Dodaj do ulubionych

przedszkole

23.03.09, 15:15
słuchajcie, czy w Toruniu wydarzy sie cos w kwestii przedszkola, czy
powstaną nowe ciekawe placówki, gdzie nie będzie w grupie 30 osób, z
ciekawymi zajęciami, z kreatywnym podejściem do dziecka, z
wykorzystaniem nowych metod nauczania np. nauka czytania klockami
Logo? Może przesadzam, to oświećcie mnie, ale mam wrażenie, że
sytuacja wyżu doprowadziła do tego że cena przedszkoli rośnie a
jakość spada.
Obserwuj wątek
    • poradnia.rodzinna Re: przedszkole 23.03.09, 18:27
      Zapraszamy do Gniazdka. 15 osób w grupie, o naszym sposobie pracy z maluchami
      można poczytać tutaj: www.centrumgniazko.pl. Wprawdzie dopiero w kwietniu/maju
      będziemy wiedzieć iloma miejscami wolnymi będziemy dysponować w najbliższym roku
      szkolnym, ale wstępnie zapisywać się można już dzisiaj.
      • pr_monika Re: przedszkole 25.03.09, 11:10
        tak zapoznałam sie z Państwa stroną, i oprócz małych grup to niestety nie widzę
        aby ten punkt się specjalnie czymś wyróżniał od innych placówek. Przepraszam,
        jeżeli Panią uraziłam, nie taki mój cel, ale z tych informacji wynika że nie
        działacie pod nadzorem Kuratorium Oświaty, czyli tak naprawdę nie jest to
        przedszkole, zajęcia językowe nie prowadzi nauczyciel angielskiego,tak naprawdę
        nie ma jakichkolwiek zajęć dodatkowych z których mogłoby skorzystać dziecko.
        Jeszcze raz zaznaczam że nie mam na celu krytykować, moje starsze dziecko
        uczęszcza już do przedszkola , młodsze jest zapisane - żal mi tylko jak wracamy
        od znajomych z Warszawy czy Poznania i słyszę o placówkach w jakich sa ich
        dzieciaczki to mi żal że w Toruniu jest taki mały wybór....
    • sylwiksylwik Re: przedszkole 25.03.09, 14:32
      mam jednak wrazenie, ze takie placowki, jak mowisz, w duzych miastach kosztuja
      duuuzo wiecej miesiecznie niz te w toruniu (grubo ponad 1000 zl). Mowie o takich
      gdzie jest 15 dzieciakow w grupie.
      W toruniu.... mysle ze dopoki jest za malo przedszkoli dopoki dzieciakow w
      grupie bedzie duzo.
      Moje dziecko chodzi do Muchomorka. Widze wady tego przedszkola jak i zalety. O
      wadach na forum publicznym jednak nie napisze. Zaleta, ktora przewazyla i
      zdecydowalismy kiedys zostawic dziecko w tym przedszkolu, sa dla mnie panie
      nauczycielki, na ktore trafilo moje dziecko. Zaleta jest to ze na 30 dzieci jest
      zawsze 2 nauczycielki. Sa dwie nauczycielki podstawowe i jedna pomoc (pomoc tez
      ma wyksztaucenie pedagogiczne) i te panie do pomocy na ogol "awansuja" do rangi
      nauczycielek jak sie sprawdza.
      Nasze przedszkole od wrzesnia bedzie kosztowalo 550 zl za miesiac w tym jest
      angielski, rytmika i cos jeszcze, ale jak dziecko chce chodzic na dodatkowe
      zajecia to wychodzi jeszcze kilkadziesiat zl (szkola pamieci jest najdrozsza).
      Wielu ludzi sie strasznie burzy (ta cena), ale skoro pani dyrektor ma o wiele
      wiecej chtnych niz miejsc to dlaczego ma nie podnosic ceny?....

A o nowych placowkach..... mysle ze to ogromna inwestycja poprostu.
    • pr_monika Re: przedszkole 26.03.09, 12:03
      jasne że sa przedszkola np. Montessori droższe od innych, też ze
      względu na materiały które są drogie, ale np. znam przedszkole w
      Warszawie, bardzo fajne, 15 -osobe gr, dwie panie przedszkolanki,
      czynne do 18 albo 19, mnóstwo zajęc z których dziecko jak chce to
      korzysta: ceramika, joga dla dzieci,teatr, judo, angielski,
      tańce,gimnastyka umysłu, mnóstwo wyjazdów na wystawy - mają swój
      autobus piętrowy,nie pamiętam co jeszcze. Koszt całości:800 zł.
      • myszmynia Re: przedszkole 26.03.09, 19:17
        zawsze mozna przeprowadzic sie do Poznania albo Warszawy i posyłac 4latka na
        joge, albo zajecia z nauki szybkiego czytania:) albo założyć takie przedszkole,
        zycze pozwodzenia i pozdrawiam
        • aleks2539 Re: przedszkole 26.03.09, 20:52
          może jestem nienormalna, ale wydaje mi się że podstawą dla cztero czy pięciolatka jest zabawa a nie "gimnastyka umysłu czy nauka języka angielskiego". Wystawy? Na tym etapie to chyba bardziej plac zabaw jest wskazany...
            • barbie-torun cena podobna jak 2 lata temu 31.03.09, 09:51
              nie przesadzajcie
              panstwowe mają niewielką zwyzkę cen
              płaciłam 250 teraz 280
              a społeczne 450 - 500 lub prywatne 700-900!
              a nauka angielskiego wystarczy w 6 latkach 45min raz w tyg.

akademia znowu darmową reklamę zamieściła
              takie bogate prywatne firmy nie stać 100 zł na reklamę??
              zadziwiające...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka