kropkacom 26.06.08, 21:33 Czuje jakiś niesmak kiedy czytam że na koniec przedszkola rodzice dzieci składają się na srebrny zegarek czy biżuterię w prezencie dla przedszkolanek. Co za prezentomania. A na koniec podstawówki co dadzą? Telewizor? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mathiola Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 26.06.08, 21:34 poważnie??? Jezusiczku, a ja dałam dzisiaj (znaczy się syn dał) Merci i różę. Co za fopa ) Odpowiedz Link Zgłoś
dlania Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 26.06.08, 21:36 A mój lektor języka łacińskiego na studiach pytany, co chce dostać (po egzaminie) odpowiedział: skórzane sandały rozmiar 42. I dostał. Odpowiedz Link Zgłoś
dlania Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 26.06.08, 21:36 Matko, a ja znowu niechcąco o sandałach. Zasandalone dzisiaj nasze forum okrutnie. Odpowiedz Link Zgłoś
ibulka Re: dlania 27.06.08, 00:40 jak nie było skarpetek w komplecie, to się nie liczy Odpowiedz Link Zgłoś
kropkacom Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 26.06.08, 21:37 I nie chodzi mi o kasę jaką na to wydadzą rodzice bo ona się rozłoży na ileś tam osób. Chodzi o wydźwięk takiego prezentu. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Wydaje mi się jakoś niestosowny. Odpowiedz Link Zgłoś
bea116 Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 26.06.08, 21:53 Nie wiem jak to wytłumaczyć. Może po prostu tym, że rodzice chcą w ten sposób podziękować pani za kilka lat opieki nad dzieckiem i uważają, że sensowniej jest złożyć się np. po 30 zł i kupić jedną porządną rzecz niż przynieść kilkanaście czekoladek... myśmy np. swojej pani, którą bardzo lubiliśmy, kupiliśmy cyfrowy aparat do zdjęć, widzieć jej radość, bo nie miała takowego - bezcenne) Odpowiedz Link Zgłoś
dlania Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 26.06.08, 21:55 bea116 napisała: > Nie wiem jak to wytłumaczyć. > > Może po prostu tym, że rodzice chcą w ten sposób podziękować pani za kilka lat > opieki nad dzieckiem i uważają, że sensowniej jest złożyć się np. po 30 zł i ku > pić jedną porządną rzecz niż przynieść kilkanaście czekoladek... myśmy np. swoj > ej pani, którą bardzo lubiliśmy, kupiliśmy cyfrowy aparat do zdjęć, widzieć jej > radość, bo nie miała takowego - bezcenne) Mnie to przekonuje. Za rok (koniec przedszkola) pewnie spróbuje podsunąc zaangażowanym matkom ten pomysł. Ale u mnie panie sa 3;-( Odpowiedz Link Zgłoś
alanta1 Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 26.06.08, 21:47 Ale jak oni to techniczne robią, znaczy jak składają sie ? Bo ja się przyznam, ze nie bardzo znałam rodziców z przedszkola, może ze trzy matki tylko... W szkole to co innego, spotykamy się na zebraniach regularnie... Odpowiedz Link Zgłoś
mathiola Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 26.06.08, 21:51 to samo sobie właśnie pomyślałam. Ale zaraz sobie przypomniałam, że my to takie typy aspołeczne jesteśmy, więc może dlatego nigdy nic nie wiemy i nikogo nie znamy.... Może inni jakoś się komunikują ze sobą Odpowiedz Link Zgłoś
bea116 Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 26.06.08, 21:56 no a w przedszkolu nie ma u was zebrań?? Odpowiedz Link Zgłoś
mathiola Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 26.06.08, 21:58 u nas były takie ogólne, dla wszystkich, potem chwila w grupach.... ale ja mam pamięć krótką do twarzy, poza tym tych spotkań było... eee.... chyba 2 w roku Odpowiedz Link Zgłoś
alanta1 Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 26.06.08, 22:11 U nas było jedno zebranie na początku, potem jakieś luźne spotkania na Dzień Matki czy Dzień Dziecka. Ale o składkach na prezent jakoś nikt nie rozmawiał, może nie mieliśmy po prostu matki-społecznicy Odpowiedz Link Zgłoś
angazetka Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 26.06.08, 22:09 Żebyś wiedziała, że telewizor Kończyłam szkoły nie tak dawno temu, prezenty typu wypasiona mikrofalówka czy sprzęt rtv był normą. Odpowiedz Link Zgłoś
ulapod Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 26.06.08, 22:13 He, he To ja stara jestem. Swojemu wychowawcy w liceum kupiliśmy Wielką Encyklopedię Sportu Odpowiedz Link Zgłoś
kropkacom Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 26.06.08, 22:16 A ja chyba stara i aspołeczna I modlę się żeby wśród mamuś w grupie żadna społecznica się nie trafiła. Odpowiedz Link Zgłoś
mathiola kropkakom 26.06.08, 22:23 jakbyś na mnie trafiła, miałabyś to jak w banku ) Niestety, z jednym skończyłam, z drugimi zaczynam dopiero za rok edukację przedszkolną Odpowiedz Link Zgłoś
hexella Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 26.06.08, 22:20 To kwiatki juz nie wystarczą? Dziwaczny pomysł. W razie czego za rok będę studzić zapały wdziecznych rodziców, ostatecznie wyjdę na wredną sukę- nie pierwszy raz zresztą. Odpowiedz Link Zgłoś
przeciwcialo Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 26.06.08, 22:28 Ja walczyłam i skończyło sie na koszach róż. Odpowiedz Link Zgłoś
zelandia1 Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 27.06.08, 00:39 Są prezenty i prezenty. Nie widzę nic niestosownego aby kupić przedszkolance biżuterię, oczywiście w rozsądnej cenie. W końcu te panie przez cztery lata opiekowały się moim dzieckiem. Poza tym bardziej opłaca mi się złożyć po 30 zł i mieć z głowy kwiaty i czekoladki a nie wydawać nie wiadomo ile na kwiaty dla poszczególnych pań. Tak było w przedszkolu mojego dziecka, każda z pań dostała kwiaty i drobny prezent (do 140zł) a dzieci z kwiatami kupionymi w ramach składki podziękowały pani od rytmiki, gimnastyki, dyrektor i myślę że było im miło że również o nich ktoś pomyślał. Na koniec podstawówki też dałabym biżuterię jeśli tylko wiedziałabym że pani coś takiego nosi. Odpowiedz Link Zgłoś
maanki Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 27.06.08, 01:07 Starszy skończył teraz II klasę i jako prezent pani dostała lurki od wszystkich dzieci zich zdjęciami i życzeniami oprawione jak książka i po jednej róży od każdego dziecka - wzruszyła się i popłakała-taki prezent jest fajny w przedszkolu nie dawałyśmy nic oprócz kwiatka i to nie zawsze bez przesady Odpowiedz Link Zgłoś
truscaveczka Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 27.06.08, 08:47 maanki napisała: > Starszy skończył teraz II klasę i jako prezent pani dostała lurki od > wszystkich dzieci zich zdjęciami i życzeniami oprawione jak książka > i po jednej róży od każdego dziecka - wzruszyła się i popłakała-taki > prezent jest fajny > w przedszkolu nie dawałyśmy nic oprócz kwiatka i to nie zawsze > bez przesady > Jestem nauczycielką. Gdybym dostała taki prezent, też bym się popłakała Niestety, matki z mojej klasy uważały, ze elegancji wełniany pled/komplet biżuterii/coś tam sprawią mi więcej radości Odpowiedz Link Zgłoś
weronikarb Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 27.06.08, 08:02 To my w zeszlym tygodniu z synem dopiero aspolecznie wygladali Bylo ogloszenie o pozegnaniu 6-latkow (16.06) i organizowane z tej okazji ognisko. Oki przyjechalam z pracy wzielam kij ktory dziadek naszykowal, w torebke kielbase i poszlismy. Wiecie jakie bylo moje zdziwienie jak zobaczylam dziewczynki w falbankach, chlopcow z muszkami? Do tego kazdy kwiaty, co niektorzy jakies prezenty (male gabarytowo) popakowane. A u mojego zauwazylam ze nawet mala zaraza ma na kolanie podarte spodnie (rano byly jeszcze dobre) No nic przeczekalismy "akademie" na dworze, przypieklismy nad ogniskiem kielbase, amly zjadl i pojechalismy po meza do pracy Maly dzisiaj idzie ostatni dzien do przedszkola, kupilam po jednej rozy dla kazdej pani w podziekowaniu Odpowiedz Link Zgłoś
weronikarb Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 27.06.08, 08:03 acha jeszcze jedno ja bylam aby 2 razy aby na zebraniu ogolnym, nie zaprowadzam i nie przyprowadzam syna bo godz. otwarcia i zamkniecia nie zbiegaja sie z moimi Znam tam aby dwie mamy i to tylko na "czesc" z daleka Jestem nowa we wsi i chyba "inna" Odpowiedz Link Zgłoś
luxure Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 27.06.08, 08:25 A ja nie widzę w tym nic niestosownego. W końcu nauczycielka jest z tymi dziećmi ładnych kilka lat wkłada w swoją pracę jakieś emocje i wysiłek dlatego taki podarunek należałoby traktować jako wyraz uznania i wdzięczności. Złożenie się po 10 zł od dziecka nie jest jakimś horrendalnym wydatkiem. Srebrny drobiazg, czy komplet filiżanek (tak było u nas w przedszkolu) jest jak najbardziej na miejscu. A jednostki aspołeczne i chytre i tak zawsze będą czuły niesmak Odpowiedz Link Zgłoś
alanta1 Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 27.06.08, 08:41 luxure napisała: > A jednostki aspołeczne i chytre i tak zawsze będą czuły niesmak Hy, hy dobre Dlaczego zakładasz, ze jednostki aspołeczne=jednostki chytre ? Nie przyszło ci do główki, że jednostki aspołeczne we własnym zakresie załatwiają swoje sprawy ? DD Odpowiedz Link Zgłoś
truscaveczka Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 27.06.08, 08:49 luxure napisała: > A jednostki aspołeczne i chytre i tak zawsze będą czuły niesmak To ja jestem chytrą i aspołeczną nauczycielką, która nienawidzi prezentów od rodziców / uczniów. Odpowiedz Link Zgłoś
azajda Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 27.06.08, 09:01 <A ja nie widzę w tym nic niestosownego. W końcu nauczycielka jest z <tymi dziećmi ładnych kilka lat wkłada w swoją pracę jakieś emocje i <wysiłek to zależy u nas większość dzieci chodzi tylko rok do zerówki.Moje dziecko składa się tylko po 10 zł na kwiaty Odpowiedz Link Zgłoś
alanta1 Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 27.06.08, 09:16 Trus, a czy jako aspołeczna nauczycielka, która nienawidzi prezentów od rodziców / uczniów chciałabyś dostać na zakończenie album ze zdjęciami wszystkich dzieci z imprez szkolnych i wycieczek ? Taki opracowany przez dzieci, z dowcipnymi komentarzami ? To pytanie tez do innych nauczycielek Odpowiedz Link Zgłoś
przeciwcialo Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 27.06.08, 09:19 Jakbym była nauczycielka to popłakałabym sie ze szczęścia na taki prezent. To piekna pamiatka a nie kolejny komplet filizanek czy inna kurzołapka. Odpowiedz Link Zgłoś
przeciwcialo Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 27.06.08, 09:18 Przez tych ładnych pare lat pani dostawała wynagrodzenie za pracę. Uwazam że kwiety czy czekoladki sa na miejscu, jeszcze bardziej na miejscu zdjęcia dzieci czy ich prace. Odpowiedz Link Zgłoś
teraz_asia Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 27.06.08, 09:08 Fajniej byłoby pomysleć, jak w przypadku każdego innego prezentu, o czymś, co będzie miało dla obdarowanej osoby szczególną wartośc. Ja się zachwyciłam pomysłem, na który wpadła trójka klasowa u mojego syna. Na pożegnanie trzeciej klasy pani dostała piękny album, do którego dzieci same przygotowywały strony; każdy wkleił swoje zdjęcie, narysował coś charakterystycznego dla siebie, napisał, za co szczególnie dziękuje...Nie tylko pani się popłakała przy pożegnaniu Odpowiedz Link Zgłoś
kropkacom Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 27.06.08, 09:15 > Na pożegnanie trzeciej klasy pani dostała piękny album, do > którego dzieci same przygotowywały strony; każdy wkleił swoje > zdjęcie, narysował Gdybym była teraz nauczycielką to właśnie takie prezenty zrobione przez dzieci sprawiłyby mi największa przyjemność. Kupić jak się ma pieniądze można wszystka a usiąść, narysować, powklejać, powcinać czyli poświęcić czas znaczy dla mnie więcej. No ale ja to ja Odpowiedz Link Zgłoś
e_r_i_n Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 27.06.08, 09:36 Nie wiem, co w tym dziwnego - panie byly swietne, chcielismy im podziekowac za czas, cierpliwosc i serce przede wszystkim (zakonczenie przedszkola). Dostaly zegarki, ale i tak najwieksza radosc byla z albumow, w ktorych byly zdjecia dzieci i wlasnorecznie przez nie wypisane kartki. Wyszlo po 40 zł od dziecka - tyle trzeba by było wydac na jakis bukiet + czekoladki. Wole jednak skoordynowany prezent. A technicznie (bo ktos o to pytal) - widuje sie rodzicow przy przyprowadzaniu/odbieraniu i kilka osob, ktorym sie chce, 'egzekwuje ' wplate. Na 27 osob w grupie nikt nie mial problemu ze skladka (w sensie nie byl przeciw) - a ludzie raczej nie zahukani. Odpowiedz Link Zgłoś
kropkacom Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 27.06.08, 09:42 Tak z ciekawości, a jak by któryś rodzic był przeciw? Moim zdaniem rodzice uczniów nie są od tego żeby kupować nauczycielom biżuterię. Odpowiedz Link Zgłoś
e_r_i_n Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 27.06.08, 09:43 To by nie dał. Rodzice decyduja o tym, co chca kupic - wiedzielismy, ze zegarek to bedzie cos, co panie ucieszy, wiec to kupilismy. Obie strony zadowolone, wiec jaki problem? Odpowiedz Link Zgłoś
kropkacom Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 27.06.08, 09:47 > To by nie dał. I tak byście przeszły nad tym do porządku dziennego? Ja się tam mogę składać na kwiaty ale nie na biżuterię czy sprzęt rtv. I nie chodzi mi o pieniądze. Odpowiedz Link Zgłoś
kropkacom Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 27.06.08, 09:49 I nie mówię tego tylko jako matka ale też jako była nauczycielka. Ja bym niestety takiego prezentu nie przyjęła. Odpowiedz Link Zgłoś
e_r_i_n Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 27.06.08, 09:57 Nasze panie przyjely, rodzice nie mieli problemu. Jakie wiec znaczenie ma Twoj poglad na ta sprawe. BTW zegarek z dedykacja kupilismy naszej wychowawczyni na zakonczenie liceum. Byl to pomysl nasz, czyli uczniow. I tez nikt z tym nie mial problemu. Odpowiedz Link Zgłoś
e_r_i_n Re: Duże prezenty dla przedszkolanek. 27.06.08, 09:55 kropkacom napisała: > I tak byście przeszły nad tym do porządku dziennego? Oczywiscie. A co mialybysmy zrobic? Komornika nasłac. Skladka byla dobrowolna. I nikt nie mial z tym problemu - czesciej bylo pytanie, czy aby nie za mało. Odpowiedz Link Zgłoś
jk3377 to zalezy gdzie..u nas tak nie jest.. 27.06.08, 11:52 jak sobie rodzice na to pozwalaja i przyzwyczajaja nauczycieli to tak maja...przeciez sam nauczyciel nie mowi co mu maja dac i za ile i ze w ogole cos...sami rodzice do tego doprowadzili... Odpowiedz Link Zgłoś