Dodaj do ulubionych

Rozmowa kwalifikacyjna i co potem

28.10.22, 19:54
Jak to teraz wygląda ? Tydzień temu byłam na 3 etapie rozmowy kwalifikacyjnej. Pytanie o zarobki padło na 1 etapie. Zaznaczylam kwotę minimum i przeszliśmy do innych tematów. Kolejne etapy z kolejnymi osobami. Rozmowa na zasadzie maglowania mnie. Do zarobków nie wracaliśmy, nie było przestrzeni do podpytania o korzyści dla pracownika, a ja chcąc się sprzedać totalnie zapomniałam aby wypytać o szczegóły. I w sumie nie wiem nic, nawet w jakich godzinach jest ta praca itd. Czy gdybym otrzymała telefon, że się na mnie decydują, to czy przed podpisaniem umowy mogę jeszcze negocjować warunki ? Wypada ? I czy nie ryzykuję, że pracodawca nie potraktuje mnie poważnie?
Obserwuj wątek
    • 21mada Re: Rozmowa kwalifikacyjna i co potem 28.10.22, 20:10
      Potem trzeba iść do pracy i to jest najgorsze.
    • princesswhitewolf Re: Rozmowa kwalifikacyjna i co potem 28.10.22, 20:16
      Zawsze jak zaoferuja to robie kontroferte
      • kk345 Re: Rozmowa kwalifikacyjna i co potem 28.10.22, 20:57
        Szczególnie przy zarobkach minimum taka kontroferta jest szalenie skuteczna...
    • podaje_haslo_okon Re: Rozmowa kwalifikacyjna i co potem 28.10.22, 20:18
      Ale co konkretnie chcesz negocjować? Trochę słabo, że kasę podałaś w wersji minimum, bo pewnie tyle Ci zaproponują I teraz, żeby negocjować, to powinnaś mieć dobry powód.
      • klaramara33 Re: Rozmowa kwalifikacyjna i co potem 28.10.22, 20:22
        Niekoniecznie , mogs więcej jeśli widełki wyżej. Sama tak miałam przy zatrudnieniu.
        • podaje_haslo_okon Re: Rozmowa kwalifikacyjna i co potem 28.10.22, 20:27
          Mogą, ale to tym bardziej wyjdzie dziwnie jak watkodajka powie, że ona chce jednak jeszcze więcej. Tzn. według mnie dobrze jest mieć uzasadnienie, np. większa odpowiedzialność niż to wynikało z ogłoszenia itp.
          • klaramara33 Re: Rozmowa kwalifikacyjna i co potem 28.10.22, 20:30
            Tak bo to było na początku rozmowy to biorąc pod uwagę przedstawione obowiązki uważa, że powinna zarabiać więcej.
      • hani_m15015 Re: Rozmowa kwalifikacyjna i co potem 28.10.22, 20:27
        Jesli to duza firma i maja swoje 'widelki', to moga zaproponowac wiecej smile
    • hani_m15015 Re: Rozmowa kwalifikacyjna i co potem 28.10.22, 20:19
      Jesli zaznaczyłas, że podana przez Ciebie kwota to 'minimum' to mysle, ze jest jeszcze pole do negocjacji a jest tez mozliwosc, ze sami zaoferuja Ci wiecej

A czy któraś z tych osób spytała 'a może Pani ma do nas jakieś pytania'?
      • smiechupara Re: Rozmowa kwalifikacyjna i co potem 28.10.22, 20:23
        Myślę,że mało masz szczegółów co do pracy,skoro nie znasz nawet godzin. Myślę,że dość ramowo jeszcze to wygląda,wiec skoro napisałaś minimum to możesz rzec,że to minimum bez dodatkówsmile)wink
    • klaramara33 Re: Rozmowa kwalifikacyjna i co potem 28.10.22, 20:21
      Słuchaj to jest rozmowa więc było pytać o wszystko.
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Rozmowa kwalifikacyjna i co potem 28.10.22, 20:34
      Jak zaznaczyłaś minimum, to już więcej nie dostaniesz.
    • kandyzowana3x Re: Rozmowa kwalifikacyjna i co potem 28.10.22, 20:56
      Dzwoń do rekrutera z HR i dopytuj. Jesli przedstawia ci ofertę nie musisz się zgadzać, możesz odpowiedzieć, że chciałabyś poznać dokładniej warunki i ofertę. Zdecydowanie jest jeszcze pole do negocjacji. Teraz dobry pracownik jest na wagę złota , jeśli pasujesz pracodawcy nie zrezygnuje, bo chcesz poznać dodatkowe benefity i warunki pracy.
    • szara.myszka.555 Re: Rozmowa kwalifikacyjna i co potem 28.10.22, 21:10
      Mam nadzieję, że to co zadeklarowałaś jako "minimum" nie jest naprawdę Twoim minimum.

Nie szukam zatrudnienia, ale na bazie dawnych doświadczeń - zawsze zarzucam kwotę niemal zaporową i czekam na reakcję. Co ciekawe, hajs - który wydawał się mi kosmicznie wysoki - często spotykał się z reakcją "okej, porozmawiajmy" i dostawałam propozycję jedynie kosmetycznie niższą.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka