Dodaj do ulubionych

Skierowanie do lekarza specjalisty

14.11.22, 12:13
Lekarz rodzinny wystawił skierowanie do poradni laryngologicznej. Moje pytania to:
1. Jak długo ważne jest takie skierowanie?
2. Czy uprawnia tylko do jednej wizyty?
3. Jeżeli ważne jest dluzszy czas to czy mogę np. teraz iść do poradni x a za pół roku na podstawie tego samego skierowania do poradni y?
Obserwuj wątek
    • zuzanna_a Re: Skierowanie do lekarza specjalisty 14.11.22, 12:22
      1. skierowanie jest ważne do czasu ustania przyczyny z jakiej zostało wystawione
      2. tak
      3. nie

• anilorak174 Re: Skierowanie do lekarza specjalisty 14.11.22, 12:24
        Jeśli specjalista stwierdzi, ze masz przyjść na kolejną wizyte to juz nie potrzebujesz nowego skierowania do tego samego lekarza .
    • aqua48 Re: Skierowanie do lekarza specjalisty 14.11.22, 12:30
      W poradni zarejestrują pacjenta i może tam korzystać z więcej niż jednej wizyty bez kolejnych skierowań jeśli jest taka konieczność. Na podstawie tego samego skierowania nie można zarejestrować się w innej poradni.
    • mia_mia Re: Skierowanie do lekarza specjalisty 14.11.22, 12:36
      Biorąc pod uwagę terminy to skierowania chyba są ważne bardzo długo😀
      Na podstawie skierowania idziesz na pierwszą wizytę, a potem na kolejne jeśli lekarz uzna za zasadne. Przy czym jak to wygląda w praktyce to w sumie nie wiem, bo nie wiem czy w dokumentacji jest zaznaczone, że kolejna wizyta jest potrzebna lub nie. Jeśli chcesz potem iść do specjalisty w innej poradni to potrzebujesz kolejnego skierowania.
      • kasiaasia1 Re: Skierowanie do lekarza specjalisty 14.11.22, 12:37
        Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi 😊
      • gryzelda71 Re: Skierowanie do lekarza specjalisty 14.11.22, 13:03
        Co jakiś czas 2,3 lata donosisz skierowanie.
    • silenta Re: Skierowanie do lekarza specjalisty 14.11.22, 18:17
      Masz 30 dni od daty wystawienia do zarejestrowania się w poradni. Jeśli się zarejestrujesz to czekasz na wyznaczony termin wizyty i skierowanie jest ważne do tego czasu. Potem kolejne wizyty są w tej samej przychodni jeśli jest kontynuacja leczenia tego samego schorzenia. Do innej poradni musisz mieć inne skierowanie.
      • szmytka1 Re: Skierowanie do lekarza specjalisty 14.11.22, 18:45
        Wprowadzasz w błąd. Skierowanie jest ważne do czasu, aż istnieje przesłanka do wydania go, do czasu realizacji. Nie ma terminu miesiąc. 30 dni obowiązuje na rehabilitacje a nie do laryngologa. Wiem, bo leczę laryngologicznie 2 dzieci, mam różne skierowania a to do szpitala a to na jakieś badania itd. A rehabilituje się z kolei ma,, więc sprawdzone w praktyce 😉
        • silenta Re: Skierowanie do lekarza specjalisty 14.11.22, 19:42
          Tak, masz rację, sprawdziłam na stronie NFZ, ale to się musiało zmienić w którymś momencie. A w zeszłym tygodniu pani przy mnie rejestrowała się na rehabilitację i właśnie o 30 dniach była mowa.
          • szmytka1 Re: Skierowanie do lekarza specjalisty 14.11.22, 19:45
            Tak, kiedyś było, jak mówisz, ale co najmniej 2 lata jest inaczej
    • szmytka1 Re: Skierowanie do lekarza specjalisty 14.11.22, 18:42
      1 do czasu zrealizowania go
      2 do pierwszej wizyty, a kolejne są już bez skierowania, jeśli jest potrzeba kontynuacji leczenia. Idziesz na nie raz a np za pół roku możesz iść na kontrolę na podstawie tego samego skierowania.
      3 nie, jak chcesz zmienić przychodnię po wizycie, to musisz mieć nowe skierowanie. Jeślibyś się zarejestrowała do przychodni X ale jeszcze przed wizytą okaże się, że terminy krótsze w przychodni Y, to możesz to skierowanie wycofać i w ciągu chyba 48 h wróci do puli niezrealizowanych i możesz wtedy przerejestrować się do Y

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka