Dodaj do ulubionych

poetyckie opisy dzieci

10.07.07, 11:41
jak poetycko możecie opisaćswoje maluchy, chodzi mi o noworodki
Obserwuj wątek
    • zona_mi Re: poetyckie opisy dzieci 10.07.07, 14:13
      A konkretnie to co masz na myśli?
    • zebra211 Re: poetyckie opisy dzieci 10.07.07, 17:05
      My może mniej poetycko. Stosujemy wszystkie możliwe gatunki zwierząt
      (myszoskoczku, koszatniczko, zimorodku - bo urodziła się zimą), również
      obcojęzyczne (jak np mandolinko bramborowa po czesku, co znaczy stonka
      ziemniaczana) oraz różnego rodzaju neologizmy, natchnienie samo przychodzi, gdy
      mówimy do Małej- Ty żaboszkrabie, dziabągu, ehhhhh....
    • hapkaj Re: poetyckie opisy dzieci 10.07.07, 17:07
      podoba mi sie dziabag...
      • kacha_m4 Re: poetyckie opisy dzieci 10.07.07, 17:18
        Ty mały dziadu lub gó..arzyku!Ładnie?tongue_outPP
    • eyes69 :) 10.07.07, 18:18
      Noworodku! Kochanie moje
      Ty jestes jak milosc
      Ile cie trzeba cenic, ten tylko sie do wie
      Kto cie stracil


    • nulka83 Re: poetyckie opisy dzieci 10.07.07, 18:45
      My naszą nazywamy cyckożłopem, gadkiem-smrodkiem, cycoholikiem, mało poetycko smile
      • spaska Re: poetyckie opisy dzieci 10.07.07, 19:22
        My tez mało poetyckosmile) u nas jest: dziabąg, gugasek, dziadyga, mąż jeszcze
        dokłada dzwońca, poza tym wszystkie kochania, sloneczka itp oraz zdrobnienia
        imienia + wszelka twórczość powstała pod wpływem chwili
    • deela poemat 10.07.07, 19:29
      o zasrańcze przebrzydły
      coś swe wnętrze ukazał
      dobitnie zalewając
      mamę poprzez ulanie
      takoż smarze niewielki
      a kto do cholery kazał
      strzelać i rzucać żarciem
      na najlepsze ubranie?
      takoż staje się jasnym
      i w twym świecie przyciasnym
      mama to tylko mleczarnia
      i pieluszkozmienialnia




      INTERPRETACJA
      autorka w swoim wierszu wyraża radość życia i macierzyństwa a jednocześnie
      głębokie przytłoczenie codziennymi obowiązkami, związanymi z pojawieniem się
      nowego członka rodziny. Jednak mimo posługiwania się prymitywnym językiem, oraz
      zgrubieniami przejawia swą niezgłębioną miłość do dziecka mimo narastającego
      zmęczenia. Ponadto podmiot liryczny w ostatnich strofach wiersza posługując się
      słowem "mleczarnia" oraz neologizmem "pieluszkozmienialnia" czuje się nieco
      uprzedmiotowiony w roli matki.
      Wniosek jaki się nasuwa po analizie wiersza jest taki, iż miłości do dziecka nie
      trzeba wyrażać górnolotnymi i tandetnymi określeniami, można to także robić
      posługując się zgrubieniami, a także tworzeniem rzeczowników odczasownikowych
      (sr..-zasraniec) wyrażającymi podstawowe funkcje życiowe noworodka.
      • eyes69 no ladnie, ale... 10.07.07, 19:31
        moja inwokacja zdaje mi sie byc trafniejsza wink
        • deela troche hardkorowa 10.07.07, 19:48

    • dinobambino Re: poetyckie opisy dzieci 10.07.07, 23:03
      Ja mam Julkę i mówię: córka-julka, julinek, słońce-gorące, kupkorobek, itd.
    • sla60 Re: poetyckie opisy dzieci 10.07.07, 23:17
      A ja najczęściej mówię misio i zdrobnienia misiaczek misiątko itp choć zdarza
      się kaczorek, amu, brumbrum itp
    • cleopatra80 Re: poetyckie opisy dzieci 10.07.07, 23:28
      ja na swoją córeczkę mówię po prostu ANIOŁKU
      • sla60 Re: poetyckie opisy dzieci 10.07.07, 23:34
        też tak mówimy - ładnie prawda
        • dariamat Re: poetyckie opisy dzieci 11.07.07, 00:07
          A my naszego synusia nazywamy wilczkiem i piszczałką smile) Bo nie płacze tylko tak
          fajnie piszczy, jęczy i zaciąga jak wilk wink))
          • dariamat Re: poetyckie opisy dzieci 11.07.07, 00:08
            acha i jeszcze "pijawka"
            • szczepanka_mamka Re: poetyckie opisy dzieci 11.07.07, 12:37
              wszystkie zdrobnienia są superrrr!!!
              ale mi bardziej chodzi o opisy wyglądu dzieci np. Twoje oczy są jak......,
              Twoje włosy są jak......, Twoje usta są jak....., itp.
              • druuna Re: poetyckie opisy dzieci 11.07.07, 12:44
                Hmmm no ale dzieci są takie malutkie, że raczej bierze sie pod
                uwagę "całokształt". wink))) hihihihi Moja Zuzia (11 miesięcy) to pełzaczek, pani
                bąbelek, rybka, żabka albo żuczek, jej pupa to pupala-kupala a jej rączki to
                łapki-drapki.
                • szczepanka_mamka Re: poetyckie opisy dzieci 11.07.07, 12:50
                  a jak byś mogła opisać jej wygląd zeznętrzny?
                • szczepanka_mamka Re: poetyckie opisy dzieci 11.07.07, 12:50
                  zewnetrzny
                  • druuna Re: poetyckie opisy dzieci 11.07.07, 12:54
                    hmmm a co ty jakis poemat piszesz? wink))))
                    hmmmm oczka jak orzeszki laskowe, usteczka ciamkające jak dwa zające na łące
                    kapustę zjadające hihihihih rozpędziłam się :p rączki delikatne jak dotyk
                    skrzydeł motyla, nóżki stawiające nieśmiałe kroczki niezdarne jak pierwsze
                    promyczki słońca o poranku, włoski gładkie jak jedwab, nosek jak guziczek
                    .....
                    o to chodzi? wink)))
                    wiesz, szok! poważnie musiałam się skupić żeby cośt akiego powymyslac bo na
                    ogół rzeczywiscei patrze na Zuzię jako na całośc wink
                    • szczepanka_mamka poemat pisze!!! 12.07.07, 09:50
                      ale wypaliła się moja wena twórcza sad(

                      właśnie o cos takiego mi chodziło jak napisałaś.
                      • dariamat Re: poemat pisze!!! 13.07.07, 22:25
                        ...a dupcia jak islandzki gejzer o brzasku słońca wink)
    • mama_piotrka07 Re: poetyckie opisy dzieci 11.07.07, 12:52
      Ja o swoim mówię Kurczak. Bo jak się urodził to robił miny jak Grzegorz Halama
      Oklasky. Mąż z bólem serca ale znosi smile

      A z tekstów własnych to zwykle podając mi małego do karmienia mąż wydaje komendę
      "do Cyca, gotowy, ssij". I żebyście widziały jak syn go słucha smile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka