ziemiagn
22.03.08, 11:16
Nasza Córcia ma 13 m-cy i czekaliśmy na nią bardzo
długo. Myślę już o drugim dziecku, bo latka lecą,a
bardzo chcę mieć czteroosobową rodzinkę, ale...boję
się jak sobie poradzę z dwójką takich maluchów. Teraz
przy jednym wieczorem(albo i rano po cięższej nocce)
jestem już baaardzo zmęczona. Gdybyśmy
zaczęli "pracować" nad tematem już teraz, różnica
wieku wyniosłaby ok 2 lata.Czy to jest do ogarnięcia
przez przeciętną mamę bez nadmiaru energii? No i
sprawa samopoczucia starszego dziecka : teraz jestem
cała tylko dla niej, a potem przecież będę musiała się
rozdwoić! Nie chciałabym, żeby się na początku czuła
odrzucona- jak to zrobić przy noworodku? Wiem, że z
biegiem czasu dzici na ogół cieszą się z rodzeństwa,
ale jak przetrwać ten pierwszy rok ??? Dziewczyny -
jak to było u Was, jak sobie radziłyście z organizacją
czasu i jak uchronić starsze dziecko przed uczuciem,
że nie jest juz dla mamy taka ważne i kochane?