Dodaj do ulubionych

Tramwaj uderzył w tramwaj. 12 osób poszkodowanych

28.02.10, 13:02
Trojmiasto.pl było szybsze. Oszczędziło mi czekania na tramwaj. Dzięki za
super spóźniony news!
Obserwuj wątek
    • Gość: cyryl Oliwa? IP: *.chello.pl 28.02.10, 14:28
      Dziwne... Zawsze byłem przekonany, że to skrzyżowanie jest we Wrzeszczu, a
      Oliwa jest o dwie dzielnice dalej (Strzyża i Przymorze). Ale przecież gazeta
      jest nieomylna. Od dzisiaj będę mówił, że mieszkam w Oliwie!
      • zwykly_troll Re: Oliwa? 28.02.10, 16:26
        Gość portalu: cyryl napisał(a):
        > Dziwne... Zawsze byłem przekonany, że to skrzyżowanie jest we Wrzeszczu, a
        > Oliwa jest o dwie dzielnice dalej (Strzyża i Przymorze). Ale przecież gazeta
        > jest nieomylna. Od dzisiaj będę mówił, że mieszkam w Oliwie!

        no widzisz, jakich ciekawych rzeczy się można z gazety dowiedzieć? ;]
    • Gość: pasazer stan gdanskich tramwajow IP: 188.33.147.* 28.02.10, 19:02
      Kolejne zdarzenie z powodu (najprawdopodobniej) niesprawnych hamulcow w 105.
      Dopuki nikt nie zginie pseudokontrole w ZKM beda wygladaly jak wygladaja.
      Przechodzac dzisiaj kolo jednego z przystankow widzialem zatrzymujacy sie na
      przystanku tramwaj - zgrzyt hamulcow szynowych, dzwiek awaryjnego dzwonka - to
      najpopularniejszy sposob hamowania gdanskich skladow typu 105. Jest to
      powszechnie wiadome, wypadki zdarzaja sie co chwile, ale w raporcie z
      "kontroli" mamy najlepszy wynik w kraju - 100% sprawnego taboru.
    • Gość: wojtek Wypadek tramwajów we Wrzeszczu. Nie zadziałały ... IP: *.ds.pg.gda.pl 28.02.10, 20:43
      na faktytrojmiasto.pl jest wiecej fotek :-)
    • piot-r serwis ZKM 01.03.10, 01:03
      ten sam skład (1323-4), przedtem 1323-4-5, jakies 3 lata temu
      stracil sterowność, motorniczy nie mial wpływu na tramwaj i nie mogł
      go zatrzymac - pojazd nie zatrzymał sie na przystanku Pomorska, nie
      zmienił zwrotnicy, rozpedzony przejechal przez cale skrzyzowanie na
      czerwonym swietle (przejazdy i przejscia dla pieszych) i zatrzymal
      sie na innym tramwaju - uderzyl w niego (wagon 1252) . Nikomu nic
      sie nie stalo. Pisal o tym Michal Tusk, okazalo sie ze w jakichs
      dokumentach tramwajowych dopuszczających do ruchu brakowalo stron,
      czesc byla zafalszowana. Tusk sugerowal nieodpowiednie serwisowanie
      tramwaju.
      Około rok temu ten sam sklad stracił sterownośc i przy przystanku
      Jaskowa Dolina nie zatrzymal sie na czerwonym swietle i staranowal
      na przejeździe jakis samochod.
      Wczoraj znowu uderzyl w tramwaj i znowu najprawdopodobniej sklad nie
      reagowal na dzialania motorniczego.
      Oprócz tego horror dzieje sie w innych wagonach. Pomijam brak
      ogrzewania, niesprawne drzwi czy hamulce, ale juz zdrzylo sie ze
      wagony sie rozczepiły w trakcie jazdy, z wagonów w trakcie jazdy
      odpadają silniki. CO SIE DZIEJE??
      Przecież wagony 105 N nie sa bardzo stare, są młodsze od dortmundów,
      a jak wygladaja wszyscy wiemy.
      Ja ze swojej strony dziekuje Bogu ze zadowolona z siebie dyrekcja
      zkm nie zarządza żadna linią lotniczą.
      Mam jednak pytanie - do wladz miasta. Jak długo jeszcze będziecie
      tolerować niekompetencję dyrekcji ZKM?
      • piot-r znalazłem profesjonalny opis 01.03.10, 01:30
        za gdanskietramwaje.pl

        news z 2008:

        W piątek 25 lipca, około godziny 15:30 doszło do poważnego wypadku z
        udziałem składu 1323+1324+1325 (linia 6, kierunek Jelitkowo) na
        skrzyżowaniu alei Grunwaldzkiej i Wojska Polskiego. Tramwaj ze
        znaczną prędkością uderzył w auta stojące na zachodniej jezdni al.
        Grunwaldzkiej. Uszkodzone zostały 4 samochody, 2 ranne osoby
        przewieziono do szpitala.

        Przyczyną wypadku był całkowity zanik sterowania w składzie
        1323+1324+1325 - mimo usilnych prób zatrzymania tramwaju hamulce nie
        zostały załączone. Skład wjechał na skrzyżowanie tocząc się z
        prędkością ok. 30 km/h.

        Warto podkreślić, że z tej samej przyczyny doszło do zderzenia w
        listopadzie 2005 na skrzyżowniu Pomorskiej i Chłopskiej. Ten sam
        skład (bez wagonu 1325) wykonywał kurs na linii 2. W skutek zaniku
        sterowania niemożliwe było przełożenie zwrotnicy Oliwa Jelitkowo i
        zatrzymanie tramwaju. Skład pojechał w kierunku Oliwy po czym
        uderzył w tył zestawu 105Na #1251+1252 na przystanku Gospody


        i moje trzy grosze
        Po pierwszym wypadku, mial byc opublikowany raport o stanie
        gdanskich tramwajów, nie zostal opublikowany nigdy.
        GDAŃSKIE TRAMWAJE SA POJAZDAMI NIEBEZPIECZNYMI i nikogo to nie
        interesuje mimo duzej ilosci incydentow.

        W duzych miastach transport miejski jest jednym z priorytetow
        prezydentow miast.
        O priorytetach gdańskiego prezia przez grzecznosć nie wspomne.
        pozdrawiam
      • Gość: jd Re: serwis ZKM IP: *.eti.pg.gda.pl 01.03.10, 09:16
        No a w tym wypadku skład zawinił staniem na przystanku. Ehhh, profesjonalizm komentujących.
        • Gość: s czytanie ze zrozumieniem tych z ETI IP: *.static.maxnet.net.pl 01.03.10, 10:09
          jeszcze raz przeczytaj artykuł. stał N8C, jechał trefny 1323. swoją drogą nóż
          się w kieszeni otwiera jak się czyta historię tego wagonu...
    • Gość: Hermenegilda Jaga Wypadek tramwajów we Wrzeszczu. Nie zadziałały ... IP: 149.156.58.* 01.03.10, 07:57
      Ten "stary" tramwaj 105N jest młodszy niż cudowny Dortmund, ale to tylko
      szczegół...
    • Gość: sa Wypadek tramwajów a PO co na to? IP: 94.78.189.* 01.03.10, 10:33
      przecież rządzi w mieście. A może to Kaczyńscy psują tramwaje hahaha?
      • Gość: Espen nie młotku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.10, 12:03
        Tramwaje psują pasażerowie. I chćby ZKM wydawało dziennie 100 mln na
        ich naprawę hołota i tak je zniszczy.
        • piot-r młotku 01.03.10, 12:20
          zwłaszcza hamulce psują ci wstretni pasazerowie.
          W ogole odnosze wrazenie ze zkmowi najbardziej przeszkadzaja
          pasazerowie ...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka