Dodaj do ulubionych

Urzędnicy ukarani za błędy

IP: *.telis.gda.pl 22.02.04, 21:39
TYLKO upomnienie i nagana, dobre??? Jejku przecież ta restrukturyzacja budzi
tyle kontrowersji, nie jest akceptowana przez społeczeństwo w żadnej mierze,
Pan prezydent zapomiał jaką funkcje pełni i szkoda i przerażające jest to,ze
jest takim autokratą, brrr.... Panie PREZYDENCIE APELUJE, O ROZSĄDEK, skoro
Panowie Nocny i Mincwicz popełnili taki bład, to jaką mamy pewność,że nie ma
róznie powaznego błędu w tej restrukturyzacji, dlaczego dobra osobiste i
uprzedzenia góruja nad rozsądkiem w wyborze szkół do restrukturyzacji.
Przyjeto jakies tam kryteria, po czym nie zrobiono analizy porównawczej, nie
przyjeto rzadnej metodologii aby wyciągnąć z tego wnioski, likwiduje się
szkoły, które mają niski koszt utrzymania jednego ucznia, któe maja dużo
chętnych i liczne klasy. "Wrzuca się" je do szkół o bardzo wysokich kosztach
utrzymania, ale Dyrektor to kumpel od np. "piłki". Boże to przecię tak byc
nie może. Zyjemy w kraju demokratycznym i skoro Społeczeństwo Miasta Gdańska
NIE WYRAŻA ZGODY NA TAKA RESTUKTURYZACJĘ
Obserwuj wątek
    • Gość: bekas Re: Urzędnicy ukarani za błędy IP: 62.233.233.* 22.02.04, 23:16
      To najmniejsza kara jaka mogła ich spotkać.Za ich wielką indolencję w
      zarządzaniu oraz arogancję jaką wykazują na każdym kroku już dawno powinni
      zostać odwołani.
      • Gość: Felix Re: Urzędnicy ukarani za błędy IP: 62.233.169.* 22.02.04, 23:36
        Nie zgaDZAM SIĘ ABY MOJE PIENIOĄDZE Z PODATKÓW SZŁY NA SZKOŁY W KTÓRYCH UCZY
        SIĘ KILKUSTET UCZNIÓW JAK SZKOŁA JEST ZAPROJEKTOWANA NP NA 1000. tO TYLKO
        PRZYKŁAD Z TYMI LICZBAMI. Wolę aby te pieniądze poszły na drogi, spotr,
        bezpieczeństwo, zieleń, ekologię. Trudno. Jest niż demograficzny i to
        noirmalne, że musi to pociągnąć za soba zwolnienia nauczycieli. Czy oni sa kimś
        szczególnym. Przedsiębiorca, robotnik, wykonujacy wolny zawód sa gorsi moga być
        zwolnieni a nauczyciele to święte krowy. Dzieci beą miały z tego co tu piszą
        szkoły i zapewnione nauczanie. Jak gazeta bankrutuje to kilkunastu dziennikarzy
        traci pracę i takie sa prawa rynku. Jak się rodzi połowa mniej dzieci to trzeba
        zwolnić 30% nauczycieli. Chociaż proporcja i fakty (większośc nie zostanie
        zwolnionych) są i tak przychylne dla mających podleć zwolnieniu. Większość
        nauczycieli żyje jeszcze mentalnie w socjaliżmie. Załużcie prywatną szkołe,
        wydzierżawcie szkołę od miasta i ciężka pracą zarobicie kupe kasy i
        udowodnijcie swoją wielkość. Ale najlepiej z dzieciakami namalować 50 plakatów
        i krzykiem wywalczyć swoje. Nie tędy droga. Sami się krzywdzicie tak na prawdę
        bo całe życie bedziecie zarabiać te 1300 zł i bedziecie psiczyć na cały świat.
        Jeszcze tylko napiszę, że w socjalnym państwie opiekuńczym Szwecji nauczyciele
        mają tydzień pracy 35 godzinny (6x5 - i tak mniej niż inni 8x5 - 40 godz.)Nasi
        nauczyciele mają 18 godz!!!. Ale wiem te klasówki do sprawdzania, xera dla
        uczniów, niepłatne godziny nadliczbowe, dyżury itd... Zapominają tylko dodać,
        że godzina nauczyciela trwa 45 min.
        • doraa Re: Urzędnicy ukarani za błędy 23.02.04, 02:42
          A na rządy namaszczonego Adamowicza to się zgadzasz?
          A na szkoły zbudowane na 1000 uczniów tez sie zgadzasz?
          Co do jednego sie zgadzam, ze niektórzy nauczyciele sa swietymi krowami i nie
          powinni w ogóle pracowac w szkole. Ale tym sie chyba nie zajmuja panowie z
          artykułu.....

        • Gość: mama Re: Urzędnicy ukarani za błędy IP: *.telis.gda.pl 23.02.04, 09:22
          O Chryste!!! JAK CIEMNOTA!!! Po pierwsze to RODZICE walcza o szkoły,UCZNIOWIE
          też by chcieli ale mimo , iż mają 18-19lat nie moge , bo jak uczeń może
          decydować o szkole "jego zadaniem jest się uczyć" -TAK RADNI, WŁADZE MIASTA
          REAGUJA NA PROTESTY, PROSBY UCZNIÓW, no bo prawa wyborcze mają, głosować na
          Radnych i Przeydenta mogą, ale walczyć o swoje dobro - NIE WOLNO. Na dodatek w
          szkole Mówi się o jakości pracy, (bada się to, już rodzice niemalże nocują w
          szkole a co dopiero nauczyciele- tu wyjasniam te 18 godzin) a ZAMYKAJĄC SZKOŁY
          chce się zamknąć te, które mają niski koszt utrzymania jednego ucznia!!! TE W
          KTÓRYCH JEST DUŻO UCZNIÓW W KLASACH!!! Uczniowie jak kazdy klient ma prawo
          wyboru i wybiera szkołę, ale jego wyborów sie nie szanuje. Absolutnie zgadzam
          się, że trzeba restukturyzować szkolnictwo, ale TA RESTUKTURYZACJA NIE JEST
          PRZEMYSLANA, NIE JEST MĄDRA - TU CHODZI O DOBRO ALE NIE GDAŃSZCZAN ALE PANA
          NOCNEGO I MINCEWICZA, PROSZĘ UWIERZYĆ
    • etrusek reforma jest potrzebna 22.02.04, 23:47
      o ludzie o małych móżdzkach. restrukturyzacja edukacji w gdansku jest
      potrzebna. zgadzam sie na likwidacje szkol i przedszkoli w dzielnicach ktore
      kiedys byly wylwgarniami dzieci tak jak przymorze - teraz przymaorze to
      dzielnica ludzi starych, a nowe dzieci rodza sie na chełmie, osowej, i innych
      peryferiach miasta.
      nie zmienia to faktu, ze nocny i mincewicz to dupki i i juz dawno powinni
      poleciec na bruk. ale coz, na uklady nie ma rady. przydalby sie w gdansku taki
      kaczynski jak w warszawie i pozamiatal troche te zasiedziale dyrektorskie
      gabinety.
      • Gość: tesa Re: reforma jest potrzebna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.04, 07:36
        byc moze etrusku stac cie tylko na tyle zeby obrazac ludzi ,skoro wiesz ze
        reforma jest potrzebna to moze zastanowisz sie takze nad tym w jaki sposob ja
        przeprowadzic i zamiast tych "dupków" sam zasiadziesz na fotelu prezydenckim
        przy okazji zobaczysz jak to wspaniale jest reformowac.Tylko czy ty masz o tym
        pojecie?
        • Gość: GDAŃSZCZANKA Re: reforma jest potrzebna IP: *.telis.gda.pl 23.02.04, 09:29
          Z milą chęcią usiądę w fotelu Prezydenckim, mam odowiednie wykształcenie,
          niestety nie należę do żadnej partii i w Polsce nie lubi się kobiet, ale jakby
          co chętnie zajme się restrukturyzacją szkolnictwa. Na dzień dzisiejszy
          proponuję zatrudnić fachowców, co przygotują strategię działania, całej zmiany
          i nie doprowadzą do "dołka".
        • etrusek Re: reforma jest potrzebna 23.02.04, 20:06
          Nie ja pchałam się na stołki w urzędzie, a jeśli osoby, które ładuja się na nie
          są niekompetentne to są po prostu dupkami. Pan dyrektor Wydziału Edukacji to
          typowy przykład niekompetentnego ślizgacza. Od kiedy ma zastepcę, na którą
          zwalił całą robotę to nie robi dokładnie NIC.
    • Gość: skanadal ta kara to kpina?! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.04, 07:41
      nieudacznicy siedzący na stołkach tylko dzieki koneksjom (mincweicz jest
      szwagrem sowińskiego) a za byle jaka pracę, której efektem mogą być
      wielomilionowe straty miasta upomnienie ?!! nagana?!! na bruk powinni poleciec
      i jeden i drugi to ich może jeszcze nauczyć porzadnej pracy
      • mpiackus Mincewicz szwagrem Tomasza Sowińskiego 24.02.04, 14:29
        Powyższa informacja tłumaczy zatem dlaczego Dyerktorem Wydziału nie jest
        fachowiec a rodzina byłego Wojewody, a obecnie radnego. Ręce i nogi się uginają
        na d takimi koneksjami. Myślałam, że takie kumoterstwo jest możliwe w małych
        wiejskich gminach, ale nie w Gdańsku.
        Nocny o ile pamietam, tez był kiedyś szefem od edukacji, ale niczym nie
        zabłysnął. Mierny ale wierny.
    • Gość: George Re: Urzędnicy ukarani za błędy IP: *.crowley.pl 23.02.04, 08:20
      Nieudolny i nie decyzyjny i bardzo słaby Wiceprezydent Nocny jest wart
      Prezydenta Adamowicza i jego doradców dawnych dziennikarzy i pani Janczarek nie
      mówiąc już o Ryszardzie Grudzie.Cała ekipa jest bardzo słaba, ale takiego
      Prezydenta wybraliśmy.Mogło być gorzej bo kontr kandydatem był Marek Formela
      człowiek o etyce geszefciarza,który swoje poglądy ukrywa dopisując swoje myśli
      do artykułów innych dziennikarzy piszących u niego.W Gdańsku czas na zmiany-
      potrzebna jest silna osobowość zdolna do podejmowania decyzji,a nie ciepłe
      kluski.
    • Gość: gdanszczanin Re: Urzędnicy ukarani za błędy IP: *.hevelius-r1.pro.gdansk.sint.pl 23.02.04, 09:28
      Osobiście sprawdzilbym powiązania Pana Krzysztofa Mincewicza z prywatnymi
      szkolami w Gdańsku. Te instytucje są żywo zainteresowane budynkami po
      zlikwidowanych szkolach. A z tego co wiem, z dyrektorem jednej z nich pan
      Krzysztof jest w duzej zażylości. (szkoly prywatne byle czego nie wezmą,
      napewno nie są zainteresowane byle jakim budynkiem w byle jakiej lokalizacji).
    • Gość: jan Re: Urzędnicy ukarani za błędy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.02.04, 09:43
      To niezbyt rozsądne likwidować szkoły zmniejszenie ilości dzieci w klasach może
      podnieść poziom nauczania. Ten dziwny pomysł spowoduje zwiększenie bezrobocia.

      Nakłady na szkoły należy zwiększać a nie zmniejszać.

      Taki dziwaczny pomysł pochodzi chyba od PO.

      Znowu przekręt i to jeszcze przed osądzeniem mafi która sprzedała GPEC niemcon
    • Gość: obserwator 1 Re: Urzędnicy ukarani za błędy IP: *.chelmnet.pl 23.02.04, 10:05
      No cóż, rzeczywiście kara żadna, każdy inny śmiertelnik wyleciałby z hukiem z
      posady. Więcej nalezało sie za cynizm, małoduszność i arogancję dla tych
      panów ; pominięto jeszcze jedną panią - z-cę pana Mincewicza. Ludzie, opanujcie
      się , to nie chodzi o dobro dzieci, to interesy, forsa i korupcja. Ciekawe, czy
      poleci tym panom premia? Pan kurator nie dał zrobić sie na szaro-myśli chłop!
      Chwała Panu !Jest w naszym kochanym mieście dużo więcej takich afer, nie dajmy
      się, szukajmy błędów i patrzmy na ręce naszym włodarzom, bo dopiero za kilka
      ładnych lat konsekwencje ich decyzji poznamy na własnej d...A te kółeczka
      wzajemnej adoracji też powinno się wytropić i opublikować.
      • Gość: MUSTAFA Re: Urzędnicy ukarani za błędy IP: *.gdynia.mm.pl 23.02.04, 10:18
        KARA....MUSTAFA....
    • Gość: xyz Re: Urzędnicy ukarani za błędy IP: 62.233.233.* 23.02.04, 17:23
      banda szubrawców i krętaczy, wątpię czy te "kary" ich czegos nauczą i skłonią
      do myślenia.
    • Gość: Gdańszczanin oby doszło do skutku IP: 62.181.161.* 23.02.04, 17:47
      Mam głęboką nadzieję, że likwidacja szkół dojdzie do skutku i nasze pieniądze
      będą lepiej zagospodarowane niż utrzymywanie pustych szkół.
      Ludzie, czy Wy naprawdę jesteście osłami, czy tylko takich strugacie, przeciez
      proces restrukturyzacji sieci szkół JEST KONIECZNY!!!
      • Gość: Wincenty K Re: oby doszło do skutku IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 23.02.04, 18:21
        Potwierdzam-oby doszło do skutku...ale nie w formie przygotowanej przez
        w/wym Panów.Dlaczego? Bo ogólnie mówiąc ci Panowie nie mają specjalnego
        pojęcia o realiach gdanskiej oświaty i ,co wydaje się równie ważne nie widzą
        całości problemów edukacji,wychowania,opieki i sportu w Gdańsku a także nie
        mają wizji jak winna gdanska oświata funkcjonować w przyszłości,by zredukować
        do minimum fatalne skutki tzw'reformy oświaty" obowiazującej w tym kraju.Wydaje
        się,że celem restrukturyzacji winny być:podniesienie poziomu gdanskiej oświaty
        /szeroko pojętej/,weliminowanie skutków radosnej twórczości "reformatorów",
        doprowadzenie do rywalizacji /dobrze pojętej,czyli w sferze poziomu czynników
        istotnych w edukacji,wychowaniu ,opiece i sportu/szkół oraz/w tej kolejności/
        efektywnego i realnego wydawania aktualnie możliwych nakladów.Ale Panowie
        zapomnieli,w swoim zadufaniu,że są w gdańskiej oświacie ludzie być może
        madrzejsi od nich na tym poletku,choćby z racji doswiadczenia i znajomości
        zagadnień-więc zrobili jak zrobili...Wg moich obliczeń narazili podatników
        na co najmniej 10 mln zlotych niepotrzebnych wydatków....Nie ma lewara na
        Krzysia i Waldemara ?!
      • Gość: GDAŃSZCZANKA Re: oby doszło do skutku IP: *.telis.gda.pl 23.02.04, 22:16
        O Boże to nie my jesteśmy ciemni i głupi a Pan, bo zgodzę się z Panem, ze
        szkoły, które nie maja uczniów trzeba zamykać, ale u Nas zamyka się szkoły,
        które mają nabór, do których na jedno miejsce stara się ponad 3,5 osoby na
        jedno miejsce - PRZYKŁADEM JEST ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 10 W GDAŃSKU, który
        w całej swojej stukturze szkół młodziezowych to technikum elektroniczne - 12
        klas technikum elektronicznego, 5 liceum profilowanego o profilu zarzadzanie
        informacją i elektroniczym oraz 1 liceum technicznego o profilu elektronicznym
        i TYLKO 1 klasa zasadniczej szkoły zawodowej!!!!
        Zamyka się dobre szkoły a z mało atrakcyjnych kosztem innych szkól chce zrobić
        się "dobre" szkoły.
        Nie tędy droga i nie w taki sposób, Panowie Nocny i Mincewicz nie wiedzieli o
        przepisach prawnych to jak mamy im ufać, że restrukturyzacja przez nich
        przygotowana jest słuszna, skoro popełniają tak podstawowe błędy formalne? Jaką
        mam pewność, że moje dziecko skorzysta na tej zmianie???
      • Gość: GDAŃSZCZANKA oby nie doszło do skutku IP: *.telis.gda.pl 23.02.04, 22:23
        O Boże to chyba nie my jestesmy osłami a pan Panie Gdańszczaninie!!! W gdańsku
        zamyka się szkoły które mają dużo uczniów - duzo kandydatów (przykładem ZESPÓŁ
        SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 10 W GDAŃSKU dla nie wtajemniczonych to technikum
        elektroniczne i liceum profilowane o profilu elektronicznym i zarzadzaniu
        informacją oraz TYLKO jedna klasa zasadniczej szkoły zawodowej- tutaj o miejsce
        w pierwszej klasie starało się ponad 3,5 osoby na jedno miejsce)
        Restrukturyzaja jest potrzebna ,ale w Gdańsku zamyka się szkoły z niskim
        kosztem utrzymania na jedego ucznia.
        Jak mam ufać Panu Nocnemu i Mincewiczowi, że ich restrukturyzacja jest słuszna
        i moje dziecko będzie mieć z tego korzyść, skoro juz poraz drugi popełniają
        błedy formalne dotyczące likwidacji. Skąd mam wiedzieć,że ich projekt nie jest
        kolejnym błędem???
        • Gość: Gdańszczanin Re: oby doszło do skutku IP: 62.233.233.* 23.02.04, 22:39
          Błędem droga pani jest to, że mimo bardzo pracowitego dnia (kilka postów na
          forum) siedzi pani przed kompem, męczy oczy i zanudza nas swoimi wywodami.
    • Gość: Jan Nieścieruk Zamiast opinii wyrok NSA ! IP: *.attu.pl / *.attu.pl 23.02.04, 20:18
      Ustawa o systemie oświaty wymaga powiadomienia rodziców dzieci uczestniczących
      w zajęciach w likwidowanej placówce, choć nie określa formy tego zawiadomienia.
      Nie ulega jednak wątpliwości, iż powinna to być informacja wyraźnie adresowana
      do tej grupy osób, a nie sama możliwość zapoznania się przez te osoby z daną
      informacją na podstawie prowadzonej debaty publicznej. Nie może być uznana za
      wystarczającą w tym aspekcie podnoszona w skardze okoliczność, że sprawa
      likwidacji publicznej placówki oświaty była powszechnie znana, albowiem była
      przedmiotem obrad Rady Miejskiej, informowały o niej lokalne radio i prasa,
      każdy mieszkaniec gminy mógł się z tą informacją zapoznać. Naruszenie
      ustawowego wymogu likwidacji publicznej placówki oświatowej polegające na
      niedopełnieniu przez organ prowadzący obowiązku powiadomienia o likwidacji
      placówki rodziców dzieci w taki sposób, by informacja o likwidacji oraz
      możliwości kontynuacji zajęć bezpośrednio do nich dotarła, stanowi przesłankę
      do stwierdzenia nieważności uchwały organu samorządu przez organ nadzoru.
      Po pierwsze, oddychać!!!
    • Gość: yap Re: Urzędnicy ukarani za błędy IP: *.chello.pl 23.02.04, 20:21
      Nareszcie! Ktoś wreszcze przejrzał na oczy i dostrzegł, że Mincewicz nie nadaje
      się do tego fachu. Ale swoją drogą, jak już się do niczego nie nadaje, to
      trezeba mu dać kulturę albo edukację.
    • ewa9823 Nocny jest ok 23.02.04, 21:25
      odczepcie się od Nocnego ... facet jest w porządku...
      • doraa Re: Nocny jest ok 24.02.04, 00:25
        ewa9823 napisała:

        > odczepcie się od Nocnego ... facet jest w porządku...

        Bo?
        • Gość: podszywający się Re: Nocny jest ok IP: 62.233.233.* 24.02.04, 19:31
          bo jest moim mężem.
          • doraa Re: Nocny jest ok 24.02.04, 22:29
            Gość portalu: podszywający się napisał(a):

            > bo jest moim mężem.
            Szkoda, ze tylko nocnym......
    • Gość: bekas Re: Urzędnicy ukarani za błędy IP: 62.233.233.* 24.02.04, 19:39
      Nie da się ukryć że na "szczytach" władzy oświatowej w m.Gdańsku stworzyła się
      klika skupiająca panów Nocnego, Mincewicza i kilku pomniejszych dyrektorków
      szkół i ośrodków, którzy świadczą sobie wzajemne przysługi i w razie potrzeby
      wspomagają się(przykładem było wybronienie dla Mincewicza stołka nie tak dawno
      temu).Adamowicz tego nie widzi albo nie chce widzieć.No a poza tym na każdego
      można znaleść haka.
      • Gość: Wincenty K Re: Urzędnicy ukarani za błędy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.04, 20:20
        Słyszałem plotkę ,że dzisiaj Adamowicz ponoć "zdymisjonował" dyrektora
        Mincewicza.A może to nie plotka?
        • Gość: południca Re: Urzędnicy ukarani za błędy IP: *.gdansk.sdi.tpnet.pl 25.02.04, 21:27
          Juz nocna pora, czy to czas na dymisje?
          To Nocnego zdymisjonuja dziennie?

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka