Dodaj do ulubionych

Toramide :)))

27.11.21, 19:46
W zeszły weekend opuchłam. Z jakiegoś powodu zaczęła się zatrzymywać woda w organiźmie.
A, że miałam umówioną teleporadę to powiedziałam o tym lekarzowi.
Przepisał lek Toramide i kazał brać doraźnie w razie potrzeby. A ze była potrzeba to zaraz jej użyłam.
No i wczoraj niemal nie wychodziłam z kibelka. Ale opuchlizna dziś rano była wspomnieniem.
Obserwuj wątek
    • taniarada Re: Toramide :))) 28.11.21, 07:14
      Źródło: Puls Medycyny
      pulsmedycyny.pl/lek-na-nadcisnienie-toramide-wycofany-z-obrotu-1009966

Główny Inspektor Farmaceutyczny zdecydował o wycofaniu z obrotu dwóch serii produktu leczniczego Toramide 20 mg (Torassemidum). Podmiotem odpowiedzialnym jest Polpharma.

Z obrotu zostały wycofane dwie serie o następujących numerach i datach ważności: Źródło: Puls Medycyny
      pulsmedycyny.pl/lek-na-nadcisnienie-toramide-wycofany-z-obrotu-1009966

numer serii: 10618, data ważności: 30.06.2021
      numer serii: 20618, data ważności: 30.06.2021.Na dłuższą metę bym tego nie brał.
    • australijka Re: Toramide :))) 28.11.21, 12:00
      Środki moczopędne są składową leczenia np. nadciśnienia tętniczego. Ludzie biorą latami. Nie piszesz jaką dawkę zażyłaś. No na pewno nie możesz brać DORAŻNIE, bo rano masz obrzęki pod oczami. Znam panie , które to robią.
      Przy zażywaniu diuretyków musisz wspomóc organizm potasem i magnezem, bo te wypłukują się najłatwiej. Czyli Potazek bez recepty może być.
      Lek Cię nie zabije ale to leczenie objawowe. Szukaj przyczyny obrzęków.
      Albo demonizujesz , że sikałaś cały dzień i czułaś się aż tak źle albo wzięłaś zbyt dużą dawkę.
      Przy 5-10 mg Toramidu sikasz 3-7 razy w ciągu godziny i to jest norma. Tego moczu jest około litra ale to zależy ile płynu trzeba usunąć z organizmu.
      Problemem jest, że diureza wymuszona wymaga natychmiastowego skorzystania z kibelka , trudno powstrzymać mikcję.
      A płyny uzupełniasz według zapotrzebowania czyli chce się pić to pijesz. Jak latem lub po dużym wysiłku z poceniem się. Pij elektrolity, bo będzie Ci drgać powieka, mogą być kurcze łydek lub serduszko brak potasu wyczuje.
      Ale na pewno nie zażywaj według swojego widzimisię. Badania.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka