Dodaj do ulubionych

Jaka rasa psów?

05.10.22, 12:01
Jaka rasa psów poza goldenami i labkami nadaje się do terapii? Zastanawiamy się z mężem nad psem dla naszego niepełnosprawnego dziecka. Obecnie mamy kotkę, przy ktorej syn bardzo się ożywia i okazuje największe zainteresowanie. Jednak kotka jest już stara, nie wiadomo ile jeszcze będzie z nami i już myślimy o kolejnym zwierzaku. Które nada się do terapii? Które jest z natury łagodne i cierpliwe? Od razu odrzucam psy bardzo duże np. nowofundlandy, nie mamy tyle przestrzeni aby miał swobodę, mamy co prawda podwórko(mieszkamy na wsi), ale niewiele miejsca w domu.
Obserwuj wątek
    • berdebul Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 12:04
      Labradoodle, pudle, cavalierki, toller. Najlepiej skontaktować się z fundacja, żeby pomogli dobrać psa
      • thea19 Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 12:25
        nie ma takiej rasy jak labradoodle
        • profes79 Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 12:27
          zwierzaki.pl/labradoodle
          Co Ty nie powiesz tongue_out
          • alpepe Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 12:29
            Nie jest uznawana chyba przez FCI, więc nie ma.
            • profes79 Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 12:56
              Rasa jako taka ma cos koło 30 lat istnienia za sobą; zdążą jeszcze ją uznać smile
              • alpepe Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 12:59
                Wiem, wszystko, co najgorsze w obu rasach zjednoczone w jednej.
                • profes79 Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 13:07
                  Tez mi to przyszło na myśl jak je oglądałem...
            • kamin Re: Jaka rasa psów? 07.10.22, 06:10
              Ona nie planuje robienia kariery na wystawach, tylko szuka psa towarzysza. Mieszkaniec typu labradoodle może się nadawać
              • kocynder Re: Jaka rasa psów? 07.10.22, 19:32
                No to napisać mix pudla z labkiem, a nie tworzyć dziwolągi pudledudle.
                No, ale "specjalista" który dla dziecka, którego wieku nie zna poleca Cavisia... Tak, Cavaliery to super łagodne pieski, ale bardzo wrażliwe i, wbrew pozorom, delikatne. Nie wiadomo jakieho rodzaju jest niepełnosprawność dziecka pytającej, jak to dziecko funkcjonuje... Autystyczny, nisko funkcjonujący pięciolatek może nieświadomie i bez złej woli cavaliera po prostu skrzywdzić.
                • majenkir Re: Jaka rasa psów? 07.10.22, 19:58
                  kocynder napisała:
                  > No to napisać mix pudla z labkiem, a nie tworzyć dziwolągi pudledudle.

ale wtedy nie można za to to wołać więcej niż za prawdziwego rasowego psa wink
    • maeve_binchy Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 12:07
      Barbet. Cudowne psy. Ale to pies do domu!! One b kochaja swoja rodzine, chodza za toba wszedzie. Wygladaja na duze, ale to futro glownie (nie gubi w ogole, nie mamy zadnego wlosa w domu; powinno sie czesac, ja wymiekam, wiec na wiosne obcinamy), nasz samiec wazy 25 kg, dla porownania labek ze 40. Mamy syna ze spektrum (dawniej ZA), pies bardzo go zmienil, otworzyl [społecznie] i rózne tam problemy integracji sensorycznej zniknely. Dodam, ze pies nie jest przeszkolonym terapeuta, ale w tej rasie wiele psow oficjalnie jest do tego uzywanych.
      • rinoa_woman Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 12:33
        Przyznaję, że musiałam wygooglować, ale zaciekawił mnie ten pies, bardzo podoba mi się fakt że nie gubi sierści. Wcześniej myślałam też o maltańczyku, bo one też mają nieuczulającą sierść, ale nie wiem czy ogarnęłabym pielęgnacje tych długich włosów.
        • alpepe Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 12:39
          Przecież maltańczyki to maleństwa straszne, nie bardzo się nadają do terapii.
          • kryzys_wieku_sredniego Re: Jaka rasa psów? 07.10.22, 19:08
            Przecież na nich się nie jeździ tylko to ma być pies cierpliwy, opiekuńczy, chętny do nawiązywania relacji, dodatkowo pies powinien być spokojny, nie szczekliwy.
    • konsta-is-me Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 12:14
      Na terapiach się nie znam, ale mogę dodać że teriery niemieckie uwielbiają dzieci.Nie w sensie "lubią czy tolerują", ale właśnie uwielbiają.
      I są cierpliwe i łagodne ale tylko w stosunku do dzieci ( maks. nastoletnich) poza t bywają b.uparte.
      • alpepe Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 12:22
        Serio? Za zwierzaki.pl:
        "Terier niemiecki – dla kogo?

Jeżeli na co dzień nie parasz się polowaniem, powinieneś poważnie zastanowić się nad zakupem teriera niemieckiego. Psy te nie są bowiem polecane jako towarzysze rodziny. Jako rasa stricte użytkowa sprawdzają się głównie w pogodni za zwierzyną."
        • astomi25 Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 12:32
          Cavalliery odradzam ( mimo iz mam).
          To super lagodne osy, idealne dla dzieci i do terapii. Niestety obciazone wieloma chorobami - wiec odpusc sobie te rase.
          • astomi25 Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 12:33
            Super lagodne osy 😂, znacie takie?
            Literowka rzecz jasna.
        • konsta-is-me Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 22:11
          Blisko 100 procent ras zostało stworzonych jak "użytkowe" a te "od wyglądania" niekoniecznie nadadzą się dla dzieci.
          Zajmij się lepiej swoim "spełnionym życiem seksualnym" zamiast łazić za mną w każdym wątku, "ekspertko" od psów...
    • aamarzena Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 13:02
      Nie ma takiej rasy, której osobniki zawsze będą się nadawać do terapii. Dla przykładu w Czechach czy USA, obok standardowo labkow czy goldenów, nierzadko można spotkać rottweilery w roli psich terapeutów. Generalnie celowałabym w rasy zrównoważone i "proczłowiecze", ze średnim temperamentem. I jeśli się da szukałabym hodowli z rodzicami pracującymi jako psi terapeuci.
      Wez tez pod uwagę, że nim pies stanie się zrównoważonym osobnikiem musi dorosnąć. Możesz też rozważyć wzięcie jakiegoś zrównoważonego, prodzieciecego osobnika z jakiegoś ogarniętego domu tymczasowego, jeśli celujesz po prostu w cierpliwe zwierzątko, a nie typowego terapeutę z licencjami.
      • 3-mamuska Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 23:36
        Miała to samo napisać. Pies musi mieć predyspozycje niezależnie od rasy.
        Mam labka nie bardzo lubi dzieci. Krzywdy nie zrobi ale woli się ulotnić z tworzywa dzieci. Nie zaczepia dzieci nie szuka ich towarzystwa. Fakt ze mam już duże dzieci.
        Choć pilnuje naszego młodego niepełnosprawnego, potrafi wyczuć kiedy młody przegina np. Ucieka to go stopuje zachodząc mu drogę. . W parku chodzi za młodym jak cień. Nad morze zawsze idzie między synem ,a wodą czasem przepychając młodego w stronę lądu.

Natomiast mizianie w domu nie bardzo mu pasuje chowa się wtedy między ścianę na kanapę i śpi.

Wiec szukałbym już psa raczej starszego 2 letniego niż szczeniaka ,który ma już jakiś charakter. Wiadomo jaki jest w stosunku do dzieci. Czy mu bycie blisko na codzień pasuje.
    • daszka_staszka Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 13:09
      Boston terrier albo bokser
      • rinoa_woman Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 13:19
        Boksera wzięłabym bez wahania gdyby nie fakt, że strasznie chorują. Kuzynka miała bokserkę, cudowne zwierze, ale też potwornie chorujące.
        • aamarzena Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 17:38
          Każdy pies może chorować. Znam bokserke, która chorowała i drugich urodzin nie dozyla. Ale znałam też sporo bokserów, które żyły do starości bez jakichś większych zdrowotnych problemów.
          • rinoa_woman Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 18:18
            Mimo wszystko nie będę ryzykować, bo to takie 50:50 w przypadku bokserów.
        • mid.week Re: Jaka rasa psów? 07.10.22, 06:53
          rinoa_woman napisał(a):

> Boksera wzięłabym bez wahania gdyby nie fakt, że strasznie chorują. Kuzynka mia
          > ła bokserkę, cudowne zwierze, ale też potwornie chorujące.

Żaden z naszych boksereów nie chorował i jednocześnie żaden nie "przepadał" za dziećmi i nie nadawał się do terapii.
    • yadrall Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 15:15
      Jakis rok temu tez zadalam podobne pytanie smile
      Juz od 7 lat mam Cavaliera,ale tak jak juz ktos napisal-niestety chorobska sie ich trzymaja. Moja psina nie spelniala kryteriow hodowlanych,wiec byla sprzedana jako "pet". Dzieki temu,ze odbiega od wzorca to nie choruje. Poza tym rasa przecudowna, kochana, przylepna, no idealna.
      Do naszej rodziny w wyniku splotu wydarzen trafil... 8 tygodniowy owczarek niemiecki. Z lini pracujacej (nie wystawowej) i krotko-wlosy. Mama naszej panny jest psim terapeuta smile mloda ma obecnie 7 miesiecy i wlasnie zaczynamy specjalne szkolenie dla psa asystenta. I powiem Ci,ze owczarki sie calkiem fajnie zjanduja w kontakcie z niepelnosprawnymi dziecmi (mam dwojke). Uwielbiaja ludzi, "pilnuja" swojego stada (jak mlodszy syn byl chory to pies lezal kolo niego non stop), sa madre, pojetne,a przy tym maja zrownowazony temperament, sa energiczne i lubia pracowac z czlowiekiem. Szybko sie ucza, sa wytrzymale na warunki atmosferyczne. A przy tym sa sredniej wielkosci-na tyle duze,ze ciezko je rozdeptac czy przydusic. Zdecydowanie to byl dobry wybor smile
      • yadrall Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 15:17
        A tu kilka fotek smile
        • majenkir Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 15:32
          Fajny smile. Ale ONki potrzebują chyba bardzo dużo ruchu?
          • yadrall Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 16:58
            Duzo zalezy od konkretnego osobnika. Moja dziewczyna wmaga ruchu dosc przecietnie-mysle,ze podobnie jak wiekszosc szczeniakow. Za to ONk mojej przyjaciolki (siostra mojej) potrzebuje naprawde b.duzo ruchu. Tyle,ze jej wystarcza np.bieganie w kolko.Oczywiscie nie lata tak caly czas,ale w dni gdy nie ma dwoch solidnych (godzinnych) spacerow idzie biegac w kolo ogrodu...
    • extereso Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 15:29
      Moja córka ma lagatto wydaje się być super. A my entlebuchera i to jest cudownie łagodny w ogóle nie agresywny pies tylko czasem trochę ciapowaty nie też zdarzyło się go nadepnąć na przykład.
      • mallgosia76 Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 16:22
        A dlaczego nie golden?
        Mam 2 !!!
        Boska rasa psów.
        Cierpliwa, kochana, delikatna, mądra
        To typowe psy do dogoterapii. Tylko trzeba kupić ze sprawdzonej hodowli FCI - najlepiej specjalizującej się w dogoterapii, nie z OLX za 1000 zł !
        • rinoa_woman Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 18:19
          Nie mowię nie tej rasie, po prostu byłam ciekawa czy jest coś poza nimi.
          • majenkir Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 23:43
            Goldeny chyba najlepsze, po co szukać dalej? 😉
            • berdebul Re: Jaka rasa psów? 07.10.22, 10:43
              Są mało kompaktowe, wiec przy podróżach zwykłym samochodem (5 miejsc), jak rodzina 2+1 lub 2 to robi się ciasno.
              • majenkir Re: Jaka rasa psów? 07.10.22, 15:34
                Z mojej pozycji patrząc to prawie wszystko jest kompaktowe :.
    • nutella_fan Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 16:25
      Tylko mops. To pies - stalker, chodzi krok w krok za człowiekiem, śpi przy człowieku, już nigdy nie jesteś sama jak masz mopsa. Łagodny jak miś. To taki trochę kosmita z krainy miłości.
      • yadrall Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 16:56
        Moj ONk tez chodzi za nami krok w krok... Wiele zdiec mam psa i moich nog,bo zawsze jest obok smile
        • czarne-jagody Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 17:33
          Polecam pudla. Super inteligentne psy, łagodne, wyczuwają emocje. Nie gubią włosia. Sama słodycz rozumie tak dużo, że to zadziwia. Zakochany we właścicielu, chce czy czas z nim przebywać, przytulać.
          • majenkir Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 18:19
            Wychowałam się z pudlami (miniaturowymi i dużymi) i nie polecam.
            • alpepe Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 18:30
              A co ci się w tej rasie nie podoba? Mnie się podobają królewskie. Nie będę raczej miała ze względu na warunki, ale podobają mi się.
              • aamarzena Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 21:56
                Chodzi chyba o to, że to psy mysliwskie, energiczne, szczekliwe, niekoniecznie dobrzy kandydaci na towarzysza niepełnosprawnego dziecka
                • majenkir Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 23:17
                  Często wchodzę na Petfinder gdzie sa psy do adopcji i duże pudle najczęściej trafiaja do przytułku, bo pogryzły jakiegoś dzieciaka. Guys
                  • majenkir Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 23:17
                    Bez Guys 😅
                    • alpepe Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 23:25
                      A jak sądzisz, dlaczego? Wynaturzenia wynikające z hodowli?
              • majenkir Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 23:22
                alpepe napisała:
                Mnie się podobają królewskie.

Aktualny mojego taty
                • alpepe Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 23:25
                  Haha, biedaczek, zrobiono z niego misia.
                • berdebul Re: Jaka rasa psów? 07.10.22, 10:44
                  Moje marzenie. 🥹
    • kozica111 Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 19:19
      "Ulubiony".Wiem trudno wybrać bo trzeba mieć coś w głowie i sercu.
    • kozica111 Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 19:21
      Bez względu na twoje intencje.Zakładam dobre NIGDY nie traktuje żywej osoby przedmiotowo i jako narzędzia.
      • rinoa_woman Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 19:25
        A Tobie co się stało, że piszesz bez ładu i składu?
    • jak_zwykle_wszystko_zajete Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 22:11
      Border Collie tez są stosowane w dogoterapii
      • princesswhitewolf Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 22:35
        Ale one potrzebuja bardzo duzo ruchu.
    • princesswhitewolf Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 22:34
      Rough Collie. To juz moj trzeci. Duze misie. Bardzo inteligentne. Lagodne
      • princesswhitewolf Re: Jaka rasa psów? 05.10.22, 22:35
        Albo Smooth Collie czyli te same bez dlugich wlosow
      • majenkir Re: Jaka rasa psów? 07.10.22, 15:38
        To nie Sheltie?
        • princesswhitewolf Re: Jaka rasa psów? 07.10.22, 21:17
          Nie. Sheltie sa male. Rough Collie duze. Maja tez nieco inna osobowość

Wszystko to Collie a jednak inne rasy

• majenkir Re: Jaka rasa psów? 07.10.22, 21:39
            No właśnie na zdjęciu wyglàda na malucha 🤪
            • igge Re: Jaka rasa psów? 08.10.22, 01:31
              Znajome owczarki szetlandzkie są super.
              Może kiedyś córce kupię w prezencie.
              Mnie się jednak nie podobają choć doceniam, że bezproblemowe.
    • sonix73 Re: Jaka rasa psów? 07.10.22, 06:01
      Polecam barbety. Kraina łagodności, uwielbiają ludzi i co jest bonusowe, mają włos, nie sierść, więc odpadają problemy alergiczne . Nie gubią włosów.
      • daszka_staszka Re: Jaka rasa psów? 07.10.22, 19:25
        Nie powielaj bzdur, alergia na włos to tylko jedna z kilku rodzajów alergi na alergeny psa. Znacznie częściej i gorzej uczynią ślina lub naskórek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka