Dodaj do ulubionych

Vinted - proba oszustwa?

10.08.22, 10:35
Na poczatku zaznacze, ze sytuacja nie dzieje sie w Polsce, a o samym Vinted moglabym juz nowele napisac.

W weekend zglosila sie do mnie pani z checia zakupu sukienki. OK, nie ma problemu, koszt z wysylka 9,99€. Pani decyduje sie na przelew (w Niemczech na Vinted to popularna opcja, przelew albo paypal). Podaje numer konta, pani wysla skan przelewu.

Jest sroda, przelewu nadal nie ma u mnie na koncie. Pani zarzeka sie ze wyslala i czeka na sukienke. Ja mowie - nie mam i czekam na przjscie € na konto. Pani (nota bene ma komentarze, nie jest to nowe konto, mam tez adres i imie naziwsko do wysylki) zaczyna se robic nerwowa i straszyc.

Czy komukolwiek oplacaloby sue robic przekrety z przelewem za 9,99€?
Obserwuj wątek
    • profes79 Re: Vinted - proba oszustwa? 10.08.22, 10:44
      Nigdy nie wysyła się niczego na podstawie skanu potwierdzenia przelewu; do podrobienia czegoś takiego to paint wystarczy.
      Sprawdź czy zgadzają się dane na tym potwierdzeniu bo może być tak, że pani się machnęła np. w numerze konta ale takie działanie to właśnie modus operanti wszelkiej maści oszustów.
      • maslova Re: Vinted - proba oszustwa? 10.08.22, 10:48
        Dokładnie, do tej pory stały sposób oszustw na OLX, teraz widocznie zaczynają działać również na Vinted.
      • clk Re: Vinted - proba oszustwa? 10.08.22, 10:50
        Dlatego cos mnie tknelo i czekam i nie wysylam. Ale robic przekrety za 9,99€?

jak juz krasc, to miliony smile
        • maslova Re: Vinted - proba oszustwa? 10.08.22, 12:22
          Tu chyba działa zasada "ziarnko do ziarnka...".
        • heca7 Re: Vinted - proba oszustwa? 10.08.22, 16:25
          clk napisała:

> Dlatego cos mnie tknelo i czekam i nie wysylam. Ale robic przekrety za 9,99€?
          >
          > jak juz krasc, to miliony smile

Bo komu by się chciało potem szarpać z powodu straty 9,99?...Chciałoby ci się?
    • maslova Re: Vinted - proba oszustwa? 10.08.22, 10:46
      A nie możesz korzystać z funkcji zapłaty za pośrednictwem Vinted? Wtedy masz gwarancję, że kupujący rzeczywiście zapłacił za towar.
      • clk Re: Vinted - proba oszustwa? 10.08.22, 10:48
        Wiekszosc kupujacych nie korzysta tutaj z opcji platnosci w Vinted - wtedy placi sie wiecej
        • szmytka1 Re: Vinted - proba oszustwa? 10.08.22, 12:42
          U nas płaci się 2.99+5% wartości przedmiotu. Przy 10 euro to byłoby z wysyłką vinted około 10 zł całych kosztów. Najtańsza wysyłka poza vinted przekracza już 10 zł. Z ciekawości pytam, jak to się kształtuje w.Niemc,ech, takie drogie opłaty dla vinted macie, czy takie tanie przesyłki, że opłacalne jest.omijanie systemu?
    • abecadlowa1 Re: Vinted - proba oszustwa? 10.08.22, 10:46
      U mnie vinted działa w taki sposób, że pieniądze w moim portfelu pojawiają się dopiero po odebraniu przesyłka przez kupującego. I wtedy mogę je sobie przelać z portfela vinted na własne konto bankowe.
      • kk345 Re: Vinted - proba oszustwa? 10.08.22, 12:14
        Ale przecież nie wtedy, kiedy ktoś robi przelew na konto...
      • szmytka1 Re: Vinted - proba oszustwa? 10.08.22, 12:39
        Kupiła poza vinted
    • droch Re: Vinted - proba oszustwa? 10.08.22, 12:16
      Kupująca może płakać krwawymi łzami i przedstawić zaświadczenie od proboszcza i sanepidu, że wysłała pieniądze, ale zasada jest prosta - nie ma hajsu na moim rachunku, nie ma wysyłki.
      A na czym polega problem?
      • clk Re: Vinted - proba oszustwa? 10.08.22, 12:21
        W sumie nie wiem - siedze i zastanawiam sie po cholere probowac kogos naciagnac na cale 9,99€. kupy sie to nie trzyma
        • basiastel Re: Vinted - proba oszustwa? 10.08.22, 12:31
          Nie chodzi o 9,99 tylko o przesyłkę.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Vinted - proba oszustwa? 10.08.22, 16:13
      Ale masz kasę na koncie zaksięgowaną?
      Nie, więc o co chodzi?
      Nie wysyłam do czasu aż kasa będzie.
      Ja puszczam przelew na telefon jak się da, bo szybko.
      Albo jak na allegro przez szybkoe serwisy.
    • alpepe Re: Vinted - proba oszustwa? 10.08.22, 16:24
      Tak, opłacałoby się, ale Niemcy mają dziadowskie banki, a już kasy oszczędnościowe to totalna porażka systemowa.
    • alpepe Re: Vinted - proba oszustwa? 10.08.22, 16:26
      A wiesz, gdzie ona ma konto? Jest środa, dziś wieczorem najpóźniej powinnaś mieć na koncie. Może być też tak, że pani nie ma pokrycia na koncie i przelew i wyszedł i wrócił do niej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka