Dodaj do ulubionych

O co chodzi z cukrem

26.07.22, 08:36
Zebralam w weekend czarna porzeczke, chcialam zrobic a nie jestem w stanie kupic cukru, w biedronce nie ma, w lidlu nie ma, w kauflandzie nie ma, do auchan pojechalam wczoraj i tez nie ma, tylko karteczka ze max 5kg na klienta.
Nowe obostrzenia wprowadzaja i teraz zamiast papieru toaletowego znika cukier?
Obserwuj wątek
    • sueellen Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 09:14
      To samo co z papierem toaletowym, benzyna i mydłem antybakteryjnym na początku pandemii. Ludzie są kompletnie nieracjonalni. Nie wiem czy to samo jest z cukrem na wyspach bo kilogram cukru kupuje raz na kilka miesięcy, więc pewnie bym nawet nie zauważyła.
      • borsuczyca.klusek Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 09:19
        Najgorzej jak ten cały zachomikowany cukier trafi pod listy podłogowe i będziemy mieć najazd robactwa 🙄

Nie dalej jak wczoraj ubiłam rybika cukrowego. Przypadek?
    • daniela34 Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 09:17
      Przetwory, inflacja i kłopoty jednej sieci handlowej dały początek, a teraz już mamy panikę.
      • bergamotka77 Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 13:22
        daniela34 napisała:

> Przetwory, inflacja i kłopoty jednej sieci handlowej dały początek, a teraz już
        > mamy panikę.

Plus Ukraińcy wykupują, bo dużo używają np. kasze jedzą z cukrem jak pisał jeden pan ich goszczący na forum pomocowym. Może trochę też tego wysyłają na Wschód, bo tam ciężko i o cukier i o sól?
        • dramatika Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 14:12
          bergamotka77 napisała:

> daniela34 napisała:
          >
          > > Przetwory, inflacja i kłopoty jednej sieci handlowej dały początek, a ter
          > az już
          > > mamy panikę.
          >
          > Plus Ukraińcy wykupują

Co mają do tego Ukraińcy?
          Jak jest popyt, to normalny przedsiębiorca się cieszy i zwiększa podaż. Ale Biedra nie jest normalnym przedsiębiorcą. Mam nadzieję, że konsumenci doprowadzą do tego, że ci geszefciarze się w końcu wyniosą z Polski i zrobi się miejsce dla jakiejś sieci, która potrafi ogarnąć stany magazynowe czy zatrudnienie personelu na normalnym poziomie.
    • wapaha Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 09:20
      weź nic nie mów
      widziałam ostrzeżenia i sobie olałam :p
      zostało mi w domu mało cukru- bo jednak mało zuzywamy- wystarczy spokojnie na jakiś tydzien jeszcze
      ale nie mogłam kupić bo drzwiach wejściowych sklepu :przepraszamy, cukru brak

tongue_out

może zacznijmy na forum kampanię na coś innego- np. na olej - to ludzie zaczną wykupować olej i ten cukier wróci suspicious
      • asia_i_p Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 10:28
        A do czego potrzebujesz? Bo nie ma białego, ale trzcinowy jest (czyli jest czym słodzić) i puder jest (czyli większość wypieków pójdzie). Problem z bezą i z przetworami.
        • daniela34 Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 10:30
          W przetworach też można zastąpić innymi substancjami słodzącymi, albo i robić bez, tylko wtedy bym pasteryzowała jednak.
          • szmytka1 Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 11:55
            Przetwory z zamiennikami.cukru stają się.koszmarnie drogie. ksylitol mała.paczuszka 10 zł.
            • szmytka1 Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 11:56
              Poza tym nie wiedziałabym jak przeliczać proporcje do warzyw. Do owocow dałabym na smak, do różnych zalew octowych nie miałabym pomysłu jak to rozegrać, musiałby być kosztowne eksperymentowanie
            • daniela34 Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 11:59
              Owszem, są droższe i jak ktoś ma hurtowe ilości owoców to pewnie nie da rady. Przy 5 kg bym się szarpnęła, zwłaszcza że tych zamienników się daje mniej (przynajmniej ksylitolu), bo one słodkie są. Na allegro kg ksylitolu to jakieś 30 zł.
              • szmytka1 Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 12:09
                W ilości 5 kg to raczej symboliczne przetwory, takie.dla.zabawy a nie dla.samego.robienia przetworów. Ja na wiadra robię. Wiadro.porzevzek mam z 1 krzaka, krzaków dużo. Cukru na wiadro.idzie że 3 kg. Ksylitolu niech 2 pojdzie, nie wiem, to ty umiesz przeliczyć, to już 60 zł będzie. Do tego gaz na przygotowanie tego i pasteryzacja. U mnie wszystko.sie.pasteryzuje, nie.ma.opcji niepasteryzowania. Cena soczku ro i się taka, że krzaki wykarczowac, soczek.ze sklepu brac 😑
                • daniela34 Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 12:14
                  Nie no, ja akurat nie do Ciebie, bo kojarzę, że masz dostęp do dużych ilości owoców. Ja robię po kilka kg z każdego rodzaju, nie więcej, bo tyle zjadamy. Przelicznik w przypadku ksylitolu to jakieś 100g na kg owoców. Dla mnie wystarczy.
          • chatgris01 Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 12:15
            daniela34 napisała:

> W przetworach też można zastąpić innymi substancjami słodzącymi,

Ale czy one mają takie same właściwości konserwujące jak cukier?
            • daniela34 Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 12:18
              Trzeba by było spytać chemika spożywczego, ja się nie znam, dlatego właśnie bym pasteryzowała. Robię już drugi sezon morele pieczone z miodem, bez dodatku cukru. Pasteryzuję je i nic się nie psuje. Robiłam też przetwory ze stewią, w ten sam sposób- też się nie psuło. A przechowuję w temperaturach pokojowych, nie w jakimś wielkim chłodzie.
              • chatgris01 Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 13:13
                Ale w miodzie to cukier jest, zresztą miód od tysiącleci jest znany z właściwości konserwujących (nawet zwłoki w nim konserwowano tongue_out ).
                Ciekawa jestem tylko tych zamienników typu stewia czy ksylolit.

Z pasteryzacją masz rację.
              • szmytka1 Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 14:57
                Hanusina może by wiedziała, ona chyba chemiczka jakas.
        • wapaha Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 10:35
          Do słodzenia kawy/herbaty ( nie dla mnie)
          I nalesników

pójdę dzisiaj do innego sklepu, może trafię suspicious
          • la_felicja Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 11:58
            Spróbuj słodzić miodem. Wiem, że drożej, ale może przez jakiś czas dacie radę.
            A do naleśników cukier-puder?
          • asia_i_p Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 12:27
            I nie dadzą się namówić na trzcinowy? Ja wiem, że on ma taki specyficzny posmak, ale da się polubić. Cukier biały w kostkach też widziałam.
            • bergamotka77 Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 13:24
              Trzcinowy jest super do kawy!
              • wapaha Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 16:07
                Ja nie słodzę - miód u nas idzie na potęgę bo lubimy , młody lubi herbatę z miodem ale kawa...hmm
                Trzcinowy będzie -i powinnaś gdzieś mieć jeszcze 1kg erytrolu bo mnie kiedyś pokusiło kupic ( ohyda )

p.s. w sklepie nie było ani białego ani brązowego, ani trzecinowego jajca suspicious
                • heca7 Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 16:38
                  Melduję, że w mojej Stokrotce cukru na kg brak ale jest w kostkach wink
                • lily_evans011 Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 16:38
                  A netto? W moim netto był cukier, w każdym razie wczoraj widziałam. Pogodno.
    • sliwka_fioletowa Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 09:24
      No ta sama sytuacja, dziś do przerobienia masa wiśni, za jakieś 10 dni brzoskwinie. 🙈
      Gdzie ci ludzie chowają tyle cukru? Przecież niektórzy mieszkają w blokach, jak to w takich warunkach zachomikowac?
      • little_fish Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 09:28
        To już dawno zostało ustalone - za cokołami mebli. Ewentualnie listwami przypodłogowymi 😉
        • chatgris01 Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 09:46
          Można jeszcze w tapczanie. Albo wersalce.
          • anilorak174 Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 09:49
            Tam są juz kanistry z benzyną i kasa z bankomatu.
            • chatgris01 Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 09:59
              NieE, kanistry z benzyną ZAWSZE były w piwnicy! W bloku oczywiście.
              A banknoty w słoikach, zakopane na działce/w ogródku* tongue_out

* przykłady autentyczne, zapamiętane z PRL.
      • berdebul Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 09:49
        Pod łóżkiem tongue_out
    • b-b1 Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 09:57
      Już nie szukam- zamówiłam na Allegro. Też mam owoce do przetworzenia.
    • mia_mia Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 10:09
      Znika, kupiłam dużosmile u nas schodzi jakiś kilogram w dwa miesiące
    • woman_in_love Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 10:31
      stary borsuczycy wykupił - jego koledzy
      • borsuczyca.klusek Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 10:32
        No wiesz co 🙄
    • suki-z-godzin Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 10:39
      gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8497821,malpia-ospa-who-globalny-stan-zagrozenia.html

Niedługo będziemy mieli obostrzenia z powodu małpiej ospy, ale jeszcze dokładnie nie wiadomo jakie. Więc standardowo poszliśmy w cukier.
    • nena20 Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 10:44
      Ludzie zachowują się irracjonalne. Wróciłam z urlopu i nie mam cukru, używam mało ale czasem łyżeczka jest potrzebna.
    • a.n.i.a.78 Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 11:07
      wczoraj byłam świadkiem wykupywania cukru w Biedronce. głównie starsi ludzie. sama się zaczęłam zastanawiać czy nie kupićsmile mój mąż powiedział krotko: przestańsmile my zużywamy mało, okazyjnie do ciast, tylko mąż słodzi herbatę. jakby co jest u nas w małym sklepiku, droższy, więc spokojnie lezy.
    • malia Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 11:09
      Kupiłam dzisiaj na targu 5 kilo wiśni, w swojej naiwności nie kupiłam wcześniej cukru, a dzisiaj oczywiście nie ma. O dziwo był cukier puder, wiec dżem będzie z cukrem pudrem, różnicy nie ma przecież
      • asia_i_p Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 12:29
        Zależy od marki. Niektóre cukry mają ewidentnie dodatek czegoś, żeby się nie sklejały chyba, czuć to w smaku.
    • ewcia.1980 Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 12:07
      No.... i zaraz ludzie będą zaskoczeni, że cukier będzie po 10 zł.
      🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
      Już wczoraj pisałam, że w mojej Biedronce cukru po 4,39 nie ma. W piątek ludzie się o niego bili.
      Ale w sklepie obok dostępny.
      Tyle, że po 5,99.
      • chebellacosa92 Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 17:36
        ewcia.1980 napisała:

> No.... i zaraz ludzie będą zaskoczeni, że cukier będzie po 10 zł.
        > 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
        Na Allegro już jest nawet po 12zl....
    • szafireczek Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 12:13
      Może nie tylko na przetwory, ale i na bimber, czy inne nalewki zdrowotne...smile Przecież zjeść się tyle cukru nie da!
      • beata985 Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 16:27
        szafireczek napisała:

> Może nie tylko na przetwory, ale i na bimber, czy inne nalewki zdrowotne...smile P
        > rzecież zjeść się tyle cukru nie da!

Przecież te rzeczy ludzie robią rok w rok...
        Myślisz, że w tym nastąpiła kumulacja przetwarzaczy bimbrownikow?
    • lalkaika Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 13:11
      We Włoszech jest tak z....,... wodą gazowaną.
      Wszędzie kartki 5 zgrzewek na 1 paragon. Ludzie jak szaleni wykupują. Podobno zaprzestano produkcji, a jeśli wznowią będzie towarem luksusowym...
      Oleje roślinne wróciły,te po 99 centów są po 3,45 np. Oba produkty są mi zbędne, ale obserwuje.
    • primula.alpicola Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 13:28
      Patrz, a jednak to prawda z tym cukrem. Szlag, mogłam z urlopu przywieźć kilkaset kilo i biznes robić, po 70 centów był, pełne półki.
    • zuleyka.z.talgaru Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 21:52
      W Toskanii po 99centów kg. Mówicie, żeby sobie zapasik przywieźć?
    • 1012ja Re: O co chodzi z cukrem 26.07.22, 23:56
      Dziś w sklepie cukier był w torebkach 2 kg po 13.90. Pamiętam, że dwa tygodnie temu cukier był po 5 za kilogram i wtedy pomyślałam, że chyba na głowę popadali z tą ceną.
      Mam jeszcze parę kilo w domu, na jakiś czas starczy i może sytuacja się jakoś unormalizuje.
    • nicniewiem Re: O co chodzi z cukrem 27.07.22, 00:08
      W moich dwóch okolicznych Żabkach są dostępne bez problemu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka