreańskie seriale 3.0 28.11.21, 18:20
            Ok smile
            Ulubieni bez podziału na talent i urodę.

1. Park Hae Jin
            2. Jang Hyuk
            3. Kim Woo Bin
            4. Lee Min Ki
            5. Huang Z. Tao (Chiny)
            --------------------------
            6. Woo Do Hwan
            7. Park Seo Joon
            8. Dylan Wang (Chiny)
            9. Jo Dong Hyuk
            10. Park Sung Woong
      • kurt.wallander Re: Koreańskie seriale 3.0 28.11.21, 17:57
        To ja tutaj powtórzę moich top, najbardziej ulubionych (za urodę i talent), oraz zrobię drugą listę, tylko za wygląd.

Ulubieńcy kurta wallandera:

1. Park Hyungsik
        2. Hyun Bin
        3. Ji Chang Wook
        4. Yoo Ah In
        5. Jung Hae In

Tylko uroda, niezależnie od umiejętności aktorskich:

1. Cha Eun Woo
        2. Won Bin (nie widziałam go w niczym, tylko na zdjęciach)
        3. Park Hyung Sik
        4. Hyun Bin
        5. Yoo Seung Ho ex aequo z Jung Jin Young
      • biankao Re: Koreańskie seriale 3.0 28.11.21, 18:53
        Podoba misie taki czalendżsmile Ja nie potrafię zrobić dwóch list. Dla mnie liczy się ogólne wrażenie na które składa się wygląd, umiejętności aktorskie i to coś, więc często aktorzy, którzy mi się podobają nie są mega przystojni, ale mają coś magnetyzującego co mnie w nich pociąga. Tak więc moje top 5:
        1. Ji Chang Wook
        2. Ahn Hyo Seop
        3. Kim Jung Hyun
        4. Lee Jun Hoo
        5. Ji Sung / Jo In Sung / Song Jong Ki (tu trudno się zdecydowaćwink

• gosiak555 Re: Koreańskie seriale 3.0 28.11.21, 21:11
      Podliczanie zakończone. W ulubionych wyszło nam 30 aktorów podanych przez 9 forumek. Listę "za wygląd" podały 3 z nas i tu wyniki, przynajmniej dla mnie, trochę zaskakujące.

Nasz TOP ulubionych koreańskich aktorów:

1. Ji Chang Wook
      2. Hyun Bin
      3. Jang Hyuk
      4. Ahn Hyo Seop
      5. Lee Min Ki
      6. Ji Sung / Nam Goong Min
      7. Kim Jae Wook / Kim Jung Hyun / Lee Byung Hun / Lee Jun Hoo / Park Hae Jin / Park Hyungsik / Seo In Guk
      8. Lee Hyun Woo / Yoo Yeon Seok
      9. Byun Yo Han / Gong Yoo / Kim Myung Soo / Kim Woo Bin / Yoo Ah In
      10. Kang Ha Neul / Kim Soo Hyun / Song Joong Ki
      11. Huang Z. Tao (Chiny) / Jo In Sung / Jung Hae In / Kim Rae Won / Ryu Soo Young

TOP wyglądowy:

1. Hyun Bin
      2. Cha Eun Woo / Park Hae Jin
      3. Jang Hyuk / Won Bin / Woo Do Hwan
      4. Park Hyung Sik / So Ji Sub
      5. Lee Pil Mo
      6. Ji Chang Wook / Jung Jin Young / Yoo Seung Ho

• senin1 Re: Koreańskie seriale 3.0 29.11.21, 00:35
      Pytanie troche z innej beczki

Czy tez macie wrazenie, ze w wiekszosc dram jest wiele elementow kulturowych, ktore pokrywaja sie jakby z polskimi. mam na mysli pewne codzienne zachowania, podobienstwa w mentalnosci etc.

Chocby takie jak zastawianie stolu wieloma roznymi potrawami, namawianie do jedzenia, przynoszenie przez matke domowego jedzenia. Wy tez macie takie skojarzenia?
      • bialeem Re: Koreańskie seriale 3.0 29.11.21, 01:14
        Raczej nie. Fakt, że zastawiają, ale zastawiają, bo mają do żarcia jeden ryż i pieprzyliard przystawek. Wygląda gęsto, ale w efekcie jedzą albo ryż albo zupę z jednego gara. Pewnie dlatego nie mam skojarzeń. Namawiało do jedzenia pokolenie mojej babci. Matka absolutnie już nie uskuteczniała. Do tego mam wrażenie, że u nich jednak jest głębszy patriarchat niż u nas panował jak jeszcze młodzi mieszkali przy rodzicach. Koreańska teściowa niby rządzi, ale męża się boi. U nas odwrotnie.
      • biankao Re: Koreańskie seriale 3.0 29.11.21, 09:03
        Nigdy nie miałam takiego skojarzenia, ale może coś w tym jest. Choć u nich jedzenie wydaje się mieć ważniejsze znaczenie niż u nas. To ciągłe pytanie: Czy jadłeś? czy nakładanie komuś mięsa na ryż...
        • heca7 Re: Koreańskie seriale 3.0 29.11.21, 09:44
          Dodajmy nakładanie własnymi oblizanymi wcześniej pałeczkami tongue_out Czego kompletnie nie rozumiem. I to ciągłe- no matter what nie omijaj posiłków! Rodzice ciągle powtarzający dzieciom schudłeś/ schudłaś!
          Ja jeszcze jestem z pokolenia gdzie dzieci tuczono. Mając rok wyglądałam dokładnie jak ludzik Pirelli. Naprawdę. Syn właśnie digitalizuje wszystkie zdjęcia rodzinne i siedzi z moim ojcem żeby je opisać. Na jednym z nich mam rok i siedzę goła na kocu. Jestem tak tłusta, mam tyle fałd tłuszczu na udach, że nie widać mi cipki tongue_out Wyglądam jak Budda. Zapytałam ojca czemu nie tak paśli??? Ojciec się zawiesił na tym zdjęciu i powiedział- ojej, rzeczywiście. Nie mam zielonego pojęcia czemu!